Havířov – Val. Meziříčí 5:0 (kon.) | Chomutov – Příbram 4:5 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 8:4 (kon.)
Žďár n/S – Znojmo 1:7 (kon.) | SHKM Hodonín – Vyškov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 3:0 (kon.)
Ústí n/L – Hronov 7:2 (kon.) | Benátky n/J – Jablonec n/N 6:2 (kon.) | Letňany – Děčín 6:2 (kon.)
Písek – Cheb 3:5 (kon.) | Tábor – Klatovy 5:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Kobra 5:1 (kon.)
Řisuty – Vrchlabí 3:7 (kon.)
Piráti Chomutov
4:5 (1:3, 3:1, 0:1)
HC Baník Příbram
Středa 23.11.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • 19. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a zase někdy u Druhé ligy napočtěnou. (19:53:51)

Šlágr 19. kola Druhé ligy je u konce. Domácí Chomutov sice ve druhé třetině dohnal tříbrankové manko, ale ve třetí části na to nenavázal. Jediný gól poslední části dal na hranici vysoké hole Jakub Káník.

59:27
    Miroslav Hanuljak opustil chomutovskou branku a domácí hrají v šesti!

59:05
    Hraje se poslední minuta Příbram je na kotouči a nejspíše vypadá, že duel chce tímto stylem i dohrát.

58:10
    Tadeáš Svoboda zachytil rozehrávku hostů a z levého kruhu zakončoval. Jeho pokus šel ovšem jen nad branku.

57:33
    Petr Kafka se na levé straně dostal ke kotouči a zakončoval. Jeho rána ale byla ztečována a puk skončil v ochranné síti. Situaci předcházela hůl v obličeji Viktora Hübla.

56:53
    Po pravé straně prošel František Lukeš, který svižně zakončoval od mantinelu. Šorf se nenechal překvapit a k teči nedošlo.

55:51
    Hostům se nyní nepovedlo nic vymyslet, a tak jen vyhodili na icing. Čtyři minuty před koncem je to stále o jednu branku pro hostující Baník.

55:02
    Zmrazit domácí publikum mohl Petr Eret, který dostal přihrávku k levé tyči. Zakončoval do bližší šibenice, ale gól na 6:4 pro jeho Baník nedal.

54:48
    Radek Havel nyní proletěl do útočné třetiny, objel branku a cpal kotouč do brankoviště. Dominik Šorf ale chytá skvěle a opět kotouč udržel před čárou!

54:07
    Ekrt nyní posunul kotouč na Zajíčka, který v rychosti už nestihl lépe zakončit než do betonu brankáře Šorfa.

Dnešní utkání sleduje 1 781 diváků.

52:14
    Havel nyní podél mantinelu posílal do útoku Hübla, ale sudí hodně necitlivě odpískali icing. Pokračuje se po pravici Hanuljaka.

51:08
    Piráti dlouho kombinovali, ale nakonec se jim nepovedlo vymyslet nic smysluplného. Zdeněk následně zahrál vysokou holí, vhazuje se před Šorfem.

49:55
    Další útočnou akci domácího Chomutova zakončoval bombou od modré čáry obránce Němec. Jeho pokus schoval v lapačce brankář Šorf.

48:43
    Jan Ekrt nabral rychlost a dostal se až před branku Příbrami, kde zakončoval. Jeho rána šla ale nad branku.

47:28
    Eret si počkal na volný kotouč a proti přesile domácích hráčů jen svižně střílel. Hanuljak puk ukryl v lapačce, následně ale hned rozehrával.
    46:25 KÁNÍK - 4:5

46:25
    Příbram právě vstřelila branku!
    Zničehonic se prosadili hosté. Na hranici vysoké hole tečoval před Hanuljakem kotouč JAKUB KÁNÍK. Sudí i přes velké protesty domácích fanoušků uznávají! Asistence: David Zdeněk a Petr Eret.

45:18
    Domácí jsou nadále aktivnější. Nyní kombinovali v útočném pásmu, ale moc střeleckých pozic se neobjevilo. Nakonec pálil Matai, ale úspěšný nebyl.

44:16
    Ve čtyřech jsou zatím aktivnější domácí. Jakub Váchal nyní zakončoval z vrcholku kruhů, ale mířil jen těsně vedle branky.

