Tampa – Calgary 4:1 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (po pr.) | Florida – Dallas 4:6 (kon.)
Columbus – Montreal 6:4 (kon.) | Toronto – New Jersey 2:3 (po pr.) | Boston – Philadelphia 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Nashville – NY Islanders 5:4 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Washington 5:4 (2:1 po s.n.) | Vegas – Arizona 4:1 (kon.) | Seattle – NY Rangers 3:2 (po pr.)
San Jose – Detroit 4:7 (kon.)
Seattle Kraken
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
New York Rangers
Pátek 18.11.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám vás u jednoho z posledních utkání, které se v rámci bohatého čtvrtečního programu odehrají. Zde se podíváme do nové Climate Pledge Areny, která je domovem nejmladšího týmu NHL, a to Seattlu Kraken. Svůj druhý výlet v historii zde absolvují hokejisté z dalekého New Yorku, protože domácí celek vyzvou New York Rangers.

Zápas startuje něco málo po čtvrté hodině ranní.

(8-5-3)

Druhá sezóna nového týmu je už podstatně lepší než tomu bylo v jejich úvodním ročníku. Seattle udělal před sezónou pár změn a očividně se jeví ve velmi dobrém světle, protože po šestnácti zápasech jim patří 5. příčka v Západní konferenci. Jaký to rozdíl oproti předcházející sezóně, ve které byl Kraken na spodku tabulky.

Nicméně v posledních dvou utkání se Seattlu příliš nedařilo. Nejprve je na jejich domácím ledě vynulovala Minnesota a následně podlehli i Winnipegu, proti kterému však alespoň získali bod za porážku v prodloužení.

Poslední zápasy

Seattle Kraken – Winnipeg Jets 2:3 pp.
    Seattle Kraken – Minnesota Wild 0:1
    Seattle Kraken – Nashville Predators 5:1

(8-6-3)

Jestliže se nějak dá charakterizovat průběh nové sezóny v podání Rangers, tak by se to dalo přirovnat k houpačce. Hokejisté z New Yorku totiž s velkou pravidelností střídají výhry s porážkami. Ikdyž je třeba uznat, že parta kolem Zibanejada a Panarina nehraje vůbec špatný hokej spíš naopak. Jenže v některých případech je bohužel zradí jejich produktivita.

Velmi dobře to ukazuje nedávné dvojutkání s Detroitem. Red Wings totiž nejprve dokázali vykrást Madison Square Garden, kde zvítězili v prodloužení, ale v následné odvetě jim Rangers naopak před jejich fanoušky nastříleli osm branek.

New York Rangers – Arizona Coyotes 4:1
    Nashville Predators – New York Rangers 2:1
    Detroit Red Wings – New York Rangers 2:8

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Soucy, Borgen, C. Fleury – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde, B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.
    Trenér: David Hakstol

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba, K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Hájek – Vesey, Zibanejad, Kreider – Goodrow, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Carpenter, Blais.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Brisebois, Mahon.

00:01

00:10
    Rangers vyhráli úvodní vhazování zápasu a ihned šli do útoku, jenže snaha hostů skončila na útočné modré, kde se dostali do ofsajdu.

00:54
    New York jen odevzdal za bránu Seattlu, kde si ho domácí hokejisté bez větších potíží přebírají.

01:32
    Jones si připisuje první zákrok v utkání, když si domácí brankář musel poradit se střelou Trouby z pravého kruhu.

02:17
    Chytil se dral do útočného pásma, jenže u modré mu kotouč ujel z hole, takže byl útočník Rangers dřív pásmu než kotouč, a tak je hostům odpískán další ofsajd.

02:31
    Beniers parádním pasem našel zcela volného McCanna, který však tváří v tvář Šesťorkinovi neuspěl!

02:45
    Seattle právě vstřelil branku!
    Nicméně nyní už se domácí hokejisté radují ze své první branky v zápase! Eberle poslal puk na modrou čáru Borgenovi, jehož následnou střelu lehce tečoval JARED MCCANN a Šesťorkinovi prošel kotouč mezi jeho rukou a tělem. Asistence: Will Borgen, Jordan Eberle.
    02:45 Jared MCCANN - 1:0

03:24
    Rangers si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování dostává Morgan Geekie (SEA).

04:09
    Kraken však zatím své oslabení zvládá velmi dobře, když domácí vyhodili puk ze svého obranného pásma.

