Zlín – Kolín 4:3 (po pr.) | Litoměřice – Přerov 2:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Neděle 04.12.2022, 16:00 • Litoměřice, Kalich Arena • Chance liga • 27. kolo

Ačkoliv Zubři před koncem utkání ještě zdramatizovali, na vítězství domácích tato skutečnost nic nemění. Ve druhé třetině se prosadili Koláček s Válkem a kališníci tak zápas vyhráli 2:1. To je ode mě pro dnešek všechno a u dalšího online přenosu na počtenou.

59:23
    Kudělka pálil z levého kruhu, ale přestřelil.

58:31
    Přerov pokračuje bez gólmana.
    58:31 Daniel MINISTR - 2:1

58:31
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hned po vhazování se puk dostal těsně před branku na hůl DANIELA MINISTRA, jenž propálil Tomáše Krále mezi betony.
    Asistence: Antonín Pechanec, David Březina.

Dnešní utkání sleduje 930 diváků.

58:29
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

58:29
    David Březina vyslal projektil od pravého mantinelu, ale Král měl lapačku připravenou.

57:27
    Přerov zakládá útočnou akci od vlastní branky, Jan Svoboda prověřil beton domácího brankáře.

56:16

55:59
    David Chroboček se snažil skákající kotouč dostat za záda brankáře Stadionu, domácí obrana se k němu ale dostala včas.

55:22
    Stadion je ve čtyřech.

54:57
    Tomáš Kudělka to znovu zkusil z pravého kruhu, před brankou čekal ještě Tomáš Doležal, ale domácímu brankáři puk nevypadl.

54:31
    Tomáš Kudělka dvakrát pálil z pravého kruhu, ale obě dělovky Tomáš Král vyrazil. Poté puk sice skončil za domácím gólmanem, to bylo ale už po přerušení hry rozhodčími.

54:16
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Lukáš Válek – 2 min., nedovolené bránění.

53:41
    David Chroboček dostal nahrávku na levý kruh, jeho dělovka proletěla mimo Královu klec.

53:17
    Filip Kuťák – 2 min., podrážení.

53:13
    Robert Černý pálil ze středu modré, ale pouze do připraveného domácího gólmana.

53:08
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou.

52:12
    Jebavý vyslal dělovku od modré, trefil ale pouze nohu jednoho ze soupeřů.

52:07
    Zubry zastavil ofsajd.

-25:51
    Jakub Svoboda se prokličkoval do útočného pásma ale kališníci ho rychle vyprovodili zpět k Danielu Královi.

50:36

50:13
    David Chroboček pálil z levého kruhu ale Tomáš Král byl připravený.

49:43
    Zubři mají problém se vůbec dostat do útočného pásma.

48:36
    Josef Slavíček – 2 min., podrážení.

48:27
    Jakub Svoboda vyslal dělovku z mezikruží! Puk ale letěl mimo tři tyčky.

48:17
    David Chroboček pálil od modré lajny, puk ale skončil v ochranné síti a vhazuje se po pravici domácího gólmana.

47:56
    Michal Vitouch pálil ze středu pravého kruhu na horní růžek přerovské klece, ale Daniel Král měl lapačku na správném místě.

47:12
    Daniel Indrák mířil ve vlastním oslabení vstříc Tomáši Královi, do střely z pravého kruhu se ale položil Jan Výtisk.

46:11
    Stadion velmi rychle kombinuje v útočném pásmu, Holý se dostal na levém kruhu ke střele ale Daniel Král svůj tým zatím drží.

45:54
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Tomáš Kudělka – 2 min., sekání.

45:21
    Domácí si zahrají další přesilovou hru.

44:53
    Antonín Pechanec stál před odkrytou domácí svatyní, branku ale minul.

44:21
    Lukáš Válek nadvakrát střílel z vrcholu pravého kruhu, ale Daniela Krále tentokrát nepřekonal.

43:38
    Tomáš Doležal pálil z pravého kruhu, do střely se ale postavil Jan Výtisk.

