Zlín – Kolín 4:3 (po pr.) | Litoměřice – Přerov 2:1 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
SC Marimex Kolín
Neděle 04.12.2022, 15:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Chance liga • 27. kolo

To je ode mne vše, děkuji všem čtenářům tohoto online přenosu za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (18:11:57)

Po zajímavé, vyrovnané bitvě tedy do druhé poloviny základní části této chanceligové sezony vstupují o chlup lépe Berani, když Kolín porážejí 4:3 po prodloužení. Rozhodně to ale znovu nebyl od vloni ještě extraligového mužstva nikterak oslnivý výkon. Zato Středočeši bojovali vskutku srdnatě a o lepší výsledek je připravila především nepříliš povedená první desetiminutovka druhé třetiny.

64:38 Antonín HONEJSEK - 4:3

64:38
    Zlín právě vstřelil branku!
    Přeci jen přichází rozhodnutí ještě v prodloužení! Utkání vyhrávají domácí Berani, kteří tak Kolín poráží poprvé v této sezoně. Kubiš zpoza branky skvěle nachytal Soukupa a našel volného ANTONÍNA HONEJSKA, který rychlou střelu rozhodnul o výsledku utkání. Asistence: Pavel Kubiš.

63:45
    Poslední minutu drží puk žlutomodří, ale spíše než že by rozjeli nějakou akci jej opravdu jen kontrolují.

63:10
    Přeci jen teď přišly hned za sebou solidní příležitosti nejprve na kolínské a následně i zlínské straně. Soukup má další dobrý zákrok.

62:40
    Subjektivně musím přiznat, že jde o dost možná nejnudnější prodloužení tři na tři, jaké jsem dosud viděl. Dosud nedošlo prakticky k žádné větší šanci.

62:02
    Matějček pozastavil rozjíždějící se akci a zajel s pukem zase až ke své bráně. Následně se dopustil jeden z jeho spoluhráčů postavení mimo hru při přejezdu do útočného pásma.

61:26
    Teď Gagova akce, ale skvěle chytající Soukup jeho zakončení pokryl.

60:52
    První větší akce prodloužení přichází až teď, Sedláčkova střela však rozhodně neměla gólové parametry.

60:01

Radost Kolínských, kteří vybojovali na zlínském ledě cenný bod! V závěru to byl drtivý tlak Zlína, který však rozhodující trefu nepřinesl, a tak nám o výsledku rozhodne až prodloužení, popřípadě nájezdy. Je jasné, že Zlín i Kolín berou alespoň bod.

60:00

59:27
    Zase to vypadalo na obrovskou příležitost pro Berany. Puk poskakoval kolem brankoviště, ale nikomu se jej nepovedlo usměrnit mezi tři tyče.

58:03
    Mrázek nachytal kličkou gólmana Kolína, vytáhl si jej a pak se snažil zpoza branky zakončit. V brankovišti se však rychle vyrojilo hned trio domácích a kotouč za každou cenu vystrčilo pryč z nebezpečí.

57:25
    Kolínští po vyhraném buly rychle vyhazují směr zlínská brána a šetří další důležité vteřiny. Je zřejmé, že hosté utkání směřují k prodloužení.

57:05
    Sedláček dostal přihrávku na zadní tyč a zkoušel usměrnit pohotově puk za záda Soukupa, ten se naštěstí pro hosty rychle přesunul.

Dnešní utkání sleduje 1376 diváků.

56:28
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Petr Moravec.

55:35
    Domácím se pěknou chvíli nechtělo zrovna spěchat s rozehrávkou, na což osazenstvo zareagovalo pískotem.

54:24
    Suhrada v předklonu opouští kluziště. Přidejme, že se během utkání zranil již Denis Kindl, který v tento moment není ani na střídačce, v péči lékařů skončil i Jan Bartko a ještě před utkáním odstoupil Libor Kašík.

