Tampa – Calgary 4:1 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (po pr.) | Florida – Dallas 4:6 (kon.)
Columbus – Montreal 6:4 (kon.) | Toronto – New Jersey 2:3 (po pr.) | Boston – Philadelphia 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Nashville – NY Islanders 5:4 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Washington 5:4 (2:1 po s.n.) | Vegas – Arizona 4:1 (kon.) | Seattle – NY Rangers 3:2 (po pr.)
San Jose – Detroit 4:7 (kon.)
Seattle Kraken
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
New York Rangers
Pátek 18.11.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Ze zápasu mezi Seattlem Kraken a New Yorkem Rangers je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání z NHL zase někdy na počtenou. (06:51:09)

Střely na bránu: 33 – 30 | Přesilová hra: 0/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8
    Seattle Kraken slaví svou první výhru nad New Yorkem Rangers!

Seattle Kraken tedy v prodloužení rozhodl o své výhře v tomto utkání, když bonusový bod domácím vystřelil obránce Schultz, pro kterého to byla jeho druhá trefa v tomto utkání.

New York Rangers mohou za získaný bod děkovat svému brankáři Šesťorkinovi, jenž je celý zápas držel ve hře.

63:39 Justin SCHULTZ - 3:2

63:39
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté přeci jen urvali tento zápas na svou stranu! Eberle zavezl puk do útočného pásma, kde se po levé straně dral před Šesťorkina a zde ho Rangers hned zdvojili, jenže kotouč se přes brankoviště odrazil k zcela volnému JUSTINU SCHULTZOVI, jehož střela prošla přesunujícímu se ruskému brankáři jedinou možnou skulinkou vedle jeho lapačky. Asistence: Jordan Eberle, Vince Dunn.

62:58
    Trocheck nahrával křižně Foxovi, ale tento pas si domácí obrana pohlídala.

62:34
    Zibanejad se po pravé straně prodral až do střeleckého zakončení, které však kryje domácí brankář Martin Jones.

62:12
    Wennberg předvedl parádní obranou práci, když u mantinelu přetlačil Kreidera.

61:31
    Domácí měli k dispozici několik zajímavých příležitosti, jenže veškerá jejich snaha ztroskotala na nepřesných přihrávkách.

61:09
    Kotouč nyní skončil přesně mezi střídačkami..

60:52
    Beniers se nyní už dostal do střeleckého zakončení, které však Šesťorkin bez větších potíží vyrazil.

60:33
    Schwartz nejprve zavezl puk do útočného pásma, ale situace se mu zde nelíbila, a tak poslal puk až ke svému brankáři.

60:01

Ve třetí třetině se Seattle znova dostal do vedení, když se z modré čáry trefil Schultz, jemuž pomohla i teč bránícího hráče. Nicméně v závěru se domácí nechali trestuhodně vyloučit a Rangers navíc poslali na led i šestého bruslaře.

Hostům tento risk vyšel, protože se o vyrovnávají branku postaral Trocheck, a tak zápas mezi Seattlem a Rangers musí rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

60:00

59:34
    Soucy vystřelil od modré čáry a Eberle jeho pokus dokázal tečovat do protipohybu Šesťorkina, který však dokázal i tak zasáhnout a touš vykopl svým betonem.

59:00
    Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Zibanejad nahrál na levou stranu Veseymu, který zkoušel střílet z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus zblokoval Larsson.
    58:06 Vincent TROCHECK - 2:2

58:06
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a znova srovnávají utkání! Foxovo nahození tečoval VINCENT TROCHECK přímo do Jonese, který kotouč vyrazil před sebe a útočník New Yorku se poté ještě dostal k dorážce, když už mu jen stačilo trefit odkrytou bránu Seattlu. Asistence: Adam Fox, Barclay Goodrow.

57:37
    Šesťorkin zůstává na střídačce Rangers a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem!

57:37
    Trocheck vystřelil z pravého kruhu, ale pouze do připraveného brankáře Seattlu.

57:20
    Foxovu střelu lehce tečoval Trocheck, avšak Jones dokázal zareagovat a kotouč vyrazil.

57:04
    Obranu Seattlu čekají velmi krušné momenty, protože dvě minuty za hákování dostává Carson Soucy (SEA) a přesilovka New Yorku přichází pro domácí tým v hodně nevhodný moment.

56:18
    McCann zde nakonec našel mezi kruhy volného Wennberga, jenž si najel až k Šesťorkinovi, jenž však jeho následné zakončení vyrazil.

