Litvínov – Třinec 1:2 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Oceláři Třinec
5:6 (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 25.11.2022, 17:30 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Extraliga dorostu vstupuje dnešním dnem do své druhé fáze sezony. V třinecké WERK ARENĚ nás čeká souboj Ocelářů s Bílými Tygry z Liberce.

Třinečtí mladíci mají za sebou velmi povedenou první část tohoto ročníku. V ní si připsali 9 výher a 5 porážek, díky čemuž skončili ve své skupině "C" se ziskem 28 bodů na prvním místě.

Velmi úspěšně se dařilo ve skupinové fázi sezony také Liberci. Ten má za sebou ještě o kousek lepší bilanci, neboť vyhrál hned 11x, zatímco pouze 3x odešel z ledu poražen. Tabulku skupiny "B" ovládli hokejisté Liberce se ziskem 30 bodů.

00:12
    Domácí začali utkání vyhraných vhazováním.

00:55
    O první přerušení se postarali liberečtí zakázaným uvoněním.

01:25
    Do první šance se dostával hostující Hrouda, ale třinecká obrana mu nedovolila vystřelit.

02:40
    Liberec je nastěhovaný v útočné třetině.

03:21
    O úvodní střelu Ocelářů se postaral Pohludka, ale mířil do středu branky. Vzápětí si Macourek připisuje další zákrok a přerušuje hru.

04:11
    Třinečtí se teď dostal do přečíslení čtyři na jednoho, ale kombinaci úspěšně nezakončili. Macourek ani nemusel zasahovat.

05:10
    Další icing Tygrů.

05:19
    Třinec právě vstřelil branku!
    Po vyhraném vhazování se domácí dostali rychle do šance. Z mezikruhy zakončil střelou mezi betony celou akci Danny BARNA.
    Asistence: Hebar, Granečný

06:33
    Třinečtí se opět pokusili usadit v útočném pásmu, ale jejich pobyt netrval dlouho.

06:58
    Zakázané uvolnění domácích.

07:38
    Utkání se hraje ve svižném tempu, velké šance ale tolik k vidění nejsou.

08:15
    Nyní oba týmy spíš bojují o střední pásmo.

09:35
    Ani jeden tým se stále nemůže dostat do kombinace přes střední pásmo.

10:13
    Až teď se podařilo přestoupit přes modrou čáru Liberci.

10:30
    A hned z toho byla zajímavá šance. Heczko první střelu zkrotit, ale chvíli se mu nedařilo zorientovat. Naštěstí pro domácí toho Bílí Tygři nedokázali využít.

11:15
    Heczko má další zákrok, tentokrát však tolik problémů neměl. Nicméně hosté jsou teď o kousek lepší.

12:49
    Domácí se trochu srovnali, opět se hraje převážně ve středním pásmu.

13:22
    Až teď se do menšího tlaku dostali třinečtí hráči. Žádnou střelu však vyprodukovat nedokázali.

14:36
    Dva nadějné pokusy domácích teď skončily mimo svatyni Macourka.

15:15
    Pro změnu jsou teď na tom o něco lépe domácí. Byrtus nahazoval od modré čáry na branku. Kotouč přibrzdila liberecká obrana, následně už gólman Liberce v pohodě puk přikryl.

15:45
    Liberec se dostal do zajímavé příležitosti a vytvořil před Heczkem závar. Plyne z toho trest pro domácího Radima Byrtuse za krosček.

17:17
    Tygři jsou na puku v útočném pásmu aktivní. Nejdřív musel domácí brankář vytáhnout levý beton. Po několika vteřinách hry přerušil hru dalším zákrokem.

17:42
    Další šanci Liberce vyrazil Heczko do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu hostí.

18:01
    Jen co se domácí dostali do plných, vyrazili do útoku. Liberecká obrana v konečné fázi selhala, díky čemuž mohl Pohludka přihrál puk na úplně volného Marcela MIKULU, který zvyšuje na 2:0.
    Asistence: Pohludka, Sajdok

18:25
    Hosté se pokusili odpovědět hned po vhazování, ale trefují pouze tyč třinecké branky!

18:58
    Liberec se snaží o vyrovnání, krouží v útočném pásmu.

19:55
    Vypadá to, že si hosté na svou odpověď budou muset počkat do druhého dějství. Vhazuje se ve středním pásmu.

20:00

První třetina nám nabídla svižné tempo, větší šance však úvodní fáze nepřinesla. Stavidla otevřela až první branka domácích v 6. minutě utkání. Liberec mohl odpovědět hlavně v přesilové hře, kterou využít nedokázal. Hned vzápětí naopak Mikula zvýšil na 2:0 a skóre první třetiny bylo na světě. Nic na tom nezměnil ani následný tlak Tygrů.

Bílí Tygři už jsou na druhou část dnešního utkání nažhaveni. Na ledě krouží už dvě minuty před vypršením přestávky.

