UK Kings Prague – HC MUNI 4:3 (po pr.) | Engineers Prague – Akademici Plzeň 2:4 (kon.) | VUT Cavaliers Brno – Riders Univerzita Pardubice 2:6 (kon.)
VUT Cavaliers Brno
2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Riders Univerzita Pardubice
Středa 23.11.2022, 20:00 • Kuřim - zimní stadion • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Cavaliers v dnešním utkání potvrdili to, že je v celé sezóně trápí koncovka. To se v dnešním utkání ukázalo jako rozhodující. Domácí vydrželi s Riders držet krok do 26. minuty, od té doby na ledě východočeši dominovali a dotáhli utkání do vítězného konce. V tabulce to znamená, že Cavaliers zůstávají na posledním místě se dvěma body. Riders Pardubice sice zůstávají předposlední, avšak na postupové 8. místo ztrácí už pouze jediný bod. (22:39:24)

59:33
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Malý – OK + 5 min. + 2 min., hrubost.
    59:33 LADMAN - 2:6

59:33
    Tým Riders Univerzita Pardubice právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom ještě jedna branka! MAREK LADMAN se dostal do samostatného úniku. Neúspěšně a za cenu faulu ho bránil Jan Malý, Ladman ale dokázal procedit kotouč mezi betony Martinčíka a zvyšuje na 2:6 z pohledu domácích. Asistence: Martin Maťátko.

58:50
    Utkání se už pouze dohrává. Riders mají kotouč pod kontrolou.

58:20

57:45
    Riders zastavil ofsajd.

57:00
    Kavalíři jsou sice v útočném pásmu, jejich koncovku ale žádné ovoce nepřináší.

56:25
    Domácí jsou již ve čtyřech.

56:20
    Pöschl – 2 min., hákování.

55:34
    Stejný hráč se neprosadil ani teď z levého kruhu a domácí jsou ve čtyřech.

54:50
    Při dvojnásobné přesilovce pálil Kopecký z dobré pozice dvakrát mimo branku.

54:25
    Rogoznik – 2 min., vysoká hůl.

54:00
    Riders v pohodě kontrolují puk v útočném pásmu.

53:34
    Kaukič – 2 min., krosček.

53:00
    Stolín se zamotal do svých kliček a domácí branku nakonec neohrozil.

52:25
    Na druhé straně opět icing a hra se stěhuje před branku Sodomky.

52:17
    Ofsajd domácích.

52:10
    Na ledě se teď začíná zbytečně přiostřovat.

51:48
    Skála dobře střílel z vrcholu pravého kruhu a Martinčík měl s jeho střelou velké problémy. Nakonec stačil kotouč zalehnout.

50:55
    Lašákova střela z levého kruhu se mezi tři tyče nevešla.

50:08

49:00
    Pardubicím se podařilo zůstat v útočném pásmu, avšak většinu času pouze za brankou Martinčíka. Cavaliers se poté osvobozují.

48:15
    Hosté přesilovku začínají dalším zakázaným uvolněním.

48:08
    Trest pro lavičku VUT Cavaliers Brno, který odpyká Jakub Jančí – 2 min., nesportovní chování.

48:08
    Marek Ladman se po jednom ze soubojů těžko zvedal z ledu, ale vypadá to, že bude v pořádku.

48:00
    Šance Cavaliers však nepřichází a hosté pozorně brání obranné pásmo.

47:33
    Další icing na straně Riders.

46:50
    Riders se již nikam neženou a domácí mají více prostoru na kontaktní branku.

45:50
    Lašák zakončoval situaci dva na jednoho, byl už ale blízko před Sodomkou a ten si situaci pohlídal.

45:28
    Útok Riders zastavil ofsajd.

44:54
    Pasivita hostů vyústila v zakázané uvolnění.

44:10
    Další pokus z hole Kmoníčka končí vedle Sodomkovi klece.

43:55

43:30
    Tato přesilovka už vypadá z pohledu domácích o poznání lépe.

42:50
    Kaukič projel celé útočné pásmo, hostující branku ale neohrozil.

42:15
    Pejkovič střílel z voleje od modré, jeho střela skončila sražená v ochranné síti.

41:55
    Vyloučení v týmu Riders Univerzita Pardubice:
    Kopecký – 2 min., podrážení.

41:13
    Soukup hledal mezírku mezi betony Martinčíka, tu však nenašel a skóre zůstává stejné.

40:40
    Hosté pouze protečovali do útočného pásma a střídají.