56:03
    Seattlu se podařilo zastavit další ofenzivní akci hostí a domácí se opět ženou do svého útočného pásma.

55:38
    Domácím hokejistům se daří držet puk za bránou New Yorku, kde Krakeni sbírají cenné vteřiny ze zbytku třetí třetiny.

54:31
    Schwartzovi ujel kotouč z hole, čehož využil Carpenter, který ihned poslal puk podél mantinelu až k Jonesovi.

54:08
    Schultz vyslal od modré čáry svou ránu, která však byla zblokována hostující obranou do ochranné sítě.

53:45
    Beniers posílal puk před bránu New Yorku, kde stál Wennberg, který ho málem ztečoval do zcela odkryté klece.

53:14
    New Yorku se podařilo vytlačit domácí tým ze svého obranného pásma.

52:47
    Schultz nahrál na pravou stranu Beniersovi, jehož okamžitá rána skončila na brankové konstrukci hostující klece!

52:41
    Následně se však faulu v útočné třetině dopustil Mika Zibanejad (NYR), jenž si odsedí dvě minuty za podrážení.

52:29
    Trouba vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl zřejmě ještě lehce tečován, ale i tak Jones dokázal reagovat a kotouč vyrazil.

52:06
    Panarinovu riskantní rozehrávku ukořistil Burakovsky, který se svou následnou střelou trefil přesně lapačku Šesťorkina.

51:40
    Hostujícím hokejistům se nyní nedaří rozjet nějakou ofenzivní akci, když jsou Rangers zatlačeni ve svém obranném pásmu.

51:12
    Domácí chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, jenže kotouč byl nakonec ztečován až do hlediště.

50:45
    Rangers se hned pokusili o vyrovnání, jenže jejich ofenzivní snaha nevedla k žádné střelecké pozici.
    49:27 Justin SCHULTZ - 2:1

49:27
    Kraken se znova dostává do vedení! Burakovskému se zpoza klece podařilo nahrát kotouč na modru k JUSTINU SCHULTZOVI, jehož následnou střelu lehce tečoval obránce Rangers Schneider a Šesťorkin si na puk sice sáhl svou holí, ale jen si puk usměrnil do růžku své klece. Asistence: André Burakovsky, Jaden Schwartz.

49:04
    Domácí hokejisté v závěru svého oslabení ještě jednou vyhodili puk ze svého obranného pásma a Soucy se už vrací zpět do hry.

48:40
    Lafreniere vyzkoušel vystřelit z větší vzdálenosti a Jones si připisuje hodně jednoduchý zákrok.

48:12
    Zibanejad byl zatlačen do rohu útočné třetiny, kde se na něj hned sletěli dva domácí hráči a Larsson nakonec vyhodil puk přes všechny čáry.

47:46
    Dunnovi se nakonec podařilo získat puk a následně ho poslal alespoň do středního pásma.

47:26
    Hostující hokejisté zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

47:03
    Za bránou Rangers nyní Carson Soucy (SEA) loktem trefil Foxe do hlavy, a tak za své počínání dostává dvě minuty.

46:34
    Hra už poměrně delší dobu plyne bez nějakého přerušení, když se kotouč přelévá z jedné strany na druhou.

45:44
    Tanev se po pravé straně dral do zakončení, jenže na poslední chvíli mu do hole sekl Hájek a tím zblokoval puk za bránu Rangers.

45:23
    Burakovsky poslal puk před bránu Rangers, kde se dostal k Wennbergovi, jenž chtěl ještě přihrát před prázdnou Schwartzovi, jenže tento pas už přes obranu Rangers neprošel.

44:07
    New York naopak dostal puk do svého útočného pásma, ale domácí ho odtud dokázali dostat i s pomoc í plexiskla.

43:27
    Hájek si nyní během útoku Seattlu připsal hned dva velmi dobré bloky a Rangers se nakonec z malého tlaku domácích hráčů osvobodili.

42:57
    Fleury vystřelil od modré čáry a jeho pokus jen proletěl kolem hostující klece, kde Šesťorkin ani nevěděl, že na něj kotouč letí.

41:54
    Trouba dostal od Panarina přihrávku na modrou čáru, avšak jeho následnou střelu se domácím podařilo zblokovat mimo bránu Seattlu.

41:26
    Po nepřesné střele Trochecka se Goodrow snažil prodrat puk za Jonese zpoza jeho klece, ale domácí brankář byl u své tyče připravený.

