Třebíč – Sokolov 3:2 (po pr.) | Litoměřice – Prostějov 1:3 (kon.) | Slavia – Zlín 2:4 (kon.)
Kolín – Jihlava 6:1 (kon.) | Přerov – Vsetín 1:4 (kon.) | Pardubice B – Poruba 2011 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Šumperk 3:5 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
HC Baník Sokolov
Středa 23.11.2022, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ve 23. kole přijede na led Třebíče Sokolov. Týmy se potkaly již v 10. kole, kdy se radoval domácí Sokolov po výsledku 4:1.

Třebíč se momentálně nachází na druhém místě tabulky, když má stejně bodů jako vedoucí Poruba (42). Třebíč má však o dva zápasy více. Třebíč má velmi slušnou formu. Z posledních 6 zápasů naplno bodovala v 5 zápasech. Tým táhne útočník Martin Dočekal.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Martin Dočekal – 10+22
    2. Ladislav Bittner – 13+7
    3. Matěj Psota – 7+10

Sokolovu patří poslední postupové místo do osmifinále playoff. Za 21 utkání získal 29 bodů. Tento tým je farmou pražské Sparty, takže je možné, že i v tomto utkání uvidíme nějaké hráče širšího kádru Sparty Praha. V posledním utkání za Sokol nastoupil třeba Petr Hauser.

1. Jaromír Kverka – 7+16
    2. Tomáš Vracovský – 6+10
    3. Jan Pohl – 4+9

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, Vodný (A), Mat. Novák – Meluzín, D. Michálek, Krliš – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – Tomek, Jan Novák, Baláž, Weinhold, Rulík, Krutil, Vodička – Hauser, Vrhel, Vracovský – Tomi, Jiskra, Kružík – L. Stehlík, Jurčík (A), Osmík – Švec, Rohan (C), Hajný.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Skopal, Micka – Zídek, Roupec.

Hráči už jsou na ledové ploše. Za chvíli začínáme.

00:01

0:34
    Sokolov má puk na svých hokejkách.

0:50
    Nepřesná rozehrávka Baláže. Zakázané uvolnění hostů.

1:12
    Tomiho střela je sražena do ochranné sítě.

1:48
    Osmík tečoval střelu Nováka jen těsně mimo.
    1:48 Tomiho nebezpečná teč

2:23
    Domácí jsou nyní v útočném pásmu. K zakončení se však nedostali.

3:32
    Vracovský jel s Hauserem dva na jednoho. Do přihrávky se ale dobře položil Bořuta, který přihrávku zablokoval. Vrhelovu dorážku pokryl Jekel.

4:12
    Na druhé straně byl v dobré pozici Forman, jehož střela nebyla přesná.

5:36
    Poizlovo nahození minulo branku.

6:25
    Vodičkovo nahození vyráží Jekel do bezpečí.

7:28
    Špatná rozehrávka Poizla, k puku se dostal Krutil, jehož střelu ale Poizl stihl zablokovat. Následuje komerční přestávka.

7:52
    Střela Tomiho byla zablokována.

8:13
    Baník právě vstřelil branku!
    Daniel Kružík našel na ose hřiště volného VÍTA JISKRU, který udělal bekhendový blafák a posílá hosty do vedení.
    Asistence: Daniel Kružík, Ondřej Baláž
    8:13 Vít JISKRA - 0:1

8:47
    Psota našel před brankou úplně volného Bittnera, jeho střelu z bezporostřední blízkosti kryje Michajlov.

10:12
    Nahození Nováka se snažil tečovat Hauser, což se mu nepovedlo, poté se Hauser dostal ještě k jedné střele, kterou Jekel kryje.

10:36
    Weinholdovu střelu vyráží Jekel.

11:10
    Další střelu Weinholda tečoval ve slotu Kružík. Jekel stihl zasáhnout a vyráží betonem.

