Sprint mužů, 10 km, Kontiolahti | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) | | | Sprint žen 7,5 km, Kontiolahti | Vítěz: L. T. Hauserová (AUT) (kon.) |
Sjezd mužů, Beaver Creek | Vítěz: A. Kilde (NOR) (kon.) | | | Sjezd žen, Lake Louise | Vítěz: S. Goggiová (ITA) (kon.) |
Monika Chochlíková - Katharina Dalisdaová | Vítěz: K. Dalisdaová (kon.) | | | Adam Palasz - Tadej Dajčman | Palasz (kon.) |
Václav Mikulášek - Petr Bartoněk | Vítěz: V. Mikulášek (kon.) | | | Ronald Paradeiser - Felipe da Silva Maia | Vítěz: R. Paradeiser (kon.) |
Marek Mazuch - Al Matavao | Matavao (kon.) | | | Jan Široký - Konrad Dyrschka | Dyrschka (kon.) |
Vlasto Čepo - Giovanni Melillo | Vítěz: V. Čepo (kon.) | | | Mate Sanikidze - Jakub Tichota | Vítěz: M. Sanikidze (kon.) |
David Kozma - Kaik Brito | Vítěz: K. Brito (kon.) |
konec
SP - Sprint mužů, 10 km, Kontiolahti
Vítěz: J. T. Bø (NOR)
Denisa Józsová
Konečné pořadí po druhé střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:03,3 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +2,8 (0)
3. Roman Rees (GER) +21,3 (0)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +26,2 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +31,0 (1)
...
22. Michal Šíma (SVK) +1:04,7 (0)
29. Tomáš Mikyska (CZE) +1:17,1 (0)
38. Michal Krčmář (CZE) +1:22,7 (1)
53. Jonáš Mareček (CZE) +1:42,1 (2)
62. Mikuláš Karlík (CZE) +1:48,9 (2)
80. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:18,6 (3)
87. Tomáš Sklenarík (SVK) +2:33,9 (4)
Konečné pořadí po první střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 7:39,7 (0)
2. Filip Fjeld Andersen (NOR) +12,0 (0)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +12,4 (0)
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +14,6 (0)
5. David Zobel (GER) +17,9 (0)
...
16. Jonáš Mareček (CZE) +28,5 (0)
26. Jakub Štvrtecký (CZE) +39,2 (0)
29. Michal Šíma (SVK) +37,9 (0)
33. Michal Krčmář (CZE) +39,2 (0)
43. Tomáš Mikyska (CZE) +46,5 (0)
58. Mikuláš Karlík (CZE) +59,6 (1)
71. Tomáš Sklenárik (SVK) +1:06,1 (1)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:03,3 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +2,8 (0)
3. Roman Rees (GER) +21,3 (0)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +26,2 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +31,0 (1)
...
22. Michal Šíma (SVK) +1:04,7 (0)
29. Tomáš Mikyska (CZE) +1:17,1 (0)
38. Michal Krčmář (CZE) +1:22,7 (1)
53. Jonáš Mareček (CZE) +1:42,1 (2)
62. Mikuláš Karlík (CZE) +1:48,9 (2)
80. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:18,6 (3)
87. Tomáš Sklenarík (SVK) +2:33,9 (4)
Konečné pořadí po první střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 7:39,7 (0)
2. Filip Fjeld Andersen (NOR) +12,0 (0)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +12,4 (0)
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +14,6 (0)
5. David Zobel (GER) +17,9 (0)
...
