Tampa – Calgary 4:1 (kon.) | Carolina – Colorado 2:3 (po pr.) | Florida – Dallas 4:6 (kon.)
Columbus – Montreal 6:4 (kon.) | Toronto – New Jersey 2:3 (po pr.) | Boston – Philadelphia 4:1 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Nashville – NY Islanders 5:4 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Washington 5:4 (2:1 po s.n.) | Vegas – Arizona 4:1 (kon.) | Seattle – NY Rangers 3:2 (po pr.)
San Jose – Detroit 4:7 (kon.)
Seattle Kraken
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
New York Rangers
Pátek 18.11.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Ze zápasu mezi Seattlem Kraken a New Yorkem Rangers je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího utkání z NHL zase někdy na počtenou. (06:51:09)

Střely na bránu: 33 – 30 | Přesilová hra: 0/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8
    Seattle Kraken slaví svou první výhru nad New Yorkem Rangers!

Seattle Kraken tedy v prodloužení rozhodl o své výhře v tomto utkání, když bonusový bod domácím vystřelil obránce Schultz, pro kterého to byla jeho druhá trefa v tomto utkání.

New York Rangers mohou za získaný bod děkovat svému brankáři Šesťorkinovi, jenž je celý zápas držel ve hře.

63:39 Justin SCHULTZ - 3:2

63:39
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté přeci jen urvali tento zápas na svou stranu! Eberle zavezl puk do útočného pásma, kde se po levé straně dral před Šesťorkina a zde ho Rangers hned zdvojili, jenže kotouč se přes brankoviště odrazil k zcela volnému JUSTINU SCHULTZOVI, jehož střela prošla přesunujícímu se ruskému brankáři jedinou možnou skulinkou vedle jeho lapačky. Asistence: Jordan Eberle, Vince Dunn.

62:58
    Trocheck nahrával křižně Foxovi, ale tento pas si domácí obrana pohlídala.

62:34
    Zibanejad se po pravé straně prodral až do střeleckého zakončení, které však kryje domácí brankář Martin Jones.

62:12
    Wennberg předvedl parádní obranou práci, když u mantinelu přetlačil Kreidera.

61:31
    Domácí měli k dispozici několik zajímavých příležitosti, jenže veškerá jejich snaha ztroskotala na nepřesných přihrávkách.

61:09
    Kotouč nyní skončil přesně mezi střídačkami..

60:52
    Beniers se nyní už dostal do střeleckého zakončení, které však Šesťorkin bez větších potíží vyrazil.

60:33
    Schwartz nejprve zavezl puk do útočného pásma, ale situace se mu zde nelíbila, a tak poslal puk až ke svému brankáři.

60:01

Ve třetí třetině se Seattle znova dostal do vedení, když se z modré čáry trefil Schultz, jemuž pomohla i teč bránícího hráče. Nicméně v závěru se domácí nechali trestuhodně vyloučit a Rangers navíc poslali na led i šestého bruslaře.

Hostům tento risk vyšel, protože se o vyrovnávají branku postaral Trocheck, a tak zápas mezi Seattlem a Rangers musí rozhodnout prodloužení či případné samostatné nájezdy.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Schwartz), 64. Schultz (Eberle, Dunn) – 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Fox, Goodrow)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Soucy, Borgen, C. Fleury – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Eberle (A), Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.
    Trenér: David Hakstol

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba (C), K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Hájek – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Goodrow, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Carpenter, Blais.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O´Rourke, Syvret – Brisebois, Mahon

Diváci: 17 151