11:45
    Rohan se dostal k doraženému puku po střele Krutila, sokolovský útočník trefil jen tyč!

11:55
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Vojtěch Šilhavý – 2 min., podrážení.

12:08
    Třebíč hned vyhazuje.

12:55
    Vracovský nezpracoval přihrávku na kruhu. Třebíč se osvobozuje.

13:15
    Hauserovu střelu z levého kruhu vyráží Jekel vyrážečkou.

13:55
    Domácí v plném počtu. V závěru přesilovky pálili Tomi a Hauser. Jekel byl ale vždy pozorný.

15:05
    Kružík jel s Jiskrou dva na jednoho. Kružík zkusil stahovačku, kterou mu ale Bořuta přečetl.

15:33
    Vrhel s Hauserem kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale dostat nemůžou.

16:13
    Michálek se řítil do zajímavé šance, kotouč mu ale skákal, než ho Michálek stihl dostat pod kontrolu, tak byl u něj jeden ze sokolovských obránců.

16:50
    Hajný se tlačil před branku. Tureček mu ale vypíchl kotouč.

18:15
    Souhra mezi Psotou a Dočekalen nepřinesla Michajlovovi nebezpečí.

18:46
    Holec si hezky stáhl puk, byl ale tísněn Balážem, zakončení tak nemělo šanci na úspěch. Michajlov jen přikryl puk palačkou.

18:55
    Formanova střela od modré čáry byla hodně nepřesná.

19:05
    Ve dvou příležitostech byl Matěj Novák, ani jednou však netrefil puk.

19:56
    Třebíč mohla v závěru třetiny vyrovnat. K dorážkám se dostali Michálek a Šilhavý, proti oběma hráčům Michajlov dokázal zasáhnout.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které byl Sokolov lepším mužstvem. Skóre otevřel Jiskra po pěkné souhře s Kružíkem. Poté měl Sokolov další příležitosti, další branku však nepřidal. V závěru třetiny se i do nějakých příležitostí dostala domácí Třebíč. Michajlov byl ale pozorný.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:23
    Bittnerova střela končí v náručí Michajlova.

20:40
    Na druhé straně vyráží Hauserovu střelu betonem Jekel.

21:34
    Kružík mohl pálit z dobré pozice, kotouč mu ale sjel.

22:08
    Martin Osmík jel sám na Jekela, ten ho ale dokázal vybruslit a forhendový blafák chytá betonem.

22:30
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Erik Meluzín našel zpoza branky volného VÁCLAVA KRLIŠE, který nikým nehlídaná dostal puk za Michajlova!
    Asistence: Erik Meluzín, David Michálek
    22:30 Václav KRLIŠ - 1:1

22:39
    Na sokolovské střídačce byl nyní zasažen jeden ze členů realizačního týmu pukem. Naštěstí vše vypadá v pořádku.

22:59
    Dočekal byl v dobré pozici. Střela mu ale vůbec nesedla.

23:48
    Krutil dostal nabito. Jeho střela jde mimo tři tyče.

24:22
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

25:00
    Krliš hledal Meluzína, na nějž přihrávka před branku neprošla.

26:11
    Weinhold nepřesně rozehrál. Zakázané uvolnění.

27:02
    Bořuta vybojoval puk za svou brankou. Následně domácím nevyšla kombinace ve středním pásmu.

27:47
    Michajlov přikryl puk. Následuje komerční přestávka.

27:51
    Furchovu střelu hned po buly kryje Michajlov.

28:00
    Poizl nahodil puk před branku. Michajlovovi vypadl kotouč z lapačky. Erik Meluzín se dostal k dorážce, ale trefil jen Michajlova.

29:06
    Vodičkovo nahození přineslo velkou šanci. Jekel vyrazil nahození jen k Osmíkovi, který se i hned snažil zamést puk do branky. Jekel byl ale na zemi včas a Osmíka vychytal.

29:55
    Jiskrovu střelu vyráží Jekel betonem do rohu kluziště.

