Jihlava – Slavia 0:0 (16:30) | Prostějov – Třebíč 0:0 (17:00) | Sokolov – Přerov 0:0 (17:00)
Vsetín – Kolín 0:0 (17:00) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:0 (17:00) | Šumperk – Pardubice B 0:0 (17:00)
před zápasem
HC Stadion Litoměřice
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Frýdek-Místek
Sobota 03.12.2022, 17:00 • Litoměřice, Kalich Arena • Chance liga • 26. kolo
Vsaďte si
Videopřenos
Partner:
   
  Statistiky před utkáním:

  HC Stadion Litoměřice

  Postavení v tabulce: 3. místo (42 bodů)
  Skóre: 86:70
  Nejproduktivnější hráč: Filip Kuťák (13+12)
  Nejlepší střelec: Filip Kuťák (13 gólů)
  Nejproduktivnější obránce: Jan Holý (5+11)
  Úspěšnost brankáře: Tomáš Král (91,09 %)
  Poslední utkání: Třebíč – Litoměřice 2:4

  HC Frýdek-Místek

  Postavení v tabulce: 5. místo (40 bodů)
  Skóre: 68:56
  Nejproduktivnější hráč: Alan Lyszczarczyk (12+8)
  Nejlepší střelec: Alan Lyszczarczyk (12 gólů)
  Nejproduktivnější obránce: Jakub Teper (1+13)
  Úspěšnost brankáře: Vojtěch Mokry (94,32 %), Patrik Švančara (93,61 %)
  Poslední utkání: Frýdek-Místek – Zlín 2:1 (21:36:42)
   
  Dobrý den, vítám vás u online přenosu z utkání 26. kola Chance ligy, ve kterém se utkají Litoměřice s Frýdkem-Místkem. Úvodní vhazování proběhne v sobotních 17 hodin.

  Litoměřice poslední domácí zápas proti Prostějovu prohrály. Domácím se utkání moc nepovedlo, na ledě byli už od počátku slabším týmem a Jestřábi si tak odvezli tři body zaslouženě. Z této prohry se ale kališníci rychle vzpamatovali a ve středu dokázali jako první tým v letošní sezoně vyloupit Třebíč a odvézt si z Vysočiny plný počet bodů.

  Rysům se v poslední době daří, čtyřzápasovou sérii vítězství sice přerušila prohra se Šumperkem, následovala ale výhra nad Porubou a Zlínem. Berani podlehli Frýdku v letošní sezoně už podruhé, tentokrát se o triumf domácích zasadili Macháček s Lyszczarczykem a ačkoliv po druhé dvacetiminutovce bylo skóre vyrovnané, nakonec se z úspěchu radovali domácí.

  Trenér Martin Janeček může spoléhat především na brankáře Vojtěcha Mokryho, jenž je s úspěšností 94,32 % současným nejlepším gólmanem Chance ligy. Hned v závěsu se nachází druhý frýdecký strážce branky Patrik Švančara.

  S hokejisty z podhůří Beskyd se Litoměřice v letošní sezoně už jednou utkaly, a byla to pro ně bitva s vítězným koncem. Kališníci už po první periodě vedli zásluhou Chlubny, Svobody a Jíchy 3:1, v prostřední části se ještě prosadili Guman a Kuťák a o výsledku bylo téměř rozhodnuto. Kosmetickou úpravu skóre provedl ve 46. minutě Vrdlovec a rysi podlehli Severočechům 2:5.

  K zajímavému souboji by mohlo dojít mezi nejlepšími střelci obou týmů. Filip Kuťák je v celkovém pořadí momentálně druhý, ale nejproduktivnější hokejista rysů vstřelil o pouhý jeden gól méně a na litoměřického snajpra by se jistě rád dotáhl. Alan Lyszczarczyk patří zároveň k nejvíce střílejícím hráčům ve druhé nejvyšší soutěži. Na branky soupeřů už vyslal 74 projektilů a zaujímá v tabulce 8. místo. Na bronzové příčce se s devětaosmdesáti střeleckými pokusy nachází Lukáš Válek.

  Oba sobotní soupeři doposud inkasovali v oslabení 13 branek, lehce lepší procentuální úspěšnost mají však Moravané, kteří jsou v situacích se čtyřmi hráči na ledě druhým nejlepším týmem. Kališníci mají ovšem ve svých řadách velmi obětavé beky, kteří se nebojí letícím střelám bránit vlastním tělem. Řeč je především o kapitánu Janu Výtiskovi, jenž s 51 bloky kraluje celkovému pořadí. V nejlepší desítce je s osmadvaceti zblokovanými střelami ještě nejproduktivnější obránce Stadionu Jan Holý.

  V pohledu do statistiky +/- se v nejlepší trojici hráčů nachází hned dva z Frýdku-Místku. Oskar Haas je s bilancí +15 lídrem, Štěpán Havránek je s třinácti plusovými body třetí. Mezi nimi je na druhé příčce asistent litoměřického kapitána Jiří Jebavý.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
   

  Kateřina Kubatková

  Branky a nahrávky:


  HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Š. Němec, Výtisk (C), Veber, J. Šedivý, Holý (A), Hampl – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, M. Vitouch, Gajda.
  Trenér: Miroslav Přerost.

  HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák – A. Zeman, Vrdlovec (A), Dostálek (A) – Hotěk, Klimša, Bednář – Matěj, Ramik, Geidl – Macháček.
  Trenér: Martin Janeček.

  Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Beneš, Kokrment.