Svrčina – Macháč 0:1; 0:0; 0-0 (skreč) | Paulson – Travaglia 0:2 (kon.)
skreč Svrčina
Dalibor Svrčina
Dalibor Svrčina
0
0
0
 
Tomáš Macháč
Tomáš Macháč (3)
1
0
0
 
Čtvrtek 24.11.2022, 15:30 • Campo Tatò Paride, Andria (ITA) • Challenger Andria - Castel DemOntte Open (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále
Předzápasové kurzy
   
  Na české osmifinálové derby v Andrii bohužel nedojde! Dalibor Svrčina z turnaje bez zatím blíže specifikovaných důvodů odstoupil. Tomáš Macháč tak postupuje bez boje do čtvrtfinále. (12:45:03)
   
  Hezké čtvrteční odpoledne. Na halovém challengeru v italské Andrii dojde na ryze české osmifinále. V rámci derby se střetnou třetí nejvýše nasazený Tomáš Macháč a Dalibor Svrčina.

  Dvaadvacetiletý Macháč je od pondělka na novém žebříčkovém maximu. Po semifinále v Bratislavě si minulý týden zahrál v Helsinkách dokonce finále. Berounský rodák měl na dosah premiérový posun do první stovky, roli velkého favorita ale v neděli nezvládl, a tak ho musel o týden odložit. I tak si vítěz dvou letošních challengerů (Traralgon, Grodzisk Mazowiecki) polepšil o 8 míst na 104. pozici. V Andrii startuje poprvé a začal výhrou 7:6(3) a 6:2 nad domácím Flaviem Cobollim. Macháčova letošní bilance činí 47 výher a 18 porážek (hala 17/10).

  Svrčina figuruje ve světovém pořadí na 226. pozici. Nejvýše byl dvacetiletý Čech na 167. místě. Zatímco před rokem vyhrál dva turnajové tituly (z toho jeden challengerový), letos na trofej čeká. V první polovině roku si zahrál čtyři finále, pokaždé ale v rozhodujícím utkání prohrál, a to i na domácí půdě na challengerech v Praze a Prostějově. Na kurtech se tento týden objevil poprvé od 18. října, kdy prohrál s Australanem Millmanem utkání úvodního kola v jihokorejském Busanu. V hale startuje Svrčina letos vůbec poprvé. V úvodním kole přežil s italským favoritem Mattiou Belluccim tři mečboly a nakonec postoupil poté, co soupeř za stavu 4:6, 7:6(9) a 4:2 pro Svrčinu zápas vzdal. Sezonní bilanci má 28 výher a 23 porážek.

  Oba tenisté si spolu zahrají poprvé. Nastoupit proti sobě měli letos už v semifinále pražského challengeru, Macháč tehdy ale pro zdravotní problémy z turnaje odstoupil. Favoritem bude vzhledem k žebříčkovému postavení, formě i halovým podmínkám Macháč. Vítěz narazí ve čtvrtfinále na Vitalije Sačka z Ukrajiny.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
  Dalibor Svrčina
  Stát: Česká rep.
  Datum narození: 02.10.2002
  Věk: 20 let
  Držení: pravák
  Výška: 178 cm
  Váha: 68 kg

  Tomáš Macháč
  Stát: Česká rep.
  Datum narození: 13.10.2000
  Věk: 22 let
  Držení: pravák
  Výška: 183 cm
  Váha: 73 kg
  Nasazení: 3