43:03
    Hosté jsou stále na puku, ale přechod přes střední pásmo se jim nedaří.

42:21
    Z levého kruhu pálil Dobša, Jebavý tuto střelu ale zblokoval.

41:40
    David Březina byl před domácí brankou hodně důrazný, Tomáš Král ale prostor u levé tyčky utěsnil.

41:16
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:14
    Filip Kuťák se s pukem dostal až na střed levého kruhu, jeho střela byla ale sražena mimo.

40:39
    Procházka zaváží kotouč do útočného pásma, ale Zubři rychle stěhují hru k Tomáši Královi.

40:01

Statistiky po 2. třetině:

Vyloučení: 3:5
    Střely na branku: 25:21
    Bloky: 8:10¨
    Vhazování: 19:25

Ve druhé třetině se domácí fanoušci mohli dvakrát radovat. Kališníkům už se podařilo využít i přesilovou hru a Stadion tak zaslouženě vede 2:0. Poslední třetina začne cca v 17:44.

40:00

39:33
    Tomáš Doležal pálil z mezikruží, Tomáš Král ale puk ukryl ve své výstroji.

39:15
    Josef Jícha – 2 min., sekání.

Rok Macuh – 2 min., sekání.

38:40
    Koláček znovu pálil z mezikruží, jeho dělovku ale Daniel Král chytil do lapačky.

38:09
    Domácí kapitán při střele od modré pouze zlomil svou hůl.

37:46

37:42
    Jaroslav Kracík si najel do rohu za Daniela Krále, odkud přihrál na levý kruh na Josefa Koláčka, ten ale dělovkou tentokrát soupeřova gólmana nepřekonal.

37:18
    Kuťák s Procházkou drží kotouč v útočném pásmu.

36:50
    Jiří Krisl pálil od modré, jeho střelu domácí gólman ale zlikvidoval vyrážečkou.

36:36
    Tomáš Kudělka znovu pálil, tentokrát od pravého mantinelu, kotouč ale rozvlnil pouze ochrannou síť nad Tomášem Králem.

35:51
    Holý zblokoval střelu Kudělky a osvobodil své spoluhráče.

35:46
    Václav Veber – 2 min., podrážení.

35:07
    Jan Svoboda pálil z mezikruží, ale domácí kapitán jeho střelu zblokoval.

35:00
    David Březina orazítkoval střelou z levého kruhu tyčku domácí klece!

34:35
    Veber pálil z vrcholu levého kruhu, ale Daniel Král kotouč vyrazil levým betonem.

33:36
    33:36 Lukáš VÁLEK - 2:0

33:36
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion poprvé v utkání využívá přesilovou hru! LUKÁŠ VÁLEK střílel z levého kruhu přesně do rohu přerovské branky.
    Asistence: Josef Jícha, Jan Holý.

32:27
    Jaroslav Kracík chtěl oklamat Daniela Krále, najížděl si na pravou tyčku, ale hostující gólman vyjel s ním a bekhendovou střelu zneškodnil lapačkou. Kracík klec objel a zkusil zacílit do odkryté sítě, ale přerovský obránce mu v tom zabránil.

31:56
    Patrik Tarnoczy – 2 min., hákování.
    30:47 Josef KOLÁČEK - 1:0

30:47
    JOSEF KOLÁČEK si najel mezi kruhy a poprvé v zápase propálil Daniela Krále!
    Asistence: Petr Ton, Jaroslav Kracík.

30:16
    Kališníky zastavuje ofsajd.

29:35
    Jan Výtisk vyslal dělovku z levého kruhu, Válek byl před brankou připravený na teč, ale kotouč netrefil a puk skončil v ochranné síti.

28:40
    Michal Vitouch se z otočky v mezikruží snažil o střelu, kotouč ale netrefil.

27:40
    Ton vyjíždí s pukem do útočného pásma, před branku se ještě dostal Kracík, ale Daniel Král si zatím drží čisté konto.

