Pittsburgh – Carolina 2:3 (po pr.) | Montreal – San Jose 0:4 (kon.) | Boston – Tampa 3:1 (kon.)
Philadelphia – NY Islanders 3:1 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Colorado 5:0 (kon.)
Calgary – Florida 6:2 (kon.) | Vancouver – Washington 1:5 (kon.) | Los Angeles – Seattle 8:9 (po pr.)
Vancouver Canucks
1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Washington Capitals
Středa 30.11.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

S konstatováním, že Washington Capitals zaslouženě veze dva body z ledu Vancouveru, který i díky dvěma brankám Alexandera Ovečkina porazil 5:1 se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (07:11:04)

Spencer Martin (VAN) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 57:19
    Darcy Kuemper (WSH) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96:9%, odchytal 59:39

Česká a slovenská stopa
    Martin Feherváry (WSH) – 1+0, 2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:00

1. Alexander Ovečkin (WSH) – 2+0
    2. John Carlson (WSH) – 1+0
    3. Nils Höglander (VAN) – 1+0

Washington vyhrál díky dobré první třetině. Již v šesté minutě se po chybě v rozehrávce domácích prosadil Alexander Ovečkin, který za dalších šest minut střelou z první z levého kruhu navýšil vedení Capitals. Ačkoliv Vancouver hned poté snížil po kličce Nilse Höglandera, za dalších čtyřicet sekund hosté opět vedli o tři branky, zblízka se trefil Anthony Mantha.

Tím se gólostroj zastavil do konce druhé třetiny, John Carlson totiž po odrazu od Beara nakonec získal kotouč a poslal jej pod víko. Třetí třetinu už hosté odehráli výborně, soupeře prakticky k ničemu nepustili a dlouhou hru Vancouveru bez brankáře potrestal trefou do prázdné klece slovenský bek Martin Feherváry – 1:5.

58:57
    Po otočce pálil od modré Nick Jensen. Před brankou opět číhal Ovečkin, ale puk se k němu neodrazil.

58:32
    Hosté mají puk na hokejkách ve snaze přidat ještě jednu branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, o osudu zápasu je finálně rozhodnuto.

57:15
    Hodně ostrý hit na obranné modré Vancouveru vystavil Dakota Joshua, arénou to jen zašumělo.

Následuje další komerční přestávka, o osudu zápasu je jasno.
    55:57 Martin FEHÉRVÁRY - 1:5

55:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Co se nepodařilo před chvílí Ovečkinovi, to nyní zvládá MARTIN FEHERVÁRY. Slovenský bek se na levém kruhu rychle zorientoval a prakticky přes celé hřiště poslal puk přesně doprostřed volné klece. Bez asistence.

55:46
    Napadání soupeře před vlastní prázdnou brankou domácí zvládli a jdou dopředu.

55:15
    Vancouveru se krátí čas, navíc si domácí nedokáží nyní vypracovat nějaký souvislejší tlak.

54:54
    Ovečkin v tísni od mantinelu netrefil prázdnou klec, pokus to ale byl sympatický. Je tak pískáno zakázané uvolnění.

54:35
    Domácí opět svírají soupeře před brankou, ví, že jedna chyba znamená úplný konec nadějí, ale Kuemper až na jednu výjimku stále odolává.

53:55
    Hughes si nabruslil s pukem na modrou, přihlásil se o střelu z první, ale Kuemper byl opět na místě.

52:30
    Domácí již zkouší hru bez brankáře, za stavu 1:4 necelých osm minut před koncem už jim nic jiného ani nezbývá.

Následuje další komerční přestávka.

Jan Prošek

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Höglander (J. Miller) – 6. Ovečkin, 12. Ovečkin (D. Strome, Mantha), 15. Mantha (Johansson, Eller), 39. Carlson (Dowd, Hathaway), 56. Fehérváry

Vancouver Canucks: S. Martin (Demko) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson, Bear, Burroughs, T. Myers – Höglander, Horvat, J. Miller – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Dries, Boeser – Joshua, Aman, Lazar.
    Trenér: Bruce Boudreau

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, Carlson, Fehérváry, Jensen, Irwin, T. van Riemsdyk – Ovečkin, D. Strome, Sheary – Milano, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Eller, Mantha – Protas, Dowd, Hathaway.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: TJ Luxmore, Tom Chmielewski – Tyson Baker, Bevan Mills

Diváci: 18179