Kometa Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 3:6 (kon.)
Liberec – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.)
K. Vary – Sparta 5:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 03.12.2022, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z 28. kola DHL extraligy juniorů. Utkání začíná v 12:30.

V sobotu po poledni budeme sledovat souboj týmů BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec.

HC Oceláři Třinec:

Oceláři byli před pátečním kolem na 3. pozici, ale díky prohře na ledě Liberce se propadli o dvě místa zpět. Třinečtí v Liberci dokázali smazat dvoubrankové vedení soupeře během 36 sekund, ale už za dvě minuty opět inkasovali a Liberec si ve třetí třetině dokráčel pro vítězství.

Nejproduktivnější hráč:

Adam Cedzo, 15+15

BK Mladá Boleslav:

Bruslaři stejně jako jejich soupeř z Třince v pátek odcházeli ze zápasu poražení, ale v tabulce je to nikam neposunulo. Boleslavští hokejisté po dvou třetinách prohrávali 0:4 a dokázali snížit zásluhou Oskara Lislera, ale to bylo od Bruslařů všechno. Naopak hosté udeřili ještě po páté a díky třem bodům snížili bodový náskok Boleslavi na čele tabulky na pouhý bod.

Vojtěch Polák, 16+14

Jak už bylo řečeno, oba celky mají, co napravovat. Po pátečním kole je jasné, že jeden z týmů neúspěšnou sérii neprodlouží.

Poslední vzájemný zápas spolu tyto celky sehrály 15. října na ledě Třince. Domácí se dostali do vedení, ale Bruslaři vývoj obrátili. Když ve 48. minutě srovnal Hrůzek, hosté přesto dokázali odpovědět a po vítězné trefě Poláka brali tři body.

BK Mladá Boleslav: Forst (Vystrčil) – Moravec "C", Vochvest, Němec, Vlasák A., Hrouda, Sypecký – Lisler, Hradec "A", Vlasák M., Hruška, Vimmer, Zvagulis, Gardoň, Král, Vyroubal, Vítek, Šachl

HC Oceláři Třinec: Král (Klimek) – Kareš "C", Kremnický, Pospíšil, Andrle, Buják, Hrůzek "A", Volas – Ullrych, Pánek, Šilar, Šutý "A", Bartoš, Spěváček, Gerych, Tomiczek, Holinka, Hlávka, Moškoř, Jobánek

Rozhodčí: Horák, Květoň – Zíka, Dědek.

00:01

00:07
    Bruslaři vyhráli úvodní buly a Lisler dostal puk do útočné třetiny.

00:39
    Ke střele z mezikruží se dostal Holinka, Forst má první zákrok.

01:51
    Vyroubal se dostal k puku v rohu kluziště.

02:12
    Hostům se po nějaké době podařilo dostat puk z vlastní třetiny.

02:31
    Z levé strany to zkoušel Šilar, ale Forst byl připravený.

02:34
    Hrůzek od modré trefil střed branky, žádný problém pro Forsta.

03:27
    Holinka dostal prostor na modré čáře, ale jeden z boleslavských beků puk přizvedl nad branku.

04:13
    Vimmer po levé straně projel až k brance a dokázal zakončit. Král jeho střelu vyrazil a Zvagulis s Hruškou se snažili puk dorazit do klece, ale třinecký brankář situaci zvládl.

05:24
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale nedokázali vystřelit.

05:38
    Icing Bruslařů.

05:53
    Andrle trefil Zvagulisovu brusli, lotyšský forvard v bolestech odjíždí na střídačku.

06:29
    Hradec se protáhl skrz třineckou obranu a předkládal puk na hůl Marka Vlasáka, chyběl kousek a viděli bychom první gól.

07:33
    Akci Šachla u mantinelu zastavil Moškoř.

07:43
    Ofsajd Třince.

08:40
    Vyroubal za brankou udržel puk a snažil se jej dostat na Vimmera, přihrávka však mířila na brusli.

09:10
    Na druhé straně pálil Bartoš, ale branku netrefil.

09:56
    Třinečtí se dostali ven z vlastního pásma a nahodili puk na Forsta.