16. Jonáš Mareček (CZE) +28,5 (0)
26. Jakub Štvrtecký (CZE) +39,2 (0)
29. Michal Šíma (SVK) +37,9 (0)
33. Michal Krčmář (CZE) +39,2 (0)
43. Tomáš Mikyska (CZE) +46,5 (0)
58. Mikuláš Karlík (CZE) +59,6 (1)
71. Tomáš Sklenárik (SVK) +1:06,1 (1)
Konečné výsledky
- 1. 1:44,0
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) +21:24,9 (1)
- 2. +0,8
- 2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +21:35,4 (0)
- 3. +0,9
- 3. Roman Rees (GER) +21:53,7 (0)
- 4. Sebastian Samuelsson (SWE) +22:01,1 (1)
- 4. +1,2
- 5. Emilien Jacquelin (FRA) +22:04,4 (1)
- 5. +1,4
- 6. +1,4
- 6. Filip Fjeld Andersen (NOR) +22:14,6 (1)
- 7. Johannes Dale (NOR) +22:20,2 (1)
- 7. +1,6
- 8. Jesper Nelin (SWE) +22:27,0 (1)
- 8. +1,8
- 9. David Zobel (GER) +22:29,9 (1)
- 9. +2,1
- 10. +2,2
- 10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +22:30,0 (2)
- 11. Benedikt Doll (GER) +22:35,1 (2)
- 11. +2,2
- 12. Johannes Kühn (GER) +22:38,3 (2)
- 12. +2,3
- 13. Martin Ponsiluoma (SWE) +22:39,5 (2)
- 13. +2,3
- 14. Quentin Fillon Maillet (FRA) +22:41,2 (1)
- 14. +2,3
- 15. +2,4
- 15. Fabien Claude (FRA) +22:41,8 (1)
- 16. Niklas Hartweg (SUI) +22:42,0 (1)
- 16. +2,4
- 17. Justus Strelow (GER) +22:49,2 (0)
- 17. +2,4
- 18. Tarjei Bø (NOR) +22:49,7 (2)
- 18. +2,6
- 19. Adam Runnalls (CAN) +22:52,4 (1)
- 19. +2,7
- 20. +3,0
- 20. Sean Doherty (USA) +22:55,4 (1)
- 21. +3,3
- 21. Jakov Fak (SLO) +22:56,8 (2)
- 22. +3,3
- 22. Vytautas Strolia (LTU) +22:57,2 (2)
- 23. +3,3
- 23. Campbell Wright (NZL) +22:57,7 (1)
- 24. Thierry Langer (BEL) +22:58,2 (1)
- 24. +3,3
- 25. +3,7
- 25. Dmitrii Shamaev (ROU) +23:06,7 (0)
- 26. Florent Claude (BEL) +23:09,9 (1)
- 26. +3,8
- 27. +3,8
- 27. Antonin Guigonnat (FRA) +23:10,2 (1)
- 28. +4,2
- 28. Michal Šíma (SVK) +23:10,6 (0)
- 29. +5,0
- 29. Philipp Nawrath (GER) +23:11,5 (2)
- 30. Artěm Pryma (UKR) +23:11,8 (1)
- 30. +5,1
- 31. +5,6
- 31. Tero Seppälä (FIN) +23:13,3 (2)
- 32. Michal Krčmář (CZE) +23:14,7 (1)
- 32. +6,1
- 33. +6,2
- 33. Olli Hiidensalo (FIN) +23:15,1 (1)
- 34. Eric Perrot (FRA) +23:16,4 (1)
- 34. +6,6
- 35. Emilien Claude (FRA) +23:23,9 (0)
- DNF
- 36. Bohdan Cymbal (UKR) +23:24,4 (1)
- 37. Vaclav Cervenka (USA) +23:26,3 (1)
- 38. Alex Cisar (SLO) +23:26,8 (1)
- 39. David Komatz (AUT) +23:27,0 (1)
- 40. Taras Lesjuk (UKR) +23:27,9 (0)
- 42. Tomáš Mikyska (CZE) +23:28,7 (0)
- 51. Mikuláš Karlík (CZE) +23:39,1 (2)
- 65. Jakub Štvrtecký (CZE) +24:03,2 (3)
- 70. Jonáš Mareček (CZE) +24:14,3 (2)
- 86. Tomáš Sklenárik (SVK) +24:47,4 (4)
Pořadí disciplíny
- 1. 98,25 b
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 90 b
- 2. 89,75 b
- 2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 75 b
- 3. 85,75 b
- 3. Roman Rees (GER) 60 b
- 4. Sebastian Samuelsson (SWE) 50 b
- 4. 83,5 b
- 5. 76,5 b
- 5. Emilien Jacquelin (FRA) 45 b