20:01

20:10
    Rychlý přechod do útoku ze strany domácích. Macourek už si připsal první zákrok.

20:57
    Hosté se ale nenechávají zahanbit. I oni se už dostali ke střele. Heczko pozorný.

21:50
    Jestli jsme si v první třetině těžovali na malý počet šancí, teď dostáváme solidní kompenzaci. Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba gólmanů musejí být ve velkém pozoru.

22:56
    Druhý trest pro domácí! Za držení putuje na trestnou lavici David Lukas Holub.

23:56
    První minuta přesilovky se Liberci moc nepovedla. Setrvání v útočném pásmu je zatím nad jejich síly.

24:41
    Drhá minuta početní převahy už splňuje přísnější měřítka, ale velká šance Tygrů stále v nedohlednu. Jejich snahu naopak zastavuje ofsajd.

25:10
    Třinec dokázal oslaben ubránit.

25:35
    Daleko větší šance nastala až při hře pět na pět. Heczko si další závar v brankovišti ale pohlídal.

26:17
    Matěj Weiss dostal přihrávku do samostatného úniku, ale nedokázal Macourka překonat ani na dvakrát!

26:51
    Icing domácích,

27:17
    Zajímavou přihrávku na střed kluziště dostal liberecký David Rozsíval. Třinecká obrana si však počítala precizně.

28:12
    Hostující Špilka střílel z nadějné pozice, ale minul branku. Liberec je teď zase o něco lepším týmem.

28:50
    Je tady první přesilovka pro Třinec. Za držení si jde odsedět dvě minuty Jan Jarabko.

29:41
    Oceláři prakticky kopírují první minutu přesilovku vévoda soupeře. Nemohou se dostat do pásma.

30:36
    Ve WERK ARÉNĚ začíná být dusno. Oceláři inkasují další trest. Dvě minuty za držení dostává Štěpán Urbánek.

31:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    Přesilovku 4 na 3 ještě hosté využít nedokázali, ale pak už ve výhodě dvou hráčů udeřili. Bekhendem překonal domácího brankáře Marek MACHÁČEK.
    Asistence: Průšek

31:19
    Další vyloučeni, tentokrát na straně Liberce. Dvě minuty za držení pro Jana Jarabka.

32:46

32:52
    Zkrácenou početní převahu dokázali Oceláři využít! Na konci útočného výpadu stál Štěpán URBÁNEK.
    Asistence: ŠVAČARA

33:53
    Rychlá odpověď! Snižuje David ROZSÍVAL.
    Asistence: Kučera, Průšek

34:03
    Tak to je zvrat! Na další branku stačilo Tygrům pouhých deset vteřina je vyrovnáno! Prosadil se Daniel PEKAŘ.
    Asistence: Průšek, Macháček

37:16
    Třinec dostává šanci se z rychlé sprchy oklepat. Tomáš Kučera dostává dvě minuty za držení. Oceláři budou hrát přesilovku.

37:46
    Snahu o útočné pásmu hatí hosté Ocelářům už na modré čářě.

38:05
    Až teď se to domácím podařilo, dokonce se jim povedlo i zakončit. Bez efektu, Macourek pozorný.

38:29
    Oceláři si zapisují do statistik přesilovkovou trefu! Na hranici kruhu napřáhl Robin ŠVANČARA.
    Asistence: Barna, Holub

38:45
    Hned vzápětí mají Oceláři další možnost početní převahy. Adam Král se provinil nedovoleným bráněním a odsedí si dvě minuty.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Hosté zkusili pláchnout v oslabení, ale obrana domácích si nakonec valící se pohromu dokázala pohlídat.

40:00

Druhá část nabídla strhující hokej s mnoha vyloučeními, šancemi, ale i góly. Po snížení Bílých Tygrů dokázali domácí odskočit do vedení 3:1, ale hned vzápětí Liberec během deseti vteřin náskok smazal. Díky další přesilovce si ale dokázali Oceláři vrátit vedení na svou stranu, díky čemuž jsou po druhé třetině o jeden krůček blíž k vítězství.

40:01

40:05
    Hned ze startu hosté trestuhodně chybují, když vyhazuje puk mimo hřiště Pavel Průšek. Domácí hrají 5 na 3.

40:50
    Hosté hrají ve čtyřech.

42:00
    Domácí brankář Heczko odklepává poslední vteřiny Průškova vyloučení.

43:09
    Teď už se domácí tlačí dopředu proti kompletní pětici Liberce. I přes územní převahu se však do šance dostat nedokáží.

44:21
    Hostující Macháček zakončoval, ale už byl ve velkém úhlu a netrefil branku.

44:59
    Na druhé straně přerušuje hru po jistém zákroku Macourek.

