Třebíč – Litoměřice 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Zlín 2:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:4 (kon.) | Slavia – Vsetín 4:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 4:0 (kon.)
Přerov – Prostějov 0:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Středa 30.11.2022, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný středeční večer z frýdecko-místecké haly Polárky. Dnes se na tomto místě odehraje 25. kolo Chance ligy. Domácí Frýdek-Místek bude hostit bývalý extraligový tým ze Zlína.

Oba týmy od sebe v tabulce dělí pouhé dva body. Rysi jsou na místě šestém, naopak Berani obývají osmou příčku. Můžeme tedy pozorovat, jak velmi vyrovnaný ročník se letos hraje. Každý bod se počítá a jinak tomu nebude ani dnes.

Zlín by po sestupu chtěl co nejrychleji do nejvyšší české hokejové soutěže. Vstup do sezóny se však nepovedl dle představ a Berani museli zabrat. Aktuální forma má vzestupnou tendenci. Z posledních pěti utkání vybojovali svěřenci Rostislava Vlacha deset bodů. Největší novinkou v týmu je výměna obránců s Českými Budějovicemi. Do Baťova města byl vyměněn Ondřej Kachyňa, opačným směrem mířil Daniel Gazda. Pro oba by to mělo být oživení pro další kariérní růst.

Frýdek-Místek hraje ve skvělé formě. Svěřenci Martina Janečka vyhráli posledních pět utkání venku a aktuálně jsou druhým nejlépe hrajícím celkem ve venkovním prostředí. Domácí prostředí rysům tolik nesvědčí, a proto budou chtít tento fakt hráči odvrátit a odvděčit se tak svým věrným fandům.

Rysy čeká historicky premiérové prvoligové domácí měření sil proti Zlínu. Fandové týmu z Polárky by se určitě nezlobili, pokud by konečný rezultát byl podobný, jak tomu bylo v polovině října. Tehdy Slezan dokázal domácí Berany dokonale vymazat, a také s vydatnou pomocí svých věrných a hlučných sympatizantů odvezl cenný triumf s čistým kontem.

Buďte u toho. Buly bude vhozeno s úderem osmnácté hodiny.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola – Svačina (A), Vrdlovec (A), Dostálek – Lyszczarczyk, Hotěk, Klimša – Bednář, Matěj, Ramik – Geidl, A. Zeman, Macháček.
    Trenér: Martin Janeček

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa – Gago, Honejsek, Ondráček (A) – Kubiš (C), Kindl, Frömel – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Luža, Chludil, Čechmánek.
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Koziol, Grygera – Kučera, Peluha.

00:01

00:15
    Úvodní buly pro rysy, kteří rozjíždějí první útočnou akci.

00:40
    Puk v moci Beranů, kteří zavezli touš do pásma.

01:05
    V rohu hřiště získal puk pro svůj tým Havránek.

01:45
    Zbořilův pokus sražen a na puku jsou zase bíločervení.

02:25
    Na ledě čtvrté formace obou celků.

02:36
    První dnešní přerušení. Píská se ofsajd.

02:52
    Sovova nepřesná rozehrávka znamenala přečíslení pro Berany, nakonec se ke střele dostal Ondráček, který pořádně prověřil Mokreho pozornost.

03:27
    Svačina se od mantinelu natlačil až do brankoviště, skulinu mezi Hufovy betony však nenašel frýdecko-místecký forvard.

03:51
    Ještě včera v Praze hrající polský útočník Lyszczarczyk ze středu kruhu minul pravou tyč Hufovy svatyně.

04:48
    Honejsek se chtěl protlačit do zakončení, obrana rysů to ovšem nedovolila.

05:39
    Macháček nahazoval před branku, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk tečovat.

05:56
    Přihrávka rukou v podání rysů.

06:00
    První přesilovka pro Berany, za hákování je odveden na trestnou Dostálek.

06:03
    Teper po zisku buly okamžitě vyhazuje.

06:30
    Talafa z první našel vyrážečku Mokreho.

07:03
    Dobře zahrána přesilovka ze strany hostů. Křižné pasy ohrozily Mokreho klec, žádný pokus se zatím neujal.

07:17
    Gago byl velmi důrazný v brankovišti, několikrát se snažil dorážet, ovšem trefil spíše Mokreho svou holí.

