Kometa Brno – Zlín 5:4 (po pr.) | HC Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | Liberec – Třinec 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 1:5 (kon.) | Jihlava – Olomouc 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC Olomouc
Pátek 02.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Moravské Budějovice • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila Olomouc 5:1, se s Vámi loučí a hezký víkend přeje Tomáš Lysý. (10:02:08)

Jihlavští hokejisté po bezbrankové první třetině nakonec zcela ovládli zápas proti Olomouci. Na vedoucí trefu Andreje Klapici sice ještě rychle odpověděl Patryk Kusak, ale poté se už radovala jen Dukla. Vítězný gól dal na konci druhé třetiny Adam Sojka, zkraje třetí části využil přesilovku Matěj Vovsík, poté se prosadil ještě Matěj Kravec a v závěru při přesilovce Olomouce trefil prázdnou klec Adam Rauš.

59:01
    Ofsajd Olomouce. O zápasu je jasně rozhodnuto.

58:41
    Jihlava hraje v pěti, oslabení zvládla a ještě se při něm prosadila.

57:52
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře se Hanákům nevyplatila, přes celou šířku hřiště se trefuje ADAM RAUŠ i kvůli tomu, že jeden z hráčů hostí letící puk na modré zastavit nedokázal. Asistence: Matěj Vovsík.

57:15
    Jonáš Jungwirth ukázal za stavu 4:1 velkou bojovnost, když padl soupeři do střely od modré. Následuje menší potyčka před brankou Maláče, který držel puk. To už Olomoučtí hrají v šesti bez gólmana.

56:49
    Hned po buly ujel na modré puk Kočímu a Hanáci přichází o pásmo.

56:41
    Daniel Pavelec odpyká dvě minuty trestu za jihlavského gólmana Filipa Maláče, který se provinil sekáním.

56:41
    Zápas se pomalu dohrává, nicméně závěr je kouskován častými přerušeními hry.

55:39
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:19
    Zpoza vlastní klece vyvezl puk Tomšík, Dukla je opět nastěhovaná před Nowakem.

53:41
    Po zakázaném uvolnění hostí proběhne buly před Nowakem.

53:27
    Jihlavští hokejisté již kontrolují hru, necelých sedm minut před koncem vedou o tři branky a to jim proti poslední Olomouci dává velkou šanci na tři body.

52:28
    Šance na obou stranách brankou neskončily, bude se vhazovat před Nowakem.

50:16
    Zdá se, že o osudu zápasu je jasno. Kotouč totiž přišel před branku na hokejku MATĚJE KRAVCE, který jej nabral na bekhend a poslal puk mezi betony Nowaka. Asistence: Tomáš Vandas.

49:50
    Jihlava hraje v pěti, navíc je pískáno postavení útočícího hráče Olomouce v brankovišti.

49:24
    Maláč výborně zachránil svůj tým při střele Kočího z velkého úhlu a hned poté, když stejný hráč zakončoval zblízka!

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Klapica (Kudrna), 37. Sojka (Matějíček), 44. Vovsík (Báťa, Jungwirth), 51. Kravec (Vandas), 58. Rauš (Vovsík) – 27. Kusak (Izák, Tomiga)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Černý) – Vovsík (C), Chvátal, Šabatka, Číhal, Matějíček, Tomšík, Vandas – Peš, Kudrna, Sojka, Jungwirth, Rauš (A), Pavelec, Coufal, Kravec (A), Báťa, Broš, Modl, Klapica
    Trenér: Michal Broš

HC Olomouc: Nowak (Hořejší) – Dvořák, Compel, Sedláček, Tomiga, Kočí, Drábek – Izák, Tomeček (A), Pigl, Vodlan, Havel, Kučera (C), Matašovský, Hradil, Fasner (A), Janech Kusak, Belan, Ruda
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Kotlík, Dědek