43:39
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Radek Havel – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Radek Jelínek – 2 min., hrubost.

43:39
    Po delší době se do útoku dostali hosté. Radek Jelínek zakončoval před brankou a několikrát sekl Miroslava Hanuljaka. Domácí silák Havel jej tak vyzval v souboji a na body a přetáhnutý dres nejspíše vyhrál.

42:52
    Viktor Hübl šikovně tečoval svižné nahození na branku, ale kotouč tolik nezměnil směr a nakonec skončil na hrudi brankáře.

42:05
    Jakub Zajíček a Jan Ekrt nadělali svou rychlostí velké problémy pro obranu hostů. Brankář Baníku ale drží naděje svého celku.

41:28
    Piráti se pokoušeli projít do útoku, ale přihrávka nebyla přesná a píská se icing.

40:49

40:38
    Piráti pokračují v přesilové hře a Jakub Chrpa to zkoušel u pravé tyčky, ale puk pod beton Šorfa nedostal!

40:03
    Hned po vhazování šel do útoku Káník, který svižně zakončoval nad branku Miroslava Hanuljaka.

40:01

Piráti sice hned na začátku druhé třetiny inkasovali a prohrávali o tři branky, ale to je spíše semklo. Během sedmi minut se totiž prosadili Vít Seemann, Jakub Zajíček a Tadeáš Svoboda.

Ve třetí třetině se tak bude hrát od začátku, pokračujeme v 19:16.

40:00

39:51
    František Lukeš mohl dokonat kompletní obrat, ale z levého kruhu zakončoval těsně nad branku příbramské branky!

39:39
    Roman Chlouba nyní udělal obrovskou chybu na modré čáře a Petr Eret šel sám na Hanuljaka. Udělal mu dokonce kličku, ale překonat jej po naprosto neskutečném zákroku nedokázal!

39:00
    Jakub Matai zakončoval v přesilové hře od modré čáry, ale jeho pokus nakonec skončil na betonech pozorného Šorfa.

38:48
    Ladislav Gengel – 2 min., hákování.

38:38
    Jan Ekrt mohl dokonat obrat ve druhé třetině, ale do útočné třetiny mu nakonec kvůli ofsajdu Zajíčka nebylo povoleno projet.

37:29
    Piráti šli následně do útoku dva na jednoho. Chlouba dal kotouč Hüblovi, který mohl dát branku. Ten ale možná zbytečně ještě nahrával a k zakončení nedošlo.

37:19

36:10
    Příbram nadále kombinovala, ale do zakončení se nedostala a Pirátům se opět povedlo vyhodit.

35:35
    Přesilovka hostů začala vyhozením domácího celku. Pirátům se povedlo zachytit přihrávku mířící před branku.

35:19
    Viktor Hübl – 2 min., sekání.

34:26
    Jelínek na pravém kruhu "zametl" s domácím hráčem a poté zakončoval. Hanuljaka ale na hruškách nenachytal.

34:05
    Piráti se nadále pokoušeli vymyslet nějakou útočnou akci, ale přihrávka na Svobodu nebyla přesná a píská se icing.

32:48
    Individuálně šel do útoku hostující Zdeněk, který se nakonec dostal i ke střele. Po přejetí modré čáry ale zakončoval do zadního mantinelu a nad branku.

32:30
    Zároveň mohli domácí hned otočit. Jan Ekrt si najel do útoku po pravé straně a zakončoval ke vzdálenější tyčce. Tam ale byla vyrážečka brankáře Šorfa.
    31:58 SVOBODA - 4:4

31:58
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po další krásné akci domácího celku je už dokonce vyrovnáno! TADEÁŠ SVOBODA si najel mezi kruhy, kde jej krásně našel Roman Chlouba. Chomutovský mladík nakonec švihem střílel nad beton a je to 4:4: Asistence: Roman Chlouba a Milan Kostourek.

31:29
    Piráti opět kroužili v útočné třetině a Příbram se nyní spíše jen brání. Hübl dostal nabito na pravý kruh, odkud se mu ale nepovedlo prostřelit Šorfa!

30:44
    Hodně nebezpečně nyní vypadal pokus Jakuba Mataie, který posílal kotouč po ledě mezi betony Šorfa. Ten ale kotouč nakonec udržel před čárou.