45:52
    Už to vypadalo, že hosté se dostávají do potřebného tempa a přichází další rána do jejich sítě. Matěj WEISS našel mezi betony Macourka skulinku a uklidňuje domácí.
    Asistence: Byrtus, Ostřížek

46:35
    Šance pro Bílé Tygry! za krosček upaluje za katr domácí Adam Solowski.

47:36
    Očekávaný drtivý tlak se nekoná. Liberec má problém se nastěhovat do útočné třetiny.

48:37
    Hosté se v přesilovce neprosadili, teď se budou naopak zase bránit. Marek Šťástka inkasuje dvě minuty za sekání.

49:20
    Přesilovka končí předčasně. Vladimír Dravecký vyloučen za podražení.

50:40
    Hra 4 na 4 nic zajímavého nepřinesla. Teď to zkusí Liberec ve zkrácené přesilovce.

51:20
    V pásmu se Tygři sice drželi, ale žádnou šanci si vytvořit nedokázali. Třinecká obrana působí ve třetí třetině kompaktně.

51:50
    Hostě pokračují v tlaku, ale obra hry zůstává stejný. Heczko je sice v pozoru, ale prakticky bez práce.

52:59
    Domácí se z dlouhého sevření vymanili bez následků.

53:27
    Velký závar musel na druhé straně řešit Ferdinand Macourek. Naštěstí pro hosty ale udržel betony na čáře a současně i naděje Liberce.

54:16
    Pro změnu tlak hostů. Na Heczko létá jeden kotouč za druhým, ale většina z nich míjí branku.

54:43
    Oceláři hasí situaci zakázaným uvolněním.

55:08
    Teď už se Tygři vrhli do závěrečného tlaku plnou parou vpřed. Heczko hned třikrát musel použit levý beton, aby zabránil snížení.

55:51
    Tohle už udržet nešlo! Třinec se sice vymanil z obranné třetiny, ale hosté okamžitě otočili hru zpátky do útoku. Macháček vyslal do úniku Valyse ŠPILKU a ten snižuje.
    Asistence: Macháček

56:43
    Liberec pokračuje v tlaku, třinečtí se osvobozují jen za cenu icingu.

57:22
    Marek Šťástka zakončoval od levého mantinelu, avšak Heczko kotouč podržel.

57:52
    Z mezi kruhy pálil nebezpečně Špilka, ale minul bránu!

58:31
    Tentokrát rána od modré čáry, Heczko ale drží puk v náručí.

58:31
    Liberec si berte oddechový časná poradu. Macourek se zatím do branky Liberce vrací.

58:43
    Macourek míří na střídačku!

58:51
    A je vyrovnáno, Bílým Tygrům tento vabank vyšel! Kotouč se dostal do slotu před Heczka, kde se nejlépe zorientoval Valys Špilka.
    Asistence: Macháček, Pekař

59:38
    Kapitán Liberce Marek Macháček mohl přidat definitivní smrtící úder, ale netrefil branku!

60:00

Třetí část hry nabídla velmi dramatickou podívanou s ještě dramatičtějším rozuzlením. Půjde se do prodloužení.

Teď drama na ledě pokračovalo, jelikož po přerušení hry zůstal dlouho na ledě ležet hostující Daniel Pekař. Na pomoc byl přivolání i zdravotník. Naštěstí se zanedlouho WERK ARÉNOU mohl nést potlesk, liberecký útočník to nakonec zvládl na střídačku po svých.

Prodloužení se bude hrát klasicky tři na tři.

60:01

60:35
    V zajímavé pozici byl liberecký Rozsíval, ale Heczko byl pozorný.

61:16
    Na druhé straně to zkoušel střelou přes obránce Weiss, ale také neuspěl.

61:33
    Velká šance pro Liberec! Radim Mrtka dostává dvě minuty za hákování. Tygři hrají čtyři na tři.

61:54
    Macháček střílí, ale Heczko připraven.

62:01
    Domácí vyhazují.

62:21
    Špilka to zkusil vzít na sebe a zakončil z pravého kruhu. Jen do náruče třineckého gólmana.

62:41
    Podobá situace, stejný výsledek. Heczko přerušuje hru, oba týmy střídají.

62:53
    Oceláři se osvobozují vyhozením puku na druhou stranu kluziště.

63:36
    Domácí křížovou část utkání přestáli, hraje se chvíli čtyři na čtyři.

64:48
    Třinečtí se po oslabení srovnali a pokusili se ještě zaútočit. Nic kloudného však nevymysleli.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O dnešním utkání tak budou muset nakonec rozhodnout po úpravě ledu až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel liberecký útočník, který už dnes skóroval. Heczko jeho bekhend zneškodnil.

1. série
    0:0
    Dravecký zkusil Macourka ukličkovat, ale neuspěl.

2. série
    0:0
    Na druhé straně kryje Heczko střelu do lapačky.

2. série
    0:0
    Neuspěl ani domácí Holub.

3. série
    0:0
    Špilka zkoušel kličku alá Fosberg, ale neuspěl.