Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Detroit – Arizona 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – NY Islanders 2:3 (kon.)
Buffalo – New Jersey 1:3 (kon.) | Vegas – Seattle 2:4 (kon.) | Tampa – St. Louis 5:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 4:5 (po pr.) | San Jose – Los Angeles 2:5 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 3:4 (kon.)

3. Shea Theodore (VGK) – 0+2 (04:38:37)

Seattle Kraken byl ve všech ohledech dneska lepší a naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas. Vegas bylo horší a musí doufat ve zlepšený výkon už následující noc, kdy doma vyzve Vancouver.

58:40
    Alex Pietrangelo pálil, ale minul branku. Nechybělo moc jeho střele.

58:27
    Vegas hraje v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině i zápase.

57:28
    Velmi dobře hraje Seattle, který nedává možnost Vegas odvolat brankáře.

56:50
    André Burakovsky vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:32
    Shea Theodore zkoušel rychle přenést hru, ale jeho kolegové o puk přišli.

56:15
    Seattle dostal hru do středního pásma, domácím se vůbec nic nedaří.

56:00
    Vegas rozehrává od své branky, ale akce se nepovedla.

54:37
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hosté míří za výhrou v tomto zápase.

54:13
    Komerční přestávka.

53:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas.

53:25
    Domácím nelze upřít snahu, ale zatím to je málo. Hosté kontrolují hru a míří v poklidném tempu za výhrou.

52:23
    Ryan Donato neprostřelil brankáře Vegas, komernčí přestávka,

52:01
    Hokejisté Veas neví, jak hrát. Je to hodně opatrná třetina, která mnoho šancí nenabí.

51:16
    Takticky hrají hosté velmi dobře, drží vypracovaný náskok a domácím nedávají před brankou mnoho prostoru.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Alec Martinez pálil, ale brankář ho vychytal.

49:30
    Hill přerušuje hru, Adam Larsson pálil z dobré pozice před brankou. Bude se vhazovat.

48:42
    Morgan Geekie se dostal do zakončení, jeho projektil byl zblokovaný obranou Vegas.

47:46
    Keegan Kolesar trefil jen brankáře soupeře. Komerční přestávka.

47:27
    Zach Whitecloud pálil po Stoneově přihrávce, ale z levého kruhu trefil jen brankáře.

47:08
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zakončit se nepodařilo.

46:24
    Vegas špatně rozehrálo a píská se icing.

46:15
    Těžko se domácí hokejisté dostává ve třetí třetině do šancí, hosté jsou výrazně střelecky aktivnější a mají převahu.

45:27
    Hra je přerušena, zakázané uvolnění Seattlu.

44:53
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, ale příliš daleko se nedostal, ve středním pásmu přišlo Vegas o puk.

43:26
    Takticky hraje hostující celek velmi dobře, má převahu.

43:04
    Alexander Wennberg vybojoval kotouč v útočném pásmu, akce hostů pokračuje dál. Následně Adin Hill musel zasahovat.

42:13
    Keegan Kolesar minul branku z dobré pozice, nechybělo moc a bylo sníženo. Zajímavá akce Vegas.

40:50
    Zápas pokračuje dál, domácí celek prohrává o dvě branky a musí hrát aktivně, pokud chce přemýšlet o zdramatizování.

40:01

Naprosto zaslouženě vede hostující celek o dva góly. V zápase je jasně lepší, snadněji se dostává do zakončení a má převahu. Vegas musí zlepšit všechny herní činnosti, pokud nechce prohrát.

40:00
    38:47 Jordan EBERLE - 2:4

38:47
    Seattle právě vstřelil branku!
    Naprosto zaslouženě se hosté dostávají do vedení o dva góly. Laxní přístup obrany Vegas proměnil ke krásné individuální akci a blafáku JORDAN EBERLE. Asistence: Matthew Beniers.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, Stone nedokázal tečovat puk před brankou.

36:52
    Phil Kessel byl volný před brankou, dostal puk, ale ani jednu ze dovu šancí neproměnil.

36:30
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří podporují své hráče, protože ví, že klub nyní podporu potřebuje.

36:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, v posledních minutách jsou lepší hosté.

