NY Rangers – New Jersey 3:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:6 (po pr.) | Columbus – Vegas 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Toronto 2:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Úterý 29.11.2022, 01:07 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

S konstatováním, že Toronto Maple Leafs zcela zaslouženě vyhrálo v Detroitu 4:2, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (03:41:32)

Hity: 25-18.

Detroit začal dnešní zápas dobře, protože už v páté minutě důrazný Moritz Seider dostrkal puk za čáru. Poté ale Detroit zcela zahodil početní výhodu a byl potrestán. Auston Matthews trefil z kruhů šibenici a o 52 sekund později ukázal William Nylander, jak využít přesilovou hru – přesnou dorážkou.

Plány Detroitu ve druhé části na srovnání vzaly za své po 52 sekundách hry, kdy Mitchell Marner najel mezi kruhy a pod pravou rukou Hussa dostal puk do sítě. V polovině zápasu už šel brankář Detroitu ven, když Rasmus Sandin vypálil od modré a i přes nepřehlednou situaci a nevydařenou teč zapadl puk do sítě. Obránce Red Wings Chiarot tak byl i u čtvrtého inkasovaného gólu.

Ve třetí části si Maple Leafs v pohodě bránili vedení a nic na tom nezměnila ani situace z 52. minuty, kdy Seiderovu střelu od modré sklepl pod horní tyč Adam Erne – 2:4.

59:47
    Poslední nahození Detroitu před branku, puk po bekhendu Raymonda brankáře hostí nepřekvapil.

59:07
    Perron nabil na vrchol levého kruhu Larkinovi, jehož dělovku Murray opět ustál. Poté to Larkin zkusil ještě sám, nepřihrával. V předbrankovém prostoru dorážel puk Bertuzzi a Sundqvist, jenže opět bez úspěchu. Kotouč svírá pevně v moci lapačka Murraye.

58:25
    Tak až nyní se domácí konečně pořádně usazují v útočném pásmu. Ale to už je příliš pozdě.

57:45
    A následuje další vyhození puku hostí.

57:30
    Před branku si sjížděl na teč jeden z hráčů Detroitu, ale puk neposlal tam, kam chtěl. Tady by měl Murray těžkou práci, místo toho se hosté osvobozují.

57:15
    A při zavážení puku do pásma jde Alex Nedeljkovic na střídačku. Detroit to zkusí v šesti bez brankáře.

57:00
    Detroit má puk za svou brankou, ale tlačí ho čas. Už jen tři minuty chybí do konce třetí třetiny.

56:34
    Poslední dvě tři minuty zvládají hosté velmi dobře, tlak Detroitu je minulostí. Následuje komerční přestávka.

56:16
    Další dobré zachycení na modré, po kterém získal Justin Holl puk podél lajny. Neotálel a také jej poslal do ohně, proč si hru komplikovat.

56:14
    A po zakázaném uvolnění Detroitu je budou šetřit dále.

55:56
    Timothy Liljegren dobře zapracoval na útočné modré a zdánlivý výpad Toronta před brankou Nedeljkovice bude pokračovat. Hosté šetří cenné sekundy.

55:30
    A odolal i po dalším nahození, tentokrát dával puk před branku Toronta Filip Hronek. Bez úspěchu.

55:02
    Määttä nahazoval kotouč od modré do ohně, před brankou Murraye byl pořádný provoz. Ten ale odolal.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Seider (Larkin, Kubalík), 53. Erne (Seider, Chiarot) – 9. Matthews (Bunting, Hollowell), 10. Nylander (Tavares, Sandin), 21. Marner (Giordano, Järnkrok), 29. Sandin (Matthews, Kerfoot)

Detroit Red Wings: Husso (29. Nedeljkovic) – Hronek, Määttä, Seider, Chiarot (A), Walman, Oesterle – Perron, Larkin (C), Kubalík – Raymond, Copp (A), Bertuzzi – Sundqvist, Rasmussen, Erne – P. Suter, Veleno, Berggren.
    Trenér: Derek Lalonde

Toronto Maple Leafs: Murray (Källgren) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Hollowell, Mete – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Holmberg, Kerfoot – Malgin, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Jean Hebert, Pierre Lambert – Jesse Marquis, CJ Murray