Litvínov – Třinec 1:2 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.)
Sparta – Liberec 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Oceláři Třinec
5:6 (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 25.11.2022, 17:30 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 1. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec! Imrich MAXIN se stal jediným úspěšným exekutorem.

61:33
    Velká šance pro Liberec! Radim Mrtka dostává dvě minuty za hákování. Tygři hrají čtyři na tři.

58:51
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno, Bílým Tygrům tento vabank vyšel! Kotouč se dostal do slotu před Heczka, kde se nejlépe zorientoval Valys Špilka.
    Asistence: Macháček, Pekař

57:52
    Z mezi kruhy pálil nebezpečně Špilka, ale minul bránu!

55:51
    Tohle už udržet nešlo! Třinec se sice vymanil z obranné třetiny, ale hosté okamžitě otočili hru zpátky do útoku. Macháček vyslal do úniku Valyse ŠPILKU a ten snižuje.
    Asistence: Macháček

55:08
    Teď už se Tygři vrhli do závěrečného tlaku plnou parou vpřed. Heczko hned třikrát musel použit levý beton, aby zabránil snížení.

53:27
    Velký závar musel na druhé straně řešit Ferdinand Macourek. Naštěstí pro hosty ale udržel betony na čáře a současně i naděje Liberce.

49:20
    Přesilovka končí předčasně. Vladimír Dravecký vyloučen za podražení.

48:37
    Hosté se v přesilovce neprosadili, teď se budou naopak zase bránit. Marek Šťástka inkasuje dvě minuty za sekání.

46:35
    Šance pro Bílé Tygry! za krosček upaluje za katr domácí Adam Solowski.

45:52
    Třinec právě vstřelil branku!
    Už to vypadalo, že hosté se dostávají do potřebného tempa a přichází další rána do jejich sítě. Matěj WEISS našel mezi betony Macourka skulinku a uklidňuje domácí.
    Asistence: Byrtus, Ostřížek

40:05
    Hned ze startu hosté trestuhodně chybují, když vyhazuje puk mimo hřiště Pavel Průšek. Domácí hrají 5 na 3.

38:45
    Hned vzápětí mají Oceláři další možnost početní převahy. Adam Král se provinil nedovoleným bráněním a odsedí si dvě minuty.

38:29
    Oceláři si zapisují do statistik přesilovkovou trefu! Na hranici kruhu napřáhl Robin ŠVANČARA.
    Asistence: Barna, Holub

37:16
    Třinec dostává šanci se z rychlé sprchy oklepat. Tomáš Kučera dostává dvě minuty za držení. Oceláři budou hrát přesilovku.

34:03
    Tak to je zvrat! Na další branku stačilo Tygrům pouhých deset vteřina je vyrovnáno! Prosadil se Daniel PEKAŘ.
    Asistence: Průšek, Macháček

33:53
    Rychlá odpověď! Snižuje David ROZSÍVAL.
    Asistence: Kučera, Průšek

32:52
    Zkrácenou početní převahu dokázali Oceláři využít! Na konci útočného výpadu stál Štěpán URBÁNEK.
    Asistence: ŠVAČARA

31:19
    Další vyloučeni, tentokrát na straně Liberce. Dvě minuty za držení pro Jana Jarabka.

31:03
    Přesilovku 4 na 3 ještě hosté využít nedokázali, ale pak už ve výhodě dvou hráčů udeřili. Bekhendem překonal domácího brankáře Marek MACHÁČEK.
    Asistence: Průšek

30:36
    Ve WERK ARÉNĚ začíná být dusno. Oceláři inkasují další trest. Dvě minuty za držení dostává Štěpán Urbánek.

28:50
    Je tady první přesilovka pro Třinec. Za držení si jde odsedět dvě minuty Jan Jarabko.

26:17
    Matěj Weiss dostal přihrávku do samostatného úniku, ale nedokázal Macourka překonat ani na dvakrát!

22:56
    Druhý trest pro domácí! Za držení putuje na trestnou lavici David Lukas Holub.

18:25
    Hosté se pokusili odpovědět hned po vhazování, ale trefují pouze tyč třinecké branky!

18:01
    Jen co se domácí dostali do plných, vyrazili do útoku. Liberecká obrana v konečné fázi selhala, díky čemuž mohl Pohludka přihrál puk na úplně volného Marcela MIKULU, který zvyšuje na 2:0.
    Asistence: Pohludka, Sajdok

15:45
    Liberec se dostal do zajímavé příležitosti a vytvořil před Heczkem závar. Plyne z toho trest pro domácího Radima Byrtuse za krosček.

05:19
    Po vyhraném vhazování se domácí dostali rychle do šance. Z mezikruhy zakončil střelou mezi betony celou akci Danny BARNA.
    Asistence: Hebar, Granečný

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 6. Barna (Hebar, Granečný), 19. Mikula (Pohludka, Sajdok), 33. Urbánek (Švačara), 39. Švančara (Barna, Holub), 46. Weiss (Byrtus, Ostřížek) – 32. Macháček (Průšek), 34. Rozsíval (Kučera, Průšek), 35. Pekař (Průšek, Macháček), 56. Špilka (Macháček), 59. Špilka (Macháček, Pekař), rozh. náj. Maxin