29:22
    Po delší době se ukázal i chomutovský brankář, který nyní svůj celek pořádně zachránil! Hasman dostával přihrávku do velké šance, ale Hanuljak se krásně přesunul a chytá!

28:54
    Pirátů je plný led, probudilo se také publikum a ještě nás určitě čeká náramný duel. Nyní pálil od modré čáry do betonů brankáře Němec.
    27:51 Jakub ZAJÍČEK - 3:4

27:51
    Domácí využívají přesilovku a prohrávají už jen o jednu branku! JAKUB ZAJÍČEK byl na konci akce, která by se neztratila ani ve Zlaté helmě. Chomutovský mladík nastavoval hokejku do prázdné branky v době, kdy ho spoluhráč Kostourek krásně našel. Asistence: Milan Kostourek a Tadeáš Svoboda.

27:35
    Filip Patzelt – 2 min., krosček.

27:25
    Štěpán Němec pokoušel pozornost brankáře Šorfa od pravého mantinelu, ale jednička Příbrami kotouč pokryla.

26:56
    Další akci domácích vedl individuálně Jakub Zajíček, ale ten se nakonec dostal do ofsajdové pozice.

26:34
    Mladík Ekrt se nyní málem dostal za obranu, ale odražený kotouč jej nakonec vystavil do ofsajdové pozice.

25:42
    Všechny nyní mohl překvapit domácí obránce Havel, který zakončoval z levé strany pod břevno. Brankář Šorf ovšem máchl lapačkou a kotouč nakonec od své branky dostal.
    24:47 Vít SEEMANN - 2:4

24:47
    Chomutov velmi rychle odpovídá na inkasovanou branku a pět sekund před koncem přesilovky snížuje! VÍT SEEMANN se na modré čáře odhodlal k dělové ráně, která zapadla pod břevno hostující klece. Asistence: Milan Kostourek a Jakub Zajíček.

23:38
    Piráti dlouho kombinovali, ale Šorf v brance čaroval! Poradil si se střelou z mezikruží i dorážkou Hübla z pravé strany.

22:52
    Jakub Káník – 2 min., vysoká hůl.
    22:34 Petr ERET - 1:4

22:34
    Domácí nyní udělali šílenou chybu v obraně, kterou trestá PETR ERET! Ten se dostal k volnému kotouči a unikal sám na brankáře Hanuljaka. Toho nakonec prostřelil svižnou ránou mezi betony. Asistence: Josef Saňa a Ladislav Gengel.

21:59
    Další akce Příbrami vedla k ofsajdové pozici, pokračuje se ve střední třetině.

21:46
    Následně se domácím do další akce nepovedlo projít a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Hanuljakem.

20:56
    Piráti do druhé části naskočili parádně. Nyní ze stejné pozice mohl skórovat i Chlouba, ale ten střílel jen do boční sítě.

20:27
    Lukeš hned na startu třetiny našel před brankou volného Hübla, který z otočky zakončoval po ledě. Šorf byl ale na toto zakončení připravený!

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla hned čtyři branky. Jasnou většinu z nich vstřelili hosté z Příbrami, kteří hned dvakrát využili přesilovou hru. Zatím mužem zápasu je Petr Kafka, který zapsal dvě primární asistence a gól. Chomutovu by mohla pomoci branka ze závěru první třetiny.

Druhá třetina začne v 18:22.

20:00
    19:26 MATAI - 1:3

19:26
    Domácí celek se v závěru první třetiny dostal do útoku a hned několik střel létalo na Šorfa. Ta nejtěžší a nejtvrdší přišla od JAKUBA MATAIE, který se prosadil bombou z levého kruhu k pravé tyčce. Asistence: František Lukeš a Štěpán Němec.

18:01
    Po dlouhé době se dostal ke střeleckému pokusu domácí celek. František Mála přejel modrou čáru a zakončoval po ledě ke vzdálenější tyčce. Hostující jednička ale byla pozorná.
    17:00 Petr KAFKA - 0:3

17:00
    Příbram využívá třetí přesilovku a jde již do tříbrankového trháku! PETR KAFKA dostal krásnou přihrávku k levé tyčce, kde byl úplně sám. Hostující kanonýr prázdnou branku s klidem trefil. Asistence: Tomáš Urban a Petr Eret.

