Pondělí 21.11.2022, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Střely na bránu: 23 – 49 | Přesilová hra: 2/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Daniil Tarasov (CBJ) 46 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,9%, odchytal 60:00
    Sergej Bobrovskij (FLA) 18 zákroků, 5 OG, úspěšnost 78,3%, odchytal 57:59

Radko Gudas (FLA) 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:33

1. Daniil Tarasov (CBJ) 93,9%
    2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+2
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+0 (02:57:10)

Zraněními decimovaný Columbus dokázal zase jednou překvapit. Po porážce 1:6 v noci na neděli s Detroitem se prosadil v back-to-back utkání proti favorizované Floridě, kterou porazil 5:3 a připsal si velmi cenné vítězství. Do třetí třetiny šly týmy za vyrovnaného stavu 2:2, domácím se ale povedlo ve 42. minutě proměnit únik v oslabení, když trochu šťastným odrazem poslal puk do branky Sean Kuraly, a vedení pak navýšil ve 48. minutě Johnny Gaudreau. Florida v závěru riskovala hru bez brankáře, jenže jejich tlak skončil vyloučením Ekblada a následnou přesilovku v 59. minutě dokázal využít Boone Jenner. Necelou minutu před koncem sice skóre ještě korigoval Colin White, ale to na výhře Columbusu už nic změnit nemohlo.

59:20
    Florida ještě jednou odvolává brankáře!
    59:05 Colin WHITE - 5:3

59:05
    Florida právě vstřelila branku!
    Přeci jen se povedlo Floridě střelecky prosadit! Docílil toho po střele Cousinse při dorážce COLIN WHITE, který propasíroval kotouč za záda Tarasova, jenž byl přilepen u své pravé tyče, ale puk mu i tak propadl mezi betony do sítě! Asistence: Nick Cousins, Josh Mahura.

59:01
    Ani teď se nepovedlo Montourovi proměnit další z řady svých příležitostí. Tarasov betonem vykopl kotouč.

58:36
    E. Staal se dokázal uvolnit v pravém kruhu a nutí Tarasova přerušit hru. Florida už ale brankáře odvolávat nebude.
    58:11 Boone JENNER - 5:2

58:11
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí navíc následně využívají přesilovku a už není, co řešit! Střílenou přihrávku Gaudreaua zpoza pravého kruhu usměrnil za záda Bobrovského svým protečováním před brankovištěm BOONE JENNER! Asistence: Johnny Gaudreau, Emil Bemström.

57:52
    Florida se i ve čtyřech vydala do útoku, zkusila i dvakrát vystřelit, ale netrefila branku Tarasova.

57:31
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Aaron Ekblad – 2 min., hákování.

57:31
    Jenner už se řítil za odraženým pukem do útočného pásma, zakončení by pro něj bylo jednoduché. Byl ale faulován Ekbladem a následně mu kotouč sebral Montour. Každopádně, přesilovka pro Columbus a v tuto chvíli je už nejspíš rozhodnuto.

57:21
    Florida rozhodně tlačí, avšak zatím bez výsledku. Ekbladovu střelu sráží Gavrikov mimo kluziště.

57:05
    Tkachuk dobře viděl u tyčky postaveného Bennetta, který po příjmu přihrávku udělal rychlou otočku, ale podstřelit Tarasova nedokázal.

56:49
    Ekbladova rána z první od modré čáry se zastavila někde před brankovištěm, kde se nakupilo snad šest hráčů.

56:30
    A mohlo být prakticky hotovo! Ovšem střela přes celé kluziště minula branku tak o decimetr a je z toho jen zakázané uvolnění.

56:20
    Florida hraje bez brankáře!

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Činachov, 23. K. Johnson (J. Gaudreau, M. Bjork), 42. Kuraly (E. Robinson, Peeke), 48. J. Gaudreau (Nyquist), 59. Jenner (J. Gaudreau, Bemström) – 8. M. Tkachuk (Forsling), 37. Ekblad (Forsling, Cousins), 60. White (Cousins, Mahura)

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Korpisalo) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Christiansen, Bayreuther, Peeke – Nyquist (A), Jenner (C), J. Gaudreau – Činachov, Sillinger, Fix-Wolansky – Bemström, Gaunce, K. Johnson – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Barkov (C), White, Verhaeghe – Luostarinen, Bennett, M. Tkachuk (A) – Lomberg, Lundell, Reinhart – Hörnqvist, Cousins, E. Staal.

Rozhodčí: Pollock, St. Pierre – Suchánek, Murray

Diváci: 15643