41:09
    Trouba dostal nabito od svého kolegy Millera a rána hostujícího kapitána skončila na betonu Jonese. K dorážce se následně ještě dostal Goodrow, ale kotouč už poté skončil pod lapačkou brankáře Krakenů.

40:19
    Rangers se pustili do útoku, kde však byla střela Lindgreana zblokována hned prvním bránícím hráčem Seattlu.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 22:19
    Zblokované střely: 7:5
    Hity: 15:18
    Vyhraná vhazování: 15:16
    Ve druhé třetině jsme se žádné branky nedočkali, a tak se i do závěrečné třetiny bude vstupovat za nerozhodného stavu.

Je za námi bezbranková druhá třetina tohoto utkání, ve které především dominoval hostující brankář Šesťorkin, jenž si musel poradit s velkým množstvím šancí domácích, protože Krakeni byli ve druhé třetině jasně lepším týmem.

Seattlu však ke skórování druhé branky nepomohly ani tři přesilové hry. Ve druhé třetině několikrát zazněla i branková konstrukce. Dvakrát totiž zachránila tyč Šesťorkina a Jonese v jednom případě břevno.

40:00

39:49
    Chytil poslal puk na modrou čáru Scheinderovi, který si s ním nabruslil na střed a poté trefil některého z bránících hráčů Seattlu.

39:18
    Gourde zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal za sebou Donatovi, jehož následná střela jen proletěla kolem brány Rangers.

38:34
    Rangers tedy přežili i své třetí oslabení v tomto utkání.

38:09
    Bjorkstrand dostal nabito na levou stranu útočného pásma a Šesťorkin jeho ránu vyrazil svým betonem!

37:36
    Navíc je tu nepřesná rozehrávka domácích, která skončila až na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude po levici Jonese.

37:18
    Jenže Dunn nakonec neudržel puk v útočné třetině, a tak se s z ní musejí domácí opět vystěhovat.

37:01
    Až nyní se domácí hokejisté usazují ve svém útočném pásmu.

36:38
    Zibanejad opět podél mantinelu vyhodil puk z obranného pásma New Yorku.

36:15
    Rangers se podařilo vyhrát následné vhazování a hosté posílají puk přes celé kluziště.

36:07
    Seattle bude hrát už svou třetí přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici putuje Artěmij Panarin (NYR), který si zde odpyká dvě minuty za podrážení.

35:17
    Rangers poté jen poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

35:11
    Burakovsky se z pravé strany prodral až před bránu Rangers, kde však z bezprostřední blízkosti nepřekonal Šesťorkina.

34:41
    Rangers drží puk ve svém útočném pásmu, ale hosté se zde zatím nemoho dostat do nějakého střeleckého zakončení.
    33:22

33:22
    Na druhé straně jel Kakko sám na Jonese, kterého chtěl překonat s kličkou do forhendu, jenže finský útočník nepřehodil puk přes beton ležícího brankáře Seattlu.

32:52
    Po nepřesné střele Soucyho se kotouč dostal za bránu Rangers, odkud přišla přihrávka na Taneva, jenže Šesťorkin jeho následnou střelu vyrazil.

32:11
    Fox dostal přihrávku na modrou čáru, kde u něj hned byla dvojice domácích hráčů a střela hostujícího obránce byla zblokována do hlediště.

31:30
    Geekie si vybruslil zpoza hostující brány, jenže jeho následný bekhend neletěl mezi tři tyče.

31:15
    Donato vletěl s pukem do útočného pásma, kde byla jeho střela přizvednuta až do ochranné sítě.

31:01
    Druhá přesilová hra Seattlu je u svého konce, když byli domácí hokejisté velmi blízko ke vstřelení druhé branky, jenže Šesťorkina zachránila tyč.

30:52
    Rangers vyhodili kotouč přímo na svou střídačku, takže se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.
    30:29

30:29
    Sprong se dostal do střeleckého zakončení z hranice levého kruhu, které skončilo na vzdálenější tyči hostující brány!

30:08
    Bjorkstrand neudržel puk v útočném pásmu, takže Kraken musí rychle vyklidit útočnou třetinu.

29:51
    Dunn se nakonec od modré čáry odhodlal ke střele, která zaletěla přesně do lapačky ruského brankáře ve službách New Yorku.

29:04
    Domácí hokejisté se pokusili o kombinaci až do kuchyně, jenže poslední pas byl hodně nepřesný a skončil u Zibanejada, který kotouč ihned vyhodil přes celé kluziště.

