Obří slalom žen, 1. kolo, Killington Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) | Obří slalom žen, 2. kolo, Killington Vítěz: L. Gutová-Behramiová (SUI) (kon.)
Sjezd mužů, Lake Louise Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.)
konec
Sjezd mužů, Lake Louise

Vítěz: A. A. Kilde (NOR)

Sobota 26.11.2022, 20:30Sjezdové lyžování
     
    Konečné výsledky

    1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:47.98
    2. Daniel Hemetsberger (AUT) +0.06
    3. Marco Odermatt (SUI) +0.10
    4. Matthias Mayer (AUT) +0.37
    5. Beat Feuz (SUI) +0.63
    6. Johan Clarey (FRA) +0.88
    7. Niels Hintermann (SUI) +0.95
    8. Thomas Dressen (GER) +1.02
    9. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1.12
    10. Romed Baumann (GER) +1.13
    11. Vincent Kriechmayr (AUT) +1.25
    12. Dominik Schwaiger (GER) +1.38
    13. Travis Ganong (USA) +1.63
    14. Otmar Striedinger (AUT) +1.69
    15. Matthieu Bailet (FRA) +1.72
    16. Miha Hrobat (SLO) +1.75
    17. Simon Jocher (GER) +1.80
    18. Christof Innerhofer (ITA) +1.81
    19. Stefan Rogentin (SUI) +1.93
    20. Mattia Casse (ITA) +1.99
    21. Martin Čater (SLO) +2.08
    22. Josef Ferstl (GER) +2.17
    23. Maxence Muzaton (FRA) +2.21
    24. Gilles Roulin (SUI) +2.30
    25. Nicolo Molteni (ITA) +2.33
    26. Brodie Seger (CAN) +2.37
    27. Jeffrey Read (CAN) +2.42
    28. Matteo Marsaglia (ITA) +2.44
    29. Adrien Théaux (FRA) +2.45
    30. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +2.57
    Martin Bendik (SVK) DNF (10:57:55)
     
    První sjezd letošní sezóny je za námi, z vítězství se raduje Aleksander Aamodt Kilde, nejlepší sjezdař minulé sezóny. Norský závodník předvedl od startu až do cíle téměř bezchybnou jízdu. Druhé místo obsadil Daniel Hemetsberger, což je naopak velké překvapení, s tímto Rakušanem se na stupně vítězů určitě nepočítalo. Třetí příčku pak obsadil švýcarský reprezentant Marco Odermatt, průběžný lídr celkového Světového poháru.
     
    Konec
    Závod skončil.
     
    69
    Dnešní sjezd zakončil svou jízdou další Kanaďan Sam Mulligan, který se však do cíle nedostal, protože neprojel jednu z branek.
     
    68
    Trevor Philp z Kanady dnes také nebodoval, tento specialista na obří slalom se řadí až na 57. místo.
     
    67
    Roy-Alexander Steudle z Velké Británie zvládl sjet trať od startu až do cíle a řadí se na 60. příčku.
     
    66
    Arnaud Alessandria z Monaka se do cíle dostal a řadí se na 56. místo.
     
    65
    Martin Bendik ze Slovenska měl jízdu rozjetou docela slušně, ale nakonec neprojel jednu z branek, takže nebude klasifikován.
     
