Boston – Carolina 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 0:0 (odl.) | Chicago – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Minnesota – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:0 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:5 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Anaheim Ducks
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Ottawa Senators
Pátek 25.11.2022, 21:00 • Honda Center (Anaheim) • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V pátečním zápase na sebe narazí dva týmy, kteří jsou na posledních místech svých konferencí. Domácí Anaheim ze Západní přivítá Ottawu z Východní.

Z pěti posledních zápasů na svém ledě porazili 3:2 Detroit po prodloužení, a stejným výsledkem Rangers v základní hrací době. Ve třech dalších soubojích bojovali na ledě Winnipegu 3:2, dva další střety měli v aréně Blues, kde prohráli 6:2 a 3:1.
    V tabulce jsou poslední s 13 body, na 15. místo, kde je Chicago ztrácí 2 body.

Nebudou hrát: Drysdale, Vaakanainen.

Nejistý start: Comtois, Grant.

Hokejisté mají sérii tří proher v řadě, kdy postupně nestačili na svém ledě na Devils 1:5, stejným výsledkem padli u Žraloků. V aréně ve Vegas nestačili na domácí a padli 4:1. Poslední výhru měla Ottawa ve třetím listopadovém čtvrtku, kdy zvítězila proti Sabres 4:1.
    Ve své tabulce jsou poslední s 13 body, na předposlední Columbus jim chybí 2 body.

Nebudou hrát: Docker, Norris.

Nejistý start: Chabot.

Vzájemné zápasy:

Ottawa x Anaheim – 1:2 (2022)

Anaheim x Ottawa – 4:0 (2021)

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Benoit, Shattenkirk, White, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Regenda.
    Trenér: Eakins Dallas

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Hamonic, Sanderson, Zub, Brännström, Thomson, Chabot (A) – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Brassard, Motte – Watson, Kelly, Gambrell.
    Trenér: Smith D.J.

Rozhodčí: Schlenker C. (Can) – Samuels-Thomas J. (Usa).

00:01

00:14
    Icing Senators, hra se vrací zpět k nim do obranného pásma.

00:35
    Kulikov na kruhu předvedl dobrý obranný zákrok proti soupeři.

01:10
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Tim Stützle – 2 min., hrubost.

02:00
    McTavish dostal nahrávku a vypálil Talbot vyráží mimo.

03:10

04:30
    Silfverberg dostal přesnou nahrávku na kruh, hned vystřelil, brankář Senators předvedl pohotový zákrok.

05:49
    Teď se na chvíli usadila v útočném pásmu Ottawa, zakončoval z levého kruhu Zub, puk přizvedl jeden z hráčů v černých dresech. Následuje vhazování u Stolarze.

Z třetí formace to zkusil Joseph, Stolarz dobře viděl a připisuje si další zákrok.

08:00
    Henrique dostal trochu více prostoru a došel až před Talbota, který ho vychytal.

08:10
    Na druhé straně z levého kruhu to zkoušel Tkachuk, obránce se vrátil a puk končí mimo.

10:44
    Lassi Thomson – 2 min., podrážení.

11:44
    Minutu oslabení hosté přečkali a úspěšně se ubránili, Anaheim se drží v pásmu.

12:00
    Tečovaný kotouč před brankou tečnul bruslí hráč Senators, Talbot raději přikryl.

12:27
    Silfverberg měl dobrou možnost, Talbot vytáhl další zákrok lapačkou.

12:44

14:16
    Na druhé straně kluziště střílela Ottawa, brankář hru zastavil a následuje vhazování v útočné třetině.

14:32
    Vhazování po levé straně Talbota.

15:16
    Hosté budou hrát přesilovku, tvrdou střelu odráží obětavým zákrokem Vatrano mimo.

15:25
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Ryan Strome – 2 min., podrážení.

16:24
    Ottawa právě vstřelila branku! Hosté otevírají skóre v přesilovce pět na čtyři. Batherson stál zády k brance poslal kotouč na BRADY TKACHUKA a ten přesně zamířil. Asistence: Drake Batherson, Thomas Chabot.
    16:24 Brady TKACHUK - 0:1

18:19
    Ottawa právě vstřelila branku! Na konci první třetiny navyšuje Ottawa další trefou. Po dobré kombinaci Sandersona šla hra na Josepha. Ten viděl lépe postaveného DERICKA BRASSARDA, který mělo polo-prázdnou klec a mířil přesně. Asistence: Mathieu Joseph, Jake Sanderson.
    18:19 Derick BRASSARD - 0:2

19:54
    Travis Hamonic – 2 min., nedovolené bránění.

20:00

Další třetina začne přibližně v 22 15 hod.

První část je za námi, Anaheim měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázal využít. Pak přišla na řadu Ottawa, kdy v 17. minutě v přesilovce skóroval Tkachuk. Po něm o dvě minuty později navýšil Brassard. V poslední minutě byl vyloučen další hráč Senators a tak druhou třetinu zahájí Anaheim v přesilovce pět na čtyři.

20:01

20:29
    Anaheim byl v útočné třetině zkoušel využít přesilovku, ale Talbot znovu zastavil hru před čárou.

21:56

23:27
    Domácí vyhazují na icing.

24:30
    Senators se dostala na chvíli do útočné třetiny, zkoušela kombinací něco vymyslet, ale Ducks se osvobozují a vyhazují do středního pásma.

25:20
    Frank Vatrano – 2 min., podrážení.

25:49
    Teď měl Stolarz velké štěstí, Stützle dostal přihrávku na pravý kruh, vypálil hned a rána orazítkovala horní tyč.

