Carolina – Calgary 3:2 (kon.) | Florida – St. Louis 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Toronto 1:4 (kon.)
New Jersey – Washington 5:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 5:2 (kon.) | Colorado – Dallas 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:3 (kon.)
New Jersey Devils
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Washington Capitals
Neděle 27.11.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

55:00
    Vylučuje se na obou stranách. Domácí Fabian Zetterlund dostal dvě minuty za nesportovní chování, na opačné straně T. J. Oshie dvě minuty za sekání a Sonny Milano dvě minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka pro New Jersey.
    54:47 Fabian ZETTERLUND - 5:1

54:47
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Domácí tým se může zase více uklidnit, je tu totiž pátá trefa New Jersey. Za brankou Washingtonu předvedl důraz , vybojoval puk, okamžitě jej poslal ke kruhu, kde byl najetý FABIAN ZETTERLUND a ten ranou z první trefil prostor u Lindgrenovy lapačky – 5:1. Asistence: Michael McLeod, Jonas Siegenthaler.
    51:38 John CARLSON - 4:1

51:38
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak se Vaněček vychytané nuly nedočká. Přesilovka Washingtonu pokračovala, na modré čáře dostal nabito JOHN CARLSON a ten se golfákem trefil nad rameno českého brankáře domácích – 4:1. Asistence: Dylan Strome, Marcus Johansson.

50:07
    Hosté budou moci skóre korigovat v přesilové hře, dvě minuty za držení totiž dostal Miles Wood.
    49:51 Jack HUGHES - 4:0

49:51
    Domácím stačí málo. Nyní si počkali na rychlý protiútok, dostali se do přečíslení, ve kterém Haula našel bekhendovým pasem volného JACKA HUGHESE a ten střelou na Lindgrenovu lapačku zkompletoval hattrick – 4:0! Asistence: Erik Haula.

44:41
    Hosté si dají přesilovku, Jonas Siegenthaler totiž dostal dvě minuty za hákování.

33:09
    Přesilovka pro New Jersey, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Garnet Hathaway.
    29:19 Jack HUGHES - 3:0

29:19
    Domácí unikají do tříbrankového náskoku. Udrželi se v útočném pásmu a JACK HUGHES dnes podruhé vymyslel neskutečný gól. Tentokrát se dostal do nulového úhlu, přesto vystřelil, trefil Lindgrena do ramene, puk se poté odrazil do gólmanovy masky a za brankovou čáru – 3:0! Asistence: Ryan Graves, Dawson Mercer.
    25:59 Jack HUGHES - 2:0

25:59
    O mnoho úspěšnější byli domácí. V útočném pásmu si vybojovali puk, zleva se k brance dostal JACK HUGHES, položil si Lindgrena a když už to vypadalo, že se dostal mimo střelecký úhel, tak vymyslel odraz od nohy ležícího gólmana a puk poslal za brankovou čáru – 2:0. Bez asistence.

11:37
    Vylučuje se na straně New Jersey, dvě minuty za držení dostal Jonas Siegenthaler.
    09:04 Nico HISCHIER - 1:0

09:04
    Další akce domácích už vyšla na výbornou a je tu úvodní gól. Od modré čáry vystřelil Hamilton, Lundgren tuto ránu pouze vyrazil před sebe, aby poté ještě pokryl jednu Mercerovu dorážku, nicméně NICO HISCHIER už puk dostal přes brankovou čáru – 1:0. Asistence: Dawson Mercer, Dougie Hamilton.

07:42
    Při rodící se akci New Jersey fauloval hostující Alexandr Ovečkin a dostal dvě minuty za sekání.

01:02
    Už se pískalo a na trestnou lavici odjel Michael McLeod. Dostal dvě minuty za hákování.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Hischier (Mercer, Hamilton), 26. J. Hughes, 30. J. Hughes (Graves, Mercer), 50. J. Hughes (Haula), 55. Zetterlund (M. McLeod, Siegenthaler) – 52. Carlson (D. Strome, Johansson)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Bratt, Hischier (C), Tatar – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Zetterlund, J. Boqvist, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Milano – Mantha, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: McIsaac, Nicholson – Smith, MacPherson

Diváci: 16 514