Vyškov – Val. Meziříčí 3:4 (kon.) | SHKM Hodonín – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 7:4 (kon.)
Písek – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Příbram – Jablonec n/N 2:1 (kon.) | Znojmo – Kopřivnice 3:4 (po pr.)
Žďár n/S – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | Klatovy – Ústí n/L 0:2 (kon.) | Chomutov – Děčín 3:2 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Letňany 0:7 (kon.) | Řisuty – Tábor 4:7 (kon.) | Cheb – Hronov 4:2 (kon.)
Kobra – Vrchlabí 3:1 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC Děčín
Sobota 19.11.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 18. kolo

Piráti si odnáší z dnešního zápasu nakonec 2 body. Vítězný gól vstřelil Jakub Chrpa, který se štěstím překonal Lavingera střelou mezi betony. Hosté ale podali velmi dobrý výkon a rozhodně nebyli daleko od senzace a poprávu si odváží jeden bod. (20:39:30)

62:49 Jakub CHRPA - 3:2

62:49
    Piráti právě vstřelili branku! Tak to bylo velmi nečekané rozuzlení dnešního zápasu. JAKUB CHRPA si nabruslil na střed útočné třetiny, vyslal ránu a Lavinger neudržel puk ve výstroji. Ten mu pomalu doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Matai, Němec

62:25
    Stále se pokračuje ve hře ve čtyřech.

61:45
    Nahození Černohorského sraženo Tučkem do rohu.

60:58
    Hüblova střela trefila Lavingera do vyrážečky.

60:30
    Lukešova rána letí v pokračující přesilové hře nad branku.

60:01

Třetí třetina byla jasně v režii domácích. Dlouho ale útočné akce naráželi na výborně chytajícího Lavingera. Až v 51. minutě jeho kouzlo odčaroval tvrdou ránou Jakub Matai, který vyrovnal na 2:2. Piráti i nadále byli velmi aktivní, ale žádnou z dalších šancí už nedokázali využít a tak se v Chomutově bude prodlužovat.

60:00

59:26
    Lukešovo střelu Lavinger vyráží do rohu.

57:40
    Němcova střela vyražena před branku, kde ale nikdo z domácích nebyl připravený na dorážku.

56:20
    Domácí teď hostující celek zavřel v obranné třetině, ale ani jedna ze střel neznamenala vážné ohrožení branky Děčína.

55:33
    Havlova střela od modré končí v lapačce jistého Lavingera.

55:02
    Dnešní utkání sleduje 1942 diváků.

55:02
    Zakázané uvolnění hostů.

54:36
    Kostourek svojí střelu namířil do vyrážečky hostujícího brankáře.

54:20
    Chloubova střela zblokována do ochranné sítě.

54:08
    Děčínští se pokusili ohrozit Tučka nahozením od modré. Domácí střelu včas zblokovali.

53:48
    Zakázané uvolnění Pirátů.

53:05
    Lukeš výborně vybojoval puk u hrazení, kotouč si potáhl, ale prováhal nejlepší okamžik k zakončení.

52:06
    Domácí druhý gól nakopl a tlačí se do útoku.
    50:17 Jakub MATAI - 2:2

50:17
    Piráti právě vstřelili branku! ROCKNET ARÉNA stojí na nohou! K puku se po přihrávce Milana Kostourka dostal JAKUB MATAI, který nekompromisně poslal puk do rohu hostující branky. Asistence: Kostourek, Koláček

49:35
    Fajgl se dostal nikým nebráněný k puku mezi kruhy. Z otočky vypálil, ale Tuček byl včas na zemi a puk vyrazil.

47:45
    Několik šancí domácích. Nejprve puk připravil Hübl Lukešovi, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následně se znovu puk dostal k Hüblovi, který našel úplně volného Chrpu, kterému ale v rozhodující chvíli puk ujel z hole a následným krkolomným zakončením z otočky brankáře neohrozil.

47:05
    Zajíček ujel celé hostující obraně, rozpohyboval si Lavingera, ale ve vysoké rychlosti nedokázal zasunout puk do prázdné branky.

46:40
    Kostourek vybojoval puk aby ho následně ztratil nepřesnou rozehrávkou.

46:09
    Koblížek protečoval nahození do útočné třetiny. Za ním se vydal Mála, ale nepohlídal si své postavení na modré čáře a píská se tak ofsajd.

45:26

45:00
    Hübl ujel hostující obraně. Následně adresoval zpětnou přihrávku na nebrusleného Chrpu, který ale trefil jen dobře postaveného Lavingera.

44:40
    Matai z první vyzkoušel Lavingera.

44:38
    Zakázané uvolnění Děčína.

43:57
    Střela Zajana je zblokována do ochranné sítě za Tučkem.

