Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:1 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:3 (2:0 po s.n.)
Plzeň – Kladno 1:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 4:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 20.11.2022, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 21. kolo

Pro dnešek je to ode mě vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (18:13:34)

V samostatných nájezdech nakonec zvítězila karlovarská Energie.

Jiří ČERNOCH - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Samostatné nájezdy začínají.

Je za námi prodloužení, ve kterém měli více šancí karlovarští. Branka ale nakonec nepadla. O vítězi tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Na druhé straně to dopadlo stejně, střelcem byl Ondřej Najman, kterému se vystřelený kotouč také odrazil od betonu.

64:24
    Kohoutova dělovka byla odražena betonem.

63:26
    Matyáš Kantner ukradl z hokejky puk Petru Koblasovi a Bruslaři se tak přesouvají před karlovarskou branku.

62:56
    Petr Koblasa zkusil vymíchat Krošelja, jeho střela ale minula branku.

61:56
    Redlich měl najeto z vlastního pásma, během jízdy ale ztratil kotouč.

61:31
    Na puku jsou Bruslaři, zakončit se jim nedaří.

60:19
    Ondřej Beránek se dostal až před Krošelja, jeho rána ale byla moc vysoká.

60:06
    Kotouče se zmocňují energetici.

60:01

Do poslední minuty byla hra velmi akční. Bruslaři dokázali ve 45. minutě srovnat stav zápasu a do konce hrací doby se již ani jednomu týmu nepodařilo skórovat. Čeká nás tak prodloužení.

60:00

58:12
    Matěj Chalupa ujížděl sám na branku, boleslavská obrana nakonec byla rychlejší a překazila mu zakončení.

57:05
    Mladé Boleslavi se nepodařilo po kombinaci zakončit a kotouče se tak ujímá Energie, která si ho zavezla do útočné třetiny.

56:14
    Střel Radka Jeřábka byla zblokována hned dvěma obránci.

55:26
    Boleslav se ze svého pásma přesunula do útočného, kde byla zastavena karlovarskou obranou.

54:54
    Po buly okamžitě vystřelil Ondřej Beránek, kotouč jen škrtnul o Krošeljovo betony.

54:26
    Petr Koblasa po úniku s Jiřím Černochem přestřelil z mezikruží branku.

53:48
    Bruslařům se podařilo dostat před karlovarskou branku.

53:27
    Na druhé straně se k puku dostal i Vladislav Habal, který přikrytím kotouče pozastavuje hru.

53:03
    Obránci Mladé Boleslavi mají pěkně na pilno, energetici posílají na bránu střelu za střelou.

52:27
    JiřÍ Černoch se dostal do samostatného úniku, dělovkou ale bránu minul.

51:06
    Matěj Stříteský odrazil nebezpečnou střelu od Tomáše Redlicha.

50:26
    Huttula chtěl přihrát Petru Koblasi, který stál před brankovištěm, kotouč mu ale projel pod hokejkou.

49:29
    Opět se o zakončení pokusil Michal Plutnar, kotouč se ale jen odrazil od brankáře.

48:26
    Plutnarovo rána od modré byla odražena zpět do hry.

48:15
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Mário Lunter – 2 min., podrážení.

47:21
    Bruslařům se na chvíli podařilo převzít kotouč pod svou kontrolu, zakončit se jim ale nepodařilo.

46:33
    Tomáš Bartejs zkusil štěstí hned po buly, kotouč má opět v náruči Krošelj.

46:11
    Střela Jiskry skončila v náruči Gašpera Krošelja.

45:39
    Energetici se dostali do útočného pásma, kde zakládají útočnou kombinaci.
    44:53 Adam JÁNOŠÍK - 3:3

17:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    PAVEL KOUSAL si s kotoučem objal branku zezadu a otočkou z pravého kruhu přelstil Vladislava Habala.
    Bez asistence.
    17:12 Daniel KRUŽÍK - 2:1

17:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nejprve na Novotného vystřelil Adam Rulík, jeho rána se ale odrazila od brankáře odrazila přesně na hokejku DANIELA KRUŽÍKA, který zakončil přesně do sítě.
    Asistence: Adam Rulik

15:49
    Jakub Kotala zachytil karlovarskou přihrávku a hrnul se s ní na Habala, střela však branku úplně minula.

