Litvínov – Třinec 1:2 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
HC Olomouc
Pátek 25.11.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě s 22 body. Stejně bodů má ještě Motor ČB, který má však jeden zápas k dobru. Poslední zápas Kladno sehrálo na ledě Plzně, kde po velmi vyrovnaném boji dokázalo vyhrát v prodloužení. Rytíři šli jako první do vedení po střele Kubíka, ve druhé třetině ale Plzeň vyrovnala. Třetí třetina byla bezbranková a vítězný gól obstaral v prodloužení Jakub Klepiš.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je kapitán Tomáš Plekanec (4+11), toho poté doplňuje Martin Procházka (7+4). Do posledního zápasu se mezi tři tyče postavil Adam Brízgala, který si díky výhře vylepšil svoje statistiky, a opět se přehoupl úspěšností nad 90 % (přesně 91,20 %). Do zápasu proti Olomouci nenastoupí Jake Dotchin za zákrok na Martina Beránka (BK Mladá Boleslav), kvůli kterému dostal stopku na dva zápasy.

Poslední zápasy Kladna

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 8:0

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:2p

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 1:2p

HC Olomouc

Po posledním kole se Olomouc nachází na 3. místě s 39 body. Díky poslední výhře Olomouc Třinci odskočila na rozdíl 3 bodů. Třinec má ovšem o jeden zápas odehráno méně. Zápas s Třincem byl velice vyrovnaný, kdy se rozhodlo až v poslední třetině díky dvěma trefám Jakuba Navrátila.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je Jan Káňa (8+8), kterému je v patách Lukáš Nahodil (6+8). Slabinou Olomouce jsou přesilové hry. Úspěšnost využití přesilovky má pouze 14,63 %, tedy nejméně ze všech týmů. V ubráněných oslabeních je na tom naopak velice dobře a s 82,89% úspěšností se nachází na 3. místě. Možná i proto jsou Olomoučtí v celkové tabulce tak vysoko, jelikož s 264 nasbíranými trestnými minutami jsou týmem s druhým nejvyšším počtem udělených trestných minut (po Kladnu).

Zachytá si Sedláček na Kladně?

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Kehar, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec (C), Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund (A), Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.

HC Olomouc: Jak. Sedláček (Lukáš) – Ondrušek (C), Mareš, Rašner, Škůrek, Dujsík, Švrček, Řezníček – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek ml., Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar.

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Lhotský, Klouček.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté.

01:48
    Plašek se rozjel dopředu a Olomouc si drží pásmo Kladna.

02:00
    A vhazovat se bude po vyhození puku mimo ledovou plochu v pásmu domácích.

02:12
    Střelu od modré čáry zablokoval obětavě Bláha, poté se Olomouc dopustila ofsajdu.

02:37
    Michnáč nahazuje puk do útočného pásma, kde ovšem za pár okamžiků o kotouč zase přichází.

03:10
    První nebezpečnější střela zápasu byla z hole Adama Kubíka, na Sedláčka ovšem nevyzrál.

04:08
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno otevírá skóre zápasu! V posledních sekundách utkání se Rytíři dostali více do hry a vytěžili z toho gól. Krásnou souhru předvedl Indrák, který předal puk Brodeckimu. Ten si však nenechal kotouč pro sebe a přihrál ještě do jízdy JAKUBU KLEPIŠOVI, který prostřelil Sedláčka. Asistence: Adam Brodecki, Miroslav Indrák.
    04:08 Jakub KLEPIŠ - 1:0

06:25
    Knotkovi se otevřel prostor na střelu od modré, ale poslal puk mimo branku.

07:22
    Kladno nezvládlo přechod přes středního pásmo a muselo se pro kotouč vracet.

07:51
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno navyšuje! JAKUB KLEPIŠ si objel klec a číhal na přihrávku od Brodeckiho, která přišla zpoza branky. Z těsné blízkosti se Klepiš nemýlil. Asistence: Adam Brodecki, Kristaps Sotnieks.
    07:51 Jakub KLEPIŠ - 2:0

08:39
    Bow raději puk podržel pod lapačkou, protože se na něj řítil Navrátil.

08:52
    Veliká šance Kladna! Filip s Bláhou ujížděli v přečíslení, ale Bláha krásnou přihrávku do mezikruží nezvládl.

10:07
    Olesz zachytil přihrávku Kladna, ale otevřený prostor před sebou nevyužil. Bow chytá puk do náruče.

10:40
    Cibulskis od modré trefil jen hráče před sebou a tak se ke kotouči dostali hosté. A vhazovat se bude v pásmu domácích.

12:22
    Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc snižuje! Hosté vybojovali puk ve svém pásmu a ujížděli dopředu. A své šance využili. Knotek bekhendem přihrál ROSTISLAVU OLESZOVI, který snižuje skóre zápasu. Asistence: Jan Knotek, Jan Káňa.
    12:22 Rostislav OLESZ - 2:1

12:51
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno si ale bere náskok dvou branek zpět. ADAM KUBÍK nabral ohromnou rychlost a propálil Sedláčka nekompromisně. Asistence: Kristaps Sotnieks, Jiří Ticháček.
    12:51 Adam KUBÍK - 3:1

15:06
    Puk vyletěl vysoko nad tribunu a vhazovat se bude v pásmu hostů.