30:23
    Momentálně sledujeme hluchou pasáž bez střel na branku.

31:40
    Vracovského předávka v útočném pásmu Hauserovi nebyla úspěšná.

32:14
    Michajlov vyráží bekhendový pokus Matěje Nováka.

33:19
    Třebíč rozehrává od své branky. Bořutova rozehrávka nebyla přesná. S pukem tak hraje hostující Jiskra.

34:04
    Tomek mohl střílet na branku, místo toho zvolil zasekávačku, což nebyl nejlepší nápad, protože se dostal až z útočného pásma.

35:14
    Michalčuk se rozhodl pro střelu z ostrého úhlu. Michajlov chytil střelu do lapačky.

36:38
    Holec nahodil puk do útočného pásma. Neměl ale podporu spoluhráčů, a tak o puk přišel.

37:09
    Matěj Novák se dostal ke střele ze slotu. Michajlov vyrazil jeho pokus betonem. Poté byl volný puk v brankovišti, který Tomek odpálil na zakázané uvolnění.

38:14
    Krutilovo nahození zablokoval Tureček. Na druhé straně se k puku nedostal Dočekal.

38:43
    Forman dostal hodně prostoru na pravém křídle. Jeho střelu ale Michajlov vyrazil lapačkou. V krátkém sledu střílel Forman i podruhé. Michajlov ale opět zasáhl.

39:43
    Kotouč je třebíčské střídačce. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil ve 23. minutě Krliš. Po vstřelené brance byla Třebíč aktivnější. Další branku už jsme neviděli, a tak půjdeme do třetí třetiny za nerozhodnutého stavu.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:30
    Vrhel zůstává ležet na ledové ploše po střetu s Jekelem.

40:30
    Vrhel je už na bruslích a můžeme pokračovat dále.

41:16
    ONDŘEJ BALÁŽ se rozhodl pro střelu zápěstím, která skončila po teči bránícího hráče až v brance.
    Asistece: Martin Weinhold, Daniel Kružík
    41:16 Ondřej BALÁŽ - 1:2

42:08
    Erik Meluzín mohl srovnat! Jeho střelu však zastavila tyčka.

43:06
    Vracovský se mohl dostat do samostatného úniku po přihrávce Hausera. Vracovský ale kotouč nezpracoval.

43:13
    Kružíkova střela ihned po buly minula branku.

43:45
    Na druhé straně zakončoval Holec. Jeho střela byla ale zblokována a Michajlov tak se zákrokem neměl problém.

44:08
    Furch nahazoval na branku, Michajlov vyráží do rohu kluziště.

44:50
    Kotouč je na třebíčské střídačce.

45:28
    Dočekal jel s Bittnerem dva na jednoho. Dočekal si ale Bittnera nevšiml, a tak se rozhodl pro střelu, kterou mu Baláž zblokoval.

45:58
    Poizlovo nahození zablokoval Hauser, který se pak řítil sám na Jekela. Petr Hauser zvolil forhendovou kličku, se kterou si brankář domácích poradil.

47:07
    O kotouč se bojuje za Jekelovou brankou.

48:18
    Vracovského lajna se drží v útočném pásmu.

49:35
    MICHAL VODNÝ využívá přesilovku. Vodný si nabruslil od levého mantinelu na osu hřiště, odkud vystřelil přesně nad lapačku Michajlova.
    Asistence: Ladislav Bittner, Martin Dočekal
    49:35 Michal VODNÝ - 2:2

51:15
    Třebíč je opět v útočném pásmu. K dalšímu nebezpečí se domácí nedostali.

52:08
    Dočekal nahazoval na teč Bittnerovi, kterému se nepovedlo zasáhnout puk. Michajlov má puk v lapačce.

52:11
    Bittnerova střela ihned po buly byla sražena mimo branku.

53:30
    Osmíkův pokus letěl nad branku Jakela.