53:50
    Nyní už se však Zlínští usadili v útočném pásmu a snaží se vymyslet jak dát možná rozhodující branku.

53:30
    Volnější pasáž kdy se puk jen tak předává z týmu na tým.

52:40
    Köhler jen tak nahodil hned po přechodu modré na kolínskou klec. Soukup puk přikryl a po reklamním bloku přijde buly v útočném pásmu domácích.

51:57
    Kachyňa dobře ubránil Moronga, který na levém křídle mířil k nebezpečnému zakončneí.

51:15
    Mrázek zachytil kotouč na obranné modré a vystřelil rychle dopředu. Měl však dost úzký prostor, kterým se mohl vydat, a tak jen zakončil mimo branku.

50:13
    Kachyňa se vrací na hrací plochu, domácí zcela bez úhony přežili tohle oslabení a hosté bez jakékoliv šance.

49:39
    Teď navíc hostům pískán ofsajd.

48:58
    Kolínu se nedaří usadit v části hřiště před Danielem Hufem, zatím se domácí brání výborně.

48:13
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Ondřej Kachyňa – 2 min., podrážení.

47:20
    Kolínští zase motají soupeře v jeho pásmu a hýří aktivitou. Nyní to vypadá, že pokud má někdo tento zápas vyhrát, měli by to být právě kozlové.

46:02
    Tohle opravdu nebylo vůbec povedené v podání Zlína. Zkažená přesilovka jen dokreslila opravdu špatný vstup domácích do třetí třetiny.

45:58
    A další vyhození, když Kachyňa nezachytil puk u mantinelu.

44:46
    Illéš zkusil projet do pásma a následně i k zakončení individuálně. Jeho kličky však nevedli k ničemu krom toho, že Kolínští zase mohli pošetřit spoustu vteřin a vyhodit přes celé kluziště.

44:21
    Zřejmě ani v přesilovce to Zlínští nebudou mít příliš jednoduché. Marimex si vybojoval vhazování až v útočném pásmu.

44:08
    Petr Moravec – 2 min., držení.

43:10
    Beranům se teď opravdu nedaří vymyslet jakékoliv založení útoku, několikrát za sebou jen tak vyhazují z pásma a na tribunách se začíná ozývat pískot.

42:34
    Kolínští se tedy po přestávce zvedli a zase výrazně otočili obrázek hry. V prvních minutách i vzhledem ke vstřelené vyrovnávací brance tlačí soupeře v jeho části hřiště.
    41:09 Lukáš PAJER - 3:3

41:09
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Prazvláštní situace vede k vyrovnání hostů hned zkraje třetí třetiny! Jeden z hráčů Kolína objel branku, po čemž kotouč zůstal v brankovišti a LUKÁŠ PAJER jej na několikrát dorazil až za Daniela Hufa. Asistence: Jan Půček.

40:13
    Kolínští se ujímají držení jako první a rozjíždí pozvolna úvodní akci třetího dějství.

40:01

Máme za sebou již čtyřicet minut hry a nutno říct, že druhá část nám přinesla dobrý hokej a hned čtyři branky. Berani po skvělém vstupu do třetiny otočili góly Gaga a Bukače rychle stav ve svůj prospěch a na jejich trefu ještě v polovině utkání navázal Kubiš, v přesilovce se ale povedlo Pajerovi snížit znovu na rozdíl jediného gólu. Třetí třetina tak slibuje napínavou podívanou.

Další třetina začne přibližně v 17:22.

40:00

39:42
    Vypadalo to na icing Zlína, Cibák ale dle názoru rozhodčích mohl zahrát puk, a tak se dohraje třetina zřejmě mezi beky hostů.

38:48
    Kubiš se snažil skrýt svůj taháček z dálky za kolínské beky, brankář Soukup si však jeho střelu bez problémů vyhlédl.

38:16
    Nyní naopak icing Kolína a Berani se po delší době dostanou před branku hostí.