04:41
    Fox nahrál na levou stranu Zibanejadovi, avšak jeho pohotová střela letěla hodně mimo bránu Seattlu.

05:17
    Domácí hokejisté vyhráli souboj v rohu kluziště, a tak následně ihned vyhodili puk přes všechny čáry.

05:47
    Eberle jen protečoval kotouč do útočného pásma, kam se za ním hnal Tanev, ale obrana Rangers zde byla rychleji.

06:13
    Chytil si s pukem vybruslil na hranici pravého kruhu a nakonec i poslal kotouč směrem na domácí bránu, kde ho Jones vyrazil za svou klec.

06:33
    Útok Rangers však pokračoval dále a kotouč se nakonec dostal na modrou čáru k Troubovi, jehož následná střela skončila ve výstroji Jonese.

06:40
    Z modré čáry nyní zkoušel střílet Hájek, jenže jeho střela skončila na některém z bránících hráčů Seattlu.
    Do svého 400. utkání v NHL nastupuje domácí útočník Yanni Gourde.

07:20
    Zibanejad zavezl puk do útočného pásma, kde hned z větší vzdálenosti vystřelil a Jones má na svém kontě další úspěšný zákrok.

07:48
    Dunn dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození ještě před bránou Rangers dokázal tečovat Wennberg, avšak kotouč nakonec míří mimo klec Šesťorkina.

08:41
    Šesťorkin se nyní pokusil o dlouhou rozehrávku až na útočnou modrou, kde číhal Panarin, avšak jeho pas byl lehce tečován domácím hráčem mimo dosah ruského útočníka.

09:31
    Donato chtěl přihrát puk za obranu Rangers najíždějícímu Gourdovi, avšak tento pas se podařilo ukořistit Schneiderovi.

10:12
    Dunn od levého mantinelu poslal puk na bránu Rangers, kde ho Šesťorkin svým betonem odrazil za svou klec.

11:10
    Gauthier poslal puk před bránu Seattlu, kde ho velmi dobře dokázal tečovat Carpenter, avšak Jones byl na svém místě a kotouč vyrazil mimo tři tyče. .

11:23
    Hra se vzápětí hodně rychle přesunula na druhou stranu, kde se do střely ze středu útočného pásma dostal Burakovsky a Šesťorkin jeho pokus utlumil ve své výstroji.

11:45
    Burakovky parádně zasekl puk na levé straně útočného pásma a nahrál křižně do druhé vlny Larssonovi, jenž však ve velmi dobré příležitosti netrefil bránu Rangers.

12:19
    Vesey posílal puk před bránu Seattlu, kde se ho nikdo ani nedotkl, a tak jen kotouč projel až do rohu kluziště.

13:12
    Panarin skvělou zadovkou našel mezi kruhy volného Lindgrena, jenže toho následně vychytal Jones, který ani nedopustil nějakou dorážku.

13:45
    Rangers budou hrát další přesilovou hru, avšak zatím mají hostující hokejisté ponechanou výhodu.

14:03
    Brandon Tanev (SEA) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Tento trest však zřejmě zachránil Seattle od první inkasované branky, když Tanev zabránil ve skórování Goodrowovi.

14:18
    Geekie získal puk v obranném pásmu Seattlu a domácí útočník jej následně vyváží co nejdále od svého brankáře.

14:51
    Rangers se následně nedokázali dostat přes útočnou modrou, kde je hostům odpískán ofsajd.

14:58
    Rangers právě vstřelili branku!
    Rangers využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav utkání! Tohle už ani nešlo nedat. Kotouč se dostal mezi kruhy k Trocheckovi, jenž ho přikopl k pravé tyči Kreiderovi, který ihned křižně přihrál před zcela prázdnou MIKU ZIBANEJADOVI a švédský útočník si ještě dopřál luxus zpracovat pořádně puk a následně ho poslat do sítě Seattlu. Asistence: Chris Kreider, Vincent Trocheck.
    14:58 Mika ZIBANEJAD - 1:1

15:52
    McCann se už hnal do útoku, jenže hodně tvrdou stopku mu vystavil hostující kapitán Trouba.

16:25
    Blais si vybruslil zpoza domácí klece a následně zkoušel překonat Jonese střelou z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus jen proletěl kolem brány Seattlu.

16:59
    Domácím hokejistům je nyní odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, které se Gourdovi rozhodně nelíbí, protože by u kotouče byl zřejmě dřív než obránce Rangers.

