Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:3 (2:3 po s.n.) | Spišská N. Ves – Prešov 5:2 (kon.) | Košice – Poprad 2:0 (kon.)
Nitra – Zvolen 0:3 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 1:2 (po s.n.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (2:3)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 25.11.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Michalovce napokon rozhodli o svojom víťazstve vo veľmi dramatických samostatných nájazdoch, keď rozhodla až siedma séria a rozhodujúci nájazd premenil Lapšanský. Liptovský Mikuláš tak môže mrzieť najmä predĺženie, v ktorom mal viacero zaujímavých šancí a hlavne presilovku štyroch proti trom, ale domácim sa nepodarilo rozhodnúť, a tak je prehra po nájazdoch pre nich určite krutá. Hostia mali viac šťastia, pretože okrem prvej tretiny nehrali dobre, a tak budú spokojní aj s dvomi bodmi. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri ďalších hokejových online prenosoch! (19:46:53)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Dukla Ingema Michalovce. Víťazný gól strelil ADAM LAPŠANSKÝ.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nerozhodlo, aj keď k dvom bodom mal rozhodne bližšie Liptovský Mikuláš, ale nasledovať budú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:48
    Diakovovi už ušiel puk do stredného pásma, čo je veľká škoda pre domácich, ktorí nevyužili presilovku a teraz sa vystavili ofsajdu.

62:15
    Veľká šanca pre Liptovský Mikuláš rozhodnúť zápas v presilovke štyroch proti trom, ale domáci zatiaľ nenašli recept na pozornú obranu hostí.

60:46
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Pavlovs – 2 min., podrazenie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po prvej tretine to s Liptovským Mikulášom nevyzeralo vôbec dobre, pretože prehrával po góloch Buca a Žitného, okrem toho boli Michalovce lepším tímom. Vo zvyšnej časti zápasu však domáci hrali úplne inak a zaslúžene vyrovnali zásluhou Saariho a Uhríka. O víťazovi tohto zápasu tak rozhodne predĺženie alebo až samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:54
    Domáci ešte poriadne zatlačili, ale obetavé zákroky hráčov Michaloviec nepustili žiadnu strelu na Vošvrdu.

59:07
    Už sme veľmi blízko k predĺženiu, pretože vhadzovať sa bude iba v strednom pásme.

57:50
    Nikto už nechce riskovať, preto sa o puk bojuje pri mantineloch, ale hostia stále zostanú v blízkosti Durného.

57:20
    Michalovce tiež nevyužili veľkú príležitosť streliť pravdepodobne víťazný gól v presilovke, teraz Stripai vybojoval pre hostí jednoduchým nastralením útočné pásmo.

53:48
    Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
    Pavúk – 2 min., podrazenie.

53:20
    Ďalší zákrok pre Vošvrdu, ktorý bol trafený do hrude a puk našťastie pre hostí nevyrazil pred seba.

52:56
    Michalovce stratili dvojgólový náskok a evidentne aj sebavedomie, pretože sa dopustili zakázaného uvoľnenia celkom zbytočne.

51:18
    Hra sa rozprúdila, pretože obidve mužstvá zrejme chcú strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci nevyužili ďalšiu presilovú hru a teraz sa píska postavenie mimo hry na strane Liptovského Mikuláša.

47:30
    2 min..

47:30
    Hostia si zobrali challenge, takže gól bol ešte overovaný videorozhodcom, ale ten potvrdil, že všetko bolo v súlade s pravidlami, a tak Michalovce budú hrať ešte k tomu v oslabení!

47:30
    Liptovský Mikuláš dal gól! Domáci sa dočkali vyrovnania, keď Walega potiahol puk do útočného pásma po ľavej strane a ešte ho stihol posunúť pred bránu, kde ho doslova dotlačil v neprehľadnej situácii za chrbát Vošvrdu MICHAL UHRÍK! Asistencie: Walega, Diakov

46:27
    Na výlet sa vybral jeden z hosťujúcich obrancov a prinútil Durného k zákroku.

45:29
    Skvelý zákrok lapačkou v podaní Vošvrdu, ktorý zneškodnil nebezpečnú strelu Novajovského od pravého mantinelu.

44:22
    Hra je prerušená, pretože do Vošvrdu teraz nebojácne vpálil jeden z domácich hokejistov a vďaka tomu sa posunula bránka hostí.

