Benátky n/J – Mostečtí Lvi 9:4 (kon.) | Ústí n/L – Tábor 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Vel. Meziříčí 2:1 (kon.)
Kopřivnice – SHKM Hodonín 2:3 (1:2 po s.n.) | Opava – Znojmo 1:5 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Hronov – Klatovy 2:4 (kon.) | Chomutov – Letňany 1:5 (kon.) | Nový Jičín – Vyškov 3:5 (kon.)
Jablonec n/N – Kobra 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Cheb 7:2 (kon.) | Děčín – Příbram 3:5 (kon.)
HK Nový Jičín
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Hokej Vyškov
Sobota 26.11.2022, 18:00 • Nový Jičín, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje. V devatenáctém kole přijedou na led novojičínských Ďáblů hokejisté Vyškova. První vzájemný duel musel diváky určitě bavit. Zápas plný obratů přinesl celkem jedenáct branek. Nový Jičín si dvakrát vytvořil dvougólový náskok, ale nakonec to byl Vyškov, kdo bral tři body za vítězství 6:5.

Svěřenci Kamila Gebauera se v tabulce nachází na sedmé pozici se ziskem 22 bodů. Naposledy přerušili sérii tří porážek v řadě, když na svém ledě vyhráli derby proti Kopřivnici 8:4. Před svými diváky již odehráli osm duelů, z nichž čtyřikrát odcházeli vítězně.

Nejproduktivnějším Ďáblem je s 22 kanadskými body Tomáš Franek. Ten je s dvanácti úspěšnými zásahy také čtvrtým nejlepším střelcem východní konference. O dva kanadské body méně nasbíral kapitán Nového Jičína Jakub Lehečka (4+14), který má na svém kontě nejvíce asistencí. Patnáct bodů nasbíral Roman Maliník (7+8).

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Galuška) – Hladiš, Hruška, Adámek, Tomeček, Váňa, Foltýn, Holáň – Handl, Škarka, Konečný, Kafka, Gebauer, Hilšer, Sluštík J., Flok, Štefka, Franek, Lehečka (C), Maliník.

Vyškov po šestnácti odehraných zápasech zaujímá v tabulce třetí příčku. Svěřenci Michala Konečného se však poslední zápasy trápí. Nelichotivou sérii započala těsná porážka se Znojmem 3:5. Poté přišli ještě dvě těsnější porážky. S Valašským Meziříčím 3:4 a v Hodoníně 2:3. Na ledě soupeřů odehrál Vyškov osm duelů, ve kterých pětkrát slavil vítězství.

V dresu Vyškova získal nejvíce kanadských bodů třetí nejlepší střelec východní konference Tomáš Komínek (13+7). Šestnáct kanadských bodů získal Dominick Vašíček (11+5). Tomáš Žižka (0+14) ještě branku v letošní sezoně nevstřelil, ale na svém kontě má nejvíce asistencí. Stejný počet kanadských bodů získal Vojtěch Dobiáš (7+7).

Sestava z posledního utkání: Kořének (Micha) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Komínek, Vašíček, Janeček, Čuřík, Snášel, Pospíšil, Dobiáš, Popelka, Luža.

HK Nový Jičín: Švančara (Galuška) – Tomeček, Váňa, Hruška, Hladiš, Foltýn, Holáň – Juříček, Gebauer, Konečný, Handl, Škarka, Sluštík, Hilšer, Štefka, Flok, Lehečka (C), Franek, Kafka, Maliník.
    Trenér: Kamil Gebauer

Hokej Vyškov: Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Lekeš, Dobiáš, Sebera, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Popelka, Kořenek, Komínek (A), Weintritt.
    Trenér: Michal Konečný

Rozhodčí: Blaha – Hübl, Jurčík.

Hosté jsou již připraveni na ledové ploše. Čeká se na domácí hráče.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál Vyškov, který se dostal do útočného pásma.

00:10
    Hra je přerušena, protože nastal problém s časomírou.

00:17
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

00:39
    Obrovské šance Ďáblů! Flok nejdříve neproměnil samostatný únik a Kořének poté skvěle vychytal dorážky dojíždějících domácích útočníků.

01:05
    Puk mají na hokejkách hosté.

01:42
    Hraje se před Švančarou.

01:59
    Vyškov bude zakládat novou útočnou akci zpoza své brány.

02:26
    Švančara kryje střelu z levého kruhu. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

02:42
    Vyškov je aktivnější týmem a vytvořil si další tlak v útočném pásmu.

03:02
    Z protiútoku pálil Maliník, ale hostující obránce jeho pokus zblokoval.

03:21
    Ďáblové získali vhazování před Kořénkem.

03:24
    Franek přestřelil z mezikruží.