27:25
    Po srážce s jedním ze soupeřů zůstal na ledě ležet Ondřej Procházka, který se jen těžce zvedá.

26:50
    David Chroboček pálil od levého mantinelu, ale minul klec.

26:02
    Tomáš Král – 2 min., zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník, odpyká P. Svoboda.

25:37
    Jan Cikhart zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu, vybruslil si až mezi kruhy, odkud vypálil. Přerovský brankář ale puk úspěšně vyrazil.

25:21

25:01
    Válek od pravého mantinelu vyslal zpětnou přihrávku křížem na Jana Holého, jenž ale zlomil svou hokejku.

24:30
    Antonín Pechanec na druhý pokus vhazuje puk přes všechny čáry. Stadion se rychle vrátil a Daniel Král zákrokem přerušuje hru.

24:16
    Josef Koláček z levého kruhu vypálil na levou tyčku, gólman hostí si zákrokem příliš jistý nebyl a posunul při něm branku.

23:24
    Ondřej Procházka pálil z pravého kruhu na bližší tyčku, ale Daniel Král vykopl kotouč betonem.

23:15
    Jan Svoboda – 2 min., sekání.

22:53
    Zubři se sice dokážou dostat do útočného pásma, ale kališníci je odtud rychle vyprovodí. Hraje se hlavně v prostřední třetině ledové plochy.

22:32
    Tomáš Král po střele od pravého mantinelu vyrazil puk do ochranné sítě, vhazuje se po jeho pravici.

22:18
    Zubry v postupu zastavil ofsajd.

20:59
    Procházka pálil hned po vhazování, ale Černý puk znovu vyrazil mimo.

20:55
    Jícha pálil od levého mantinelu, ale Robert Černý letící puk srazil do ochranné sítě.

20:11
    Lukáš Válek sice zachytil rozehrávku Přerova v jeho obranném pásmu, podle sudích ale hrál vysokou holí a hra se stěhuje před domácího gólmana.

Vhazování: 6:11

V první periodě jsme zde v Litoměřicích žádnou branku neviděli. Domácí dostali výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázali přetavit v úspěch. Oba celky si tvoří šance a hra je velmi vyrovnaná. Prostřední dvacetiminutovka začne cca v 16:47.

20:00

19:39
    Jan Svoboda pálil z mezikruží na vyrážečku Tomáše Krále, druhou střelu zvolil ze středu modré čáry, ale domácí gólman zasáhl pravým betonem.

18:43
    Ze středu modré lajny pálil Jan Holý, ale pouze přesně na vyrážečku přerovského brankáře.

17:59
    Jakub Šedivý pálil od modré od levého mantinelu, gólman Přerova puk chytil do lapačky a rozehrál.

17:31
    Jan Cikhart zavezl kotouč do útočné třetiny, za brankou ale jeho spoluhráči o kotouč přišli. Při druhém výpadu domácích už musel zasahovat i Daniel Král, který přerušil hru.

16:53
    Přerovský kapitán vyslal střelu od levého mantinelu od modré, ale Němec ji zblokoval a Tomáš Král tak zasahovat nemusel.

16:47
    Koláček protečoval kotouč za branku soupeře, ale pouze na zakázané uvolnění.

15:54
    Daniel Ministr pálil z mezikruží z otočky, ale domácí gólman byl znovu připravený.

15:07
    Daniel Indrák vypálil z blízkosti na levou tyčku domácí klece, Tomáš Král ale puk vyrážečkou vyrazil. Další střelu ze středu modré zkusil Robert Černý a domácí gólman raději přerušuje hru.

14:55
    Filip Kuťák vypálil z mezikruží, ale puk skončil pouze v ochranné síti.

13:58
    Na buly byli znovu úspěšnější hosté, ale kališníci rychle vrátili hru před jejich bývalého spoluhráče.

13:40
    Jan Holý rozehrál ve vlastním pásmu nepřesně, ale Přerov se na útok nezmohl. Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje Daniel Král a vhazovat se bude po jeho levici.