40:01

Domácí dnes zatím udělují lekce z efektivity, když z minima šancí vstřelili Riders dvě branky. Pardubice měli i ve druhé třetině více ze hry, což se výrazněji projevilo na skóre. Po vyrovnávající trefě Rogoznika se postupně trefili Pavlík, Josef Teuber a Soukup a díky nim vedou Pardubice již 2:5. Třetí třetina začne přibližně ve 21:38.

40:00

39:40
    Stolín upadl v dobré pozici před Martinčíkem.

38:50
    Riders kontrolují hru daleko od své svatyně.

38:08

38:03
    Hebek to zkoušel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus končí na vyrážečce Martinčíka.

37:20
    Kombinace hostů opět končí pouze vyhozením domácích, kteří mohou v poklidu vystřídat.

36:38
    Ladman se snažil uvolnit Kopeckého. Nepodařilo se a domácí se osvobozují.

36:08
    Buchal – 2 min., napadení.
    35:50 SOUKUP - 2:5

35:50
    MARTIN SOUKUP v samostatném úniku překonává Martinčíka mezi beton a vyrážečku a tohle už budou mít domácí hodně těžké. Asistence: Vojtěch Pražák a Josef Hejný.

35:20
    Bohužel pro domácí je obrázek hry stále stejný.

34:19

33:50
    Kavalírům se dnes přesilovky vůbec nedaří, nejsou schopni se udržet v útočném pásmu.

32:28
    Ladman se hned při návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, Martinčík ho ale skvěle vychytal!

32:26

32:19

31:10
    Při hře ve čtyřech jsme se zatím šance nedočkali.

30:26
    Současné vyloučení:
    Malíř – 2 min., hrubost.

Ladman – 2 min., sekání.
    30:26 Teuber J. - 2:4

30:26
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek! JOSEF TEUBER to vzal v situaci tři na jednoho na sebe a přesnou střelou zvyšuje na 4:2. Asistence: Martin Maťátko a Marek Ladman.

29:00

28:30
    Domácí už kombinují v útočném pásmu.

28:13
    Teprve teď zasahuje i Sodomka.

27:50
    Kavalírům se nedaří a Maťátko opět vyzkoušel domácího brankáře.

27:18
    V oslabení se dostal do šance Maťátko, Jeho pokus končí v rukavici Martinčíka.

27:00
    Obr – 2 min., podrážení.
    25:51 PAVLÍK - 2:3

25:51
    Stav 2:2 je minulostí a vydržel pouhých 51 sekund! Riders se potřetí dostávají do trháku, když ZDENĚK PAVLÍK projel do útočného pásma, objel branku a střelou z úhlu na bližší tyč překvapil Martinčíka. Bez asistence.
    25:00 ROGOZNIK - 2:2

25:00
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Máme opět srovnáno! Při hře pět na pět rozehráli v útočném pásmu domácí situaci podobnou spíš přesilovce, na jejímž konci byla krásná přihrávka Kaukiče před branku na připraveného RICHARDA ROGOZNIKA, který opět zakončoval do odkryté branky. Asistence: Lukáš Kaukič a Antonín Běhal.

24:30
    Domácí se teď po dlouhé době drží delší dobu na puku.

23:58
    Icing Cavaliers.

23:20
    Po střele Orsecha si připisuje první zákrok v druhé části Sodomka.

21:53
    Soukup vyzkoušel střelou zápěstím domácího brankáře.

21:10
    Ladman teď padá po jednom ze soubojů, faul se však nepíská.

20:33

20:01

V první třetině byli aktivnější hokejisté z města perníku a zatím zaslouženě vedou 1:2. Na první branku Stolína ještě dokázali domácí odpovědět. Druhou branku přidali Riders v přesilovce čtyři na tři 55 sekund před první sirénou, když se trefil Želizňak. Domácí si kromě vyrovnávající trefy zatím žádnou jinou šanci nevytvořili. Druhá třetina začne přibližně v 20:49.

20:00

19:45
    První třetina skončí pravděpodobně za brankou Riders, kteří se nikam neženou.

19:17
    18:55 ŽELIZŇAK - 1:2

18:55
    Střela Kopeckého se odrazila od mantinelu před branku, kde byl připravený VASYL ŽELIZŇAK, který doklepl touš bekhendem do odkryté branky. Asistence: Dominik Kopecký.

18:33
    Plitko – 2 min., držení hole.

17:56
    Lašák – 2 min., podrážení.

