Ottawa – Buffalo 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání žádný Čech ani Slovák nenastoupil.

1. Trevor Moore (LAK) – 1+1
    2. Zach Hyman (EDM) – 1+0
    3. Viktor Arvidsson (LAK) – 0+3 (06:59:51)

Je dobojováno! V souboji dvou týmů z horních pater Západní konference se raduje Los Angeles. Kings dnes předvedlI vynikající obětavý a týmový výkon, který vygradoval v zisk dvou bodů z Rogers Place. Králové se tak alespoň malinko revanšovali soupeři za vzájemnou sérii z play-off na jaře tohoto roku. Dnešní duel měl jednoznačně tři hrdiny na straně Kings. Tím největším je jednoznačně Trevor Moore, který vstřelil všechny tři branky svého celku! Hned tři gólové přihrávky zapsal poté Viktor Arvidsson a spolehlivý výkon v brance odvedl Cal Petersen, jenž v důležitých momentech podržel svůj tým!

Pro Oilers jde o třetí porážku v řadě na domácím ledě. Tuto sérii budou chtít hráči Edmontonu ukončit v noci ze soboty na neděli, kdy hostí lídry Západní konference z Vegas. Naopak Kings pokračují v dobrých výsledcích z poslední doby, na které budou chtít jistě navázat na ledě Vancouveru, kam zajíždí v noci z pátka na sobotu.

59:57
    Petersen předvedl další výborný zákrok po střele Zacha Hymana, hostující brankář dnes předvedl velmi spolehlivý výkon!

59:35
    Grundström to zkusil přes celé kluziště do prázdné branky, to mu však nevyšlo. Hra se stěhuje před Petersena.

59:21
    Domácí to ještě nevzdávají, Oilers si vyžádali oddechový čas.
    59:07 Trevor MOORE - 1:3

59:07
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Kings dnes zvítězí! TREVOR MOORE korunuje svůj fantastický večer úspěšným završením hattricku! Z velké vzdálenosti trefuje odkrytou branku, a tak si Los Angeles odveze z Rogers Place vítězství! Asistence: Viktor Arvidsson.

58:46
    Zach Hyman se krásně proháčkoval přes dva obránce, následně však jeho přihrávka Ceciho nenašla před brankou.

58:13
    Skinner je pryč z branky, domácí to zkoušejí v šesti!

57:40
    Connor McDavid nastartoval ve středním pásmu, po přechodu přes modrou čáru se nerozpakoval a vypálil, Jeho ránu přizvedl bruslí mimo led jeden z obránců Kings.

57:07
    Po špatné přihrávce opouští domácí útočnou třetinu, čas na vyrovnání se jim rychleji a rychleji krátí.

56:34
    Potyčka za brankou Kings, ve které hraje hlavní roli Foegele, vylučovat se však ani na jedné straně nebude.

56:18
    Vilardi si vytáhl z hloučku těl před Skinnerem kotouč a rychle vypálil. Z mezikruží však našel pouze lapačku domácího brankáře.

55:44
    Fiala udržel kotouč před dotírajícím obráncem, počkal si na svého spoluhráče, kterému adresoval přihrávku. Anderson svojí ranou našel však pouze náruč Skinnera. Následuje komerční přestávka.

55:00
    Zbývá pět minut do konce základní hrací doby, podaří se domácím alespoň vyrovnat?

54:22
    Dva zákroky, po kterých si domácí žádali dvouminutové tresty, rozhodčí však vše pokračuje bez povšimnutí a pokračujeme v plném počtu na obou stranách.

53:55
    Po dobrém forčekingu střílel McLeod, Petersen však zacpal všechny mezírky ve svém postavení a i tentokrát odolal.

52:24
    Danault dokázal tečovat nahození od modré, Skinner se ale změnou směru letu kotouče nenechal rozhodit a drží puk pod svojí lapačkou.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 33. Hyman (Murray) – 5. Moore (Danault, Arvidsson), 38. Moore (Arvidsson, Durzi), 60. Moore (Arvidsson)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Murray – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Foegele – Kostin, R. McLeod, Janmark – Ryan, Shore, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Vilardi, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Kupari, Fiala – Kaliyev, Lizotte, Anderson-Dolan.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Furlatt, McIsaac – Alphonso, Flemington

Diváci: 16943