43:35
    Na druhé straně se zase po střele hostů zaskvěl Tuček.

43:10
    Lukeš mířil dobře, ale Lavinger vyrážkou výborně zasáhl. Odražený puk se potom dostal až na Jakuba Chrpu, ale ten branku netrefil.

42:48
    Domácí zakládají další akci za svojí brankou.

41:35
    Lukáš Nezbeda zkoušel adresovat své nahození na teč někoho z útočníků. Nikdo ale na puk nedosáhl a ten letí vedle levé Tučkovo tyče.

41:05
    Táhlá střela Mály letí mimo tyče.

40:29
    Lukeš s pukem na hokejce projel celým hřištěm, pak se snažil nahrát na modrou na Němce, ale puk poslal až do středního pásma.

40:01

Druhá část hry je minulostí. Piráti hned ve 22.minutě snížili po chybě Lavingera, který si nepohlídal bližší tyč, střelou domácího snajpra Jakuba Chrpy. Domácí efektivita ale jinak dnes pokulhává. Děčín dobře brání střední pásmo a co projde, tak chytá zatím jistě Lavinger. Zároveň jsou hosté velmi nebezpeční z protiútoků, které mnohdy hasí domácí junior Filip Tuček. Třetí třetina začne zhruba v 19:10.

40:00

39:39
    Po zásahu hostující střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.

39:22
    Trávníček teď neodhadl správně sílu nahození a ke konci třetiny z toho bude zakázané uvolnění.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Domácí se snaží se stavem něco udělat, ale rozehrávka jim opravdu dneska vázne. Děčín nehledě na to zůstává velmi nebezpečný z brejků.

37:04
    Ofsajd domácích zakončil nepřesnou pasáž hry ze strany obou týmů.

35:58
    Výborný zákrok Tučka po střele Faigla.

35:47

34:50
    Brožova sražená střela letěla mimo tři tyče. Domácí se následně osvobozují.

34:29
    Domácí hrají ve čtyřech.

33:44
    Hosté budou hrát přesilovku 5 proti 3.

33:44
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Štěpán Němec – 2 min., nedovolené bránění.

33:05
    Matai se snažil najít volnou hokejku Lukeše před branku, ale jeho přihrávka byla moc prudká.

32:54

32:28
    Milan Kostourek – 2 min., podrážení.

31:55
    Zajíček v jasné pozici trefil vyrážečku Lavingera!

31:33
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lukáš Nezbeda.

31:15
    David Tůma zůstal mezi kruhy úplně volný. Do střely mu na poslední chvíli skočil Havel.

30:35
    Klementovo nahození teď nadělalo hodně starostí domácí obraně. Tuček se štěstím vyráží do rohu.

29:02
    Teď v tandemu ujeli domácí, konkrétně Mežnar a Chlouba. První jmenovaný vyslal přihrávku těsně před prázdnou branku, na kterou Chlouba nedosáhl.

28:31
    David Tůma vyslal z pravého kruhu střelu zápěstím. Tuček byl lapačkou na místě včas a puk chytá.

27:52
    Další závar před Filipem Tučkem. Znovu až k němu se dostal s pukem na holi Trávníček. Další šťouchání ale bylo již zbytečné a rozhodčí si teď celou situaci s kapitánem hostů vysvětluje.

27:25
    Střelu Volrába obětavě zblokoval Váchal.

27:03
    Domácí se první akci Děčína ubránili a posílají puk do bezpečí.

26:51
    Vít Seemann – 2 min., podrážení.

26:35
    Ofsajd domácích.

26:20
    Obrovský závar před Tučkem. Nejprve na něj z pravé strany najížděl sám Brož. Následnou dorážku se snažil do branky dotlačit David Tůma. Tuček ale betony udržel na ledě a dokázal puk vyrazit mimo tři tyče Pirátů.

24:45
    Váchal směřoval přihrávku napříč útočnou třetinou na Zajíčka. Ten vypálil z první a Lavinger má další zákrok.

24:00
    Lukáš Nezbeda ujížděl sám na Tučka, ale dojel ho Radek Havel a čistě ho odstavil.

23:05
    Fajgl proti přesile udržel puk, nahrál ho na modrou na Davida Tůmu, který vyprášil betony Tučka.

22:26
    První Tučkův zákrok po střele Tomáše Nezbedy.

22:10
    Lavinger teď raději podrží puk, protože hostující pětka byla rozhozená a potřebovala střídat.
    21:09 Jakub CHRPA - 1:2

21:09
    Piráti právě vstřelili branku! Veliká chyba Lavingera teď stojí za snížením stavu. Po nepřesné kombinci se k puku v rohu kluziště dostal JAKUB CHRPA, který puk propasíroval z téměř nulového úhlu až za hostujícího brankáře. Asistence: Lukeš, Hübl

20:48
    Matai našel Lukeše, který pálí s první. Lavinger puk vyráží do rohu.