17:25
    Nebezpečná rána Kaukiče míří těsně mimo branku.

17:17
    Hejný – 2 min., podrážení.

16:24
    Stejný prohřešek proti pravidlům si připisují i domácí.

16:08
    Klička Martina Soukupa na modré končí postavením mimo hru.

15:07
    Oba týmy v plném počtu.

15:02
    Nahození od modré kryje Sodomka a přerušuje hru.

14:12
    Zakázané uvolnění hostů.

13:30
    Kaukič měl dobrou příležitost ohrozit zleva Sodomku, ten se ale překvapit nenechal.

12:00
    Je srovnáno! Filip Cekr objel branku Sodomky a zakončil, jeho pokus však hostující brankář vyrazil před branku na hůl KRYŠTOFA CHARVÁTA, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Filip Cekr a Daniel Plitko.

11:20
    Další příležitost ohrožení domácí branky měl Josef Teuber.

10:28
    Želizňak nahazoval z pravé strany na branku, kde číhal Šrámek, ten však kotouč netrefil.

09:35
    Kavalíři teď chvíli kombinovali v útočné třetině, k ničemu to ale nevedlo.

08:47
    Po dlouhé době si sáhl na kotouč i Sodomka po střele Charváta.

07:45
    Šrámek vyslal další jedovku na Martinčíka, který si tentokrát poradil.

06:23
    Pardubice jsou stále aktivnější než domácí Cavaliers.
    05:20 STOLÍN - 0:1

05:20
    Situaci dva na jednoho vyřešil JAN STOLÍN krásnou střelou zápěstím do levého horního rohu domácí branky. Asistence: Oliver Obr a Jiří Šrámek.

04:50
    Pejkovič prošel od vlastní branky až do útočné třetiny. Jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

04:05
    Pokus Hebka od modré čáry kryje Martinčík do lapačky.

03:10
    Domácím se zatím moc nedaří rozehrávka.

02:35
    Kopeckého nahození od modré nikdo netečoval.

01:41
    Začátek zápasu je dost opatrný, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

00:25
    Pöschl jako první vyzkoušel pozornost Sodomky.

00:01

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

VUT Cavaliers Brno: Martinčík, Vašátko – Pejkovič, Cekr, Buchal, Orsech, Běhal, Lašák, Pernický (C) – Ďuriš, Charvát, Kaukič (A), Rogoznik, Kmoníček, Jančí, Plitko, Malíř (A), Malý, Pöschl, Zemánek, Balát.
    Trenér: Štěpán Koukal

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka – Vacek (C), Obr, Kopecký, Pražák – Hebek, Skála, Maťátko (A), Hejný, Soukup, Ladman, Želizňak, Šrámek, Stolín, Teuber J., Pavlík, Teuber T.
    Trenér: Martin Šejba

Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Viskot.

Ve středu od 20:00 budeme v rámci 9. kola Univerzitní ligy sledovat souboj týmů ze dna tabulky mezi VUT Cavaliers Brno a Riders Univerzita Pardubice.

VUT Cavaliers Brno jsou v aktuální tabulce na posledním 10. místě. Za osm zápasů nasbírali pouhé dva body se skóre 13:46, když šest utkání prohráli v základní hrací době a ve dvou případech padli v samostatných nájezdech (doma s Olomoucí a na hřišti UK HOCKEY PRAGUE).

Nejproduktivnější hráči týmu:

Lukáš Kaukič – 6 bodů (2+4),
    Vojtěch Pernický – 5 bodů (3+2),
    Richard Rogoznik – 4 body (2+2).

Riders Univerzita Pardubice patří v tabulce 9. příčka a stejně jako domácí Cavaliers prohráli šest duelů. V 6. kole však dokázali porazit Akademiky z Plzně v poměru 6:3 a posledním klání podlehli Black Dogs Budweis 4:3 v prodloužení. V součtu to tedy pro Riders znamená zisk celkových čtyř bodů při skóre 16:36.

Marek Ladman – 9 bodů (4+5),
    Martin Maťátko – 8 bodů (5+3),
    Josef Teuber – 4 body (2+2).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 12. Charvát (Cekr, Plitko), 25. Rogoznik (Kaukič, Běhal) – 6. Stolín (Obr, Šrámek), 19. Želizňak (Kopecký), 26. Pavlík, 31. J. (Maťátko, Ladman), 36. Soukup (Pražák, Hejný), 60. Ladman (Maťátko)

Rozhodčí: Maťašovský – Smetková, Viskot