27:20

27:35
    Na druhé straně to zkusil Fowler, puk se odráží a jde vedle.

27:55
    Ottawa v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

28:19
    Další možnost pro domácí, kdy se na kruhu snížil Regenda, Talbot znovu zasahuje.

28:38
    Icing hostí, hra se vrací do jejich pásma.

28:43
    Další icing pro Senators.

30:15
    Colton White – 2 min., krosček.

30:29
    Ottawa právě vstřelila branku! A je tu další navýšení náskoku pro Senators v přesilové hře, DeBrincat nahrál na TIMA STUTZLEHO ten vystřelili přes obránce a rána končí v horní části klece. Asistence: Alex DeBrincat, Drake Batherson.
    30:29 Tim STÜTZLE - 0:3

31:15
    Mason McTavish – 2 min., vysoká hůl.

33:15

34:54
    Ottawa právě vstřelila branku! Z dalšího náporu hostujícího celku je tu další trefa, Brassard poslal střelu na bránu, kde puk ještě tečoval ARTYOM ZUB a hra končí až zády Stolarze. Asistence: Derick Brassard, Mathieu Joseph.
    34:54 Arťom ZUB - 0:4

38:53
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě.

39:45
    Tkachuk byl chvíli před brankou, ale jeho pokus končí jen na tyči, skákavý puk za čáru nenasměřoval.

39:51
    Tkachuk se Strome se do sebe pustili v bitce.

39:51
    Současné vyloučení:
    Ryan Strome – 2 min., krosček + 5 min., bitka.

Brady Tkachuk – 5 min., bitka.

40:00

Další třetina začne přibližně v 23 10 hod.

Anaheimu se nedaří překonat výborně chytajícího Talbota, který pochytal všechny střely za 40. minut. Naopak Ottawa přidala další dva zásahy do domácí klece, kdy se trefila v 31. a 35. minutě a zaslouženě vede 0:4 z pohledu Ducks.

40:01

42:20
    Další vhazování v útočné třetině Senators.

42:45

43:10
    Ducks vyvážejí hru od své klece.

43:48
    Terry se dostal mezi kruhy, hráč v bílém dresu mu puk přizvedl a ten jde mimo.

44:20
    Další vyhození v podání hostů až k Stolarzovi.

44:45

45:29
    Giroux dostal přesnou přihrávku, lehce vložil hůl do střely a Stolarz se štěstím vyráží betonem mimo.

45:35
    Sam Carrick – 2 min., krosček.

46:49
    Ottawa právě vstřelila branku! Senators znovu skórují tentokrát v přesilové hře, Brassard nahrál přesně na MATHIEU JOSEPHA a ten v pádu dokázal trefit kotouč a dostat ho za brankovou čáru. Asistence: Derick Brassard, Shane Pinto.
    46:49 Mathieu JOSEPH - 0:5

49:45
    Vhazuje se ve středním pásmu.

49:55
    Další vhazování ve středním pásmu blíže u střídačky Ottawy.

50:13
    Po dalším zákroku brankáře Ducks, následuje vhazování po jeho pravici.

50:48
    Kačeři se dostali na chvilku do pásma, ale nic nevymysleli a tak hru dostává na svoje hole soupeř.

52:45
    Icing Ducks.

53:09
    Anaheim se dostal do pozice, ale Talbot znovu čaroval ve svém brankovišti a udržel kotouč před brankovou čárou.

54:17
    Brady Tkachuk – 2 min., držení.

55:17
    Minuta oslabení je za námi a hosté vyhazují do středního pásma.

56:12
    Do šance se dostal Anaheim, pokus z pravého kruhu končí znovu na brankové konstrukci.

56:17

57:10
    Anaheim právě vstřelil branku! Velký závar před klecí Talbota přináší první gól pro Kačery, brankář už ležel na zádech, bylo zde několik dorážek, kdy nakonec MAX JONES propasíroval projektil za brankovou čáru. Rozhodčí ještě přezkoumával zda tuto trefu uzná na videu, ale nakonec zásah do klece Talbota platí. Asistence: Colton White, Nathan Beaulieu.

57:10
    2 min. – zdržování hry / posunutá branka.
    57:10 Max JONES - 1:5

58:19
    Max Jones – 2 min., hákování.

Anaheim Ducks tak v dnešním souboji proti Ottawa Senators prohrál konečným výsledkem 1:5, domácí měli několik přesilových her, ale žádnou z nich nedokázali využít a hlavně díky dobrému výkonu Talbota tak vsítili jen jednu branku, naopak hostující tým se prosadil dnes pětkrát.

Statistiky

Střely na bránu: 32 – 33 | Přesilová hra: 0/7 – 3/9 | Trestné minuty: 21 – 17.

Anthony Stolarz (ANA) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 60:00
    Cameron Talbot (OTT) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 60:00.

Československá stopa v utkání

Pavol Regenda (ANA) – 0+0, 2 střely na bránu, čas na ledě 09:50.

Hvězdy utkání

1. Derick Brassard (OTT) – 1+2
    2. Mathieu Joseph (OTT) – 1+2
    3. Drake Batherson (OTT) – 0+2 (01:06:28)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 58. Max Jones (White) – 17. B. Tkachuk (Batherson, Chabot), 19. Brassard (M. Joseph, Sanderson), 31. Stützle (DeBrincat, Batherson), 35. Zub (Brassard, M. Joseph), 47. M. Joseph (Brassard, Pinto)

Rozhodčí: Schlenker C. (Can) – Samuels-Thomas J. (Usa)

Diváci: 14278