03:33
    Nový Jičín právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! Lehečka našel před bránou nikým nekrytého TOMÁŠE FRANKA, který vstřelil úvodní branku dnešního utkání. Asistence: Jakub Lehečka a Robin Gebauer.
    03:33 Tomáš FRANEK - 1:0

04:05
    Nepřesná rozehrávka Vyškova končí na hokejkách domácích hráčů.

04:41
    Ďáblové se usadili v útočném pásmu.

05:00
    Kořének nemusel zasahovat proti nevydařené střele z mezikruží.

05:32
    Hra se přesunula před Švančaru, jenž si připisuje další zákrok proti střele z pravého kruhu.

05:44
    Hosté přišli o útočné pásmo.

06:07
    Odpískána přihrávka rukou. Buse se vhazovat ve středním pásmu.

06:36
    Domácí nahazují puk za Kořénkovu bránu.

07:00
    Kořének vyráží střelu Floka z úhlu.

07:28
    Pokus Konečného zneškodnil Kořének lapačkou.

08:03
    Švančara zasáhl vyrážečkou proti střele od modré čáry.

08:27
    Vyškov se usadil v útočném pásmu.

08:57
    Po střele z levého kruhu ukryl Švančara kotouč mezi svými betony.

09:15
    Vhazování před Švančarou vyhráli Ďáblové.

09:28
    Icing Vyškova.

09:41
    Střelu Hrušky od modré čáry chytá Kořének do své lapačky.

10:06

10:25
    Hosté byli blízko k vyrovnání, ale Švančara zůstává stále nepřekonaný.

11:11
    Ďáblům nevyšel přechod do útoku a u puku jsou opět hosté.

11:31
    Byla posunuta domácí branka. Bude se vhazovat v útočném pásmu Vyškova.

11:39
    Odpískán ofsajd hostujícího celku.

11:49
    Po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění Ďáblů.

12:14
    Domácí nepotrestali špatnou rozehrávku Vyškova.

12:39
    Po zákroku Švančary je hra přerušena.

12:48
    Kořének chytá pokus Franka ze středního pásma.

13:08
    Vyškov právě vstřelil branku! Je srovnáno! Weintritt zavezl kotouč do útočného pásma a po ojetí brány vybídl k teči MICHALA JANEČKA, který srovnává na 1:1. Asistence: Filip Weintritt.

14:30
    Flok při vlastním oslabení trefil z levého kruhu tyč!

14:50
    Rozhodčí signalizuje trest. Bude se hrát 4 na 4.

15:01
    Vyloučení v týmu Hokej Vyškov:
    Vašíček – 2 min., hákování.

15:13
    Kořének vyráží střelu od modré čáry.

15:25
    Nový Jičín právě vstřelil branku! Ďáblové využívají více prostoru na ledové ploše ke vstřelení své druhé branky. Štefka se dokázal dostat přes obránce a poté předal kotouč VIKTORU KONEČNÉMU, který vrací Ďáblům vedení. Asistence: David Štefka.
    15:25 Viktor KONEČNÝ - 2:1

16:42
    Vyškov se pokusil zahrozit ve vlastním oslabení, ale protiútok ztroskotal na špatné přihrávce.

17:32
    Domácí nahazují puk do útočného pásma.

17:52
    Nebezpečná střele Franka proletěla jen těsně vedle tyče Kořénkovy brány.

18:09
    Ke kotouči se dostali hosté.

18:29
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat před Švančarou.

19:03
    Vyškov měl problémy s rozehrávkou, ale nakonec zaváží puk do útočného pásma.

19:16
    Hosté vybojovali vhazování před Švančarou.

19:40
    Na druhé straně musel zasahovat proti střele z mezikruží Kořének.

20:00

V úvodní třetině byly k vidění celkem tři branky. O první gól se ve čtvrté minutě postaral Tomáš Franek. Ve 14. minutě se Vyškov dočkal srovnání, když se tečí prosadil Michal Janeček. Ďáblové se dostali zpět do vedení v 16. minutě, když při hře 4 na 4 překonal Kořénka Viktor Konečný.

Další třetina začne přibližně v 18:51.

Zde v Novém Jičíně je problém s rolbou. Začátek druhé třetiny se tak nejspíš zpozdí.

Rolba teprve teď vyjela na led.

Domácí hráči jsou již připravení na střídačce.

Oba celky jsou připraveny na ledové ploše. Čeká se na rozhodčí.

20:01

20:02
    Vhazování vyhráli domácí.

20:18
    Souboj o puk v útočném pásmu Ďáblů dopadl lépe pro Vyškov.

23:52
    Na druhé straně pálil Flok, ale jeho střela byla zblokovaná.

24:36

24:58
    Gebauerova přihrávka nenašla nikoho z Ďáblů.

25:48
    Po špatné rozehrávce domácích musel Švančara zasahovat proti střele z pravého kruhu.

26:03
    Icing Ďáblů.