17:06
    Hosté vyhráli následné vhazování a Fox od pravého mantinelu poslal kotouč před bránu na hůl Kreidera, jenž ho dokázal tečovat, ale Jones byl pozorný a má na svém kontě další úspěšný zákrok.

17:23
    Po souboji v rohu obranného pásma New Yorku se kotouč odrazil až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat po levici Šesťorkina.

18:52
    Kakko poslal hodně těžkou přihrávku Hájkovi, který měl následně co dělat, aby se nedopustil nějakého zaváhání se svou rozehrávkou.

19:28
    Larsson dostal nabito na modrou čáru a trefil hned bránícího Lafreniera, který hned odjíždí na svou střídačku.

19:47
    Domácí obránce Larsson dostal ještě jednu šanci, když tentokrát střílel od pravého mantinelu, avšak jeho střela skončila na betonech Šesťorkina.

20:00

Domácím Krakenům se podařilo dostat velmi rychle do vedení, když se hned ve třetí minutě po teči prosadil McCann.

Nicméně v první části byli lehce aktivnějším týmem hostující hokejisté z New Yorku, kteří se nakonec dočkali vyrovnání v jejich druhé přesilové hře.

Zibanejad totiž dostal přihrávku před zcela prázdnou bránu a díky jeho brance se do šaten odchází za nerozhodného stavu.
    Po první třetině je zatím stav utkání v Climate Pledge Arena nerozhodný.

20:40
    Schwartz nahrál kotouč na modrou Dunnovi, který se do něj pořádně opřel a Šesťorkin má ve druhé třetině první úspěšný zákrok.

21:12
    Druhou třetinu tedy začali domácí hokejisté mnohem aktivněji než tomu bylo v první části. Bjorkstrand nyní před bránou velmi nepříjemné tečoval střelu od pravého mantinelu, ale Šesťorkin byl na správném místě a puk je v jeho moci.

21:30
    Tak ruský brankář si svůj další zákrok hodně užil. Justin Schultz dostal nabito k levému mantinelu a jeho pohotovou střelu chytil ruský brankář svou lapačkou a svůj zákrok i trochu prodal menším semaforem.

22:13
    Vesey poslal puk na modrou čáru Hájkovi, jehož střela byla sražena někde před Jonesem mimo bránu Seattlu.

22:28
    Nicméně po další zblokované střele Hájka se do útoku dostali domácí, kde se nakonec Beniers velmi dobře uvolnil do středu levého kruhu a jeho střela orazítkovala vzdálenější tyč hostující klece!
    22:28

22:41
    Geekie dostal přihrávku na útočnou modrou, ale rychle ho doháněl Fox, a tak musel domácí útočník ihned střílet a Šesťorkin jeho pokus vyrazil.

23:13
    Geekie vyslal do úniku Spronga, který však tváří v tvář Šesťorkinovi nic nevymýšlel a zkusil přímou střelu, jenž zaletěla přesně do lapačky ruského brankáře.
    23:13

24:02
    Rangers si nyní nepohlídali své střídaní, když bylo na ledě šest hostujících bruslařů, a tak si Seattle zahraje přesilovou hru. Trest odpyká Sammy Blais (NYR).

24:36
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku ve svém oslabení, když Kreider celou akci řešil přímou střelou, která orazítkovala břevno domácí klece!
    24:36

25:08
    Rangers se opět hnali do útoku, ale Vesey nakonec u modré čáry zasekl a vrátil puk svým obráncům, aby získal další vteřiny z oslabení.

25:45
    Beniers ztratil puk u mantinelu a Rangers ho hned vyvážejí ze svého obranného pásma.

26:06
    New York tedy přežil své oslabení, když v něm hosté i několikrát zahrozili.

26:48
    Larsson vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil přesně na betonech Šesťorkina.

26:52
    Rangers následně poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění, takže hosté stále nemohou jít střídat.

27:03
    Ruský brankář zřejmě nyní unikl dvouminutovému trestu, protože po jeho dalším úspěšném zákroku se k dorážce dral Schwartz, ale Šesťorkin jej podrazil svou holí a díky tomu se následně dostal k puku, který přikryl svou lapačkou.

27:24
    Fox poslal z modré kotouč přesně na Kreidera, který ho chtěl tečovat do domácí klece, ale puk směřoval těsně vedle brány, kterou stráží Martin Jones.

27:58
    Rangers předvedli parádní kombinaci na jejímž konci byl mezi kruhy volný Trocheck, jehož následnou střele skvěle vytáhl Jones.