16:10
    Domácí obrana hned na startu zablokovala střelu, náísledně došlo k vyhození až k brankáři Šorfovi.

16:04
    František Lukeš – 2 min., podrážení.

14:57
    Jan Ekrt šel po pravé straně na branku, ale místo střely nahrával do obránce. Následně Príhoda orazítkoval břevno hostující branky!

14:30
    Hra je v posledních minutách hodně nepřesná a ani jeden tým se do ničeho velkého nemůže dostat.

13:17
    Příbram je v útoku mnohem aktivnější a opět se bude po další ze střel vhazovat před Hanuljakem.

12:40
    Piráty nyní vylekala rána Josefa Hasmana, který šel po pravé straně sám na branku. Jeho bomba nakonec skončila ale na boční síti.

12:10
    Následně se kotouč s příspěním mantinelu dostal mezi diváky, a tak se hra přerušuje. Pokračovat se bude po komerční pauze.

11:56
    Hostujicí obránce Havlín nyní dostal nabito mezi kruhy, kde se pokoušel prosadit z voleje. Jeho rána ale nebyla ideální a Hanuljak zasáhl betony.

10:53
    Piráti nejdříve neproměnili obrovskou šanci, kterou měl Štěpán Němec a následně pykali. Příbram se dostala do protiakce, kterou zakončoval do odkryté branky JAKUB PROCHÁZKA. Asistence: Petr Kafka a Josef Hasman.

10:02
    Hned po vhazování se ke kotouči dostal domácí Hübl, který kotouč poslal až k brankáři hostující Příbrami.

09:53
    Milan Kostourek – 2 min., podrážení.

09:15
    Patzelt se dostal k volnému kotouči mezi kruhy a sjel si k levé straně. Jeho slabší rána na první tyčku ale Hanuljaka nepřekvapila.

08:22
    Hübl zkoušel pozornost brankáře takovou slabší ránou, která se ani nevešla do prostoru tří tyčí.

07:31
    Na druhé straně se vhazovalo po zákroku Hanuljaka. Zakončoval obránce Saňa, ale nahazovaný kotouč chomutovský brankář viděl a ukryl jej.

07:10
    Kostourek nyní v rychlé akci našel před brankou volného Zajíčka, kterému se ale nepovedlo zblízka přehodit beton Šofra! Puk skončil na zadním mantinelu.

06:33
    Eret se dostal do útoku po levé straně, ale jeho spíše propagační střela ke vzdálenější tyčce nebezpečná nebyla. Hanuljak chytá.

06:24
    Piráti se na konci přesilovky ještě dostávali do útočné třetiny, ale rána na branku Šorfa se nepočítá. Domácí byli v ofsajdu.

06:20

05:27
    Následně se domácí neprosadili a hostujícímu celku se povedlo vyhodit na zakázané uvolnění.

04:53
    Piráti se na začátku přesilovky dostali ke dvěma střeleckým pokusům. Havel a Kostourek zakončovali z vrcholku kruhů, ale oba trefili bránícího hráče.

04:20
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jakub Procházka.

04:04
    Příbram dělá domácí obraně obrovské problémy a Pirátům se nedaří dostat se ze sevření.

03:28
    Rychlonohý Petr Eret vedl další útok hostujícího celku, ale do zakončení se nedostal. Vybojoval ale pásmo, domácí vyhodili na icing.
    03:05 GENGEL - 0:1

03:05
    A na druhé straně přišla branka, která potvrdila známé staré pravidlo. LADISLAV GENGEL si najel k levé tyčce, kam dostal přihrávku. Zkušený útočník jen nastavil hůl a poslal puk za záda Miroslava Hanuljaka. Asistence: Petr Kafka a Petr Eret.

02:16
    Do první zajímavější šanci si najel Milan Kostourek. Chomutovský útočník objel branku a zakončoval po ledě, Šorf si ale s pokusem zvládl poradit!

01:50
    Nyní se do útoku prodíral domácí střelec Chlouba, kterému se ale nepovedlo projít přes dvojici bránících hráčů.