13:20

12:44
    Lukáš Válek napřáhl na středu modré lajny ale prudkou střelou pouze rozezvučel plexisklo za brankou hostí.

12:10
    Domácí kapitán vyslal dělovku od modré, ale kotouč se přes několik hráčů k brance nedostal. Po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra vykázána do středního pásma.

11:47
    Daniel Ministr vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

11:20

11:20
    Lukáš Válek byl před brankou v dobré střelecké pozici, ale byl faulován.

10:50
    Od pravého mantinelu chtěl vystřelit Filip Dvořák, ale puk mu sjel z hole.

10:15
    David Dobša si najel na pravý kruh a snažil se o střelu, domácí obrana ale zafungovala na jedničku.

09:14
    Koláček od vlastní branky nepřesně rozehrál na Kracíka a Zubři se udrželi v útočném pásmu, napodruhé už se kališníkům ale přece jen povedlo přestěhovat hru před Daniela Krále.

08:52
    Zakázané uvolnění Stadionu.

08:02
    Ondřej Procházka vyslal dělovku z levého kruhu, branku soupeře ale přestřelil.

07:09
    Holý zakládá akci od Tomáše Krále. V útoku ale Stadion příliš dlouho nevydržel.

06:31
    Rok Macuh pálil od modré, letící puk se snažil před branku tečovat Daniel Indrák, ale marně.

05:58
    Cikhart přihrával za branku na Slavíčka, ten ale kotouč nedojel a kališníci se musí vracet.

05:38
    Jakub Šedivý pálil od levého mantinelu od modré lajny, Daniel Král ale neměl zakrytý výhled a puk bez problémů lapil.

04:56
    Kuťák pálil z levého kruhu, vyražený kotouč se snažil dorazit Josef Koláček, ale Daniela Krále nepřekonal.

04:11
    Filip Kuťák se snažil probít do útočného pásma, ale přes modrou čáru opět nepřešel, na druhou stranu míří s pukem Jakub Svoboda.

03:45
    Kališníkům se přechod do útočného pásma příliš nedaří, Jiří Goiš zavážel puk do obranného pásma Stadionu, ale zastavil ho ofsajd.

03:05
    Vhazování vyhráli hosté a okamžitě nahodili kotouč do útočného pásma, vracet se musel Jícha, který nahrál na Přemysla Svobodu do útočného pásma.

03:02
    Zakázané uvolnění Přerova.

02:46
    První přesilovku Stadion nevyužil, v tlaku pokračuje Jebavý.

02:35

01:54
    Jiří Goiš osvobodil své spoluhráče a Zubři mohou vystřídat.

00:34
    Tomáš Kudělka – 2 min., podrážení.

00:27
    Přemysl Svoboda zahájil útočný výpad.

00:01

Hráči už za znění hymny litoměřického hokeje též nastoupili na led a zápas začne za pár vteřin.

Ještě jednou vám přeji krásné nedělní odpoledne z Kalich Areny. Sudí už krouží po ledové ploše a za malou chvíli nastoupí i hráči obou týmů.

HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Š. Němec, Výtisk (C), Veber, Holý (A), J. Šedivý, Hampl – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, M. Vitouch, Cikhart.
    Trenér: Miroslav Přerost

HC ZUBR Přerov: Da. Král (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Krisl (C), Chroboček, M. Novotný, Hrdinka, Ševčík – Jakub Svoboda, Ministr, Doležal (A) – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Dobša, Macuh, Indrák – Goiš, F. Dvořák, Tarnoczy.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Belko, Baxa.

