Mountfield HK – Zlín 7:0 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.)
Pardubice – Olomouc 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – Sparta 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pondělí 21.11.2022, 16:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Ve třetí třetině si Energie hlídala získané čtyřbrankové vedení. Branku už žádnou nepřidala, naopak 37 sekund před koncem se při vlastním oslabení prosadil hezkou individuální akcí Hynek Peš a lehce korigoval jihlavskou prohru na konečných 1:4. (18:10:45)

59:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hezká práce HYNKA PEŠE. Jihlavský útočník, který už vstřelil i branku za A-tým, se v oslabení natlačil přes dva hráče a byť byl při zakončení faulován, v pádu procedil puk pod Dybalem do sítě. Asistence: Pavel Tomšík.

58:45
    Dukla se dvakrát po sobě osvobozuje, ale to Energii nemusí vůbec vadit.

57:31
    Sudí si z několika hraničních zákroků vybrali podrážení z hole Davida Bulíka a hosté půjdou v závěru ještě do jedné přesilovky.

56:40
    Až nyní se to Dukle povedlo a hned z toho byla menší potyčka před karlovarskou brankou. Hosté chtějí své jedničce pomoct ke čtvrtému čistému kontu v sezoně.

55:46
    Dukla se prakticky nedostává před branku Dybala, který je něco málo přes čtyři minuty od čistého konta.

54:56
    Stejně tak jako nyní proběhne buly po levici Černého.

54:47
    Energie získala další buly před Černým zápas se už spíše dohrává.

53:58
    A také červenožlutí již jsou v plném počtu.

53:01
    Energie hraje v pěti, Dukla ve čtyřech.

52:40
    Karlovarští utahují smyčku před Černým, ale opět se jim nepodařilo ohrozit branku výrazněji než závarem.

52:24
    Po protiútoku Jihlavy je u puku znovu hostující ekipa a usazuje se před jihlavskou brankou.

51:58
    Dukla se bude bránit a Energetici budou mít při přesilovce dost místa na kluzišti. Jan Ludvík jde usednout za katr na dvě minuty za napadení a hosty čeká přesilovka čtyři na tři.

51:43
    Karlovarští se pohybovali před branou Černého, ale vyslat pořádný střelecký pokus nedokázali.

51:01
    Dva tresty, každý na jedné straně. Štěpán Šabatka a Filip Krajčík vzájemně ukázali krosčeky a jdou ven.

48:04
    Zakázané uvolnění Energie.

Dnešní utkání sleduje 122 diváků, což není na poměry divácké návštěvnosti v Moravských Budějovicích zas tak velké číslo. Už jsme zde evidovali i vyšší návštěvy.

47:59
    Menc šel se Skuhravým do protiútoku dvou proti jednomu, nicméně synovi karlovarské legendy Václavu Skuhravému špatně přihrál a dobrá šance hostí tak jde do ztracena.

Tomáš Lysý

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 60. Peš (Tomšík) – 14. Krajčík, 20. Adámek (Kočí, Sapoušek), 29. Sapoušek (Adámek, Dorot), 33. Dorot (Adámek)

HC Dukla Jihlava: Černý (Pulda) – Vovsík, Číhal, Šabatka, Ludvík, Matějíček, Tomšík, Vandas, Chvátal – Rauš, Broš, Pavelec – Peš, Kravec, Modl – Bulík, Klapica, Sojka – Kudrna, Coufal
    Trenér: Michal Broš

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Krajčík, Bulka, Dorot, Tůma, Kočí, Vogel, Anton – Rybář, Šlechta, Kusak – Botoš, Skuhravý, Sopoušek – Váňa, Adamec, Menc – Varvařovský, Handl, Pastor
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Čuňočka, Maršálek – Král, Viskot