37:55
    Teď navíc nepovedené střídání ševců, kteří rychle utekli vystřídat, ale někdo se pozapomněl a více jak deset vteřin byli na ledě jen čtyři hráči ve žlutém.

37:22
    Zlínská lajna je už na ledě dlouho. Po předchozí situaci nemohla vystřídat, teď se zase dopustila zakázaného uvolnění a někteří hráči jsou již v předklonu značně vyčerpáni.

36:57
    Čáp vypálil až od vlastní modré čáry a kotouč mířil na zlínskou bránou, Huf vzal touš do lapačky a raději podržel.

35:47
    Přečíslení dvou na jednoho, při němž Pajer dostal přihrávku z křídla a snažil se co nejrychleji zakončit. Puk si ale musel zpracovat, neboť měl hůl ven ze hřiště, a tak se Huf stihl přesunout.
    34:25 Lukáš PAJER - 3:2

34:25
    To jsem ale Zlínským zakřikl, protože Kolín přeci jen využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl jediného gólu! LUKÁŠ PAJER zkoušel srazit přihrávku ze strany mezi Hufovy betony, zlínský gólman si přitom vyhodil puk holí do vzduchu a ten mu přeskočil lapačku až za brankovou čáru. Asistence: Štěpán Matějček.

33:40
    Berani ubránili skoro minutové oslabení ve třech a výborně se jim zatím daří i v pokračující početní nevýhodě při počtu čtyř hráčů na ledě.

32:47
    Michal Gago – 2 min., podrážení.

32:24
    Ondráček ušetřil ševcům další cenné vteřiny vyhozením přes všechny čáry.

32:18
    Po lehkém nahození jednoho z hráčů Marimexu kryje puk do lapačky Daniel Huf.

31:43
    Husa zabojoval a tvrdým přiražením soupeře k mantinelu na krátko získal kotouč.

31:39
    Ondřej Kachyňa – 2 min., držení.

30:35
    Nepříjemný odraz od mantinelu mohl vést až ke gólu Kolína! Huf už vyjížděl za bránu, aby rozehrál, jenže puk najednou směřoval na střed. Jen pohotová reakce Hejcmana odvrátila katastrofu.

30:14
    Neobratnost hráčů Kolína. Dva při snaze vybojovat puk za bránou Hufa spadli na led a Zlínští tak mohli vyrazit vpřed.
    29:05 Pavel KUBIŠ - 3:1

29:05
    Ale přichází pravý opak, Zlínští i přes nevyužité početní výhody navyšují náskok! Zbořil se obětavě vrhnul skokem po kotouči, který mu trochu ujel, aby mohl vyslat na druhé straně si najíždějícího úplně volného Hejcmana. Ten si puk prohodil mezi nohami a v samostatném nájezdu Soukupa nepřekonal. Brankář hostů ale vyrazil hrací předmět betony jen před sebe, kde stál zcela volný PAVEL KUBIŠ a ten už dorážel do úplně odkryté klece. Asistence: Darek Hejcman, Mikuláš Zbořil.

28:43
    Tohle může zase trochu vybudit hostující tým, kteří přežili dlouhé oslabení ve třech i následně ve čtyřech.

28:31

28:13
    Kubiš dlouho signalizoval střelu „golfákem”, místo toho však vyslal střílenou přihrávku ještě do strany na Illéše. Ten se pokusil o rychlé zakončení, ale Soukup byl u něj velmi rychle. Skvělý zákrok.

27:27
    Síla už najel zpět na led, navíc právě v době, kdy se kozlům povedlo vyhodit. Celá situace končí zákrokem Daniela Hufa a vhazováním po jeho pravici.

26:35
    Dvojnásobná přesilovka pro ševce a jediná možnost navýšit vedení. Padesát vteřin pět na tři!

26:32
    Matěj Morong – 2 min., hákování.

26:03
    Zvláštní situace v předbranovém prostoru Kolína, kde se zřejmě srazilo více hráčů a především Hejcman tam upadl velmi nepříjemně.