    64
    Matteo Franzoso je naštěstí v pořádku, už je na nohou. Závod bude po opravě sítí pokračovat.
     
    64
    Matteo Franzoso z Itálie skončil po pádu v ochranných sítích, snad bude v pořádku.
     
    63
    Americký závodník Erik Arvidsson dorazil do cíle se třísekundovou ztrátou a patří mu 38. místo.
     
    62
    Italský reprezentant Giovanni Franzoni se ztrátou 3,16 sekundy nachází své jméno na průběžném 40. místě.
     
    61
    Julian Schütter z rakouského týmu se řadí se ztrátou 3,39 sekund na 44. příčku.
     
    60
    Luis Vogt z Německa rovněž dnes na body nedosáhl, v cíli nachází své jméno až na 48. příčce.
     
    59
    Slovinský závodník Nejc Naraločnik ztratil o pár setin méně a v cíli je na 51. místě.
     
    58
    Markus Nordgård Fossland z Norksa také dnes spokojen nebude, ztratil téměř pět sekund a řadí se na 53. místo.
     
    57
    Maximilian Lahnsteiner z Rakouska předvedl jednu z nejhorších dnešních jízd a řadí se až na 50. příčku.
     
    56
    Italský reprezentant Florian Schieder dojíždí do cíle se ztrátou 3,2 sekundy na 40. místě.
     
    55
    Nico Gauer z Lichtenštejnska dnes nebodoval, řadí se na 45. příčku.

    Petr Sumbal

    Startovní listina
    • 1. Thomas Dressen (GER)
    • 2. Otmar Striedinger (AUT)
    • 3. Romed Baumann (GER)
    • 4. Bryce Bennett (USA)
    • 5. James Crawford (CAN)
    • 6. Marco Odermatt (SUI)
    • 7. Vincent Kriechmayr (AUT)
    • 8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
    • 9. Dominik Paris (ITA)
    • 10. Ryan Cochran-Siegle (USA)
    • 11. Johan Clarey (FRA)
    • 12. Niels Hintermann (SUI)
    • 13. Matthias Mayer (AUT)
    • 14. Daniel Hemetsberger (AUT)
    • 15. Beat Feuz (SUI)
    • 16. Christof Innerhofer (ITA)
    • 17. Travis Ganong (USA)
    • 18. Dominik Schwaiger (GER)
    • 19. Maxence Muzaton (FRA)
    • 20. Matteo Marsaglia (ITA)
    • 21. Josef Ferstl (GER)
    • 22. Stefan Rogentin (SUI)
    • 23. Martin Čater (SLO)
    • 24. Steven Nyman (USA)
    • 25. Blaise Giezendanner (FRA)
    • 26. Matthieu Bailet (FRA)
    • 27. Simon Jocher (GER)
    • 28. Mattia Casse (ITA)
    • 29. Andreas Sander (GER)
    • 30. Jared Goldberg (USA)
    • 31. Alexis Pinturault (FRA)
    • 32. Mauro Caviezel (SUI)
    • 33. Adrien Théaux (FRA)
    • 34. Brodie Seger (CAN)
    • 35. Guglielmo Bosca (ITA)
    • 36. Nicolo Molteni (ITA)
    • 37. Jeffrey Read (CAN)
    • 38. Ralph Weber (SUI)
    • 39. Lars Rösti (SUI)
    • 40. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
    • 41. Gilles Roulin (SUI)
    • 42. Adur Etxezarreta (ESP)
    • 43. Alexis Monney (SUI)
    • 44. Christoph Krenn (AUT)
    • 45. Marco Pfiffner (LIE)
    • 46. Sam Morse (USA)
    • 47. Broderick Thompson (CAN)
    • 48. Sam Alphand (FRA)
    • 49. Urs Kryenbühl (SUI)
    • 50. Henrik Røa (NOR)
    • 51. Henrik von Appen (CHI)
    • 52. Miha Hrobat (SLO)
    • 53. Nils Allegre (FRA)
    • 54. Stefan Babinsky (AUT)
    • 55. Nico Gauer (LIE)
    • 56. Florian Schieder (ITA)
    • 57. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
    • 58. Markus Nordgård Fossland (NOR)
    • 59. Nejc Naraločnik (SLO)
    • 60. Luis Vogt (GER)
    • 61. Julian Schütter (AUT)
    • 62. Giovanni Franzoni (ITA)
    • 63. Erik Arvidsson (USA)
    • 64. Matteo Franzoso (ITA)
    • 65. Martin Bendik (SVK)
    • 66. Arnaud Alessandria (MON)
    • 67. Roy-Alexander Steudle (GBR)