15:10
    Cibulskis zkusil nastřelit puk hned po vhazování, ten byl ale zblokován.

16:44
    Kladno se usadilo v pásmu hostů, ale žádná šance gólem neskončila.

19:00
    Michnáč z vrcholku pravého kruhu zkusil překvapil Sedláčka, ten ale puk poslal mimo. Ani další zblokovaná střela Kladna z tlaku Rytířů nepřinesla navýšení.

19:27
    Babka zkusil sám poslat puk na gólmana, ale trefil se vedle branky.

20:00

První třetina přinesla opravdu nevídaný průběh. Začátek byl celkem opatrný, ale po prvním gólu Kladna se hra rozjela. A navrch měli právě domácí, kteří po dvou gólech Klepiše a jednom gólu Kubíka vedou nad Olomoucí 3:1. Zatím jedinou trefu hostů obstaral Olesz.

Další třetina začne přibližně v 18:57.

20:01

20:10
    Kladno začalo zostra a hned na začátku druhé třetiny si vytvořilo šanci.

Probíhá úklid ledu a přerušení je trošku delší.

21:30
    Hostující hráč poslal střelu na Bowa už ze středního pásma. Ten ale puk dobře viděl a nechal ho pro kladenského hráče, aby hru nepřerušil.

22:40
    Babkovi střela z první nesedla a přihrál přímo olomouckému hráči před sebou.

23:44
    Filip křižnou přihrávkou zkoušel najít někoho, kdo by puk před brankou tečoval. Všichni hráči Kladna ale byli obsazení.

24:31
    Kladno právě vstřelilo branku! Máme tady navýšení skóre na 4:1. ADAM KUBÍK předvedl neuvěřitelnou individuální akci, objel všechny hráče i branku a dával puk přesně k blížší tyčce. Asistence: Martin Kehar.
    24:31 Adam KUBÍK - 4:1

24:31
    Střídání v týmu HC Olomouc:
    ze hřiště odchází Jakub Sedláček, přichází Jan Lukáš.

26:35
    Olomouc se dopustila ofsajdu a bude se po komerční přestávce vhazovat ve středním pásmu.

28:30
    Bláha poslal střelu od modré do chumelu před brankou, aby mohl někdo z Kladenských tečovat. Pokus mu ale nevyšel.

29:54
    Ticháček tak dlouho rozmýšlel za brankou, co udělá, až se vydal s pukem sám a hned ve středním pásmu ho ztratil. Naštěstí pro něj ale puk skončil mimo hrací plochu.

32:00
    Klepiš dostal krásnou přihrávku, ale jen na brusle, proto si musel puk ještě umírňovat a střela mu tak nevyšla.

34:17
    Klepiš poslal tvrdou střelu z první, nicméně rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je přerušena.

35:17
    Knotek z pravého kruhu poslal nebezpečnou střelu na Bowa, který musel puk vyrazit betonem.

36:49
    Indrákova střela na druhé straně byla zablokovaná, a i když poté se k puku opět dostal, tak již šanci neměl.

37:08
    Jan Švrček – 2 min., krosček.

Kladno si zahraje druhou přesilovku v zápase.

37:51
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru a zvyšuje na 5:1. ADAM BRODECKI dostal přihrávku od Plekance na pravý kruh a puk trefil k pravé tyči. Asistence: Tomáš Plekanec.
    37:51 Adam BRODECKI - 5:1

38:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jakub Klepiš – 2 min., hákování.

Přesilovou hru si zahrají i hosté.

38:25
    Hned v prvních vteřinách se Kladeňáci osvobozují.

39:00
    Zikmund měl obrovskou šanci v oslabení, ale jeho střelu Lukáš vyrazil.

39:57
    A další šance Kladna v oslabení, tentokrát patřila Melkovi. Ten byl faulován a Kladno si zahraje přesilovou hru.

39:58
    David Škůrek – 2 min., držení.

40:00

Hned na úvodu druhé části mělo šanci Kladno, které si drželo nápor i další minuty. A proměnilo ho v gól Kubíka. Kubíkův gól vyhnal z klece Sedláčka a postavil se mezi tři tyče Lukáš. Ten ovšem svoje konto neudržel po zbytek třetiny čisté a Brodecki navýšil skóre už na 5:1. Kladno si navíc přenese přesilovou hru do poslední dvacetiminutovky.

Další třetina začne přibližně v 19:53.

40:01

40:36
    Kladno se usadilo v pásmu hostů.

41:00
    Kubík v mezikruží promáchl hokejkou, i když měl dobře nabito od Plekance.

41:20
    A poté Kubík zkusil nabrat puk hokejkou a dát gól ze vzduchu, to se mu ovšem nepovedlo.

43:20
    Káňa teď byl v obrovské možnosti, ale i když roztáhl Bowa po celé čáře, kladenský brankář vytasil svůj skvělý zákrok a zasáhl.