43:35
    Ďalšie vyhodenie puku na hosťujúcej strane, čím sa Michalovce zbytočne dostávajú pod väčší tlak, aj keď domácim sa zatiaľ v poslednej tretine v ofenzíve nedarí.

41:50
    Najprv malý závar pred Vošvrdom a hostia celú situáciu napokon vyriešili len zakázaným uvoľnením.

40:27
    Začala sa posledná tretina, ktorú domáci otvorili ešte krátkou hrou v početnej výhode a hneď dvakrát ohrozili Vošvrdu, ktorý však zatiaľ drží Michalovce v najtesnejšom vedení.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Liptovský Mikuláš sa v druhej tretine výrazne zlepšil a bol v nej jednoznačne lepším tímom, napriek tomu vyťažil z toho iba kontaktný gól Saariho, ktorý sa presadil hneď v úvodnej minúte. Michalovce sa možno príliš uspokojil s vedením a v útoku pôsobili bezdrano, takže sa nedostali do žiadnej zaujímavej šance. Pred poslednou tretinou je tak všetko otvorené a domáci rozhodne môžu zabojovať o body, ak sa im podarí nadviazať na tento výkon. Tretia tretina sa začne približne o 18:42.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:55
    Hostia získavajú cenné sekundy v oslabení zásluhou Vašaša, ktorý dokonca preveril Durného a ten puk nepustil.

38:21
    Galamboš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

37:47
    Vošvrda si radšej nekomplikoval situáciu a zbytočne nerozohrával, preto domáci po dlhšej dobe získali vhadzovanie v útočnom páse.

36:53
    Liptovskému Mikulášu úplne odišla prechodová fáza, preto nemôže striedať po ďalšom zakázanom uvoľnení.

35:31
    V krátkom časovom úseku ďalšia nepresná prihrávka domácich, ktorá nenašla nikoho a prešla cez všetky čiary.

34:59
    Domáci sa naďalej snažia nájsť cestu za vyrovnávajúcim gólom, ale teraz chceli založiť akciu príliš rýchlo a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

32:49
    Ďalší zákrok pre brankára hostí, ktorý si poradil so zakončením Handlovského a puk ukryl v lapačke.

32:11
    Domáci držali hostí v zámku zatiaľ od začiatku presilovej hry, ale vyťažili z toho iba jednu priamu strelu na Vošvrdu a ten už radšej hru prerušil.

31:26
    Galamboš – 2 min., podrazenie.

30:50
    Jednoduchá práca pre Durného, ktorý nemal ťažkosti s nevydareným nahodením Osburna, ale hostia zostanú v útočnom pásme.

29:12
    Michalovce prežili ťažké chvíli v oslabení, po dlhej dobe sa dostali do útočného pásma, ale ich snaha skončila tečovanou strelou a hra je prerušená.

27:30
    Krížny prihrávka takmer našla Handlovského, ktorý už mohol zakončovať do poloprázdnej brány, ale hostia so šťastím prežili.

26:26

24:38
    Konečne aj práca na opačnej strane pre Durného, ktorý si zatiaľ v druhej tretine môže častejšie vydýchnuť, pretože hostia zatiaľ menej útočia.

23:50
    Domáci sú hneď o veľa živší a získavajú vhadzovanie v útočnom pásme po jednoduchom nastrelení, ktoré podržal Vošvrda.

20:42
    Liptovský Mikuláš dal gól! Tak to je výborný vstup do druhej tretiny pre domácich, ktorý strieľajú veľmi rýchlo kontaktný gól zásluhou MICKE SAARIHO, ktorému puk od mantinelu poslal Kriška a dokázal strelou z diaľky prekonať Vošvrdu! Asistencia: Kriška

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Michalovce vedú po prvej tretine nad Liptovský Mikulášom, keď sa o ich góly postarali Buc a Žitný. Hostia mali jasnú prevahu, ale viacero šancí nedokázali premeniť, naopak domáci v ofenzíve nepredviedli takmer nič a zaslúžene musia doťahovať. Druhá tretine sa začne približne o 17:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:39
    Dukla Michalovce dala gól! Hostia na rozdiel od domácich svoju prvú presilovku využili, keď sa rýchlo usadili v útočnom pásme a Osburn preniesol hru na ROMANA ŽITNÉHO, ktorý si na ľavej strane puk pripravil a tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste! Asistencie: Osburn, Buc

17:37
    Saari – 2 min., nedovolené bránenie.