08:08

08:34
    Polský forvard Lyszczcarczyk vybojoval faul na svou osobu. První přeilovka pro domácí.

09:15
    Kostrbatá rozehrávka rysů. Přesto se stále drží v pásmu.

10:33
    Ani tato výhoda nebyla využita. Pouze jedna střela letěla na Hufa.

10:59
    Svačina si sjel před branku, ale nedokázal puk zvednout. Následná střela Havránka sražena do ochranné sítě.

11:31
    Ondráček z otočky prověřil Mokreho.

12:14
    Svačina nepřihrál přesně a hosté opět obývají útočné pásmo.

13:29
    Kachyňova pumelice zblokována holí do rohu ledové plochy.

14:02
    Nyní puk v hledišti. Vhazovat se bude po levici brankáře rysů.

14:12
    Talafovo nahození dokázal zkrotit gólman bíločervených.

14:39
    Šance druhé útočné pětky domácích. Huf vytáhl skvělý zákrok betonem!

15:39
    Boj o kus černé gumy na mantinelu. Domácí získali puk.

16:43
    Střílená přihrávka Kindla adresáta nenašla.

17:37
    Další čárku připíše Mokry, puk aktuálně jest v jeho lapačce.

18:07
    Icing modrožlutých vrací hru před Hufa.

18:18
    Kowalczykovo nahození Huf neviděl, ale přes několik tečí skončil puk mimo tři tyče.

19:17
    Macháčkova střela končí na těle Hufa.

19:52
    Havránek chtěl zavézt puk do útočného pásma a byl při tom zastaven nedovoleně.

19:59
    Bednářova střela skončila vysoko nad.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut. První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, s mnoha nepřesnostmi. Oba brankáři připsali přibližně stejně zákroků (10:11). Neujaly se ani početní výhody. Uvidíme, co přinese druhá perioda.

Druhá dvacetiminutovka začne početní výhodou rysů.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:17
    Hosté se rychle vysvobozují a nadvakrát vyhazují.

20:38
    Aktivita Beranů v oslabení znamená vhazování před Mokrym.

21:08
    Lehce tečovaný puk Lysczcarczykem na poslední chvíli vyrazil Huf betonem.

21:59
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Frýdek dává první branku utkání! Velice důrazný na brankovišti byl ŠTĚPÁN MACHÁČEK, který dokázal procedit puk za záda Hufa. Asistence: Vlastimil Dostálek, Jakub Teper.
    21:59 Štěpán MACHÁČEK - 1:0

23:14
    Kachyňa prověřil beton Mokreho, rysi zůstávají na puku.

24:20
    Ofsajd vyhnal forvardy Frýdku z útočné zóny.

25:19
    Bukáčovo nahození zkontroloval Mokry.

25:27
    Další vyloučení na domácí straně. Geidl odveden na trestnou lavici za nedovolené bránění.

25:53
    Zlín se usadil v pásmu. Kindl poslal puk na modrou, kde stál exfrýdecký bek Zbořil. Jeho lehké nahození vyrazil Mokry.

26:31
    Mokry teď exceluje! Přestože ležel na zemi, tak vytáhl několik výtečných zákroků a drží své prozatím čisté konto.

27:35
    Illéš si vyjel na vrcholek kruhu, ale Mokry opět pohotově zachytil tento projektil.

28:30
    Lysczcarczyk byl faulován při úniku. Polský forvard má krev v obličeji, bude to čtyřminutová přesilovka pro domácí manšaft.

29:10
    Zeman netrefil puk ideálně z první, puk končí v ochranné síti.

29:23
    Klimša kombinuje s Lyszczcarczykem, žádná ze střel síť nerozvlnila.

30:38
    Polovina přesilové hry je pryč. Bednář si odskočil do dobré pozice mezi kruhy, ale trefil vysoko nad.

31:30
    Mokry musel být pozorný i při přesilovce svého týmu. Musel krýt z střelu zlínského hráče z pravého kruhu.

32:34
    Ideální možnost zůstala bez využití. Zlín stále ztrácí jednu branku.

33:22
    Mokry vyhodil puk z lapačky a nechce vhazovaní před svou rukou, takže okamžitě rozehrává.

34:41
    Svačinova přihrávka byla nepřesná. Dnes to frýdeckému kanonýrovi moc nelepí.