54:20
    Bořuta vybojoval puk za svou brankou. Na druhé straně pak střílel Meluzín, který se neprosadil. Michajlov přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

54:36
    Krutil vyhazuje puk přes všechny čáry na zákázané uvolnění.

55:05
    Hra je přerušena. Puk trefil rozhodčího do ramena.

55:15
    Ofsajd Holce zastavuje domácí.

55:51
    Holec nahazuje na zadní mantinel, kam Michálek nestihl dobruslit.

56:21
    Sokolov je s remízou spokojený, nyní se soustředí spíše na obranu.

56:57
    Bittner pálil mezi kruhy z otočky bekhendem. Michajlov kotouč vyráží bekhendem.

57:37
    Novákovu tvrdou střelu vyráží Jekel.

57:59
    Jurčík mohl rozhodnout. Ten byl sám před Jekelem. Jurčík musel rychle vystřelit, protože už se k němu blížil obránce. Málo času bylo na zakončení znát, a tak střela končí na hrudi Jekela.

58:43
    Forman rozehrává od své branky.

59:07
    Vodný nabil před branku Holcovi, jehož střela z dobré pozice míjí branku.

59:47
    O kotouč se bojuje u mantinelu za Jekelem.

60:00

60 minut na určení vítěze nestačilo. Ve třetí třetině se nejprve prosadil Baláž. Za domácí srovnal v přesilovce přesnou střelou Vodný. Následuje pětiminutové prodloužení 3 na 3, pokud neuvidíme branku, tak rozhodnou samostatné nájezdy.

60:01

60:05
    Bittner má kotouč na své holi.

60:34
    Bittner puk ztratil. Jiskra poté nabíjel Kružíkovi, který z velkého úhlu Jekela nepřekonal.

61:07
    Sokolov se drží v útočném pásmu.

61:45
    Michálek střílel po zaváhaní Michajlova. Michajlov ale chybu napravil a stihl se vrátit do branky.

62:30
    Dočekal s Bittnerem se vracejí na led. Třebíč rozehrává od své branky.

63:12
    Vodný nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se až před Michajlova, když chtěl ale zakončit, tak mu podklouzla brusle.

64:19
    Michálek mohl jet s Bořutou do přečíslení. Třebíčský útočník ale nepochopitelně zabrzdil a vrátil se za svoji branku.

64:39
    Dočekal byl faulovaný v samostatném úniku. Uvidíme trestné střílení! To provede Matěj Novák.

64:39
    MATĚJ NOVÁK rozhoduje dnešní utkání. Novák si najel na pravou stranu, kde pak naznačil kličku, ke které ale nedošlo, neboť Novák se rozhodl pro střelu mezi betony Michajlova. Puk skončil v brance. Třebíč vítězí.
    64:39 Matěj NOVÁK - 3:2

Třebíč vítězí v prodloužení 3:2. Sokolov vstoupil do utkání lépe a ujal se vedení po přesné trefě Jiskry. Domácí odpověděli ve 23. minutě, kdy se prosadil Krliš. Ve třetí části šli hosté opět do vedení, když se přesně trefil Baláž. Domácím se ale povedlo vyrovnat, když využili přesilovou hru zásluhou Vodného. Utkání dospělo až do prodloužení, když už to vypadalo, že uvidíme i nájezdy, tak byl faulován Dočekal. Nařízené trestné střílení proměnil střelou mezi betony Matěj Novák. Třebíč tak bere z utkání o bod více než hosté.

Ode mě je to dnes vše. Hezký večer! (20:04:48)

Adam Beneš

Branky a nahrávky: 23. Krliš (Meluzín, D. Michálek), 50. Vodný (Bittner, Dočekal), 65. Mat. Novák (TS) – 9. Jiskra (Kružík, Baláž), 42. Baláž (Weinhold, Kružík)

Rozhodčí: Skopal, Micka – Zídek, Roupec