Třinec – HC Litvínov 4:5 (po pr.) | Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 0:0 (odl.) | Vítkovice – K. Vary 5:2 (kon.) | Sparta – Jihlava 6:2 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 0:0 (odl.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Sobota 26.11.2022, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím vás u on-line přenosu z utkání 26. kola DHL extraligy juniorů. V pardubické enteria areně domácí Dynamo hostí tým z Mladé Boleslavi.

Juniorské družstvo východočeského klubu do zápasu vstupuje z dvanáctého místa, na svém kontě má z 23 odehraných duelů 26 bodů. Svěřenci trenéra Jiřího Malinského v posledních kolech střídají výhry a porážky. Naposledy se však radovali z vítězství, když v pátečním souboji na svém ledě přehráli Liberec v poměru 6:3. Gól a jednu asistenci v tomto střetnutí zaznamenal útočník Dominik Pavlata, nejproduktivnější hráč Pardubic. Na svém kontě má celkem 22 bodů s bilancí 12+10.

První vzájemný zápas této sezony juniorské extraligy dopadl lépe pro mladoboleslavský celek, který 8. října doma vyhrál 1:0. Jedinou branku tehdy vstřelil Lotyš Kristers Zvagulis. Jedním z tahounů týmu vedeného koučem Václavem Pletkou je Vojtěch Polák s 26 body. Díky čtrnácti gólům mu patří čtvrtá příčka v pořadí střelců. Středočeši mají odehráno 21 utkání, v nichž posbírali celkový počet 42 bodů, stejně jako Třinec. Třetí tým tabulky naposledy hrál s Plzní a zvítězil 4:3.

00:01

00:30
    Utkání zahájil útok Mladé Boleslavi, teď už jsou u kotouče domácí.

01:57
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Vojtěch Malínek – 2 min., vražení na hrazení.

02:30
    První střely přichází při pardubické přesilovce.

03:30
    Trpělivá rozehrávka Pradubic zatím nepřinesla své ovoce, Dynamo se vyhnalo z útočného pásma.

04:14
    Domácí gólman Matěcha si připsal první zákrok, vhazovat se bude po jeho levici.

04:58
    S pukem hráli opět domácí junioři, Forst zasahoval.

05:20
    A další zákrok pro maldoboleslavského brankáře, tentokrát vyrážečkou.

05:49
    Odpískán ofsajd Pardubic.

06:35
    Domácí šli dva na jednoho, po nahrávce Novotného zakončoval nad bránu Kubíček.

07:01
    Viděli jsme další ofsajd Východočechů.

07:40
    Příliš mnoho zajímavých akcí jsme zatím neviděli, obě mužstva hrají spíše opatrně, nechtějí udělat chybu.

08:24
    Středočeši vyhodili na icing.

08:37
    Pletkovi svěřenci se teď provinili ofsajdovým postavením.

09:55
    Teď přišla dvě nahození od modré čáry v podání Dynama, poté zákrok Forsta.

10:22
    Matěcha radši přikryl puk pod lapačku. Následuje buly v útočném pásmu Bruslařů.

11:30
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, ale vyložené gólové šance nepřichází.

11:49
    Buly ve středním pásmu vyhráli Pardubice, nyní kombinují v útočné třetině.

12:28
    Forst si upravoval masku, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

12:50
    Po střele zleva Koudelka neudržel útočné pásmo.

13:11
    Matěcha opět schoval puk pod svoji lapačku.

13:46
    Matěcha se teď rychlé přemístil k pravé tyči a předvedl dobrý zákrok.

14:45
    Mladá Boleslav začíná útok od své branky.

14:57
    Následuje další Matěchův zásah.

15:45
    Pardubický Fiala byl povalen u mantinelu ve svém obranném pásmu, ale už je zpátky na bruslích.

16:50
    Oba týmy opět střídaly, poté chtěli zaútočit hosté, ale musí začít od začátku.

17:28
    K vidění bude další vhazování v obranné třetině Dynama.

17:28
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Dan Bárta – 2 min., podrážení + 2 min., nesportovní chování.

19:00
    Boleslavští ostřelují domácí bránu že všech stran, zatím ale přesilovka zůstává nevyužita.

19:50
    Pardubická defenziva zažívá horké chvíle.