- 6. Filip Fjeld Andersen (NOR) 40 b
- 6. 70 b
- 7. 67,75 b
- 7. Johannes Dale (NOR) 36 b
- 8. Jesper Nelin (SWE) 34 b
- 8. 65,25 b
- 9. David Zobel (GER) 32 b
- 9. 63 b
- 10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 31 b
- 10. 50,5 b
- 11. 48,25 b
- 12. 14 b
- 28. Michal Šíma (SVK) 13 b
- 32. Michal Krčmář (CZE) 9 b
Pořadí SP
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 119 b
- 1. 0 b
- 2. 0 b
- 2. Martin Ponsiluoma (SWE) 118 b
- 3. Sturla Holm Laegreid (NOR) 115 b
- 3. 0 b
- 4. 0 b
- 4. Roman Rees (GER) 110 b
- 5. 0 b
- 5. Niklas Hartweg (SUI) 100 b
- 6. Sebastian Samuelsson (SWE) 95 b
- 6. 0 b
- 7. David Zobel (GER) 92 b
- 7. 0 b
- 8. 0 b
- 8. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 67 b
- 9. Johannes Dale (NOR) 61 b
- 9. 0 b
- 10. Jesper Nelin (SWE) 61 b
- 10. 0 b
- 11. 0 b
- 12. 0 b
- 13. 0 b
- 14. 0 b
- 15. 0 b
- 16. 0 b
- 17. 0 b
- 18. 0 b
- 19. 0 b
- 20. Michal Krčmář (CZE) 37 b
- 20. 0 b
- 21. 0 b
- 22. 0 b
- 23. 0 b
- 24. 0 b
- 25. 0 b
- 26. 0 b
- 27. 0 b
- 28. 0 b
- 29. 0 b
- 39. Jakub Štvrtecký (CZE) 14 b
- 40. Michal Šíma (SVK) 13 b
Startovní listina
- 1. 1:21,2 (q)
- 1. Michal Krčmář (CZE)
- 2. +-1:59:57,7 (q)
- 2. Pavel Magazejev (MDA)
- 3. Benedikt Doll (GER)
- 3. +-1:59:56,9 (q)
- 4. Rene Zahkna (EST)
- 4. +-1:59:56,9 (q)
- 5. Sebastian Samuelsson (SWE)
- 5. +-1:59:56,9 (q)
- 6. Niklas Hartweg (SUI)
- 6. +-1:59:55,5 (q)
- 7. +-1:59:55,9 (q)
- 7. Quentin Fillon Maillet (FRA)
- 8. +-1:59:54,0 (q)
- 8. Vaclav Cervenka (USA)
- 9. Tommaso Giacomel (ITA)
- 9. +-1:59:54,6 (q)
- 10. Jakov Fak (SLO)
- 10. +-1:59:54,7
- 11. +-1:59:53,2
- 11. Johannes Kühn (GER)
- 12. Artěm Pryma (UKR)
- 12. +-1:59:53,2
- 13. +-1:59:53,3
- 13. Martin Ponsiluoma (SWE)
- 14. Didier Bionaz (ITA)
- 14. +-1:59:52,4
- 15. Sturla Holm Laegreid (NOR)
- 15. +-1:59:50,8
- 16. Mikito Tačizaki (JPN)
- 16. +-1:59:49,7
- 17. +-1:59:49,7
- 17. Sebastian Stalder (SUI)
- 18. +-1:59:47,2
- 18. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
- DNS
- 19. Jesper Nelin (SWE)
- 20. Simon Eder (AUT)
- 21. Dmitrii Shamaev (ROU)
- 22. Tarjei Bø (NOR)
- 23. Christian Gow (CAN)
- 24. Olli Hiidensalo (FIN)
- 25. Vladislav Kirejev (KAZ)
- 26. David Zobel (GER)
- 27. Lovro Planko (SLO)
- 28. Vytautas Strolia (LTU)
- 29. Jakub Štvrtecký (CZE)
- 30. Fabien Claude (FRA)
- 31. Vladimir Iliev (BUL)
- 32. Emilien Jacquelin (FRA)
- 33. Anton Dudčenko (UKR)
- 34. Florent Claude (BEL)
- 35. Michal Šíma (SVK)
- 36. Felix Leitner (AUT)
- 37. Sean Doherty (USA)
- 38. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
- 39. David Komatz (AUT)
- 40. Bohdan Cymbal (UKR)
- 41. Grzegorz Guzik (POL)
- 42. Blagoj Todev (BUL)
- 43. Peppe Femling (SWE)
- 44. Karol Dombrovski (LTU)
- 45. Joscha Burkhalter (SUI)
- 46. Adam Runnalls (CAN)
- 47. Thierry Langer (BEL)
- 48. Roman Rees (GER)