00:57
    Na druhé straně zavážel kotouč do útoku obránce Saňa, ktermému sice přihrávka před brankou nevyšla, ale tečovaný kotouč přesto Hanuljakovi nadělal problémy.

00:16
    Piráti sice prohráli úvodní vhazování, ale přesto šli do první šance. František Lukeš po přejetí modré čáry poslal na bránu tvrdý projektil, ale Šorf chytá betony.

00:01

Krásné středeční odpoledne všem fanouškům českého hokeje. V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ je již vše připraveno na start šlágru kola Druhé ligy – západ.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Tuček) – Matai, Němec, Havel, Seemann, Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Mála – Kostourek, Vostiňák, Zajíček – Ekrt, Svoboda, Príhoda.
    Trenér: Kamil Koláček

HC Baník Příbram: Šorf (Čech) – Jelínek, Saňa, Patzelt, Havlín, Zdeněk – Eret, Káník, Kraus, Urban, Brzák, Pinkas, Furch, Hasman, Procházka, Gengel, Kafka.
    Trenér: Pavel Marek

Rozhodčí: Zeliska – Žídek, Thuma.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

To se odehrálo na začátku října v Příbrami, kde hokejový klub připravil pro Piráty první porážku v sezoně. Chomutovské sice poslal do vedení bek Hynek, ale to bylo poslední vedení severočeského celku. Příbram nakonec zaslouženě vyhrála 6:3.

HC BANÍK PŘÍBRAM – PIRÁTI CHOMUTOV 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
    Branky a nahrávky:
    17. Havlín (Hasman, Josefus), 32. Kafka (Saňa, Josefus), 42. Eret (Zdeněk, Josefus), 48. Hasman (Josefus, Saňa), 52. Kafka (Hasman), 53. Urban (Gengel, Kafka) – 8. Hynek (Koláček, Mežnar), 23. Chlouba, 47. Chrpa (Lukeš)

PIRÁTI CHOMUTOV (4.)
    18 utkání, 39 bodů, 101:55

Severočeši jsou akutálně na čtvrtém fleku s tříbodovým náskokem na rivala z Ústí nad Labem. Chomutov vyhrál již pět utkání v řadě, ale na špičku soutěže stále ztrácí výrazný počet bodů.

Piráti na domácím ledě odehráli devět zápasů, ani jednou neprohráli a pouze jednou se šlo do nastaveného času. A to v posledním utkání, kdy tým trenéra Koláčka zdolal Děčín 3:2 gólem v 63. minutě.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI TÝMU

Viktor Hübl – 18 utkání, 30 bodů (10+20)
    Roman Chlouba – 16 utkání, 28 bodů (11+17)
    Milan Kostourek – 18 utkání, 28 bodů (11+17)

HC BANÍK PŘÍBRAM (2.)
    18 utkání, 48 bodů, skóre 94:39

Středočeský celek v letošním ročníku ztratil pouze šest bodů, dvakrát padl na domácím ledě (s Táborem a Děčínem). Venku má ale v sedmi zápasech stoprocentní bilanci. To se budou dnes pokusit překazit chomutovští Piráti, kteří doma ještě nepadli.

Příbram odehrála posledních pět zápasů na domácím ledě, naposledy zdolala severočeský Jablonec fotbalově 2:1. Černozelení jsou navíc se 39 inkasovanými brankami nejlepší v lize.

Josef Hasman – 17 utkání, 32 bodů (16+16)
    Ladislav Gengel – 17 utkání, 31 bodů (16+15)
    Petr Kafka – 13 utkání, 26 bodů (11+15)

Krásný den všem fanouškům českého hokeje. Ve šlágru 19. kola západní skupiny Druhé ligy se potkají hokejisté Chomutova a Příbrami. Půjde o souboj čtvrtého a druhého celku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 20. Matai (Lukeš, Němec), 25. Seemann (Kostourek, Zajíček), 28. Zajíček (Kostourek, Svoboda), 32. Svoboda (Chlouba, Kostourek) – 4. Gengel (Kafka, Eret), 11. Procházka (Kafka, Hasman), 17. Kafka (Urban, Eret), 23. Eret (Saňa, Gengel), 47. Káník (Zdeněk, Eret)

Rozhodčí: Zeliska – Žídek, Thuma

Diváci: 1 781