25:22
    Vojtěch Síla – 2 min., podrážení.

25:20
    Huf vyjel kousek z brankoviště, aby mohl rychle rozehrát, ale jeho nahrávka na Husu nebyla ideální. Přesto Zlínu paradoxně pomohla, neboť Husa byl při přebírání puku podražen.

24:27
    Talafa měl před sebou i kolem sebe dost volného prostoru, a tak zkusil zamířit a tahem vyslat střelu od modré na Soukupa. Střela však nešla ani mezi tři tyče.

23:15
    V šanci hned také Honejsek, který najížděl chvíli volný poměrně z úhlu na kolínského gólmana. Snažil se jej vymíchat, ale neměl příliš velký manévrovací prostor.
    22:50 Daniel BUKAČ - 2:1

22:50
    Skvělý vstup domácích do druhé třetiny! Berani potvrzují herní převahu z předchozí dvacetiminutovky, když výrazně zjednodušili hru a otáčí skóre. Hejcman nahrál na modrou DANIELU BUKAČOVI, který prostě napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Darek Hejcman, Bedřich Köhler.

22:26
    Gago hledal bekhendem na druhém křídle Kubiše. Bek Kolína jeho nápad odhalil, avšak srazil puk jen před vlastní branku, kde následně ještě vznikl závar.

21:38
    Honejsek vybojoval kotouč při střídání soupeře a vyrazil do útoku. Ze situace, jež mohla být i velmi zajímavým přečíslením, ale nakonec není vůbec nic.
    20:39 Michal GAGO - 1:1

20:39
    Po akci Kolína přišel naopak rychlý brejk Beranů, kteří ujížděli ve třech na dva. Na ose byli dobře postavení dva bránící hráči Kolína, a tak to vzal na sebe MICHAL GAGO, jenž s trochou štěstí prostřelil brankáře Soukupa.

20:10
    Puku se nejprve ujímají hosté a rovnou si připisují střelecký pokus.

20:01

Jak výrazně domácí v úvodním dějství přehrávali soupeře vykresluje dobře statistiky počtu střel, jejichž poměr byl 13:4. Velmi dobře se Beranům dařilo i při vhazování, kde si oproti kozlům vedli skoro dvakrát lépe – 13:6.

Další třetina začne přibližně v 16:23.

Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu Zlína s Kolínem, po nichž mohou na tváři větší úsměv hosté, kteří se zásluhou Jana Půčka a jeho premiérové trefy v dresu Marimexu při svém druhém startu za tento tým dostali do vedení. Zlínští sice drtivou část třetiny měli výraznou převahu, gól ale vstřelit nedokázali.

20:00

19:19
    Kachyňa se dostal až za bránu soupeře, kde také předvedl solidní technickou dovednost. Protihráče si obhodil o konstrukci kolínské brány.

18:51
    Kotouč vyletěl z kluziště otevřenými vrátky od zlínské střídačky, a tak se vhazuje ve středovém kruhu.

18:09
    Nejprve to vypadalo za icing ze strany hostů, který ale sudí nepískali, následně se Kolínští dopustili velmi těsného ofsajdu, jenž už čároví označil za provinění proti pravidlům.

17:33
    Výborná pasáž Beranů, kteří znovu uzamknuli soupeře. Chybí jen nějaké opravdu nebezpečné zakončení, které by přineslo kýžené vyrovnání.

16:47
    Illéš je dnes aktivní. Hned po buly se pokusil bez rozpaků vyslat puk na Soukupa, jenž si jej ale úspěšně našel.

16:43
    Ondráček si zpracoval přihrávku od modré bekhendem a zkusil vystřelit z otočky.

15:45
    Talafa najel po levém mantinelu do pásma a zkoušel najít na středu kluziště jednoho ze spoluhráčů, jenže s ním jeli hned dva bránící hráči.