28:54
    Kraken bude hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení dostává Vincent Trocheck (NYR).

28:36
    Tanev se z pravé strany snažil prodrat před bránu Rangers, ale nakonec jen nasunul puk na Šesťorkina, jenž ho raději schoval do své lapačky.

27:58
    Rangers předvedli parádní kombinaci na jejímž konci byl mezi kruhy volný Trocheck, jehož následnou střele skvěle vytáhl Jones.

27:24
    Fox poslal z modré kotouč přesně na Kreidera, který ho chtěl tečovat do domácí klece, ale puk směřoval těsně vedle brány, kterou stráží Martin Jones.

27:03
    Ruský brankář zřejmě nyní unikl dvouminutovému trestu, protože po jeho dalším úspěšném zákroku se k dorážce dral Schwartz, ale Šesťorkin jej podrazil svou holí a díky tomu se následně dostal k puku, který přikryl svou lapačkou.

26:52
    Rangers následně poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění, takže hosté stále nemohou jít střídat.

26:48
    Larsson vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil přesně na betonech Šesťorkina.

26:06
    New York tedy přežil své oslabení, když v něm hosté i několikrát zahrozili.

25:45
    Beniers ztratil puk u mantinelu a Rangers ho hned vyvážejí ze svého obranného pásma.

25:08
    Rangers se opět hnali do útoku, ale Vesey nakonec u modré čáry zasekl a vrátil puk svým obráncům, aby získal další vteřiny z oslabení.
    24:36

24:36
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku ve svém oslabení, když Kreider celou akci řešil přímou střelou, která orazítkovala břevno domácí klece!

24:02
    Rangers si nyní nepohlídali své střídaní, když bylo na ledě šest hostujících bruslařů, a tak si Seattle zahraje přesilovou hru. Trest odpyká Sammy Blais (NYR).
    23:13

23:13
    Geekie vyslal do úniku Spronga, který však tváří v tvář Šesťorkinovi nic nevymýšlel a zkusil přímou střelu, jenž zaletěla přesně do lapačky ruského brankáře.

22:41
    Geekie dostal přihrávku na útočnou modrou, ale rychle ho doháněl Fox, a tak musel domácí útočník ihned střílet a Šesťorkin jeho pokus vyrazil.
    22:28

22:28
    Nicméně po další zblokované střele Hájka se do útoku dostali domácí, kde se nakonec Beniers velmi dobře uvolnil do středu levého kruhu a jeho střela orazítkovala vzdálenější tyč hostující klece!

22:13
    Vesey poslal puk na modrou čáru Hájkovi, jehož střela byla sražena někde před Jonesem mimo bránu Seattlu.

21:30
    Tak ruský brankář si svůj další zákrok hodně užil. Justin Schultz dostal nabito k levému mantinelu a jeho pohotovou střelu chytil ruský brankář svou lapačkou a svůj zákrok i trochu prodal menším semaforem.

21:12
    Druhou třetinu tedy začali domácí hokejisté mnohem aktivněji než tomu bylo v první části. Bjorkstrand nyní před bránou velmi nepříjemné tečoval střelu od pravého mantinelu, ale Šesťorkin byl na správném místě a puk je v jeho moci.

20:40
    Schwartz nahrál kotouč na modrou Dunnovi, který se do něj pořádně opřel a Šesťorkin má ve druhé třetině první úspěšný zákrok.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 6:14
    Zblokované střely: 4:1
    Hity: 5:10
    Vyhraná vhazování: 6:9
    Po první třetině je zatím stav utkání v Climate Pledge Arena nerozhodný.

Domácím Krakenům se podařilo dostat velmi rychle do vedení, když se hned ve třetí minutě po teči prosadil McCann.

Nicméně v první části byli lehce aktivnějším týmem hostující hokejisté z New Yorku, kteří se nakonec dočkali vyrovnání v jejich druhé přesilové hře.

Zibanejad totiž dostal přihrávku před zcela prázdnou bránu a díky jeho brance se do šaten odchází za nerozhodného stavu.

20:00

19:47
    Domácí obránce Larsson dostal ještě jednu šanci, když tentokrát střílel od pravého mantinelu, avšak jeho střela skončila na betonech Šesťorkina.

19:28
    Larsson dostal nabito na modrou čáru a trefil hned bránícího Lafreniera, který hned odjíždí na svou střídačku.