20:00

První třetina moc atraktivní hokej nenabídla, hra neprobíhá ani v tak rychlém tempu, na které jsme v juniorském hokeji zvyklí. Oba týmy se především snaží neudělat chybu, příliš mnoho nebezpečných střeleckých možností jsme neviděli. Výjimkou byl závěr úvodní dvacetiminutovky, kdy Mladá Boleslav zatlačila Dynamo při čtyřminutové přesilovce. Z Bártova trestu zbývá ještě minuta a 29 sekund.

20:01

20:15
    Pokračuje mladoboleslavská přesilovka, hosté musí začínat od své brány.

21:00
    Kombinace se Středočechům zatím nedaří.

21:50
    Domácí už v plném počtu vyrazili do útoku, Forst zasahoval vyrážečkou.

22:07
    Dominik Vachun – 2 min., podrážení.

22:40
    Hosté mají k dispozici další přesilovou hru, jsou usazení v útočné třetině.

23:03
    Brankář Matěcha přikryl kotouč, vhazuje se po jeho pravici.

23:28
    A další zákrok gólmana Dynama.

23:45
    Mladoboleslavská početní výhoda zatím moc nebezpečí nepřinesla.

24:04
    Odpískán ofsajd Mladé Boleslavi.

24:52
    Domácí se dostali do přečíslení, o chvíli později přišla šance i na druhé straně.

26:10
    Burda se snažil prokličkovat hostující defenzivou, ale byl zastaven.

27:37
    Štetka zpráva vystřelil těsně nad bránu Forsta.

28:31
    Hroudovo nahození lapačkou zachytil Matěcha.

28:55
    Šachl měl teď na hokejce gól, z bezprostřední blízkosti však trefil pouze boční síť.

30:24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo že Forst střelu Mykyty Sydorenka zneškodnil, puk však nakonec vyklouzal za brankovou čárou. Dynamo otevírá skóre dnešního zápasu.

31:31
    Domácí přistiženi v ofsajdu.

32:04
    Vachun vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

32:50
    Hosté měli zajímavou šanci, proti byl Matěchův pohotový beton.

34:30
    Domácí se drží v útočném pásmu, dokonce tu zacinkala tyč.

35:14
    Po Forstově uklidnění hry se bude před mladoboleslavským brankářem vhazovat.

35:47
    A se svým zásahem přichází i jeho protějšek Lukáš Matěcha.

36:20
    Zvagulis to teď zkoušel, ovšem neúspěšně.

37:30
    Gardoň z levé strany nastřelil pouze Matěchovy betony.

37:57
    Šimon Němec – 2 min., podrážení.

38:26
    Teď byl nepříjemně při oslabení trefen Sypecký. Už je na střídačce, snad to nebude nic vážného.

38:42
    Štetka prověřil Forsta, ten se střelou zpráva ale neměl větší problémy.

39:25
    Novotný zleva nebezpečně vypálil, ale neskóroval.

40:00

Na začátku druhé třetiny Mladá Boleslav dohrávala svoji dlouhou přesilovku, která však zůstala bez využití. Vstřelené branky jsme se ale přece jen dočkali, a to z hole pardubického útočníka Mykyty Sydorenka. V závěru prostřední části zápasu mohlo Dynamo své vedení navýšit, přesilovou hru však nezužitkovalo.

40:01

40:30
    Poklidný úvod třetiny narušilo mladoboleslavské nahození do Matěchovy lapačky. Brankář Dynama hned rozehrál.

41:55
    Domácí se snaží usadit se v útočném pásmu, zatím se jim to moc nedaří.

42:45
    Nejprve zahrozili hosté, z protiútoku pak zakončoval Tomas. Daniel Forst zasáhl.

43:17
    Pavol Štetka – 2 min., faul kolenem.

43:33
    Kristers Zvagulis – 2 min., nedovolené bránění.

44:49
    Při hře čtyři na čtyři zatím mají větší šance domácí.

45:34
    Oba týmy jsou už v plném počtu.

46:15
    Mladá Boleslav potřebuje vyrovnat, ve třetí třetině ale zatím většinu času hrají s pukem domácí.

47:20
    Koudelka nahodil za hostující bránu.

47:35
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

47:59
    Polák trefil pouze Matěchovy betony, Středočeši musí začínat že svého obranného pásma.

48:26
    Jan Helikar – 2 min., podrážení.

49:20
    Po několika zblokovaných střelách byla Mladá Boleslav blízko gólu, puk ale orazítkoval pouze horní tyč.

49:55
    Polák elegantně probruslil až před Matěchu, toho ale nepřekonal.

50:29
    Pardubice už jsou v plném počtu. Po Matěchově zákroku se bude vhazovat v obranné třetině domácích.