20:16
    Piráti se hned usadili v útočné třetině. Střela Lukeše letí nad branku.

20:01

Máme za sebou první třetinu zajímavého střetnutí mezi Chomutovem a Děčínem. Domácí měli více ze hry, ale hosté měli několik tutovek. Nejdříve Faigl orazítkoval tyč domácí branky. Následně v úniku nedokázal přesně zakončit Kostourek. Když se neujala šance ani Zajíčka a Mály, tak udeřil Děčín. Nejdříve pohotovým zpracováním a rychlým zakončením do branky nasměroval puk Michal Trávníček a na 0:2 z pohledu hostů zvyšoval dorážkou Tomáš Nezbeda. Při tomto zákroku se navíc domácím zranil Richard Běhula a tak musel do branky junior Filip Tuček. Druhá perioda začne zhruba v 18:20.

20:00

19:34
    Hosté se osvobozují vyhozením až za branku Tučka.

18:51
    Michal Trávníček – 2 min., sekání.

18:37
    Při zákroku se zranil Richard Běhula a odchází do kabin.
    Střídání v týmu Piráti Chomutov:
    ze hřiště odchází Richard Běhula, přichází Filip Tuček.
    18:37 D. TŮMA - 0:2

18:37
    Děčín právě vstřelil branku! Hosté navyšují své vedení! Nejdříve David Tůma orazítkoval tyč Běhuly. Následný odražený puk pak do branky došťoural DAVID TŮMA. Asistence: Faigl, Tomáš Nezbeda.

18:28
    Obrovská šance Fajgla. Dostal puk od Tomáše Nezbedy, ale poslal puk mimo tři tyče.

18:18
    Další zákrok Lavingera.

18:03
    Matai našel dlouhým pasem rozjetého Hübla, který puk předal na Chrpu. Ten pak puk vystřelil na lapačku Lavingera, který ale v pohodě střelu chytá.

17:35
    Domácím se zatím nedaří přechod středního pásma. Teď klička Kostourka na modré byla už navíc a je z toho pouze ofsajd Pirátů.

17:06
    Teď v rychlém sledu dvě zakázané uvolnění Pirátů.
    16:18 Michal TRÁVNÍČEK - 0:1

16:18
    Děčín právě vstřelil branku! Hosté po vyhraném buly dostali kotouč za branku domácích, kde se ho ujal Lukáš Nezbeda a s pomocí teče ho dostal před branku na MICHALA TRÁVNÍČKA, který si puk stáhnul rukavicí a pohotově zakončil. Asistence: Lukáš Nezbeda, Černohorský

15:56
    Trochu kostrbaté akce ze strany domácích. Matai nejdřív puk nahodil za branku. k němu se dostal nejrychleji Lukeš, který nabil Seemannovi na modrou. Ten opět puk poslal jen do náruče Lavingera.

15:41
    Další tvrdá střela z hole Mataie hned po vhazování. Lavinger opět na místě.

15:37

15:32
    Žižkovo nahození šikovně tečoval Zajíček. Lavinger puk maskou vyrazil.

14:33
    Mála vypíchnul kotouč na modré, udělal dva rychlé kroky a vypálil. Pro domácí škoda, že mimo tři tyče.

13:50
    Mikulec projel celé hřiště, následnou střelu vyslal vysoko na branku domácích.

12:45
    Hosté ale nestihli vystřídat. Využít se toho pokusil Koláček, který adresoval před branku přihrávku na Chloubu. Těsně před ním se k puku ale dostal obránce a posílá puk do bezpečí.

12:05
    Domácím se přesilovka vůbec nepodařila a hosté hrají v plném počtu.

11:06
    Hosté se po nepřesné kombinaci osvobozují.

10:39
    Pohledná kombinace Kostourka a Zajíčka končí přihrávkou na modrou, kde se do pluku opřel Seemann. Lavinger byl znovu bezchybný.

10:05
    David Tůma – 2 min., sekání.

09:45
    Faigl na branku vyslal velmi pohotovou střelu ze vzduchu. Běhula puk špičkou betonu vyrazil.

09:28
    Hüblobo nahození se nikomu v domácím dresu nepovedlo tečovat. Následuje tak pouze další vhazování v útočné třetině.

07:48
    Kostourek našel zpoza branky úplně volného Zajíčka. Ten v tutové šanci pálí mimo!

07:20
    Němec hned po buly nahodil puk na děčínskou branku – Lavinger v pohodě puk vyráží.