18:52
    Kakko poslal hodně těžkou přihrávku Hájkovi, který měl následně co dělat, aby se nedopustil nějakého zaváhání se svou rozehrávkou.

17:23
    Po souboji v rohu obranného pásma New Yorku se kotouč odrazil až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat po levici Šesťorkina.

17:06
    Hosté vyhráli následné vhazování a Fox od pravého mantinelu poslal kotouč před bránu na hůl Kreidera, jenž ho dokázal tečovat, ale Jones byl pozorný a má na svém kontě další úspěšný zákrok.

16:59
    Domácím hokejistům je nyní odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, které se Gourdovi rozhodně nelíbí, protože by u kotouče byl zřejmě dřív než obránce Rangers.

16:25
    Blais si vybruslil zpoza domácí klece a následně zkoušel překonat Jonese střelou z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus jen proletěl kolem brány Seattlu.

15:52
    McCann se už hnal do útoku, jenže hodně tvrdou stopku mu vystavil hostující kapitán Trouba.
    14:58 Mika ZIBANEJAD - 1:1

14:58
    Rangers využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav utkání! Tohle už ani nešlo nedat. Kotouč se dostal mezi kruhy k Trocheckovi, jenž ho přikopl k pravé tyči Kreiderovi, který ihned křižně přihrál před zcela prázdnou MIKU ZIBANEJADOVI a švédský útočník si ještě dopřál luxus zpracovat pořádně puk a následně ho poslat do sítě Seattlu. Asistence: Chris Kreider, Vincent Trocheck.

14:51
    Rangers se následně nedokázali dostat přes útočnou modrou, kde je hostům odpískán ofsajd.

14:18
    Geekie získal puk v obranném pásmu Seattlu a domácí útočník jej následně vyváží co nejdále od svého brankáře.

14:03
    Brandon Tanev (SEA) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Tento trest však zřejmě zachránil Seattle od první inkasované branky, když Tanev zabránil ve skórování Goodrowovi.

13:45
    Rangers budou hrát další přesilovou hru, avšak zatím mají hostující hokejisté ponechanou výhodu.

13:12
    Panarin skvělou zadovkou našel mezi kruhy volného Lindgrena, jenže toho následně vychytal Jones, který ani nedopustil nějakou dorážku.

12:19
    Vesey posílal puk před bránu Seattlu, kde se ho nikdo ani nedotkl, a tak jen kotouč projel až do rohu kluziště.

11:45
    Burakovky parádně zasekl puk na levé straně útočného pásma a nahrál křižně do druhé vlny Larssonovi, jenž však ve velmi dobré příležitosti netrefil bránu Rangers.

11:23
    Hra se vzápětí hodně rychle přesunula na druhou stranu, kde se do střely ze středu útočného pásma dostal Burakovsky a Šesťorkin jeho pokus utlumil ve své výstroji.

11:10
    Gauthier poslal puk před bránu Seattlu, kde ho velmi dobře dokázal tečovat Carpenter, avšak Jones byl na svém místě a kotouč vyrazil mimo tři tyče. .

10:12
    Dunn od levého mantinelu poslal puk na bránu Rangers, kde ho Šesťorkin svým betonem odrazil za svou klec.

09:31
    Donato chtěl přihrát puk za obranu Rangers najíždějícímu Gourdovi, avšak tento pas se podařilo ukořistit Schneiderovi.

08:41
    Šesťorkin se nyní pokusil o dlouhou rozehrávku až na útočnou modrou, kde číhal Panarin, avšak jeho pas byl lehce tečován domácím hráčem mimo dosah ruského útočníka.

07:48
    Dunn dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození ještě před bránou Rangers dokázal tečovat Wennberg, avšak kotouč nakonec míří mimo klec Šesťorkina.

07:20
    Zibanejad zavezl puk do útočného pásma, kde hned z větší vzdálenosti vystřelil a Jones má na svém kontě další úspěšný zákrok.
    Do svého 400. utkání v NHL nastupuje domácí útočník Yanni Gourde.

06:40
    Z modré čáry nyní zkoušel střílet Hájek, jenže jeho střela skončila na některém z bránících hráčů Seattlu.

06:33
    Útok Rangers však pokračoval dále a kotouč se nakonec dostal na modrou čáru k Troubovi, jehož následná střela skončila ve výstroji Jonese.

06:13
    Chytil si s pukem vybruslil na hranici pravého kruhu a nakonec i poslal kotouč směrem na domácí bránu, kde ho Jones vyrazil za svou klec.