26:14
    Žižka se dostal až před Švančaru, ale domácího brankáře nepřekonal.

26:25
    Po nepřesné přihrávce Floka se píská další icing.

26:34
    Komínek se snažil tečovat střelu od modré čáry, ale puk netrefil podle svých představ.

27:28
    Vašíček přestřelil v dobré pozici.

27:31
    Hra je přerušena. V obranném pásmu Vyškova zůstal ležet jeden z hostujících hráčů.

27:31
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:45
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Švančaru.

28:02

28:20
    Franek se dostal do samostatného úniku, ale byl faulovaný!

28:21
    Vosátko – 2 min., sekání.

28:21
    Ďáblové se dožadovali trestného střílení, ale dočkají se pouze přesilové hry.

28:56
    Vyškov posílá puk až za domácí branku.

29:17
    Ďáblům nevyšel přechod do útočného pásma.

29:46
    Lehečka v dobré pozici přestřelil.

30:11
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat před Kořénkem.

30:33
    Sluštík nahazuje puk za Kořénkovu bránu.

31:59
    Švančara vyráží ramenem střelu z levého kruhu.

32:25
    Dobiáš pálil nad.

32:38
    Vyškov právě vstřelil branku! Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají na 2:2. Sebera trefil clonícího ADAMA STUDENÉHO, od kterého se kotouč odrazil za záda Švančary. Asistence: Matěj Sebera a David Vosátko.

34:57
    Pokus Komínka byl tečován do ochranné sítě.

35:08
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

35:20
    Střelu Štefky z obranného pásma Ďáblů ukryl Kořének ve své lapačce.

35:38
    Kotouče se zmocnili hosté.

36:15
    Vyškov se usadil před Švančarou.

36:29
    Ďáblové po rychlém protiútoku získali vhazování v útočném pásmu.

37:13
    Švančara zneškodnil střelu Popelky.

37:35
    Tomeček – 2 min., nedovolené bránění.

37:45
    Švančara vyráží střelu z levého kruhu do rohu kluziště.

38:19
    Flok zblokoval střelu od modré čáry.

38:35
    Závar před domácí brankou přerušil Švančara, který ukryl puk pod svou lapačku.

39:01
    Vyškov právě vstřelil branku! Vyškov využívá přesilovou hru a v závěru druhé třetiny se v dnešním zápase poprvé dostává do vedení. Dobiáš našel před bránou MATĚJE KOŘENKA, který již měl lehkou práci. Asistence: Vojtěch Dobiáš.
    39:01 Matěj KOŘENEK - 2:3

40:00

Ve druhé třetině se prosazovali pouze hosté, kteří se díky dvěma přesilovým hrám ujali vedení. Nejdříve se se štěstím prosadil Adam Studený. V závěru druhé třetiny pak zužitkoval skvělou přihrávku Dobiáše Matěj Kořenek.

40:55
    Tlak hostů pokračuje, ale zatím nevystřelili.

41:10
    Ďáblové vyhodili puk do středního pásma.

41:47
    Švančara nemusel zasahovat proti střele od modré čáry.

42:18
    Ofsajd Vyškova.

42:42
    Vyškov je ve třetí třetině aktivnějším týmem a opět se usadil v útočném pásmu.

43:28
    Švančara neudržel střelu od modré čáry, ale vyražený puk zvládl pokrýt před dorážejícími hostujícími útočníky.

43:48
    Icing Nového Jičína.

44:10
    Ke kotouči se dostali Ďáblové.

44:50
    Švančara podržel svůj tým skvělým zákrokem.

45:12
    Popelka přišel v útočném pásmu o puk.

45:39
    Sluštík vystihl rozehrávku Vyškova, ale vzápětí o kotouč přišel.

46:33
    Kořének vyhazuje puk až na zakázané uvolnění.

47:02
    Hraje se opět před Švančarou.

47:30
    Puk končí v ochranné síti. Bude se vhazovat v útočném pásmu Vyškova.

47:53
    Kořének zvládl pokrýt tečovaný puk.

48:00
    Váňovi přeskočil kotouč hůl.

48:15
    Kořének předvedl důležitý zákrok vyrážečkou.

48:52
    Kořének zneškodnil nebezpečnou střelu Štefky.

49:29

49:57
    Komínek Švančaru nepřekonal.

50:16
    Na druhé straně se Handl nedostal ke střele.

50:22

50:38
    Hosté rozehrávají zpoza své brány.

51:32
    Vyškov se dostal do útočného pásma.

52:20
    Švančara chytá střelu Hohla od modré čáry do své lapačky.

52:48
    Kotouče se zmocnili Ďáblové.

53:41
    Rychlý protiútok Nového Jičína zakončil Lehečka. Kořének však jeho pokus zneškodnil.

53:46
    Puk končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Kořénkem.