14:39
    Na druhé straně měli šanci i boleslavští, střela ale byla nepřesná.
    13:57 Joona HUTTULA - 1:1

13:57
    Jednoduchá akce po buly a je vyrovnáno! JOONA HUTTULA si párkrát na modré poslal puk s Tomášem Rachůnkem a poté se rozhodl vystřelit na Filipa Novotného, který nestihl včas chytit puk.
    Asistence: Tomáš Rachůnek

13:46
    Pavel Pýcha – 2 min., hákování.

13:28
    Tomáš Redlich prokličkoval mezi třemi hostujícími hráči, zakončit se mu včas nepodařilo.

12:37
    Jen těsně minul kotouč branku vystřelený Tomášem Bartejsem.

11:26
    Gríger s Rachůnkem měli dobře najeto na Novotného, Grígerovo střela se ale jenom odrazila od betonů.

10:43
    Varům se přes velkou nedaří udržet v útočném pásmu.

09:50
    Lukáš Pulpán po přihrávce neváhal a z mezikruží vypálil, jeho střelu ale vychytal Filip Novotný.

08:19
    Karlovy Vary se přesunuly do útočné třetiny.

08:10
    Habal pozastavuje hru přikrytím kotouče.

07:26
    Alex Lintuniemi to zkusil od modré čary, kotouč jen proletěl kolem branky.

06:06
    Energetici se na chvíli dostali před boleslavskou branku, hra se ale opět přesunula na druhou stranu, kde kombinuje Mladá Boleslav.
    05:03 David ŠŤASTNÝ - 0:1

05:03
    Rychlá akce dostala puk DAVIDA ŠŤASTNÉHO doslova za záda Vladislava Habala.
    Asistence: Martin Pláněk

04:14
    Pavel Kousal vystřelil z pravého kruhu, střela se od betonu odrazila zpět do hry.

03:47
    Boleslavští se drží v útočném pásmu a zakládají útok.

03:23
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Chalupa – 2 min., sekání.

02:41
    Pýchovo střela se odrazila od domácího obránce.

01:39
    Souboj o kotouč u mantinelu za boleslavskou brankou vyhráli hostující hráči a míří do útočné třetiny.

01:09
    Jiří Černoch zkusil vypálit z mezikruží, střela ale jen těsně minula brankovou konstrukci.

00:09
    Puku se ujímají boleslavští.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Plutnar, Bartejs, Dlapa, Pulpán (A), Havlín, Rulík – Bernad, Rachůnek (A), Gríger – Chalupa, Koblasa, Černoch (C) – O. Beránek, Redlich, Jiskra – Kohout, Osmík, Kružík.
    Trenér: David Bruk

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, O. Najman, Åberg – Šťastný (A), Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Závora, P. Kousal – Kotala, Bičevskis, Lunter.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát.
    Naváže Mladá Boleslav na páteční výhru?

Energetici také dokázali po reprezentační pauze prolomit nešťastnou sérii proher za sebou, díky domácímu vítězství proti Olomouci. Poslední odehraný zápas byl ale pro ně opět smolný. Na domácím ledě je porazila pražská Sparta, která vyhrála 5:1. O jediný gól se postaral Jiří Černoch, kterému se přes hlouček hráčů u branky podařilo prostrčit kotouč za brankovou čáru. Tuto situaci však musel přezkoumat videorozhodčí, který branku následně uznal. Vzhledem k tomu, že Energie je na sedmém místě s 27 body, bude toto utkání určitě napínavé.

Nejproduktivnější hráči:

Tomáš Rachůnek 5+10
    Petr Koblasa 10+3
    Ondřej Beránek 7+3

V minulém zápase se podařilo Mladé Boleslavi prolomit smolnou šňůru šesti proher za sebou. Na ledě Kladna zprvu prohrávali od druhé třetiny 0:1, srovnat se jim však podařilo deset minut před koncem základní hrací doby, díky brance Pavla Kousala. O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém se vítězné branky ujal Matyáš Kantner. V tabulce se Bruslaři nachází s 26 body na osmém místě, hned za karlovarskou Energií.

Pavel Kousal 6+8
    Pontus Aberg 2+9
    Jan Stránský 6+4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozh. náj. Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík