Slavia – Přerov 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – HK MD Šumperk 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vsetín 4:1 (kon.)
Písek – Poruba 2011 3:5 (kon.)
HC Slavia Praha
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 20.11.2022, 13:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Liga juniorů pokračuje 16. kolem a my se zaměříme na souboj domácí Slavie a hostujícího Přerova. Slávisté v minulém kole na státní svátek ve čtvrtek vyhráli v Porubě 4:2, i když po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale Pražané třemi góly v poslední třetině otočili skóre. To Přerov v minulém kole na svém ledě nestačil na Motor České Budějovice, kterým podlehl 2:5. O výsledku rozhodla druhá, kterou Jihočeši vyhráli 4:2. Slavia v tabulce své skupiny drží 3. místo se ztrátou tří bodů na druhé České Budějovice a pět bodů na vedoucí Salzburg. Přerov je v tabulce své skupiny druhý a na vedoucí Techniku Brno ztrácí pouze bod. Čeká nás tedy jistě velmi zajímavé utkání. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno ve 13 hodin.

Přerov nastupuje v modrých dresech, Slavia v bílých.

HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Hron, Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Hasman, Fibigr, Hlavička, Tichý, Chludil, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Nášel, Harásek, Pekr, Billa, Veselý, Nesvadba, Koblížek – Štíbr, Mašek, Hlůšek, Šilhavý, Kolařík, Lysoněk, Hyža, Halík, Kuchta, Buršík, Hanák
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Kryštof Ovsík — Jakub Stacho, Lukáš Kubas.

00:01

00:50
    K první střele utkání se dostal domácí Kvasnička, ale svou střelou ze strany pouze trefil mantinel za brankou Zubrů.

01:39
    Na druhé straně zahrozil Mašek, ale jeho rána nebyla příliš nebezpečná a Pittr si bez větších problémů poradil.

02:53
    Kubánek na modré čáře ztratil puk a dopředu se hnal Šilhavý. Ten ale svůj únik do úspěšného konce nedotáhl, protože byl faulován.

02:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Kubánek – 2 min., hákování.

03:50
    Kuchta nepříjemně vystřelil. Pittr sice moc neviděl, protože mu jeden z hostujících hráčů clonil, ale i tak si dokázal poradit a má puk v lapačce.

04:11
    Puk mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

04:57

05:22
    Curran se chtěl protáhnout až před bránu, ale přes dva bránící hráče se mu to nezdařilo.

06:09
    Kvasnička – 2 min., držení.

06:19
    Slavia hned vyhazuje puk až za Žurkovu klec.

06:42
    A znovu.

07:25
    Halík přišel o kotouč a dopředu se řítil Holaník, který se ale nakonec ke kotouči nedostal.

08:09

08:26
    Curran se v mezikruží dostal ke střele. Žurek ji vyrazil vyrážečkou do rohu.

09:40
    Z levého kruhu pálil Skoupý. Žurek jeho střelu sebral do lapačky a vhazovat se bude před jeho bránou.

10:07
    Zubři ztratili kotouč a k němu se dostal Kvasnička. Ten posléze hledal před bránou někoho ze svých spoluhráčů, avšak neúspěšně.

11:01
    Hlavička posílal kotouč před odkrytou bránu Tichému, ale ten puk nedokázal trefit!

12:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    A máme tu první gól! Na zadním mantinelu se k puku dostal Hasman, který ho předložil na levý mantinel VIKTORU ŠTÍPKOVI, který se následně šikovně protáhl až před branku a prostřelil Žurka mezi betony. Asistence: Dominik Hasman. Signalizovaný trest pro hráče Přerova se neukládá.

12:57
    Hrdlička – 2 min., držení.

13:17
    Ze strany tvrdě pálil Lysoněk, ale jeho rána nebyla přesná.

14:59
    Puk v lapačce Žurka, buly před jeho brankou.

15:58
    Slavia využívá přesilovku a zvyšuje svůj náskok. Všechno začalo kombinací v útočném pásmu. Skoupý na modré čáře přihrál Curranovi, jehož ránu Žurek vyrazil. Na brankovišti zůstal nikým nekrytý MATĚJ KVASNIČKA, který doklepl nadvakrát kotouč do sítě. Asistence: Mikuláš Skoupý a Maxmilian Curran.

16:40
    Po icingu Přerova se vhazovalo před jeho brankou.

18:00
    Vosmík se do puku netrefil ideálně, a tak jeho rána nebyla přesná. Následně od modré pálil kapitán dorostu Chludil a Žurek jeho pokus lapil do lapačky a vhazuje se před jeho brankou.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:14
    Dobrá rána Halíka z mezikruží končí zásahem Pittra, jenž má puk mezi betony.

20:00

První třetina přinesla dva góly domácích. Nejprve se ve 13. minutě prosadil Štípek, tři minuty poté se v přesilovce prosadil Kvasnička. Přerov měl hned tři přesilovky v úvodní části, ale žádnou nesehrál ideálně a nevyužil ani jednu. Hosté zatím naráží na dobře chytajícího Michala Pittra, který nepustil zatím ani gól.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:44.

Oba týmy už jsou zpět na ledě.

20:01

20:16
    První střelu této třetiny obstarali hosté, ale Pittr srazil střelu betonem do rohu.

20:32
    Aktivita Zubrů na začátku třetiny pokračuje. Pittr nyní musel předvést zákrok lapačkou.

20:41
    A do třetice domácí gólman. Opět má puk v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

21:00
    Štíbr – 2 min., napadení.

21:40
    Přerovu se podařilo vyhodit puk za Pittrovu klec.

22:10
    Curran našel před bránou Vosmíka, ale jeho ránu vytěsnil mimo vyrážečkou Žurek.

22:32
    Ofsajd Slavie. Vhazování ve středním pásmu.

22:51
    V oslabení zahrozil Halík, který vypálil zleva. Pittr jeho střelu vyrazil betonem.

23:00

23:45
    Mašek – 2 min., držení.

24:01
    Od modré pálil Hrdlička. Jeho pokus přizvedl do ochranné sítě jeden z beků.

24:17
    Curran našel mezi kruhy Vosmíka. Jeho tvrdou ránu vyrazil Žurek.

24:40
    Na druhé straně zahrozil Šilhavý. Jeho střelu z levé strany Pittr pohotově vyrazil.

25:07
    Slavia využívá podruhé v utkání přesilovku! Stejskal nahrál před branku volnému FILIPU HOLANÍKOVI, který se nemýlil a prostřelil Žurka. Asistence: Jiří Stejskal.

26:25
    Puk zůstal na brankovišti volný. Pittr se po něm natáhl a schoval ho pod svou lapačku. Vhazování před brankou domácích.

26:56
    Lysoňkova špatná nahrávka vyhnala Přerov z útočného pásma. Hosté musí začít zpoza vlastní brány.

27:10
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

27:56
    Skoupý se dostal do rychlého brejku a protáhl se až před Žurka. V poslední chvíli mu ale sjel puk, a tak domácí útočník ani nezakončil.

29:38
    Přihrávku do jízdy za obranu dostal Lysoněk. Jeho brejk ale gólem neskončil, protože Pittr jeho ránu vyrazil ramenem.

30:15
    Přerov právě vstřelil branku!
    O pár vteřin později už to ale hostům vyšlo! Další přihrávku do jízdy dostal LUDVÍK LYSONĚK, který se tentokrát prosadil, když prostřelil Pittra střelou mezi betony. Asistence: David Buršík a Miroslav Štíbr.

31:08

31:30
    Kvasnička zůstal sám před Žurkem před brankou. Proti jeho střeleckému pokusu ale hostující gólman předvedl dobrý zásah!

31:47
    Lysoněk – 2 min., sekání + 2 min., napadání rozhodčích.

32:41
    Žurek teď dvakrát úspěšně zasáhl. Nejprve proti ráně Hrdličky od modré, a pak vyrážečkou zlikvidoval ránu Kvasničky z předbrankového prostoru.

33:40
    Další ránu vyslal Fibigr, ale Žurek zasáhl betonem.

34:28
    Třetí využitá přesilovka domácích v utkání! Fibigr se vytočil od mantinelu a za pravým kruhem si všiml JAKUBA DRÁBA, jehož následná tvrdá rána skončila až v sítí za Žurkovými zády. Asistence: Jiří Fibigr a Stanislav Tichý.

36:45
    Vosmík obdržel puk a vjel do pásma. Jeho rána z mezikruží pouze trefila zadní mantinel.

38:52
    Stejskal – 2 min., podrážení.

39:17
    Jokl – 2 min., krosček.

Přerov dostává příležitost přesilovky 5 na 3, která bude trvat minutu a 35 vteřin!

39:51
    Rána Halíka od modré končí zásahem Pittra, jenž má puk mezi betony. Poté se ještě strhla menší rozmíška, kterou ale rozhodčí roztrhli.

40:00

Ve druhé třetině padly hned tři góly. Oba dva slávistické padly v přesilovkách, když se prosadili Holaník a Dráb. Mezi jejich branky se ještě vměstnal svou trefou Lysoněk, který ze samostatného úniku propálil Pittra. Přerov půjde do třetí třetiny s přesilovkou 5 na 3, která bude trvat 52 sekund.

Další třetina začne přibližně v 14:31.

40:01

40:24
    Pittr má puk v lapačce a hra je přerušena.

40:52
    Domácí ve čtyřech.

41:17

41:41
    Hron svou střelou trefil pouze jednoho z bránících hráčů.

43:09
    Icing Slavie vrací hru před Pittra.

43:47
    Slávisté nyní ostřelují bránu, ale žádná rána se neujala.

44:35
    Curran se dostal až před bránu, ale puk si nezpracoval ideálně a rána mu nesedla.

44:41
    Lysoněk – 2 min., krosček.

45:30
    V oslabení zahrozil hostující Šilhavý, ale svou ránu poslal jen do mantinelu za bránou.

45:59
    Stejskalova rána od modré skončila na betonu Žurka.

46:34
    Další příležitost si vytvořil Holaník. Jeho rychlá střela zleva skončila v ochranné síti.

46:41

46:55
    Lysoněk po návratu z trestné lavice vypálil ze strany, Pittr jeho ránu přizvedl vyrážečkou mimo bránu.

48:11
    Ránu Drába od modré přizvedl vyrážečkou do ochranné sítě brankář Žurek.

49:23
    Icing Přerova. Buly před Žurkem.

50:07
    Rána Vosmíka končí v lapačce Žurka, bude se vhazovat před jeho brankou.

50:59
    Icing teď pro změnu odpískán Slavii. Buly před Pittrem.

51:12
    Po ofsajdu Slavie se vhazuje ve středním pásmu.

51:24
    Rána jednoho z hostujících hráčů končí za Pittrem v ochranné síti.

51:40
    Chludil se dostal k rychlé střele, Žurek vyráží vyrážečkou.

51:52
    Šilhavý – 2 min., nedovolené bránění.

52:03
    Kvasnička tvrdě vystřelil kousek za modrou. Puk ale jenom prosvištěl nad brankou.

52:44
    Přerov vyhazuje. Puk je u Pittra, který ho posílá do hry svým spoluhráčům.

53:25
    Na druhé straně zasahuje Žurek, jenž má puk v lapačce. Buly před bránou Přerova.

53:36
    Zpoza pravého kruhu vypálil Dráb, Žurek jeho pokus lapil do lapačky.

53:52

54:21
    Stejskal dostal od mantinelu nabito na modrou. Jeho následný pokus ale pouze orazítkoval mantinel za bránou.

54:47
    Jokl se dostal do samostatného úniku a chtěl Žurka překonat kličkou do bekhendu. Přerovský gólman ale na led položil svůj levý beton a šanci zlikvidoval!

55:18
    Domácí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství. Hasman zavezl puk do útočného pásma a u pravého mantinelu ho poslal Štípkovi, který ještě krásnou křižnou přihrávkou našel v předbrankovém prostoru DANIELA KŘÍŽENECKÉHO, který prostřelil Žurka mezi betony. Asistence: Viktor Štípek a Dominik Hasman.

55:41
    Šilhavý – 2 min. + 10 min. osobní trest, napadání rozhodčích.

57:09
    Přerov vyhodil puk až za Pittra a oba týmy střídají.

57:41

58:58
    Ještě jeden gól sešívaných! Jokl svou nahrávkou našel v mezikruží VIKTORA ŠTÍPKA, který i v pádu dokázal poslat puk mezi Žurkovy betony. Asistence: Tomáš Jokl.

59:25
    Puk mimo hřiště a hra je přerušena.

Ve třetí třetině padly dva góly, a to až v závěrečných pěti minutách, kdy se prosadili Kříženecký a Štípek. Slavia dnes dokráčela zcela zaslouženě k výhře, byla efektivnější v zakončení a využila 3 přesilové hry. Domácí si tak připisuji další tři body do tabulky.

Odsud z Edenu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Přeji hezký zbytek víkendu. (15:08:12)

Mateo

Branky a nahrávky: 13. Štípek (Hasman), 16. Kvasnička (Skoupý, Curran), 26. Holaník (Stejskal), 35. Dráb (Fibigr, Tichý), 56. Kříženecký (Štípek, Hasman), 59. Štípek (Jokl) – 31. Lysoněk (Buršík, Štíbr)

HC Slavia Praha: Pittr (Hodic) – Hrdlička (A), Stejskal, Kříženecký, Kluch (C), Hron, Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Hasman, Fibigr, Hlavička, Tichý (A), Chludil, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík

HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Nášel, Harásek, Pekr, Billa (A), Veselý, Nesvadba (C), Koblížek – Štíbr (A), Mašek, Hlůšek, Šilhavý, Kolařík, Lysoněk, Hyža, Halík, Kuchta, Buršík, Hanák

Rozhodčí: Kryštof Ovsík — Jakub Stacho, Lukáš Kubas