07:16
    Matai zachytil puk na modré, povijel si k pravému kruhu a vyslal puk tvrdou střelou na Lavingera. Ten puk drží ve výstroji.

06:12
    Milan Kostourek jel sám na Lavingera, ale v tísni obránce nedokázal zakončit přesně.

05:16
    Mála zkoušel nahodit puk na Lavingera, ale než se k němu střela dostala, tak ji srazil obránce medvědů. Následoval nepřesná přihrávka Chlouby a vyhození do bezpečí.

04:36

04:13
    Domácí se znovu osvobozují.

03:11
    Po střele Faigla zacinkala tyč domácí branky!

02:49
    Domácí se osvobozují hned na začátku oslabení.

02:36
    František Lukeš – 2 min., sekání.

02:04
    Zajíčkovo střela sražena do rohu.

00:57
    První možnost hostujícího celku. Mezi obránce se dostal Faigl, následně předal puk na Davida Tůmu, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Běhulu.

00:20
    Domácí vyhráli úvodní buly a nahazují puk za Lavingerovo branku. Tam po souboji puk vypadl z hrací plochy.

00:01

A za potlesku velmi solidně zaplněného stadionu na hřiště přijíždí i domácí celek. Za malý okamžik utkání začne.

V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ je již vše připraveno na začátek střetnutí. Po ploše se již pohybuje trojice arbitrů dnešního zápasu a pomalu na led vjíždí i hostující celek.

Piráti Chomutov: Běhula (Tuček) – Matai, Seemann, Havel (A), Němec, Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba, Koblížek, Mála, Kostourek, Koláček, Zajíček, Mežnar
    Trenér: Kamil Koláček

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Černohorský, Kaltenböck, Brož, Mikulec, Charvát, Klement, Kučera – Volráb, Faigl, Nezbeda Lukáš, Zajan (A), Nezbeda Tomáš, Tůma Jan, Tůma David, Trávníček (C), Macek
    Trenér: Tomáš Mareš

Rozhodčí: Glanc – Kučera, Janíček.

Piráti se v minulém kole představili v Klatovech. První třetina ještě skončila nerozhodně 1:1, když na úvodní branku Hübla v oslabení odpověděl Lang, naopak v přesilové hře. Od druhé části začali úřadovat Piráti a třemi góly si zajistili pohodlný náskok. Zbytek zápasu si už pohlídali a díky výhře 6:1 si připsali další tři body do tabulky a přerušili tak nezdary na venkovních hřištích z poslední doby.

SHC Klatovy – Piráti Chomutov 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Branky a asistence:
    18. Lang (Sedlák, Ženíšek) – 17. Hübl, 22. Matai (Lukeš, Hübl), 29. Zajíček (Mežnar, Havel), 39. Mála (Mežnar, Zajíček), 51. Chrpa (Matai, Lukeš), 58. Zajíček (Mežnar, Mála)

Sestava Chomutova:
    Běhula – Seemann, Matai, Petrásek, Havel, Váchal, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Zajíček

HC Děčín

Děčínští hokejisté mají za sebou derby s Ústím, které po velkém boji těsně prohráli. Přitom začátek zápasu pro ně začal skvěle, jelikož po jednadvaceti sekundách otevřel skóre David Tůma. Slovan dokázal v polovině zápasu vyrovnat a následně dalšími dvěma góly otočil výsledek na svou stranu. Medvědi sice ještě korigovali brankou Aleše Macka, ale srovnat se jim už nepovedlo.

HC Děčín – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

1. D. Tůma (Brož), 54. Macek (Volráb) – 30. Rudovský (Trefný, Costa), 33. Kordule (Berčík, Vodička), 49. Roubík (Berčík, Vodička)

Sestava Děčína:
    Lavinger (Blažek) – Brož, Kaltenböck, Černohorský, Kučera, Klement, Mikulec – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Zajan (A), L. Nezbeda, Trávníček (C) – Macek, Volráb, Charvát – J. Tůma

18. kolo druhé hokejové ligy svede proti sobě v severočeském derby týmy Pirátů z Chomutova a Medvědů z Děčína. Hráči hostujícího týmu to v Chomutově nebudou mít jednoduché. Piráti si totiž z ROCKNET ARÉNY vytvořili nedobytnou tvrz a doma zatím neztratili jediný bod. Duel je na programu v sobotu 19. listopadu a začne v tradičních 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 22. Chrpa (Lukeš, Hübl), 51. Matai (Kostourek, Koláček), 63. Chrpa (Matai, Němec) – 17. Trávníček (L. Nezbeda, Černohorský), 19. D. Tůma (Faigl, T.Nezbeda)

Rozhodčí: Glanc – Kučera, Janíček