Pittsburgh – Carolina 2:3 (po pr.) | Montreal – San Jose 0:4 (kon.) | Boston – Tampa 3:1 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 3:1 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:0 (kon.)
Calgary – Florida 6:2 (kon.) | Vancouver – Washington 1:5 (kon.) | Los Angeles – Seattle 8:9 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
New York Islanders
Středa 30.11.2022, 01:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Lukáš Sedlák dnes odehrál výborný zápas. Dokonce byl vyhlášen první hvězdou. S tímto konstatováním se pro dnešek loučím. Někdy zase na pčotenou! (04:17:33)

Střely na bránu: 33 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 1/4 | Trestné minuty: 20 – 16

Hokejisté Philadelphie zdolali NY Islanders 3:1 a ukončili tak hororovou sérii deseti porážek v řadě! Nutno podotknout, že Letci vyhráli zaslouženě. Bylo znát, že hodně chtěli, dokázali eliminovat ofenzivu soupeře a sami byli v ofenzivě nebezpeční, o čemž vypovídá i poměr střel na branku.

Hosté přitom šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se v přesilovce 5 na 3 trefil Noah Dobson. O chvíli později však stále ještě ve vlastním oslabení srovnal Travis Sanheim a v 10. minutě už domácí vedli. Lukáš Sedlák po buly přikopl puk Kevinovi Hayesovi a ten vymetl horní růžek nad lapačkou Sorokina. Poté se gólová stavidla na dlouho uzavřela. Ostrované trefili ve druhé třetině dvakrát tyčku, ovšem ve třetí části už nebyli moc nebezpeční. 33 sekund před koncem tak zpečetil triumf Letců střelou do opuštěné klece Kevin Hayes.

59:27 Kevin HAYES - 3:1

59:27
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí dnes vyhrají! Ivan Provorov nahrál ve středním pásmu KEVINOVI HAYESOVI, který od červené čáry trefil opuštěnou branku soupeře – 3:1. Asistence: Ivan Provorov.

58:59
    Branka hostí je opět prázdná! Minuta do konce.

58:40
    Barzal nahazoval puk ještě za červenou čarou a hostům je odpískáno zakázané uvolnění. Sorokin se tak musí vrátit do své branky.

57:46
    Hosté to zkoušejí s šesti hráči a tedy i prázdnou brankou!

57:28
    Sebastian Aho si potáhl puk na osu a švihem vypálil těsně vedle pravé tyčky domácí branky!

57:03
    Barzal objel branku, ovšem mezi kruhy puk netrefil po jeho nahrávce Holmström. Až pak kotouč zachytil Scott Mayfield, který prověřil Harta z pravého kruhu. Brankář Philadelphie na místě.

56:14
    Domácí v plném počtu. Isles mají na vyrovnání už jen necelé čtyři minuty.

56:07
    Oliver Wahlstrom si vyměnil puk s Pelechem a vypálil z levého kruhu. Hart připraven a drží Letcům vedení.

55:36
    Dobson nahrál doleva Brockovi Nelsonovi. Jeho střelu ukryl ve výstroji Hart.

55:18
    Barzal hledal před brankou hlídkujícího Anderse Leeho. Ten puk neprotečoval za Harta.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Sanheim (N. Cates, Sedlák), 10. Hayes (Sedlák), 60. Hayes (Provorov) – 4. Dobson (Barzal, Nelson)

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Hayes, Laughton (A), Farabee – Bellows, Frost, Tippett – MacEwen, N. Cates, Deslauriers – Willman, Sedlák, Laczynski.
    Trenér: John Tortorella

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Aho, Mayfield, Romanov – Wahlstrom, Barzal, Holmström – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – R. Johnston, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Syvret, St. Laurent – Brisebois, Nansen

Diváci: 18 143