Vyškov – Val. Meziříčí 3:4 (kon.) | SHKM Hodonín – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 7:4 (kon.)
Písek – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Příbram – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Znojmo – Kopřivnice 3:4 (po pr.)
Žďár n/S – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | Klatovy – Ústí n/L 0:2 (kon.) | Chomutov – Děčín 3:2 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Letňany 0:7 (kon.) | Řisuty – Tábor 4:7 (kon.) | Cheb – Hronov 4:2 (kon.)
Kobra – Vrchlabí 3:1 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC Děčín
Sobota 19.11.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 18. kolo

Piráti si odnáší z dnešního zápasu nakonec 2 body. Vítězný gól vstřelil Jakub Chrpa, který se štěstím překonal Lavingera střelou mezi betony. Hosté ale podali velmi dobrý výkon a rozhodně nebyli daleko od senzace a poprávu si odváží jeden bod. (20:39:30)

62:49 Jakub CHRPA - 3:2

62:49
    Piráti právě vstřelili branku! Tak to bylo velmi nečekané rozuzlení dnešního zápasu. JAKUB CHRPA si nabruslil na střed útočné třetiny, vyslal ránu a Lavinger neudržel puk ve výstroji. Ten mu pomalu doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Matai, Němec

62:25
    Stále se pokračuje ve hře ve čtyřech.

61:45
    Nahození Černohorského sraženo Tučkem do rohu.

60:58
    Hüblova střela trefila Lavingera do vyrážečky.

60:30
    Lukešova rána letí v pokračující přesilové hře nad branku.

60:01

Třetí třetina byla jasně v režii domácích. Dlouho ale útočné akce naráželi na výborně chytajícího Lavingera. Až v 51. minutě jeho kouzlo odčaroval tvrdou ránou Jakub Matai, který vyrovnal na 2:2. Piráti i nadále byli velmi aktivní, ale žádnou z dalších šancí už nedokázali využít a tak se v Chomutově bude prodlužovat.

60:00

59:26
    Lukešovo střelu Lavinger vyráží do rohu.

57:40
    Němcova střela vyražena před branku, kde ale nikdo z domácích nebyl připravený na dorážku.

56:20
    Domácí teď hostující celek zavřel v obranné třetině, ale ani jedna ze střel neznamenala vážné ohrožení branky Děčína.

55:33
    Havlova střela od modré končí v lapačce jistého Lavingera.

55:02
    Dnešní utkání sleduje 1942 diváků.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 22. Chrpa (Lukeš, Hübl), 51. Matai (Kostourek, Koláček), 63. Chrpa (Matai, Němec) – 17. Trávníček (L. Nezbeda, Černohorský), 19. D. Tůma (Faigl, T.Nezbeda)

Piráti Chomutov: Běhula (Tuček) – Matai, Seemann, Havel (A), Němec, Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba, Koblížek, Mála, Kostourek, Koláček, Zajíček, Mežnar
    Trenér: Kamil Koláček

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Černohorský, Kaltenböck, Brož, Mikulec, Charvát, Klement, Kučera – Volráb, Faigl, Nezbeda Lukáš, Zajan (A), Nezbeda Tomáš, Tůma Jan, Tůma David, Trávníček (C), Macek
    Trenér: Tomáš Mareš

Rozhodčí: Glanc – Kučera, Janíček