28:36
    Tanev se z pravé strany snažil prodrat před bránu Rangers, ale nakonec jen nasunul puk na Šesťorkina, jenž ho raději schoval do své lapačky.

28:54
    Kraken bude hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za podrážení dostává Vincent Trocheck (NYR).

29:04
    Domácí hokejisté se pokusili o kombinaci až do kuchyně, jenže poslední pas byl hodně nepřesný a skončil u Zibanejada, který kotouč ihned vyhodil přes celé kluziště.

29:51
    Dunn se nakonec od modré čáry odhodlal ke střele, která zaletěla přesně do lapačky ruského brankáře ve službách New Yorku.

30:08
    Bjorkstrand neudržel puk v útočném pásmu, takže Kraken musí rychle vyklidit útočnou třetinu.

30:29
    Sprong se dostal do střeleckého zakončení z hranice levého kruhu, které skončilo na vzdálenější tyči hostující brány!
    30:29

30:52
    Rangers vyhodili kotouč přímo na svou střídačku, takže se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

31:01
    Druhá přesilová hra Seattlu je u svého konce, když byli domácí hokejisté velmi blízko ke vstřelení druhé branky, jenže Šesťorkina zachránila tyč.

31:15
    Donato vletěl s pukem do útočného pásma, kde byla jeho střela přizvednuta až do ochranné sítě.

31:30
    Geekie si vybruslil zpoza hostující brány, jenže jeho následný bekhend neletěl mezi tři tyče.

32:11
    Fox dostal přihrávku na modrou čáru, kde u něj hned byla dvojice domácích hráčů a střela hostujícího obránce byla zblokována do hlediště.

32:52
    Po nepřesné střele Soucyho se kotouč dostal za bránu Rangers, odkud přišla přihrávka na Taneva, jenže Šesťorkin jeho následnou střelu vyrazil.

33:22
    Na druhé straně jel Kakko sám na Jonese, kterého chtěl překonat s kličkou do forhendu, jenže finský útočník nepřehodil puk přes beton ležícího brankáře Seattlu.
    33:22

34:41
    Rangers drží puk ve svém útočném pásmu, ale hosté se zde zatím nemoho dostat do nějakého střeleckého zakončení.

35:11
    Burakovsky se z pravé strany prodral až před bránu Rangers, kde však z bezprostřední blízkosti nepřekonal Šesťorkina.

35:17
    Rangers poté jen poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

36:07
    Seattle bude hrát už svou třetí přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici putuje Artěmij Panarin (NYR), který si zde odpyká dvě minuty za podrážení.

36:15
    Rangers se podařilo vyhrát následné vhazování a hosté posílají puk přes celé kluziště.

36:38
    Zibanejad opět podél mantinelu vyhodil puk z obranného pásma New Yorku.

37:01
    Až nyní se domácí hokejisté usazují ve svém útočném pásmu.

37:18
    Jenže Dunn nakonec neudržel puk v útočné třetině, a tak se s z ní musejí domácí opět vystěhovat.

37:36
    Navíc je tu nepřesná rozehrávka domácích, která skončila až na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude po levici Jonese.

38:09
    Bjorkstrand dostal nabito na levou stranu útočného pásma a Šesťorkin jeho ránu vyrazil svým betonem!

38:34
    Rangers tedy přežili i své třetí oslabení v tomto utkání.

39:18
    Gourde zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal za sebou Donatovi, jehož následná střela jen proletěla kolem brány Rangers.

39:49
    Chytil poslal puk na modrou čáru Scheinderovi, který si s ním nabruslil na střed a poté trefil některého z bránících hráčů Seattlu.

40:00

Je za námi bezbranková druhá třetina tohoto utkání, ve které především dominoval hostující brankář Šesťorkin, jenž si musel poradit s velkým množstvím šancí domácích, protože Krakeni byli ve druhé třetině jasně lepším týmem.

Seattlu však ke skórování druhé branky nepomohly ani tři přesilové hry. Ve druhé třetině několikrát zazněla i branková konstrukce. Dvakrát totiž zachránila tyč Šesťorkina a Jonese v jednom případě břevno.
    Ve druhé třetině jsme se žádné branky nedočkali, a tak se i do závěrečné třetiny bude vstupovat za nerozhodného stavu.

40:19
    Rangers se pustili do útoku, kde však byla střela Lindgreana zblokována hned prvním bránícím hráčem Seattlu.