35:14
    Stejný prohřešek, stejný trest. Domácí kapitán vyloučen za vysokou hůl na čtyři minuty.

35:33
    Puk je po zblokované přihrávce v ochranné síti.

35:56
    Bartkova rána z první letěla nad horní tyč.

36:21
    Talafa dostal nabito na modrou čáru, ale jeho pokus nějak zásadně neohrozil Mokreho.

36:44
    Další dva důležité zákroky připsal domácí brankář. Následně z dorážky neuspěl ani Gago.

37:23
    Hosté zpět v pásmu, Zeleňák odvádí dobrou práci a likviduje křižné pasy.

38:11
    Poslední minutka z přesilovky se bude hrát. Illéš předvedl krásnou stahovačku, ale na Mokreho nevyzrál-

39:20
    Teper naskočil z trestné lavice a zavezl puk do pásma. Kdyby býval měl větší rychlost, dostal by se nejspíš i do samostatného úniku.

40:00

Vyrovnaná podívaná pokračovala i ve druhé části. Frýdek z této periody vychází jako šťastnější tým, jelikož vsítil jednu branku po výborné práci od Macháčka na brankovišti. Viděli jsme dlouhé přesilovky obou týmů, ovšem je na místě vyzdvihnout dosavadní výkony obou brankářů. Skvěle také pracují obranné řady obou soupeřů. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:08
    Dnes méně úspěšný tým na buly Frýdek dokázal úvodní buly třetí třetiny vyhrát.

41:37
    Střela zlínského útočníka končí v ochranné síti.

42:20
    Sledujeme opatrný start do třetí periody.

42:30
    Havránkova skrytá střela našla hruď Hufa.

42:55
    Dnes podruhé vyloučen Bukáč. Další provinění vysokou holí.

43:48
    Osamocený Klimša zavezl puk do pásma. Nicméně, rysi se nikam neženou.

44:14
    Zlín právě vstřelil branku! Zlín vyrovnává. Špatná rozehrávka za brankou Mokreho znamená vyrovnání. V oslabení puk získal Köhler a dorážející DAREK HEJCMAN uklidil puk za ležícího Mokreho. Asistence: Bedřich Köhler.
    44:14 Darek HEJCMAN - 1:1

45:55
    Talafa vjel do pásma a trefil Mokreho lapačku.

46:18
    Čtvrtá útočná řada Beranů zamkla frýdecké rysy. Aktivní byl především Čechmánek, který se ale ke střele nakonec neodhodlal.

47:50
    Velké zmatky teď provází frýdeckou obranu. Berani jsou na koni.

Dnešní utkání sleduje 927 diváků.

48:50
    Jedovatá střela příklepem v podání Talafy se otřela o zadní plexisklo.

49:25
    Lyszczarczyk objel bránu a mířil na přední tyč Hufovy klece, ten však byl připraven.

50:06
    Na zemi zůstává ležet Havránek. Domácí se dožadují faulu, ale nejdůležitější je aktuálně zdraví domácího obránce.

50:06
    Třetí vyloučení na čtyři minuty za vysokou hůl. Tentokrát počítal zuby Havránek a domácí mají ideální příležitost si zpátky vzít vedení.

50:38
    Klimša to vzal na sebe, ale našel jen lapačku Hufa.

51:00
    Macháček tečoval nahození Tepera, avšak teč prolétla těsně kolem Hufovy pravé tyče.

52:09
    Domácí kombinují, ale stále hledají prostor pro finální přihrávku.

52:49
    Berani jsou poctiví ve hře dozadu a znovu vyhazují.

54:09
    Ani tentokrát Frýdek nedokázal využít přesilovou hru. Dnes se tato výhoda rysům nedaří dle představ.

55:27
    Icing vrací hru do útočného pásma rysů.

55:59
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku! Frýdku přesilovky dnes nejdou, ale ALAN LYSZCZARCZYK nám ukázal proč ve Frýdku je. Havránek nahrál polskému útočníkovi, jenž si navedl kotouč do prostoru mezi kruhy a střelou pod víko překonává Hufa. Asistence: Štěpán Havránek, Jakub Teper.
    55:59 Alan LYSZCZARCZYK - 2:1

57:22
    Útočné snažení brzdí pískot čárového rozhodčího, jenž píská ofsajd.