- 49. Jonáš Mareček (CZE)
- 50. Johannes Thingnes Bø (NOR)
- 51. George Buta (ROU)
- 52. Mihail Usov (MDA)
- 53. Antonin Guigonnat (FRA)
- 54. Campbell Wright (NZL)
- 55. Patrick Braunhofer (ITA)
- 56. Tero Seppälä (FIN)
- 57. Alex Cisar (SLO)
- 58. Filip Fjeld Andersen (NOR)
- 59. Jan Gunka (POL)
- 60. Maxime Germain (USA)
- 61. Justus Strelow (GER)
- 62. Raido Ränkel (EST)
- 63. Emil Nykvist (SWE)
- 64. Rok Tršan (SLO)
- 65. Džin Nakadžima (JPN)
- 66. Patrick Jakob (AUT)
- 67. Tomáš Mikyska (CZE)
- 68. Eric Perrot (FRA)
- 69. Jeremy Finello (SUI)
- 70. Jules Burnotte (CAN)
- 71. Taras Lesjuk (UKR)
- 72. David Zingerle (ITA)
- 73. George Marian Coltea (ROU)
- 74. Anton Sinapov (BUL)
- 75. Alexandr Muchin (KAZ)
- 76. Edgars Mise (LAT)
- 77. Tomáš Sklenárik (SVK)
- 78. Tuomas Harjula (FIN)
- 79. Tomas Kaukenas (LTU)
- 80. Erlend Bjøntegaard (NOR)
- 81. Kristo Siimer (EST)
- 82. Zachary Connelly (CAN)
- 83. Philipp Nawrath (GER)
- 84. Anton Vidmar (SLO)
- 85. Emilien Claude (FRA)
- 86. Robert Heldna (EST)
- 87. Johannes Dale (NOR)
- 88. Marcin Zawol (POL)
- 89. Linas Banys (LTU)
- 90. Asset Djussenov (KAZ)
- 91. Konstantin Vasilev (BUL)
- 92. Heikki Laitinen (FIN)
- 93. Harald Lemmerer (AUT)
- 94. Laurin Fravi (SUI)
- 95. Oskar Brandt (SWE)
- 96. Daniele Cappellari (ITA)
- 97. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
- 98. Mikuláš Karlík (CZE)
- 99. Rju Jamamoto (JPN)
- 100. Denys Nasyko (UKR)
- 101. Jake Brown (USA)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 90 b
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 75 b
3. Roman Rees (GER) 60 b
4. Sebastian Samuelsson (SWE) 50 b
5. Emilien Jacquelin (FRA) 45 b
6. Filip Fjeld Andersen (NOR) 40 b
7. Johannes Dale (NOR) 36 b
8. Jesper Nelin (SWE) 34 b
9. David Zobel (GER) 32 b
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 31 b
28. Michal Šíma (SVK) 13 b
32. Michal Krčmář (CZE) 9 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 119 b
2. Martin Ponsiluoma (SWE) 118 b
3. Sturla Holm Laegreid (NOR) 115 b
4. Roman Rees (GER) 110 b
5. Niklas Hartweg (SUI) 100 b
6. Sebastian Samuelsson (SWE) 95 b
7. David Zobel (GER) 92 b
8. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 67 b
9. Johannes Dale (NOR) 61 b
10. Jesper Nelin (SWE) 61 b
20. Michal Krčmář (CZE) 37 b
39. Jakub Štvrtecký (CZE) 14 b
40. Michal Šíma (SVK) 13 b
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:09.0 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +10.5
3. Roman Rees (GER) +28.8
4. Sebastian Samuelsson (SWE) +36.2 (1)
5. Emilien Jacquelin (FRA) +39.5 (1)
6. Filip Fjeld Andersen (NOR) +49.7 (1)
7. Johannes Dale (NOR) +55.3 (1)
8. Jesper Nelin (SWE) +1:02.1 (1)
9. David Zobel (GER) +1:05.0 (1)
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:05.1 (2)
11. Benedikt Doll (GER) +1:10.2 (2)
12. Johannes Kühn (GER) +1:13.4 (2)
13. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:14.6 (2)
14. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:16.3 (1)
15. Fabien Claude (FRA) +1:16.9 (1)
16. Niklas Hartweg (SUI) +1:17.1 (1)
17. Justus Strelow (GER) +1:24.3
18. Tarjei Bø (NOR) +1:24.8 (2)
19. Adam Runnalls (CAN) +1:27.5 (1)
20. Sean Doherty (USA) +1:30.5 (1)
21. Jakov Fak (SLO) +1:31.9 (2)
22. Vytautas Strolia (LTU) +1:32.3 (2)
23. Campbell Wright (NZL) +1:32.8 (1)
24. Thierry Langer (BEL) +1:33.3 (1)
25. Dmitrii Shamaev (ROU) +1:41.8
26. Florent Claude (BEL) +1:45.0 (1)
27. Antonin Guigonnat (FRA) +1:45.3 (1)
28. Michal Šíma (SVK) +1:45.7
29. Philipp Nawrath (GER) +1:46.6 (2)
30. Artěm Pryma (UKR) +1:46.9 (1)
31. Tero Seppälä (FIN) +1:48.4 (2)
32. Michal Krčmář (CZE) +1:49.8 (1)
33. Olli Hiidensalo (FIN) +1:50.2 (1)
34. Eric Perrot (FRA) +1:51.5 (1)
35. Emilien Claude (FRA) +1:59.0
36. Bohdan Cymbal (UKR) +1:59.5 (1)
37. Vaclav Cervenka (USA) +2:01.4 (1)
38. Alex Cisar (SLO) +2:01.9 (1)
39. David Komatz (AUT) +2:02.1 (1)
40. Taras Lesjuk (UKR) +2:03.0
42. Tomáš Mikyska (CZE) +2:03.8
51. Mikuláš Karlík (CZE) +2:14.2 (2)
65. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:38.3 (3)
70. Jonáš Mareček (CZE) +2:49.4 (2)
86. Tomáš Sklenárik (SVK) +3:22.5 (4)
Co se týče českých barev, zde mnoho radost dnes nezažijeme. Nejlepším reprezentantem se stal Michal Krčmář, jenž jednou chyboval na stojce, ale na trati mu to moc nejelo. Celkově je z toho tedy až dvaatřicátá pozice. Do stíhačky se podívá ještě Tomáš Mikyska, který sice střílel čistě, ale běh už tak dobrý nebyl. Celkově je Mikyska čtyřicátý druhý. Mikuláš Karlík taktéž ještě do zítřejší stíhačky postoupil, takže tam bude trojnásobné zastoupení Čechů, ovšem jejich výchozí pozice není nejlepší.
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:03,3 (1)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +2,8 (0)
3. Roman Rees (GER) +21,3 (0)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +26,2 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +31,0 (1)
...
22. Michal Šíma (SVK) +1:04,7 (0)
29. Tomáš Mikyska (CZE) +1:17,1 (0)
38. Michal Krčmář (CZE) +1:22,7 (1)
53. Jonáš Mareček (CZE) +1:42,1 (2)
62. Mikuláš Karlík (CZE) +1:48,9 (2)
80. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:18,6 (3)
87. Tomáš Sklenarík (SVK) +2:33,9 (4)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 7:39,7 (0)
2. Filip Fjeld Andersen (NOR) +12,0 (0)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +12,4 (0)
4. Sturla Holm Laegreid (NOR) +14,6 (0)
5. David Zobel (GER) +17,9 (0)
...
16. Jonáš Mareček (CZE) +28,5 (0)
26. Jakub Štvrtecký (CZE) +39,2 (0)
29. Michal Šíma (SVK) +37,9 (0)
33. Michal Krčmář (CZE) +39,2 (0)
43. Tomáš Mikyska (CZE) +46,5 (0)
58. Mikuláš Karlík (CZE) +59,6 (1)
71. Tomáš Sklenárik (SVK) +1:06,1 (1)