Carolina – Calgary 3:2 (kon.) | Florida – St. Louis 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Toronto 1:4 (kon.)
New Jersey – Washington 5:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 5:2 (kon.) | Colorado – Dallas 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:3 (kon.)

Utkání přihlíželo 15 649 diváků.

Hokejisté St. Louis na Floridě předvedli velkou show. Do třetí třetiny nastupovali s tříbrankovým mankem, ale nesložili zbraně a střetnutí zdárně dovedli do prodloužení, v němž fantastický obrat dokonal gólově zakončeným bekhendovým blafákem v úniku dvougólový střelec Jordan Kyrou.

Svěřenci kouče Berubeho přerušili sérii dvou porážek v řadě ve velkém stylu a v tabulce Centrální divize si polepšili na čtvrtou příčku před Minnesotu. Florida zapsala čtvrtou prohru v pěti zápasech, díky zisku bodu nicméně vystřídala na pátém místě Atlantické divize Montreal.

61:08 Jordan KYROU - 4:5

61:08
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Málo vídaný obrat St. Louis dovršil JORDAN KYROU! Odpoutal se od Verhaegheho a Krug mu vyslal parádní pas do úniku. Rodák z Toronta zvolil bekhendový blafák, který provedl na jedničku, střetnutí ukončil střelou nad pravý beton gólmana. Asistence: Torey Krug a Vladimir Tarasenko.

60:43
    Sam Reinhart měl před sebou posledního hráče, ale na Toreyho Kruga si nevěřil, proto volil zpětný pas na Aarona Ekblada.

60:18
    Po pravém mantinelu nabral rychlost Sam Bennett. Ne ovšem takovou, aby se natlačil pře Justina Faulka až před bránu.

60:01

Střely na bránu po 3. třetině: 37 – 36.

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, půjde se do prodloužení. Domácí v závěrečné dvacetiminutovce ztratili třígólové vedení, za Blues se přidali na střeleckou listinu Ryan O'Reilly, Jordan Kyrou a Vladimir Tarasenko. Psychická výhoda je bezpochyby na straně hostujícího celku, který má možnost dokonat parádní obrat.

60:00

59:38
    Rozhodující trefu měl na hokejce Brandon Saad. Pokus kanadského útočníka vyrazil Knight pouze za sebe a měl velké štěstí, že točící se puk si rozmyslel cestu za brankovou čáru, do bezpečí jej posléze definitivně odpálil Gustav Forsling.

59:17
    Ivan Barbašev se vydal napadat Aarona Ekblada, jemuž se nepodařilo vyhodit, následnou střelu Coltona Parayka od modré schoval gólman Knight v lapačce.

58:53
    Zmatky v předbrankovém prostoru vyřešil Spencer Knight. Našel si volný kotouč ve spleti hokejek a přikryl ho lapačkou.

58:20
    Za vlastní bránou drobně zaváhal Radko Gudas. Mohl se ovšem spolehnout na výpomoc spoluhráčů, Sam Bennett získal touš před Saadem.

57:46
    Fantastický obrat chtěl dokonat Brandon Saad. Střílel z vrcholku pravého kruhu na zadní tyč, bránu o pár čísel minul.

57:26
    S rychlou odpovědí mohl přispěchat Anton Lundell, jenže zakončení mu vyšlo na bekhend, střela se mezi tři tyče nevešla.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Ekblad (Luostarinen, Forsling), 3. Gudas, 9. Verhaeghe (Reinhart), 33. Lundell (Reinhart, Forsling) – 12. Saad (Leivo, O'Reilly), 49. O'Reilly (Rosén, Saad), 54. Kyrou (Faulk, Krug), 57. Tarasenko (Barbašev, Bučněvič), 62. Kyrou (Krug, Tarasenko)

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Verhaeghe – White, E. Staal, Cousins – Hörnqvist (A), Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Mikkola, Bortuzzo, Krug, Rosén – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Tarasenko (A), O'Reilly (C), Saad – Acciari, B. Schenn, N. Walker – Leivo, Barbašev.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Blandina, Furlatt – O'Quinn, Murray

Diváci: 15 649