41:09
    Trouba dostal nabito od svého kolegy Millera a rána hostujícího kapitána skončila na betonu Jonese. K dorážce se následně ještě dostal Goodrow, ale kotouč už poté skončil pod lapačkou brankáře Krakenů.

41:26
    Po nepřesné střele Trochecka se Goodrow snažil prodrat puk za Jonese zpoza jeho klece, ale domácí brankář byl u své tyče připravený.

41:54
    Trouba dostal od Panarina přihrávku na modrou čáru, avšak jeho následnou střelu se domácím podařilo zblokovat mimo bránu Seattlu.

42:57
    Fleury vystřelil od modré čáry a jeho pokus jen proletěl kolem hostující klece, kde Šesťorkin ani nevěděl, že na něj kotouč letí.

43:27
    Hájek si nyní během útoku Seattlu připsal hned dva velmi dobré bloky a Rangers se nakonec z malého tlaku domácích hráčů osvobodili.

44:07
    New York naopak dostal puk do svého útočného pásma, ale domácí ho odtud dokázali dostat i s pomoc í plexiskla.

45:23
    Burakovsky poslal puk před bránu Rangers, kde se dostal k Wennbergovi, jenž chtěl ještě přihrát před prázdnou Schwartzovi, jenže tento pas už přes obranu Rangers neprošel.

45:44
    Tanev se po pravé straně dral do zakončení, jenže na poslední chvíli mu do hole sekl Hájek a tím zblokoval puk za bránu Rangers.

46:34
    Hra už poměrně delší dobu plyne bez nějakého přerušení, když se kotouč přelévá z jedné strany na druhou.

47:03
    Za bránou Rangers nyní Carson Soucy (SEA) loktem trefil Foxe do hlavy, a tak za své počínání dostává dvě minuty.

47:26
    Hostující hokejisté zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

47:46
    Dunnovi se nakonec podařilo získat puk a následně ho poslal alespoň do středního pásma.

48:12
    Zibanejad byl zatlačen do rohu útočné třetiny, kde se na něj hned sletěli dva domácí hráči a Larsson nakonec vyhodil puk přes všechny čáry.

48:40
    Lafreniere vyzkoušel vystřelit z větší vzdálenosti a Jones si připisuje hodně jednoduchý zákrok.

49:04
    Domácí hokejisté v závěru svého oslabení ještě jednou vyhodili puk ze svého obranného pásma a Soucy se už vrací zpět do hry.

49:27
    Kraken se znova dostává do vedení! Burakovskému se zpoza klece podařilo nahrát kotouč na modru k JUSTINU SCHULTZOVI, jehož následnou střelu lehce tečoval obránce Rangers Schneider a Šesťorkin si na puk sice sáhl svou holí, ale jen si puk usměrnil do růžku své klece. Asistence: André Burakovsky, Jaden Schwartz.
    49:27 Justin SCHULTZ - 2:1

50:45
    Rangers se hned pokusili o vyrovnání, jenže jejich ofenzivní snaha nevedla k žádné střelecké pozici.

51:12
    Domácí chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, jenže kotouč byl nakonec ztečován až do hlediště.

51:40
    Hostujícím hokejistům se nyní nedaří rozjet nějakou ofenzivní akci, když jsou Rangers zatlačeni ve svém obranném pásmu.

52:06
    Panarinovu riskantní rozehrávku ukořistil Burakovsky, který se svou následnou střelou trefil přesně lapačku Šesťorkina.

52:29
    Trouba vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl zřejmě ještě lehce tečován, ale i tak Jones dokázal reagovat a kotouč vyrazil.

52:41
    Následně se však faulu v útočné třetině dopustil Mika Zibanejad (NYR), jenž si odsedí dvě minuty za podrážení.

52:47
    Schultz nahrál na pravou stranu Beniersovi, jehož okamžitá rána skončila na brankové konstrukci hostující klece!

53:14
    New Yorku se podařilo vytlačit domácí tým ze svého obranného pásma.

53:45
    Beniers posílal puk před bránu New Yorku, kde stál Wennberg, který ho málem ztečoval do zcela odkryté klece.

54:08
    Schultz vyslal od modré čáry svou ránu, která však byla zblokována hostující obranou do ochranné sítě.

54:31
    Schwartzovi ujel kotouč z hole, čehož využil Carpenter, který ihned poslal puk podél mantinelu až k Jonesovi.

55:38
    Domácím hokejistům se daří držet puk za bránou New Yorku, kde Krakeni sbírají cenné vteřiny ze zbytku třetí třetiny.

