Kladno – Vítkovice 2:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 1:0 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Liberec 1:3 (kon.)
Sparta – Třinec 1:0 (kon.)
Rytíři Kladno
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 29.11.2022, 17:10 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 24. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (19:45:17)

Nejlepší hráči zápasu: Juraj Mikuš (VIT) a Jakub Babka (KLA).

Díky vyloučení Procházky v čase 58:19 se dostali hosté do vedení, které se Rytířům dotahovalo těžce. I když si také na posledních 29 sekund třetiny vylepšili pozici vyloučením Mikuše a odvoláním Brízgaly, svoji šanci nevyužili. Vítkovice si z Kladna odvážejí všechny body.

59:57
    Brodecki ze skvělé pozice z mezikruží mohl srovnat, ale gólman pod sebou puk podržel.

59:31
    Domácí gólman zůstal na střídačce.

59:31
    I Kladno dostalo šanci na konci poslední dvacetiminutovky.

59:31
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Juraj Mikuš – 2 min., hákování.
    59:12 Peter KRIEGER - 2:3

59:12
    Vítkovice právě vstřelily branku! Vítkovice využívají přesilovou hru. PETER KRIEGER našel skulinku a bekhendem poslal svůj tým do vedení. Asistence: Roberts Bukarts, Dominik Lakatoš.

59:00
    Kubík se mohl dostat do úniku, ale přihrávku zastavili ve středním pásmu hosté.

58:36
    Kladno se osvobozuje.

58:19
    Vítkovice mají výhodu a můžou rozhodnout.

58:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Martin Procházka – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

57:31
    Filipova střela mířila přesně na prsa Stezky.

56:18
    Hosté se osvobozují a možný únik Ridery zastavil Plekanec.

55:46
    Klepiš dlouho rozmýšlel s pukem za brankou Stezky, až se rozhodl přihrál na levý kruh Kubíkovi. Ten ho ale napálil jen doprostřed gólmana.

54:58
    Domácí vhazování vyhrávají a drží pásmo. Plekancova střela letěla nad branku.

Kladeňáci si po chybě Gewieseho zahrají 14 vteřin přesilovou hru pěti proti třem.

54:53
    Petr Gewiese – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:11
    Vítkovice se vydaly do úniku, ale Kubík puk od vítkovického hráče vybojoval.

53:43
    Kubíkovi křižná přihrávka od Plekance nesedla a promáchl.

53:07
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jan Bernovský.

52:34
    Zikmundova střela z otočky letěla jen mimo klec.

Dnešní utkání sleduje 1552 diváků.

49:30
    V této odehrané přesilové hře Kladno nevyslalo snad ani jednu střelu na Stezku.

49:14
    Kubíkovi ujíždí puk na modré čáře a zbytek oslabení odehraje Ridera v klidu.

48:33
    I když si po přerušení vyhráli domácí vhazování a chvíli se v pásmu udrželi, Vítkovice ovšem opět vyhazují.

48:14
    Kladeňákům se přesilovka zatím vůbec nedaří.

47:46
    Vítkovice se osvobozují a Kladno musí znovu zakládat útok. To se mu ale nedaří.

I Kladno si zahraje klasickou přesilovou hru.

47:30
    James Willie Raskob – 2 min., držení.

45:20
    Kladno se dopustilo ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba týmy se teď snaží přidat další gól, ale střel je pomálu.

42:29
    Brízgala byl teď mimo a nevěděl, kde je puk. Naštěstí pro něj se k němu jako první dostali Kladeňáci a mohli se na chvíli osvobodit z tlaku hostů.

41:57
    Gewiesovu tvrdou střelu chytá Brízgala.

41:10
    Kladeňáci se usadili v útočné třetině, ale vyslali na Stezku pouze jednu střelu.

40:02
    Vhazování vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:00.

Ve druhé třetině už se prosadily oba týmy a Vítkovice přidaly na útočení a do dvacetiminutovky naskočily lépe. A mohly z toho těžit. Stav skóre srovnal Marosz. Kladeňáci ale opět o gól odskočili zásluhou Babky. Tento stav ale nezůstal dlouho a bylo srovnáno. Chlán tečoval Raskobovu střelu od střídačky a stav byl 2:2. Hosté navíc měli další možnost, když byl vyloučen Dotchin, své výhody a tlaku po zbytek třetiny ale nevyužili.

40:00

39:50
    Veliký tlak Vítkovic v posledních vteřinách třetiny.

38:00
    Melka si lehl do střely a zabránil tak puku, aby se dostal k Brízgalovi. Naopak se kotouč odrazil ke kladenskému hráči a domácí mohli jet dopředu. O puk ale přišli.

