Boston – Carolina 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 0:0 (odl.) | Chicago – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Minnesota – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:0 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:5 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 25.11.2022, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný víkend a někdy opět na počtenou. (22:12:20)

David Krejčí (BOS) – 2+0, +2 účast, 5 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 18:56
    David Pastrňák (BOS) – 1+1, +1 účast, 4 střely na bránu, 4 TM, čas na ledě 22:36
    Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 9:36

Pjotr Kočetkov (CAR) – 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 63:19
    Linus Ullmark (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 46:57
    Jeremy Swayman (BOS) – 6 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 16:03

Statistiky

Střely na bránu: 41 – 36 | Přesilová hra: 1/6 – 2/6 | Trestné minuty: 12 – 12
    Boston otočil zápas s Carolinou a po výhře v prodloužení si Bruins připsali svou 12. domácí výhru v řadě!

Boston Bruins se tedy stávají vůbec prvním týmem v historii NHL, který zahájil sezónu dvanácti výhrami na domácím ledě! Pastrňák totiž v prodloužení propálil v přesilové hře Kočetkov, a domácí hokejisté tak otočili zápas z 0:2 na 3:2 a zapisují se do historie NHL!

63:19 David PASTRŇÁK - 3:2

63:19
    Boston právě vstřelil branku!
    Bruins využívají přesilovou hru a otáčejí tohle utkání! DAVID PASTRŇÁK dostal nabito na do levého kruhu a jeho dělovka skončila až za zády Kočetkova. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

62:56
    Tak to je hodně hloupé vyloučení hostujících, kterých bylo na ledě moc, a tak střídačka Canes dostává dvě minuty. Trest odsedí Andrej Svečnikov (CAR).

62:46
    Lindholm připravil střeleckou pozici pro Zachu, jenže ten poté netrefil bránu Caroliny.

62:04
    Až nyní střílel Nečas a Swayman si připsal další úspěšný zákrok.

61:48
    Hostující trojice drží puk na svých hokejkách, ale Canes se zatím nedostávají do zakončení.

61:18
    Následně se na druhé straně podařilo Hallovi prohodit Burnse, ale na Kočetkova si už z velké blízkosti nepřišel.

61:09
    Svečnikov se po návratu z trestné hned zapojil do útoku, kde připravil střelu pro Aha, ale Swayman byl pozorný.

60:51
    Tak z této přesilové hry se rozhodnutí nedočkáme, protože puk opět letí k domácímu brankáři.

60:34
    Slavin opět vyhodil puk přes celé kluziště.

60:05
    Boston ještě zahajuje prodloužení druhou minutou své přesilové hry, ale Canes vyhráli úvodní vhazování a puk letí k Swaymanovi.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 40. Krejčí (Pastrňák, Zacha), 51. Krejčí (Zacha, N. Foligno), 64. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 7. Noesen (Aho, A. Svečnikov), 16. Kotkaniemi (Jarvis, Pesce)

Boston Bruins: Ullmark (47. Swayman) – H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, McAvoy, Strälman, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Zacha, Krejčí, Pastrňák – Hall, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Martinook, Aho, Nečas – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Fast – Drury, J. Staal, Jarvis – Noesen, Stastny, Stepan.
    Trenér: Rod Brind´Amour

Rozhodčí: Rooney, Charon – MacPherson, Alphonso

Diváci: 17 850