56:03
    Seattlu se podařilo zastavit další ofenzivní akci hostí a domácí se opět ženou do svého útočného pásma.

56:18
    McCann zde nakonec našel mezi kruhy volného Wennberga, jenž si najel až k Šesťorkinovi, jenž však jeho následné zakončení vyrazil.

57:04
    Obranu Seattlu čekají velmi krušné momenty, protože dvě minuty za hákování dostává Carson Soucy (SEA) a přesilovka New Yorku přichází pro domácí tým v hodně nevhodný moment.

57:20
    Foxovu střelu lehce tečoval Trocheck, avšak Jones dokázal zareagovat a kotouč vyrazil.

57:37
    Trocheck vystřelil z pravého kruhu, ale pouze do připraveného brankáře Seattlu.

57:37
    Šesťorkin zůstává na střídačce Rangers a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem!

58:06
    Hosté využívají přesilovou hru a znova srovnávají utkání! Foxovo nahození tečoval VINCENT TROCHECK přímo do Jonese, který kotouč vyrazil před sebe a útočník New Yorku se poté ještě dostal k dorážce, když už mu jen stačilo trefit odkrytou bránu Seattlu. Asistence: Adam Fox, Barclay Goodrow.
    58:06 Vincent TROCHECK - 2:2

58:39
    Zibanejad nahrál na levou stranu Veseymu, který zkoušel střílet z hodně velkého úhlu, avšak jeho pokus zblokoval Larsson.

59:00
    Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny.

59:34
    Soucy vystřelil od modré čáry a Eberle jeho pokus dokázal tečovat do protipohybu Šesťorkina, který však dokázal i tak zasáhnout a touš vykopl svým betonem.

60:00

Ve třetí třetině se Seattle znova dostal do vedení, když se z modré čáry trefil Schultz, jemuž pomohla i teč bránícího hráče. Nicméně v závěru se domácí nechali trestuhodně vyloučit a Rangers navíc poslali na led i šestého bruslaře.

Hostům tento risk vyšel, protože se o vyrovnávají branku postaral Trocheck, a tak zápas mezi Seattlem a Rangers musí rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

60:01

60:33
    Schwartz nejprve zavezl puk do útočného pásma, ale situace se mu zde nelíbila, a tak poslal puk až ke svému brankáři.

60:52
    Beniers se nyní už dostal do střeleckého zakončení, které však Šesťorkin bez větších potíží vyrazil.

61:09
    Kotouč nyní skončil přesně mezi střídačkami..

61:31
    Domácí měli k dispozici několik zajímavých příležitosti, jenže veškerá jejich snaha ztroskotala na nepřesných přihrávkách.

62:12
    Wennberg předvedl parádní obranou práci, když u mantinelu přetlačil Kreidera.

62:34
    Zibanejad se po pravé straně prodral až do střeleckého zakončení, které však kryje domácí brankář Martin Jones.

62:58
    Trocheck nahrával křižně Foxovi, ale tento pas si domácí obrana pohlídala.

63:39
    Domácí hokejisté přeci jen urvali tento zápas na svou stranu! Eberle zavezl puk do útočného pásma, kde se po levé straně dral před Šesťorkina a zde ho Rangers hned zdvojili, jenže kotouč se přes brankoviště odrazil k zcela volnému JUSTINU SCHULTZOVI, jehož střela prošla přesunujícímu se ruskému brankáři jedinou možnou skulinkou vedle jeho lapačky. Asistence: Jordan Eberle, Vince Dunn.
    63:39 Justin SCHULTZ - 3:2

Seattle Kraken tedy v prodloužení rozhodl o své výhře v tomto utkání, když bonusový bod domácím vystřelil obránce Schultz, pro kterého to byla jeho druhá trefa v tomto utkání.

New York Rangers mohou za získaný bod děkovat svému brankáři Šesťorkinovi, jenž je celý zápas držel ve hře.
    Seattle Kraken slaví svou první výhru nad New Yorkem Rangers!

3. Igor Šesťorkin (NYR) – 30 zákroků

Ze zápasu mezi Seattlem Kraken a New Yorkem Rangers je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání z NHL zase někdy na počtenou. (06:51:09)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Schwartz), 64. Schultz (Eberle, Dunn) – 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Fox, Goodrow)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Soucy, Borgen, C. Fleury – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba (C), K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Hájek – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Goodrow, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Carpenter, Blais.

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Brisebois, Mahon

Diváci: 17 151