17:34
    Napádanie hostí prinieslo úspech a Okoličány dostal prihrávku pred bránu, lenže nemieril presne a Durný zrejme ani nemusel zasahovať.

15:52
    Pekná dlhá prihrávka až na Paločka, ktorý sa snažil natlačiť pred domácu bárnku, následne ešte Osburn tvrdo pálil, ale Durný úspešne zasiahol.

14:48
    Ofsajd na domácej strane, preto má Liptovský Mikuláš naďalej veľký problém len dostať sa do útočného pásma.

13:16
    Vošvrda radšej prerušil hru, napriek tomu domáci si zatiaľ v prvej presilovke zápasu zatiaľ nevypracovali žiadnu zaujímavú príležitosť.

11:52
    Szypula – 2 min., hákovanie.

10:37
    Buc prenikol do útočného pásma skôr ako Žitný, ktorý mal puk na hokejke, a tak hostí zastavilo psotavenie mimo hry.

10:05
    Dlho sa hralo bez prerušenia, ale Liptovský Mikuláš sa opäť vo vlastnom pásme ocitol pod tlakom napádajúcich hostí a napokon tečovaný puk skončil na domácej striedačke.

08:15
    Osburn sa ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi a snažil sa zužitkovať prihrávku Lapšanského, ale jeho strela z prvej nezaskočila Durného.

06:46
    Domácim viazne aj rozohrávka, pretože ďalšie založenie útočnej akcie skončilo len zakázaným uvoľnením.

06:01
    Ďalšia práca pre Durného, ktorý prežíva krušné chvíle a musel radšej puk podržať, pretože domáci sa dostávajú pod tlak aj po inkasovanom góle.

04:26
    Dukla Michalovce dala gól! Hostia predviedli rýchlu akciu, ktorá im priniesla úvodný gól a presne mieril DÁVID BUC, ktorému prenechal puk Žitný a zaskočil Durného strelou spoza obrancu! Asistencie: Žitný, Chalupa

04:07
    Hostia sa usadili pred Durným už na dlhší čas a skúšali aj viackrát vystreliť, ale všetko skončilo len jednoduchým nahodením Osburna.

02:28
    Vašaš predviedol peknú individuálnu akciu, ale zakončenie nebolo až tak kvalitné a Durný si s ním poradil.

00:47
    Domáci začali aktívne a vybojovali si útočné pásmo, ale Novajovského strela od modrej čiary bola zblokovaná a hra je prerušená.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Durný(Valent) – Ventelä, Sorokin – Pavúk, Novajovský – Diakov, Mezovský – Karsums(A), Kuru, Štrauch – Handlovský, Saari, Kriška(C) – Šmída, Walega, Michalík – Galbavý, Kalousek, Uhrík(A)
    Tréner: J. Šimko

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda(Škorvánek) – Štajnoch(A), Glazkov – Osburn, Hammond – Macejko, Mihalik(C) – Zabusovs, Pavlovs, Paločko – Žitný, Buc(A), Chalupa – Vašaš, Galamboš, Lapšanský – Stripai, Szypula, Okoličány
    Tréner: R. Stantien

Rozhodca: Fridrich, Orolin – Kacej, Tvrdoň.

Vitajte pri sledovaní 20. kola Tipos Extraligy, v ktorom nás čaká zápas medzi Liptovským Mikulášom a Michalovcami. Z pohľadu tabuľky a formy sú favoriti hostia, pretože Michalovce prehrali z posledných šiestich zápasov iba raz po predĺžení so Zvolenom. Zdalo sa, že aj Liptovský Mikuláš sa trochu zodvihol a vyhral tri zápasy za sebou, lenže potom prišli prehry s Košicami a Banskou Bystricou, takže sa momentálne nachádza na predposlednom mieste pred Prešovom iba o lepšie skóre. V spodnej časti tabuľky je to však mimoriadne tesné a zaujímavé, pretože rozdiel medzi ôsmym Trenčínom a posledným Prešovom sú len dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 21. Saari, 48. Uhrík (Walega, Diakov) – 5. Buc (Źitný, Chalupa), 19. Žitný (Osburn, Buce), rozh. náj. Lapšanský