10:45
    Akci Volase zastavil důsledný Němec, Bruslaři mají puk ve vlastním pásmu.

11:27
    Bruslaři hrají před Královou brankou, ale zatím nevstřelili.

11:39
    Puk skončil mimo hřiště, bude se vhazovat v obranném pásmu Ocelářů.

11:48
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Vlasák M. – 2 min., hrubost.

11:52
    Zvagulis vyváží puk do bezpečí.

12:15
    Kombinaci hostů zastavil hvizd rozhodčího, který následoval po postavení Moškoře v brankovišti.

12:47
    Střelu Hrůzka doráželi Holinka s Šilarem, ale Forst pokryl prvotní ránu i následné dorážky.

13:21
    Lisler získal puk a vyhodil jej.

13:39
    Forst řešil další nepříjemnou situaci. Gerychovo nahození lízlo Hlávkovu hůl a puk padal do branky, ale přes boleslavského brankáře se touš nedostal.

13:48

14:10
    Zakázané uvolnění hostů z Třince.

14:16
    Po buly se ke střele dostal Gardoň, ale byl faulován.

14:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Kareš – 2 min., podrážení.

14:32
    Marek Vlasák našel ve slotu volného Zvagulise, jeho střela však skončila na připraveném betonu Krále.

14:58
    Bruslaři se teď sami vyhnali z útočné třetiny.

15:24
    Lislerova přihrávka brankovištěm zůstala před klecí Krále a Marek Vlasák se snažil puk dorazit do sítě, hostující brankář puk drží ve své moci.

16:08
    Hosté vyhazují.

16:18

17:11
    První třetina se pomalu chýlí ke konci a zatím jsme neviděli ani jeden gól.

17:19
    Ani teď z toho nic nebude, akce Třince končí ofsajdem.

18:10
    Třinec byl v pásmu, ale nedostal se k ohrožení Forstovy klece.

19:02
    Hrůzkova střela skončila na bránícím Vochvestovi.

19:11
    A Forst nyní kryje i střelu od modré čáry z hole třineckého beka.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:15.

V první třetině jsme zatím branku neviděli, nejblíže k ní byli Bruslaři během přesilovky. Také Třinečtí mohli otevřít skóre při přesilovce, ale nepodařilo se jim to.

20:01

20:08
    Marek Vlasák se podél mantinelu protáhl do útočné třetiny, ale Třinečtí se k puku dostali rychleji.

20:43
    Hradec našel zpoza klece volného Marka Vlasáka u pravé tyčky, jeho střela skončila na betonu Krále.

21:28
    Moškořovu střelu Forst vytěsnil vyrážečkou.

21:50
    Hosté ale pokračují v útočném pásmu.

22:13
    Další střela Moškoře byla zblokována.

22:39
    Holinka z levého kruhu minul, ale Třinec stále drží Bruslaře před Forstem.

23:02
    Zatavená pětice Bruslařů uklidila puk na icing, takže nemůže vystřídat.

23:15
    Andrleho střela vyražena, ale Šutý puk stihl udržet v pásmu.

23:22
    Domácí hráči se k němu dostali, ale opět jej vyhodili jen na icing.

23:51
    Hruška se dostal k puku a vyvezl jej ven z pásma, boleslavští beci však pořád nestihli vystřídat.

24:23
    Hrůzek od modré minul.

24:38
    Kapitán Moravec střídá až teď, v pásmu strávil přes tři minuty.

25:00

25:11
    Němcovu bombu vyráží Král.

25:23
    Šutý vyhazuje.

25:59
    Další rána Němce byla ztečována mimo a hosté poté vyhodili puk až na Forsta.

26:08
    Hostující gólman Král má problém s výstrojí. Zdá se, že jde o brusli.

26:08
    Střídání v týmu HC Oceláři Třinec:
    ze hřiště odchází Král J., přichází Klimek.

26:29
    Volas uklízí puk ven z vlastního pásma.

26:40
    Vyroubal z levé strany zkoušel připravenost Klimka, jenž si však střelu pohlídal a připisuje první zákrok.

27:00

27:40
    Hosté si špatně přihráli a Boleslav míří do přečíslení.

27:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Puku se chopil Němec, který se dostal na hůl MATĚJE GARDONĚ. Mladoboleslavský forvard se protáhl přes obránce Třince a v pádu střelou z pravého kruhu otevřel skóre. Asistence: Němec.

29:00
    Třinečtí přidali, ale jejich snahu zastavil ofsajd.

29:20
    Bartošova střela byla sražena mimo tři tyče.

29:27
    Bruslaři pak vyhodili puk na icing.

29:27
    ze hřiště odchází Klimek, přichází Král J.

29:45
    Po nepřehledné situaci vypálil ze slotu Šilar, ale Forst ukázal svou připravenost.

30:30
    Bruslařům po kombinaci v útočném pásmu utekl puk, Němcovo zpětné nahození do útočné třetiny končí v ochranné síti.

30:55
    Snažení Andrleho končí ofsajdem, modrou čáru totiž dříve přejel jeden z jeho spoluhráčů.

31:19
    Zakázané uvolnění Třince. Tempo v posledních minutách opadlo a hra se hodně kouskuje.

31:42
    Král vytáhl první zákrok po návratu na led.

32:16
    Zvagulis – 2 min., držení.

32:31
    Moškoř to zkusil z levé strany, Forst vyráží.

32:46
    A hosté opět vykázáni ven z pásma, v brankovišti byl podruhé přistižen Moškoř.

33:28
    Do úniku ujel Marek Vlasák, jenž však nenašel recept na Krále.

34:00
    Na druhé straně zvonilo břevno za Forstem!

34:16

34:50
    Akci Jobánka zastavil pěkným hitem Hrouda.

35:21
    Kareš zametl puk o Lislerovu hůl na střídačku Třince.

35:45
    Vyroubal prostrčil puk před branku, kde byl Patrik Král. Ten byl však tísněný hned dvěma protihráči, takže nedokázal zakončit.

36:29
    Marek Vlasák se po pravé straně prokličkoval do útočného pásma, ale následně nedokázal přihrát.

37:02
    Jobánek z pravé strany mířil příliš vysoko.

37:06

37:54
    Moravce napadali dva hostující útočníci, i přesto dokázal rozehrát.

38:42
    Bartoš – 2 min., držení.

39:02
    Vochvestova střela končí na betonu Krále.

39:43
    Střelu Marka Vlasáka blokuje Šutý.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:00.

Ve druhé třetině už jsme konečně viděli gól, který dali domácí hráči. Ve 28. minutě se dostal do šance Gardoň, jenž se z pravého kruhu nemýlil.

40:01

40:41
    Bruslaři využívají přesilovku jen pár sekund před jejím skončením. Střelu Zvagulise ze slotu ještě Král dokázal betonem vyrazit, ale jen na hůl OSKARA LISLERA, který puk dorazil do sítě. Asistence: Zvagulis a Vlasák M..

41:00

41:40
    Vimmera u mantinelu zastavil Kareš.

41:57
    Domácí pokračují v útočném pásmu.

42:34
    Také hosté chtěli zaútočit, ale nepodařilo se jim přejít modrou čáru.

42:57
    Hradec ujel obráncům Třince, ale svůj únik nezakončil ideálně, takže si král připsal velmi důležitý zákrok.

43:29
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

43:59
    Pokus Jobánka byl zablokován.

44:58
    Další střela Jobánka už na branku prošla, ale Forst na ní dobře viděl a ránu z bekhendové strany chytil.

45:51
    Bruslaři poslední minutu kontrolují kotouč, ale zatím se nějak neženou do útoku.

46:25
    Další zákrok Forsta, ten vyráží střelu Šilara. Další střela Andrleho byla zblokována.

46:38
    Ofsajd Bruslařů z Mladé Boleslavi.

46:59
    Hrůzek od modré napálil puk před branku a Forst jej vyrazil před sebe. Z následné skrumáže před brankou vyšli lépe domácí, kteří uklidili puk do středního pásma.

47:54

48:32
    Akci hostů zastavil úmyslný ofsajd hostů, který zařídil Moškoř.

49:08
    Vyroubal – 2 min., napadení.

49:19
    Hrůzkovi nesedla střela od modré, puk se mu postavil na hranu a střela skončila vysoko nad.