35:30
    Shea Theodore znovu zakončoval, další velkou šanci neproměnil, Philipp Grubauer ukradl Vegas další branku. Komernčí přestávka.

35:13
    William Carrier pálil z levé strany, jeho rána končí nad.

34:25
    Hosté jsou střelecky aktivnější, kontrolují hru a mají převahu. Domácím v této třetině nic nevychází.

33:18
    Jamie Oleksiak se dostal do zakončení, ale neuspěl. Více ze hry mají nyní hostující hráči a Vegas se jen těžko dostává do šancí.

32:04
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím ale více důvodů k radosti mají příznivci Seattlu.

31:25
    Domácí se po delší době dostali do útočného pásma, Shea Theodore pálil nepřesně od modré čáry.

30:36
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, Jared McCann pálil a Adin Hill kryje kotouč. Komerční přestávka.

29:44
    Shea Theodore měl na hokejce vyrovnání, ale Philipp Grubauer své spoluhráče podržel.

29:02
    Adam Larsson rozehrává od své branky, jeho tým se rychle dostal do útočné třetiny, rána od modré čáry končí nad.

28:40
    Oliver Bjorkstrand pálil nad, pak se už domácí hráč vrátil do hry. Sledujeme hru pět na pět.

28:11
    Mark Stone získal kotouč, předčil soupeře, a pak rychle vyhodil přes všechny čáry.

27:50
    Hosté musí rozehrávat od své branky, zatím se Seattle nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

27:00
    Vince Dunn rozehrává od své branky. André Burakovsky dostal puk do útočného pásma, ale Vegas dokázalo vyhodit.

26:41
    Hosté mají možnost navýšit své vedení, hrají nyní přesilovku.

26:41
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Zach Whitecloud – 2 min., sekání.

26:30
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Domácí zaslouženě prohrávají.

26:13
    25:22 André BURAKOVSKY - 2:3

25:22
    Znovu chyba obrany Vegas a hosté se snadno dostávají do vedení, z kruhu se prosazuje zcela volný ANDRÉ BURAKOVSKY. Asistence: Jamie Oleksiak a Justin Schultz.

25:00
    Alexander Wennberg se propracoval k zakončení, jeho ránu dokázal brankář Vegas zblokovat.

24:35
    Chandler Stephenson byl volný před brankou, od Eichela dostal přihrávku, ale domácím se zakončení nepodařilo podle představ.

24:12
    Nicolas Hague pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

23:20
    Ofsajd hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:53
    Phil Kessel hlídkoval před brankou, nechybělo moc a dostal se do zakončení právě on.

22:30
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, rychlý přechod do útočného pásma nevyšel.

22:12
    Jordan Eberle se dostal do zakončení na druhé straně, jeho ránu zastavil brankář Adin Hill.

21:46
    Hokejisté Vegas vstoupili do třetiny aktivně, usadili se v útočném pásmu, William Karlsson tečoval puk mimo.

20:36
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Velmi dobrý vstup do zápasu měli hosté, vedli o dva góly, ale domácím se podařilo vyrovnat. Zatím tedy zde ve Vegas smírně 2:2.

20:00

19:43
    Adin Hill kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Jared McCann nyní neuspěl.

19:14
    Jonathan Marchessault to zkoušel individuálně, ale přes posledního obránce neprošel.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:19
    Paul Cotter zkoušel vypálit, ale jeho projektil končí vedle branky. Brankář Krakenů zasahovat nemusel.

17:34
    Jack Eichel byl u kotouče sice asi první, ale sudí pískají zakázané uvolnění. Což se nelíbí ani jemu ani trenéru Vegas.

17:16
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl podle představ.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

15:49
    Philipp Grubauer s velkou dávkou štěstí kryje kotouč, Keegan Kolesar byl hodně blízko k tomu, aby naklonil vedení na stranu Vegas.

15:34
    Vhazovat se nyní bude před brankou Vegas, na střely vedou hosté 10:8, stav zápasu je vyrovnaný.

15:23
    Alex Pietrangelo pálil z druhé vlny, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale branku trefit nedokázal.