35:28
    Střelu hned po vhazování Brízgala vyráží za branku.

34:13
    Velké šance Ridery zakončeny ranou Kocha z otočky, nicméně kladenský gólman udržel puk ve své náruči.

34:00
    Kladno se osvobozuje a v prvních vteřinách po návratu Dotchina musel Brízgala zasahovat a přerušil hru.

33:10
    Filip vložil hůl do vítkovické přihrávky, ale Kladnu se nepodařilo osvobodit a stále se brání.

32:30
    Ne na dlouho, protože Vítkovice se opět postavily do útočných pozic a Brízgala musel zneškodnit nebezpečnější střelu.

32:20
    Teď se však domácí osvobozují.

31:58
    Vhazování vyhráli hosté, kteří si drží útočné pásmo.

Máme tady první klasickou přesilovou hru utkání, kterou si zahrají Vítkovice.

31:57
    Jake Dotchin – 2 min., vysoká hůl.

31:32
    Kalusovu střelu odrazil kladenský gólman betonem.
    30:05 Petr CHLÁN - 2:2

30:05
    Vítkovice právě vstřelily branku! A máme tu vyrovnání! Raskob vystřelil od své střídačky a měl štěstí, protože u branky stál PETR CHLÁN, který puk tečoval přímo za Brízgalova záda. Asistence: James Willian Raskob, Dominik Lakatoš.

29:42
    Stezka teď vyskočil po střele Babky, která ale stejně letěla mimo. Gólman si však situaci chtěl pohlídat a přerušuje hru.
    27:41 Jakub BABKA - 2:1

27:41
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno jde opět do vedení! Cibulskisovu střelu Stezka vyrazil betonem před sebe. Tam se ale zjevil JAKUB BABKA, který si sjel až k brankáři a trefil puk k bližší tyči. Asistence: Oskars Cibulskis, Tomáš Plekanec.

25:36
    Vhazování před Brízgalou se bude opakovat. Ve druhém pokusu byli úspěšnější domácí, kteří vyrážejí dopředu. Puk však ve středním pásmu ztratili.
    23:16 Rostislav MAROSZ - 1:1

23:16
    Vítkovice právě vstřelily branku! A Vítkovice srovnávají na 1:1. Mikuš přihrál úplně nebráněnému ROSTISLAVU MAROSZOVI, který stál před brankou. Ten jen doklepl puk do odkryté klece. Asistence: Juraj Mikuš.

22:51
    Michnáč těsně udržel puk na modré čáře, obkroužil všechny hráče a vypálil. Jeho střela ale byla zblokovaná.

22:21
    Ticháček od modré vypálil na Stezku, ale nebyl úspěšný.

21:26
    Dobré střídání kladenské druhé lajny. Nejprve pálil z první Brodecki, ale zasáhl jen bránícího hráče. Posléze nabral na levé straně rychlost Indrák, jenže Stezku neprostřelil.

20:02
    Vhazování vyhráli domácí, ale za pár vteřin bylo přerušeno.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:03.

Začátek první třetiny mnoho šancí nepřinesl. Oba týmy se do šancí těžko dostávaly. Až vzájemné vyloučení pobídlo hosty, kteří přidali na tempu a vyzkoušeli Brízgalovu pozornost. I přes jejich tlak se ale jako první prosadili hosté po trefě Brodeckiho z mezikruží.

20:00

19:37
    Grmanovi od modré se otevřel prostor a tak nečekal a vypálil na Brízgalu. Trefil se však přesně doprostřed kladenského gólmana, který puk udržel ve své náruči.
    18:27 Adam BRODECKI - 1:0

18:27
    Kladno právě vstřelilo branku! Necelé dvě minuty před koncem první třetiny Kladno otevírá skóre zápasu. Klepiš za brankou Stezky získal puk a rychle přihrál Indrákovi. Indrák ale neměl prostor pro střelu a tak poslal kotouč přímo do mezikruží volnému ADAMU BRODECKIMU. Ten se nemýlil a propálil Stezku. Asistence: Miroslav Indrák, Jakub Klepiš.

17:30
    Plekancova brusle zamezila vítkovické přihrávce ve středním pásmu.

16:43
    Teď z hole Kladeňáků vyletěly nejméně tři střely na Stezku, ani jedna ale neskončila gólem.

14:41
    Gewiese vypíchl přihrávku Kladna a vydal se sám na Brízgalu. Přihrál ještě Maroszovi, kterému ale puk ujel.

13:57
    Kubík zkusil najet až ke Stezkovi a najít skulinku, nicméně ten se nalepil až k tyčce a puk se odrazil do ochranné sítě.

13:39
    Kriegerova střela letěla mimo branku.

