Třebíč – Litoměřice 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (po pr.) | Frýdek-M. – Zlín 2:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:4 (kon.) | Slavia – Vsetín 4:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 4:0 (kon.)
Přerov – Prostějov 0:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (0:0, 3:3, 0:0 - 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 30.11.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 25. kolo

Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Z RT TORAX ARENY na počtenou příští středu při utkání se Vsetínem. (20:23:47)

Přestože domácí ve třetí třetině Draky výrazně přestříleli – 17:3 – skončila dvacetiminutovka bez gólů. Šumperk se na lídra tabulky dobře připravil v obraně a možná při něm stálo i hokejové štěstí. Což neměl Vachovec, který za hostující brankou dostal pukem do obličeje a na ledě zanechal krvavou cestu. Týmy v nasazení ubraly a posledních pět minut už nebylo tak dynamicky zahráno.

V prodloužení se RT TORAX dostal do oslabení, které hodlal ukončit Průžek a posléze Žalčík. Puk získal Dominik Hrníčko, kterému dali obránci mnoho prostoru k nabrání rychlosti, využil a protože se gólman položil na led, volil jízdu brankovištěm a posláním kotouče kolem levé tyče. RT TORAX ukončil utkání gólem v oslabení.

Slavit ale mohou oba týmy. Draci získali na ledě Poruby cenný bod a RT TORAX nepřipustil, aby doma prohrál potřetí.

61:51 Dominik HRNÍČKO - 4:3

61:51
    Poruba právě vstřelila branku!
    DOMINIK HRNÍČKO získal ve vlastním pásmu puk a zkusil přebruslit obranu, což se povedlo. Gólman reagoval na dřívější střelu, ale Hrníčko projel brankovištěm a v poslední možný moment poslal kotouč nad ležícího Hamalčíka. Asistence: Patrik Urbanec

61:25
    Průžek kombinuje s Hrachovským na modré. Zakončení z levé strany se jen těsně mihlo kolem pravé tyče.

61:06
    Oddechový čas pro tým DRACI PARS ŠUMPERK.

61:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Vildumetz – 2 min., podrážení.

61:00
    Po prostřídání se do útoku dostává Šumperk. Žalčík před brankovištěm padá a sudí to posoudili jako faul.

60:13
    Urbanec raději vyjel s pukem z pásma. Následoval jej Eliáš a nakonec se Draci i puku zmocnili.

60:08
    Gřešova střela končí přes gólmanovu hokejku v ochranné síti.

60:01

60:00

59:55
    Urbanec s Voráčkem drží kotouč se soupeřem v levém rohu.

59:40
    Střela Žalčíka nekončí mezi tyčemi. Puk se odráží od zadního mantinelu.

59:28
    Domácí byť ve čtyřech se drží v útočné třetině.

59:22

59:15
    Hra je přerušena po střele Urbance.

58:58
    Voráčkovi střelu blokuje Šuhaj.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 25. Střondala (Klimíček, Hrníčko), 34. Karafiát (Šlahař, Toman), 34. Pšurný (Lemcke, Šlahař), 62. Hrníčko (Urbanec) – 27. Žálčík (Nedvídek, Průžek), 35. Šuhaj (Š. Jelínek, Mácha), 38. Žálčík (Hrachovský)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec (A), Vildumetz – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Karafiát, Toman, Häring – Christov, Střondala, Hrníčko – Brodek.
    Trenér: Jiří Režnar

DRACI PARS ŠUMPERK: Hamalčík (Lackovič) – Kadeřávek, Eliáš, L. Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha – Průžek (A), Nedvídek, Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vachutka (A), Kohút, Mácha – Křemen, Bernat, Jouza.
    Trenér: Lukáš Majer

Rozhodčí: Čáp, Jaroš – Hanzlík, Otáhal