14:10
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Vegas.
    12:50 Phil KESSEL - 2:2

12:50
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Špatná rozehrávka brankáře hostů vedla k tomu, že pak puk získal Shea Theodore. Akce pokračovala a ujala se nenápadná střela PHILA KESSELA. Je vyrovnáno. Asistence: Shea Theodore.

12:40
    Philipp Grubauer musí až za svou branku, hosté rozehrávají od svého brankáře.

12:01
    Domácí celek rozehrává od své branky, Paul Cotter se dostával do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

11:00
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.
    10:47 Nicolas ROY - 1:2

10:47
    Z ničeho nic přišla rána od modré čáry, která byla dvakrát tečovaná a nakonec NICOLAS ROY šikovně tečoval puk mezi betony brankáře. Pátá branka v sezoně tohoto hráče přišla pro Vegas v dobrý moment. Asistence: William Karlsson a Shea Theodore.

10:22
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly v útočném pásmu Vegas. Domácí nejde v tomto zápase nic ani přesilovka se jim nedaří. Hosté kontrolují hru.

10:01
    Vegas sice hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do útočného pásma stabilněji.

08:53
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Justin Schultz – 2 min., podrážení.
    08:02 André BURAKOVSKY - 0:2

08:02
    Naprosto zaslouženě vede hostující celek o dva góly. Špatnou hru Vegas využil ANDRÉ BURAKOVSKY a skóruje střleou mezi betony brankáře. Asistence: Adam Larsson a Jaden Schwartz.

07:46
    Jared McCann měl další obrovskou šanci, jeho rána z bezprostřední blízkosti končí vedle.

06:54
    Hostující celek má velmi dobrý vstup do zápasu, snadno se dostává do zakončení a domácím nejde vůbec nic.

06:25
    Icing Vegas.

06:02

06:00
    Domácí vyhodili přes všechny čáry.

05:49
    Ryan Donato byl blízko další brance, Vegas v tomto zápase zatím nejde vůbec nic.

05:16
    Daniel Sprong minul branku střelou z otočky, hostům přesilovka vychází dobře.

04:50

04:13
    Domácí se musí bránit aktivní hře soupeře. Sledujeme aktivní hru Seattlu.

04:02
    Brayden McNabb – 2 min., držení.
    02:40 Ryan DONATO - 0:1

02:40
    Hostující celek se z první střely na branku dostává do vedení, z bezprostřední blízkosti se prosazuje z dorážky RYAN DONATO. Asistence: Adam Larsson a Yanni Gourde.

02:08
    Mark Stone napadal rozehrávku soupeře, ale neuspěl. Ryan Donato pak zakončoval a brankář Vegas byl připravený.

01:51
    Alex Pietrangelo pálil od modré čáry, jeho rána byla hodně nepovedená, brankář pak zasahovat nemusel.

01:38
    Zakázané uvolnění proti Seattlu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.

01:00
    Jonathan Marchessault pálil, Philipp Grubauer byl připravený a uspěl proti střele Vegas.

00:46
    Matthew Beniers rozehrává od své branky, následně se hosté dostali do útočného pásma, ale vypálit na branku se jim nepodařilo.

00:24
    André Burakovsky se dostal do útočného pásma, kde kombinuje, následně je akce hostů přerušená pro přihrávku rukou.

00:01

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone – Re. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Cotter, Amadio, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Burakovsky – McCann, Beniers, Eberle – B. Tanev, Gourde, Bjorkstrand – Donato, Geekie, Sprong.

Zápas brzy začne.

Utkání se hraje ve městě neonů, na rušném Stripu se nachází T-Mobile Arena, domácí stánek Golden Knights. Ti v posledním domácím zápase porazili Ottawu Senators 4:1. V posledním zápase vyhrál také Seattle, v dramatickém zápase porazil San Jose.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Seattle Kraken.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. N. Roy (W. Karlsson, Theodore), 13. Kessel (Theodore) – 3. Donato (A. Larsson, Gourde), 9. Burakovsky (A. Larsson, Schwartz), 26. Burakovsky (Oleksiak, Schultz), 39. Eberle (Beniers)

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Cotter, Amadio, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – McCann, Beniers, Eberle – B. Tanev, Gourde (A), Bjorkstrand – Donato, Geekie, Sprong.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Cormier, Gibbons

Diváci: 18 119