13:10
    Krieger nebezpečně ujížděl s Mueller na Brízgalu. Mueller přihrál úplně před prázdnou branku svému spoluhráči, který ale zaletěl do brány a zůstal v ní ležet.

13:00
    A puku se ujímají hosté.

Konečně zajímavý moment zápasu a uvidíme hru čtyři na čtyři.

12:59
    Současné vyloučení:
    Tomáš Plekanec – 2 min., hrubost.

Roberts Bukarts – 2 min., hrubost.

12:59
    Grman trefil pouze Dotchina před sebou a puk se dostal do střední třetiny.

11:57
    Na druhé straně to samé zkusil Dotchin. Jeho střela ale byla zblokovaná do ochranné sítě za Stezkou.

10:50
    Mikuš zkusil od modré poslat tvrdou střelu na Brízgalu. Ten puk chytá a přerušuje hru.

10:25
    Muellerovu přihrávku zachytil jeden z kladenských hráčů a ti se mohli vydat do útoku. Plekancovi však puk sjel.

08:50
    Ani Ticháčkova střela od levého mantinelu Stezku nepřekvapila.

07:51
    Indrák ztratil puk na modré čáře.

06:09
    Beran se vydal do třetiny hostů, nicméně po tom, co se puk zasekl u mantinelu, se k puku dostaly Vítkovice. Kladno se k žádné šanci nedostalo.

04:22
    Babkova střela od modré byla zblokována do ochranné sítě a vhazuje se v pásmu hostů.

02:52
    Ti teď měli po šanci Bláhy navrch, ale po Kubíkově střele mimo se rozjeli hosté do přečíslení. Fridrich se ale trefil mimo.

02:12
    Rytíři se v pásmu Vítkovic dlouho neohřáli, nicméně ani na druhé straně Vítkovice nic moc nepředvedly. A u puku jsou opět domácí.

00:55
    Klepiš nahodil kotouč do pásma hostů a Brodecki se dostal k puku jako první. Zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale tam byl Stezka připravený.

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec (C), Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund (A), Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, J. Stehlík, Gewiese, L. Kovář – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Dej, Lindberg, Kalus – L. Krenželok (C), Marosz, Bernovský.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Svoboda, Gerát.
    Zvítězí dnes Rytíři?

Výsledek posledního vzájemného zápasu

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 2:0

Po posledním kole se Ridera nachází na krásném 2. místě se 48 body. Před sebou má Pardubice (54 bodů) a za sebou Olomouc (42 bodů). Vítkovice bodovaly v posledních 11 zápasech a budou chtít na tuto šňůru navázat. Naposledy Ridera doma vyzvala Energii Karlovy Vary, v poslední třetině dokázala zabrat a zvítězit 4:2.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je Dominik Lakatoš (13+13), který je také nejlepším a nejproduktivnějším střelcem celé Tipsport extraligy. Toho doplňuje Roberts Bukarts (12+9) a Peter Krieger (9+12). Ridera se může spolehnout na svou jedničku v brance Aleše Stezku, který má odchytáno již 19 zápasů s úspěšností 92,14 %.

Kladno má ze všech týmů nejmenší počet vstřelených branek – pouze 49 gólů. To Vítkovice se mohou v této statistice pyšnit opačným výsledkem, se 78 góly jsou na 1. místě.

Poslední zápasy Vítkovic

HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 4:5sn

HC Vítkovice Ridera – HC Motor České Budějovice 4:3

HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary 4:2

Po posledním kole se Rytíři stále nacházejí na posledním 14. místě s 25 body. Stejně bodů má ještě VERVA Litvínov a Motor České Budějovice, ten má však jeden zápas k dobru. Kladno má za sebou zápas na ledě Sparty, který vůbec nezvládlo. Vývoj se otočil ve druhé třetině, když Sparta přidala 2 góly a poslední třetinu si už jen pohlídala. Sparta na svém domácím ledě dokázala zvítězit 5:1.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je stále kapitán Tomáš Plekanec (5+12), toho poté doplňuje Martin Procházka (7+5). Adam Kubík má na svém kontě 7 gólů a 3 asistence, ale odehrál o 7 zápasů méně. I když v posledním zápase Landon Bow inkasoval 5 gólů, dokázal si udržet celkovou úspěšnost nad 90 % (přesně 90,24 %).

Poslední zápasy Kladna

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 1:2p

Rytíři Kladno – HC Olomouc 5:2

HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 5:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 19. Brodecki (Indrák, Klepiš), 28. Babka (Cibulskis, Plekanec) – 24. Marosz (Mikuš), 31. Chlán (Raskob, Lakatoš), 60. Krieger (Bukarts, Lakatoš)

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Svoboda, Gerát