15:05
    Honejskova hrubka v rozehrávce umožnila šanci Matějčkovi, ten z první těsně minul Hufovu bránu.

14:40
    Suhradův pokus od modré také nezdařen, Kolínští vyhazují.

13:32
    Střelu ze strany odrazil kolínský gólman jen vedle sebe, kde na hraně brankoviště číhali hned dva hráči ve žlutém dresu. Stačilo by trefit kotouč a ten už by jistě směřoval do odkryté sítě, ale nezdařilo se.

13:20
    Zlínští po vyhraném buly zkusili pár přihrávek po modré. Celou akci pak z pravého křídla zakončil Illéš, ale Soukupa nenachytal.

13:03
    René Piegl – 2 min., krosček.

12:46
    Kubiš dvakrát spadl při boji o clonění Soukupovi. První zákrok ještě sudí nechal být, podruhé však již zdvihl svou pravici a vyhazuje jednoho z hráčů Kolína na dvě minuty.

12:12
    Domácí mezitím v plném počtu a uzavřeli soupeře v jeho pásmu.

11:02
    Velká příležitost domácích v oslabení! Bukač dostal puk na modrou čáru a ještě měl před sebou zcela volného Hejcmana. Ten ale hrací předmět netrefil příliš dobře, čepel měl totiž obráceně, než by bylo třeba.

10:40
    Ondráček vyhrál další buly, zatím jsou v nich dnes domácí výrazně úspěšnější. Po vyvezení puku tak našetřil cenné vteřiny.

10:25
    Kolín teď má početní výhodu trvající zhruba minutu a čtvrt. Hned se nastěhoval do útočného pásma a snaží se kombinovat.

10:03

09:25
    Pavel Kubiš – 2 min., krosček.

09:07
    Střela Mrázka z první do břevna!

08:40
    Nepovedená kombinace hráčů ve žlutých dresech za bránu soupeře vede až k tomu, že se domácí sami vyhazují z pásma.

08:02
    Křepelkovi na modré přeskočil kotouč čepel a rychle za ním tak vysprintoval Honejsek. Hráč Kolína byl pochopitelně pomalejší, a tak pro jistotu soupeře zastavil nedovoleným zákrokem.

08:02
    Karel Křepelka – 2 min., nedovolené bránění.

07:40
    Berani chvíli drželi puk, ale rychle se s ním zabarikádovali v rohu a vedli se soupeřem boj právě tam. Celá situace však končí remízou a vhazováním před Soukupem.

07:06
    Kachyňova střela tečována vysoko nad, tedy do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu Zlína pro čtvrtou formaci týmu.

06:18
    Křepelka měl před sebou spoustu prostoru, a tak napřáhl a vyslal tvrdý projektil. Lapačkou si jej našel Daniel Huf. Následuje komerční přestávka.

05:59
    Zbořilova střela mimo bránu, puk pak po mantinelu objel celé kluziště.

05:47
    Žlutomodrým se nevydařil ani následný přechod do útoku, Husa vystřelil od modré, ale Honejsek už byl dávno za modrou lajnou. Úmyslný ofsajd.

05:13
    Špatná rozehrávka Beranů, kozlové ji dvakrát v řadě zastavili už na modré čáře.

03:55
    V pokračující hře čtyři na čtyři jsme viděli obrovské šance na obou stranách. Nejprve zakončoval Frömel, na druhé straně pak Kolínští měli rychlé přečíslení.
    02:33 Jan PŮČEK - 0:1

02:33
    Kolín vstupuje do utkání skvěle! Čáp jel při hře čtyři na čtyři po skvělé přihrávce Moronga sám na Hufa, který jeho zakončení vyrazil betonem přímo na hokejku dojíždějícího JANA PŮČKA, jenž už bez problémů dostal puk za záda domácího brankáře. Asistence: Matěj Morong, Zdeněk Čáp.

02:05
    Hrát se bude teď čtyři na čtyři.