05:47
    Eberle jen protečoval kotouč do útočného pásma, kam se za ním hnal Tanev, ale obrana Rangers zde byla rychleji.

05:17
    Domácí hokejisté vyhráli souboj v rohu kluziště, a tak následně ihned vyhodili puk přes všechny čáry.

04:41
    Fox nahrál na levou stranu Zibanejadovi, avšak jeho pohotová střela letěla hodně mimo bránu Seattlu.

04:09
    Kraken však zatím své oslabení zvládá velmi dobře, když domácí vyhodili puk ze svého obranného pásma.

03:24
    Rangers si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování dostává Morgan Geekie (SEA).
    02:45 Jared MCCANN - 1:0

02:45
    Nicméně nyní už se domácí hokejisté radují ze své první branky v zápase! Eberle poslal puk na modrou čáru Borgenovi, jehož následnou střelu lehce tečoval JARED MCCANN a Šesťorkinovi prošel kotouč mezi jeho rukou a tělem. Asistence: Will Borgen, Jordan Eberle.

02:31
    Beniers parádním pasem našel zcela volného McCanna, který však tváří v tvář Šesťorkinovi neuspěl!

02:17
    Chytil se dral do útočného pásma, jenže u modré mu kotouč ujel z hole, takže byl útočník Rangers dřív pásmu než kotouč, a tak je hostům odpískán další ofsajd.

01:32
    Jones si připisuje první zákrok v utkání, když si domácí brankář musel poradit se střelou Trouby z pravého kruhu.

00:54
    New York jen odevzdal za bránu Seattlu, kde si ho domácí hokejisté bez větších potíží přebírají.

00:10
    Rangers vyhráli úvodní vhazování zápasu a ihned šli do útoku, jenže snaha hostů skončila na útočné modré, kde se dostali do ofsajdu.

00:01

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Soucy, Borgen, C. Fleury – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde, B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.
    Trenér: David Hakstol

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba, K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Hájek – Vesey, Zibanejad, Kreider – Goodrow, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Carpenter, Blais.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Brisebois, Mahon.

(8-6-3)

Jestliže se nějak dá charakterizovat průběh nové sezóny v podání Rangers, tak by se to dalo přirovnat k houpačce. Hokejisté z New Yorku totiž s velkou pravidelností střídají výhry s porážkami. Ikdyž je třeba uznat, že parta kolem Zibanejada a Panarina nehraje vůbec špatný hokej spíš naopak. Jenže v některých případech je bohužel zradí jejich produktivita.

Velmi dobře to ukazuje nedávné dvojutkání s Detroitem. Red Wings totiž nejprve dokázali vykrást Madison Square Garden, kde zvítězili v prodloužení, ale v následné odvetě jim Rangers naopak před jejich fanoušky nastříleli osm branek.

Poslední zápasy

New York Rangers – Arizona Coyotes 4:1
    Nashville Predators – New York Rangers 2:1
    Detroit Red Wings – New York Rangers 2:8

(8-5-3)

Druhá sezóna nového týmu je už podstatně lepší než tomu bylo v jejich úvodním ročníku. Seattle udělal před sezónou pár změn a očividně se jeví ve velmi dobrém světle, protože po šestnácti zápasech jim patří 5. příčka v Západní konferenci. Jaký to rozdíl oproti předcházející sezóně, ve které byl Kraken na spodku tabulky.

Nicméně v posledních dvou utkání se Seattlu příliš nedařilo. Nejprve je na jejich domácím ledě vynulovala Minnesota a následně podlehli i Winnipegu, proti kterému však alespoň získali bod za porážku v prodloužení.

Seattle Kraken – Winnipeg Jets 2:3 pp.
    Seattle Kraken – Minnesota Wild 0:1
    Seattle Kraken – Nashville Predators 5:1

Vítám vás u jednoho z posledních utkání, které se v rámci bohatého čtvrtečního programu odehrají. Zde se podíváme do nové Climate Pledge Areny, která je domovem nejmladšího týmu NHL, a to Seattlu Kraken. Svůj druhý výlet v historii zde absolvují hokejisté z dalekého New Yorku, protože domácí celek vyzvou New York Rangers.

Zápas startuje něco málo po čtvrté hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Schwartz), 64. Schultz (Eberle, Dunn) – 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Fox, Goodrow)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Soucy, Borgen, C. Fleury – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba (C), K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Hájek – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Goodrow, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Carpenter, Blais.

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Brisebois, Mahon

Diváci: 17 151