Statistiky před utkáním:

Postavení v tabulce: 3. místo (44 bodů)
    Skóre: 88:71
    Nejproduktivnější hráč: Filip Kuťák (14+12)
    Nejlepší střelec: Filip Kuťák (14 gólů)
    Nejproduktivnější obránce: Jan Holý (5+11)
    Úspěšnost brankáře: Tomáš Král (91,32 %)
    Poslední utkání: Litoměřice – Frýdek Místek 2:1pp

HC Zubr Přerov

Postavení v tabulce: 7. místo (41 bodů)
    Skóre: 56:55
    Nejproduktivnější hráč: Jakub Svoboda (7+10)
    Nejlepší střelec: Jakub Svoboda (7 gólů)
    Nejproduktivnější obránce: Robert Černý (2+9)
    Úspěšnost brankářů: Michal Postava (93,51 %), Daniel Král (96,67 %)
    Poslední utkání: Sokolov – Přerov 2:1sn

Přeji vám krásný nedělní den z Kalich Areny u předehrávky 27. kola. Utkání odstartuje v 16 hodin.

Litoměřice včera hrály na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Dlouho v utkání vedly o jednu branku, ale 121 vteřin před koncem základní doby hosté srovnali. V prodloužení o vítězství Litoměřic rozhodl obránce Jakub Šedivý.

Přerov absolvoval poslední utkání stejně jako kališníci v sobotu, kdy vyjel na led Sokolova. Průběh utkání byl podobný jako v Kalich Areně, domácí od první třetiny vedli o jednu branku a hostům se ve třetí třetině podařilo vyrovnat. Prodloužení ale o vítězi nerozhodlo a v nájezdech byl úspěšnější Baník.

Se Zubry se v neděli Stadion utká už po třetí v sezoně a podruhé pod Radobýlem. Přerovští zavítali na sever Čech v 1. kole letošního ročníku. Po první třetině domácí vedli po dvou využitých přesilovkách 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by neměli uspět. Když se ale ve druhé části přesně trefili David Březina s Janem Svobodou, bylo vyrovnáno. Ve 43. minutě rozvlnil litoměřickou síť Rok Macuh, kališníci už odpovědět nedokázali a úvodní zápas sezony prohráli 3:4.

Souboj v MEO Areně byl také vyrovnaný. První branka padla až ve 26. minutě, když domácího gólmana překonal Gajda, o osm minut později však trefou odpověděl Doležal. Necelé tři minuty před koncem prostřední části vrátil vedení hostům Guman, ale Černý znovu dokázal vyrovnat. Po pětašedesáti minutách bylo skóre stále vyrovnané a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšný pouze Filip Kuťák a Litoměřice tak z Moravy přivezly cennou výhru.

Trenér Robert Svoboda se může spoléhat především na oporu v brankovišti, tou je Michal Postava, jenž je s úspěšností 93,51 % současným třetím nejlepším gólmanem Chance ligy. Přerov je také týmem, jenž pravidelně zasypává soupeře velkým počtem střel. Zubři průměrně vystřelí v utkání více jak třiatřicetkrát a vedou tabulku.

Nedělní soupeř Stadionu se zároveň může spoléhat na vhazování, ve kterých je s úspěšností mírně pod 55 % druhým nejlepším celkem soutěže. Co se ale ve venkovních utkáních Přerovu příliš nedaří jsou přesilové hry, ve kterých uspějí jen v necelých 16 % případů.

Zubři mají ve svých řadách hned dva hráče s vůbec nejdelším časem stráveným na ledě v letošní sezoně. Robert Černý je s časem 579:37 lídrem tabulky, o 35 vteřin méně strávil na ledové ploše Tomáš Kudělka.

V pořadí hráčů podle obdržených trestných minut se na 7. příčce s 34 trestnými minutami nachází obránce Jiří Krisl, jenž zároveň s pětadvaceti zblokovanými střelami uzavírá nejlepší desítku hráčů v této statistice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 31. Koláček (Ton, Kracík), 34. Válek (Jícha, Holý) – 59. Ministr (Pechanec, Březina)

HC ZUBR Přerov: Da. Král (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Krisl (C), Chroboček, M. Novotný, Hrdinka, Ševčík – Svoboda, Ministr, Doležal (A) – Březina, Pechanec, Svoboda – Dobša, Macuh, Indrák – Goiš, F. Dvořák, Tarnoczy.

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Belko, Baxa