Boston – Carolina 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 0:0 (odl.) | Chicago – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Minnesota – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:0 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:5 (kon.)

2. Teddy Blueger (PIT) – 0+3
    3. Josh Archibald (PIT) – 1+1 (02:12:14)

Střely na bránu: 30 – 29 | Přesilová hra: 0/1 – 0/3 | Trestné minuty: 15 – 11

Pensylvánské derby ovládli Tučňáci! Ti na ledě tápající a marodkou oslabené Philadelphie vítězí 4:1. Hosté duel rozhodli už v prvních dvou třetinách, po nichž vedli o čtyři branky. Hned třikrát se prosadila jejich čtvrtá formace. Skóre duelu otevíral Josh Archibald, v prostřední části se pak dvakrát trefil Ryan Poehling. Mezi tím se zapsal mezi střelce také kapitán Sidney Crosby, jenž krátce před první přestávkou zvyšoval na 2:0. Letci předvedli zlepšený výkon alespoň ve třetí třetině. MacEwen ještě neproměnil trestné střílení, ovšem deset minut před koncem sebral hostujícímu brankáři Jarrymu nulu Kevin Hayes. Na víc dnes Flyers ale neměli.

59:46
    Po Archibaldově nahrávce se u tyčky neprosadil Teddy Blueger. Puk trefil jeho brusle.

59:30
    Hosté se snaží hrát na Ryana Poehlinga, který může zkompletovat hattrick. Nyní tečoval puk vedle.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Na přesilovku se dostala čtvrtá formace Pens, která dnes hraje skvělý zápas. Trenér Sullivan takto tyto borce odměnil.

58:08
    Na trestnou lavici jde domácí Patrick Brown, který nechtěně zasáhl holí do obličeje Josepha. Hráč je ale samozřejmě za své náčiní zodpovědný.

57:59
    Do konce scházejí už jen dvě minuty. Tučňáci si to hlídají.

56:52
    Čtvrtá formace Pens si vytvořila tlak. Domácí jen vyhazují.

56:15
    Crosby posunul puk za branku domácích a odjel střídat. Uplynuly další sekundy.

55:44
    Jarry ukryl puk v lapačce po střele Owena Tippetta. Následuje reklamní přestávka.

55:11
    Na ledě se toho nyní mnoho neděje, což hostům dokonale vyhovuje.

53:59
    Čas rychle ubíhá. Domácí by potřebovali co nejrychleji skórovat, aby ještě měli nějakou naději.

52:58
    Domácí ještě bojují a snaží se o další korekci skóre. Škoda pro ně, že v prvních dvou třetinách takto aktivní nebyli.

51:50
    Hayes hledal na zadní tyčku najíždějícího Noaha Catese. Ten skórovat nedokázal.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 51. Hayes (Deslauriers, Sanheim) – 12. Archibald (Blueger), 20. Crosby (M. Pettersson, Letang), 23. Poehling (Blueger, Petry), 34. Poehling (Blueger, Archibald)

Philadelphia Flyers: Hart (34. Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Hayes, Cates N. – MacEwen, Frost, Bellows – Farabee, Laczynski, Deslauriers – P. Brown, Sedlák, Cates J..
    Trenér: John Tortorella

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Rutta, Dumoulin – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Nicholson, Lambert – Fournier, Smith

Diváci: 19 309