02:05
    Darek Hejcman – 2 min., hrubost.

Jakub Cibák – 2 min., hrubost.

02:05
    Po zakončení Illéše a dorážení Hejmana vznikla bitka před brankářem Soukupem. Sudí bude vylučovat.

Ještě krátce k brankářské situaci Zlína. Vypadá to, že se Libor Kašík zranil při rozcvičce, neboť byl původně veden v zápisu jako hlavní brankář, ale následně byl zápis poupraven s tím, že chytá Daniel Huf a záda mu kryje gólman z juniorky Tobiáš Synek.

00:50
    Talafa s první střelou od modré, byla ale zblokovaná.

00:01

Ve zlínské brance nakonec oproti původnímu značení stojí Daniel Huf.

Krásné nedělní odpoledne. Na Zimním stadionu Luďka Čajky už se nám vše chystá k zahájení prvního zápasu druhé poloviny základní části letošní Chance ligy, za pár okamžiků nám utkání začne.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa – P. Sedláček, Honejsek, Ondráček – Kubiš, Kindl, Frömel – Gago, Hejcman, Illéš – Köhler, Luža, Mrázek.

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Piegl, Křepelka, Niko, Čáp, T. Jelínek, Cibák, Naar – Ouřada, Korkiakoski, Sklenář – Zd. Král, Moravec, Morong – Pajer, Matějček, Síla – Lang, Polák, J. Půček.

Zlínští hokejisté jdou do důležitého souboje s Kolínem v zajímavé pozici, poprvé totiž nastoupí pod vedením nového generálního manažera. Včera klub po dohodě majitelů definitivně převzal podnikatel a bývalý brankář Robert Hamrla. Během příštího dne pak lze v klubu podle všeho očekávat smršť dalších zásadních změn. Jak se vyjádřil hlavní kouč Rostislav Vlach, ledasco se zřejmě bude odvíjet právě od výsledku tohoto utkání. Pokud by tedy ševci prohráli, je také dost možné, že bude realizační tým pod jeho vedením odvolán. Berani totiž mají za sebou šňůru tří porážek v řadě, během níž podlehli dokonce i suverénně poslednímu celku Pardubicím "B". Aktuálně tak jsou v tabulce Chance ligy až na devátém místě s 35 body, a to ještě mají více odehraných zápasů než soupeři nad i pod ním.

Kolín naproti tomu prochází rozhodně jedním z lepších období dosavadní sezony. V posledních šesti zápasech jen dvakrát prohrál po základní hrací době a jednou podlehl na nájezdy, jinak zapsal tři tříbodová vítězství. Docela nepříjemně jej tak každopádně čeká druhý zápas za čtyřiadvacet hodin, neboť včera hrál náročný duel na ledě Vsetína, kde mu bodový zisk ušel až v úplně posledních minutách. Jinak pozor by si Zlínští měli dávat především na dvojici Jan Veselý (13+9), Zdeněk Král (6+20), kteří jasně kralují týmové produktivitě. Kolín má každopádně se Zlínem velmi dobré zkušenosti. Ve vůbec prvním zápase ševců v Chance lize zvítězil 1:4 a obávaného soka následně porazil i na domácí půdě 4:3. I vzhledem k tomu tak těžko určit favorita utkání, jež bude jistě dosti zajímavé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

David Jabůrek

Branky a nahrávky: 21. Gago, 23. Bukač (Hejcman, Köhler), 30. Kubiš (Hejcman, Zbořil), 65. Honejsek (Kubiš) – 3. J. Půček (Morong, Čáp), 35. Pajer (Matějček), 42. Pajer (J. Půček)

Berani Zlín: Huf – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa – P. Sedláček, Honejsek, Ondráček – Kubiš, Kindl, Frömel – Gago, Hejcman, Illéš – Köhler, Luža, Mrázek.
    Trenér: Rostislav Vlach

Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Zídek, Komínek