Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (po pr.) | Jihlava – Přerov 1:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 2:1 (kon.)
Prostějov – Slavia 3:4 (0:2 po s.n.) | Šumperk – Kolín 3:2 (1:0 po s.n.) | Zlín – Pardubice B 2:3 (1:2 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4 (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
HC Frýdek-Místek
Sobota 26.11.2022, 16:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava, Česko • Chance liga • 24. kolo

Zápas je u konce. Poruba byla z úvodu mnohem lepším týmem, ale jazýčky vah se postupně převažovali. Ve druhém dějství si hosté už přebrali taktovku a dokázali vyrovnat. Nápor Poruby ustáli a v prodloužení dokonali obrat.

Já vám děkuji za sledování, přeji příjemný zbytek soboty! (18:35:32)

60:17 Vlastimil DOSTÁLEK - 3:4

60:17
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Pouhých 17 sekund zabralo frýdeckým, aby dokonali obrat. Vyhráli buly, uklidnili tempo a vyslali po levém křídle vpřed VLASTIMILA DOSTÁLKA. Ten si sjel před bránu a bekhendem ošálil Bláhu, kterému puk propadl. Bez asistence.

60:01

Frýdek-Místek se během zápasu zlepšoval, což vygradovalo v poslední řádné třetině. Zodpovědná obrana nedovolila Porubě navýšit její náskok, dokonce si vynutila faul. Díky tomu Alan Lyszczarczyk vyrovnal a i když byli domácí v posledních minutách všude, obranný val neprolomili – následuje prodloužení.

60:00

59:53
    Střondala zkoušel bekhendem překvapit Mokreho, ale nedostal puk přes obranu.

59:14
    Šlahař ve slotu dostal puk, ale měl svázanou hůl. Domácí přesto pokračují v tlaku.

58:34
    Berisha hledal z Gretzkyho kanceláře Šlahaře, k puku se až na modré dostal Krenželok, jenž nahazoval na teč. Ta přišla, ale mířila mimo.

58:06
    Gřeš si ve slotu sjížděl pro Šlahařův puk, ale nedostal se k zakončení. Frýdek tak šel do protiakce, kterou však končí ofsajd – strhla se mela.

57:40
    Boj u hrazení před Mokrym zvládli frýdečtí lépe, přišla střela z pravého kruhu, Bláha má puk v rukavici.

56:27
    Mlčák nechá svůj tým prostřídat, čerstvé síly už zahajují další vlnu útoku, ale neohrozily Mokreho.

55:47
    Vhazování před Bláhou se ujali porubští, kteří se díky důrazu u hrazení přesunuli do útoku.

55:11
    Porubské nahození do útočného pásma zpracoval jen Frýdek, který se tak může hnát na Bláhu.

54:38
    Vildumetz dobýval útočné pásmo, ale nahození stihl v ofsajdu.
    53:20 Alan LYSZCZARCZYK - 3:3

53:20
    Hosté aplikují právo "nedáš, dostaneš!" Na střed modré dostal nahrávku ALAN LYSZCZARCZYK, který vyslal ránu zápěstím mířenou pod víko. Bláha, který nic neviděl, byl bezbranný. Asistence: Jakub Teper, David Klimša.

Jiří Pudich

Branky a nahrávky: 7. Berisha (Šlahař, Sedlák), 8. Střondala (Christov, Urbanec), 39. Šlahař (Vachovec, Šoustal) – 25. A. Zeman (Zeleňák, Svačina), 25. Hotěk (Sova, Teper), 54. Lyszczarczyk (Teper, Klimša), 61. Dostálek

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Krenželok, Sedlák, Mlčák – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Toman, Häring – Christov, Střondala, Hrníčko – Karafiát.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Frýdek-Místek: Mokry (Šimonů) – Š. Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, J. Adámek – Svačina, A. Zeman, Dostálek – Lyszczarczyk, Haas, Hotěk – Bednář, Matěj, Klimša – Geidl, Macháček, Ramik.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Wagner, Rapák – Kleprlík, Juránek