Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:1 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 4:3 (2:0 po s.n.)
Plzeň – Kladno 1:2 (po pr.) | Olomouc – Liberec 4:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 20.11.2022, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V minulém zápase se podařilo Mladé Boleslavi prolomit smolnou šňůru šesti proher za sebou. Na ledě Kladna zprvu prohrávali od druhé třetiny 0:1, srovnat se jim však podařilo deset minut před koncem základní hrací doby, díky brance Pavla Kousala. O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém se vítězné branky ujal Matyáš Kantner. V tabulce se Bruslaři nachází s 26 body na osmém místě, hned za karlovarskou Energií.

Nejproduktivnější hráči:

Pavel Kousal 6+8
    Pontus Aberg 2+9
    Jan Stránský 6+4

Energetici také dokázali po reprezentační pauze prolomit nešťastnou sérii proher za sebou, díky domácímu vítězství proti Olomouci. Poslední odehraný zápas byl ale pro ně opět smolný. Na domácím ledě je porazila pražská Sparta, která vyhrála 5:1. O jediný gól se postaral Jiří Černoch, kterému se přes hlouček hráčů u branky podařilo prostrčit kotouč za brankovou čáru. Tuto situaci však musel přezkoumat videorozhodčí, který branku následně uznal. Vzhledem k tomu, že Energie je na sedmém místě s 27 body, bude toto utkání určitě napínavé.

Tomáš Rachůnek 5+10
    Petr Koblasa 10+3
    Ondřej Beránek 7+3
    Naváže Mladá Boleslav na páteční výhru?

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Lukeš) – Huttula, Plutnar, Bartejs, Dlapa, Pulpán (A), Havlín, Rulík – Bernad, Rachůnek (A), Gríger – Chalupa, Koblasa, Černoch (C) – O. Beránek, Redlich, Jiskra – Kohout, Osmík, Kružík.
    Trenér: David Bruk

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, R. Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, O. Najman, Åberg – Šťastný (A), Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Závora, P. Kousal – Kotala, Bičevskis, Lunter.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát.

00:01

00:09
    Puku se ujímají boleslavští.

01:09
    Jiří Černoch zkusil vypálit z mezikruží, střela ale jen těsně minula brankovou konstrukci.

01:39
    Souboj o kotouč u mantinelu za boleslavskou brankou vyhráli hostující hráči a míří do útočné třetiny.

02:41
    Pýchovo střela se odrazila od domácího obránce.

03:23
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Chalupa – 2 min., sekání.

03:47
    Boleslavští se drží v útočném pásmu a zakládají útok.

04:14
    Pavel Kousal vystřelil z pravého kruhu, střela se od betonu odrazila zpět do hry.

05:03
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Rychlá akce dostala puk DAVIDA ŠŤASTNÉHO doslova za záda Vladislava Habala.
    Asistence: Martin Pláněk
    05:03 David ŠŤASTNÝ - 0:1

06:06
    Energetici se na chvíli dostali před boleslavskou branku, hra se ale opět přesunula na druhou stranu, kde kombinuje Mladá Boleslav.

07:26
    Alex Lintuniemi to zkusil od modré čary, kotouč jen proletěl kolem branky.

08:10
    Habal pozastavuje hru přikrytím kotouče.

08:19
    Karlovy Vary se přesunuly do útočné třetiny.

09:50
    Lukáš Pulpán po přihrávce neváhal a z mezikruží vypálil, jeho střelu ale vychytal Filip Novotný.

10:43
    Varům se přes velkou nedaří udržet v útočném pásmu.

11:26
    Gríger s Rachůnkem měli dobře najeto na Novotného, Grígerovo střela se ale jenom odrazila od betonů.

12:37
    Jen těsně minul kotouč branku vystřelený Tomášem Bartejsem.

13:28
    Tomáš Redlich prokličkoval mezi třemi hostujícími hráči, zakončit se mu včas nepodařilo.

13:46
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Pavel Pýcha – 2 min., hákování.

13:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Jednoduchá akce po buly a je vyrovnáno! JOONA HUTTULA si párkrát na modré poslal puk s Tomášem Rachůnkem a poté se rozhodl vystřelit na Filipa Novotného, který nestihl včas chytit puk.
    Asistence: Tomáš Rachůnek
    13:57 Joona HUTTULA - 1:1

14:39
    Na druhé straně měli šanci i boleslavští, střela ale byla nepřesná.

15:49
    Jakub Kotala zachytil karlovarskou přihrávku a hrnul se s ní na Habala, střela však branku úplně minula.

17:12
    Nejprve na Novotného vystřelil Adam Rulík, jeho rána se ale odrazila od brankáře odrazila přesně na hokejku DANIELA KRUŽÍKA, který zakončil přesně do sítě.
    Asistence: Adam Rulik
    17:12 Daniel KRUŽÍK - 2:1

17:38
    PAVEL KOUSAL si s kotoučem objal branku zezadu a otočkou z pravého kruhu přelstil Vladislava Habala.
    Bez asistence.
    17:38 Pavel KOUSAL - 2:2

18:13
    Ondřej Beránek – 2 min., hákování.

18:51
    Boleslavskou kombinaci přerušil Jiří Černoch, který vyvezl puk z obranného pásma.

20:00

Hned čtyři branky padly v úvodní třetině, která skončila nerozhodně. Skóre otevřel mladoboleslavský tým v šesté minutě, kdy za záda skončil kotouč od Davida Šťastného. Ve čtrnácté minutě dokázal srovnat nováček karlovarského týmu Joona Huttula. Čtyři minuty na to pak padly rovnou dvě branky. Energie se chvíli mohla radovat z vedení, ale jen na dvacet vteřin. Poté srovnala Mladá Boleslav.
    Pokračování začne přibližně v 16:22

20:01

20:16
    Najman zkusil vystřelit z levého kruhu, Habal tuto střelu odrazil vyrážečkou.

20:57
    Mladá Boleslav poslala kotouč z obranného pásma, Habal však stihl poslat puk zpět.

21:48
    Maris Bicevskis byl blízko další branky, ale nepodařilo se mu prošťouchnout kotouč mezi Habalovo betony.

22:37
    Karlovarští si stahují puk k sobě a snaží se udržet v útočném pásmu.

23:07
    Matěj Stříteský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

23:46
    Energie využívá přesilovou hru! Karlovarskou kombinaci zakončuje přesnou střelou z levého kruhu DÁVID GRÍGER.
    Asistence: Tomáš Rachůnek, Joona Huttula
    23:46 Dávid GRÍGER - 3:2

V samostatných nájezdech nakonec zvítězila karlovarská Energie.

Pro dnešek je to ode mě vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (18:13:34)

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozh. náj. Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík