Edmonton – Montreal 5:3 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 6:2 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (po pr.)
Detroit – Vegas 1:4 (kon.) | NY Rangers – Chicago 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Seattle – Florida 1:5 (kon.) | Calgary – Washington 5:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:4 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 5:6 (2:3 po s.n.)
Ottawa Senators
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
San Jose Sharks
Neděle 04.12.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci nočního programu NHL budeme moci sledovat také utkání mezi Ottawou Senators a San Jose Sharks. Oba celky se podle očekávání pohybují mimo pozice, které zaručují postup do play-off. Uvidíme, který ze soupeřů si dneškem trochu vylepší náladu a statistiky.

San Jose Sharks:
    Pryč je doba, kdy za Sharks váleli Brent Burns nebo Joe Thornton a tým patřil k širší špičce NHL. Žraloci aktuálně procházejí přestavbou. Z 26 zápasů nasbírali 20 bodů a v tabulce Západní konference jim patří třinácté místo. Z posledních pěti utkání dokázal celek San Jose vyhrát jediné. V závěru listopadu zvítězil 4:0 v Montrealu. Prosinec však Sharks začali porážkou 1:3 v Torontu. Pozitivem této sezóny jsou výkony švédského zadáka Erika Karlssona. Ten si vzpomněl na nejlepší roky své kariéry, které strávil právě v Ottawě a je sverénně nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Ottawa Senators:
    Senátoři se v létě snažili své mladé mužstvo posílit. Do hlavního města kanady tak přišli Claude Giroux nebo Alex DeBrincat. Ani s nimi ale Sens postupové příčky do play-off zatím neatakují. 19 bodů z 23 odehraných utkání stačí až na předposlední patnácté místo tabulky Východní konference. Nutno říci, že z posledních čtyř duelů Ottawa zapsala velmi dobrých šest bodů za tři výhry. Naposledy zvítězila 3:2 v prodloužení na ledě NY Rangers.

Magnus Hellberg – 2 zápasy, průměr 2,00, úspěšnost 93,5 %, 0 nul

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

San Jose Sharks: Kähkönen (Dell) – E. Karlsson, Megna, Benning, Vlasic, Cicek, Šimek – Labanc, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), Gregor – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: MacDougall, Nicholson – Nansen, Mills.

Aktéři zápasu už jsou na ledě. Zazní hymny USA a Kanady.

00:01

00:12
    Claude Giroux vyhrál úvodní buly. Po chvíli se ale puku dotkli i hosté, kteří ho nahodili za branku Ottawy.

01:07
    Hosté v postavení mimo hru. Timo Meier trochu pozdržel vstup do útočného pásma, což bylo pro jeho akci osudné.

01:45
    Zatím se hraje bez nějaké příležitosti nebo i střely na branku.

02:07
    Zakázané uvolnění Ottawy.

02:17
    Alex DeBrincat vnikl do útočného pásma a připravil pro hostujícího brankáře Kaapa Kähkönena první práci.

03:20
    Opět DeBrincat. Ten se natlačil do zakončení z levé strany. Bekhendový pokus Kähkönen pokryl.

04:08
    Kotouč propadl za domácí obranu a Logan Couture najížděl sám na Forsberga. Po naznačení kličky do forhendu si stáhl puk na bekhend a posunul ho těsně vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Sens! Ten mu možná ještě pomohl lehkou tečí špičkou betonu.

05:13
    Hostům pískáno postavení mimo hru.

06:01
    Thomas Chabot zajel s pukem za branku Ottawy a čeká, až se mu spoluhráči rozestaví na rozehrávku.

06:19
    Zakázané uvolnění Sharks.

06:56
    Domácí kapitán Brady Tkachuk zasáhl v mele před brankou Sharks jednoho z bránících hráčů holí do obličeje. Dostává tak dvouminutový trest. Přesilovka hostí bude započata po reklamní pauze.

07:26
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Výborně sehraná přesilovka Žraloků! Důležitou úlohu sehrál nalevo operující Alexandr Barabanov. Ten dvakrát pálil z kruhu pro vhazování. Proti druhé střele se musel Forsberg přesouvat, což zvládl. Puk se však po jeho dobrém zákroku odrazil od zadního mantinelu přímo před odkrytou branku k TOMÁŠOVI HERTLOVI, který si už věděl rady. Asistence: Alexandr Barabanov a Timo Meier.
    07:26 Tomáš HERTL - 0:1

08:39
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Oskar Lindblom – 2 min., držení.

09:01
    Brady Tkachuk se prokličkoval do zakončení z levé strany a orazítkoval tyčku hostující branky!

09:11
    Nyní střílel z levého kruhu Alex DeBrincat, Kähkönen byl na místě.

10:19
    Nalevo byl připraven k ráně z voleje DeBrincat. Trefil jen protihráče.

10:25
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Také Senátoři svou první přesilovku využívají! Tim Stützle poslal puk před brankoviště, kde parkoval BRADY TKACHUK. Ten potvrdil, že je velmi důrazným hráčem a snad natřikrát zblízka protlačil hrací předmět za záda Kähkönena – 1:1. Asistence: Tim Stützle a Alex DeBrincat.
    10:25 Brady TKACHUK - 1:1

11:03
    Hosté podruhé vedou a opět se trefuje TOMÁŠ HERTL! Ten byl na konci krásné kombinace, kterou zahájil ziskem kotouče Kevin Labanc. Ten poté nahrál na pravou stranu útočného pásma Erikovi Karlssonovi, který okamžitě předložil puk před branku Hertlovi, jenž už to měl snadné – 1:2. Asistence: Erik Karlsson a Kevin Labanc.
    11:03 Tomáš HERTL - 1:2

13:20
    Z dálky vypálil Thomas Chabot. Brankář hostí byl pozorný.

14:05
    Mathieu Joseph našel střelou z pravé strany jen klín připraveného Kaapa Kähkönena. Následuje reklamní přestávka.

14:31
    Tomáš Hertl je při chuti! Jeho střelu z levého kruhu ztlumil ve výstroji Anton Forsberg.

15:32
    Na levé straně se vydal na útočný výlet Radim Šimek. Střelu českého obránce na bližší tyčku vyrážek Forsberg.

16:16
    Barabanov vypracoval šanci pro Logana Coutura, který z levého kruhu střílel vedle vzdálenější tyčky.

17:06
    Velká šance domácích! Drake Batherson posunul puk na Alexe DeBrincata, který jel sám na Kähkonena a situaci vyřešil ranou do levé tyčky!

17:44
    Hosté v přečíslení 2 na 1! Luke Kunin mohl nahrávat Boninovi, volil však střelu z pravého kruhu, kterou Forsberg vytěsnil vyrážečkou!

18:22
    Labanc hledal Hertla, jehož volej z pravé strany až na branku neprošel. Český útočník je namlsaný a útočí na hattrick.

19:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina nabídla zajímavý hokej. Viděli jsme šance, tyčky a také tři góly. O dva z nich se postaral český reprezentant ve službách hostujících Žraloků Tomáš Hertl. Mezi jeho zásahy se vklínila přesilovková trefa domácího kapitána Bradyho Tkachuka. Sens tak prohrávají se San Jose 1:2.

Statistiky po 1. třetině:
    Střely na bránu: 14 – 10 | Přesilová hra: 1/1 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:08.

20:01

20:44
    Marc-Édouard Vlasic vystřelil od modré čáry. Forsberg viděl a puk skončil v jeho levé rukavici.

21:22
    Nikita Zajcev se ocitl volný na ose hřiště. Svůj golfák napálil vedle hostující branky!

21:38
    Bekhendové zakončení hostujícího Gregora vyrážel Forsberg.

22:56
    Bitka! Domácí Mark Kastelic si to rozdal s Jonahem Gadjovichem!

22:56
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Mark Kastelic – 5 min., bitka.

Jonah Gadjovich – 5 min., bitka.

23:36
    Travis Hamonic střílel z dobré pozice na ose. Kähkönen byl na místě.

24:13
    Tomáš Hertl nabíjel na modrou čáru Mattovi Benningovi. Jeho ránu vyrazil Forsberg.

25:22
    Domácí srovnávají! Obrovskou hrubku udělal právě Benning. Ten se dostal k puku za vlastní brankou a místo toho, aby ho poslal do bezpečí po hrazení, se rozhodl nahrávat před vlastní svatyni. Jeho pas však dokonale vystihl CLAUDE GIROUX, který z mezikruží vypálil z jedničky a Kähkönen byl bezmocný. Bez asistence.
    25:22 Claude GIROUX - 2:2

26:15
    Domácí jsou při chuti. Jejich tlak přerušil Kähkönen, jenž pokryl střelu Parkera Kellyho. Následuje reklamní přestávka.

27:03
    Střely na branku – 20:14

27:58
    Zakázané uvolnění San Jose.

28:16
    Další icing hostí. Na puk těsně nedosáhl Timo Meier.

28:21
    Po buly se puk dostal k Timovi Stützlemu, který to zkusil od modré čáry. Kähkönen hru přerušuje.

28:37
    Domácím bylo nyní odpískáno postavení mimo hru.

29:17
    Další ofsajd domácích. Hra je teď poměrně často přerušována.

29:39
    Hosté přečíslili obranu soupeře. Steven Lorentz si netroufl nahrávat, z pravého kruhu to zkusil sám. Forsberg si střelu na vzdálenější tyčku pohlídal a vyrazil kotouč do ochranné sítě!

30:38
    Erik Karlsson opět ukazuje, jakou má v tomto ročníku fazónu. Ofenzivně laděný bek poslal do samostatného úniku Kevina Labanca, Ottawu podržel Forsberg, jenž do kličky útočníka Sharks vložil levý beton!

31:46
    Přesnost scházela pokusu Nicka Bonina. Žraloci se oklepali a nyní přebírají iniciativu.

31:56
    Vlasicovu ránu od modré čáry vyráží Forsberg.

32:28
    Přesilovou hru si zahrají hosté. Drake Batherson – 2 min., sekání.

32:58
    Karlsson posunul na modré pro Logana Coutura. Ten z první minul branku.

33:36
    Karlsson nyní našel Tima Meiera. Po jeho ráně z levé strany Forsberg přerušil hru.

34:29
    Domácí dokázali vyhodit a v tuto chvíli jsou kompletní.

34:38
    Po střele Kevina Labanca neutralizoval puk Forsberg. Následuje reklamní přestávka.

34:57
    Tlak Ottawy. Kähkönen si připsal tři zákroky v krátkém sledu. Další rána Chabota pak byla sražena vedle. Zatímco byl puk už za brankou, gólman Sharks se zmateně otáčel.

35:26
    Skóre se mohlo měnit na druhé straně! Forsberg vytěsnil pravým betonem dorážku Logana Coutura.

35:48
    Radim Šimek dostal trest za držení. Přesilovka pro Ottawu.

36:16
    Giroux posílal před branku nabídku na teč. Puk jen prolétl kolem Forsbergovy svatyně.

36:33
    Claude Giroux tentokrát vypálil z jedničky. Puk zůstal pod pravým betonem Kähkönena.

36:40
    Tohle Senátoři sehráli parádně! Po vyhraném buly předvedli krásnou kombinaci. Chabot nahrál doleva Alexovi DeBrincatovi, který našel Drakea Bathersona. Ten z první ťukl kotouč na TIMA STÜTZLEHO, jenž zakončoval na druhé tyči do volné klece Sharks – 3:2. Asistence: Drake Batherson a Alex DeBrincat.
    36:40 Tim STÜTZLE - 3:2

37:39
    Domácí pokračují v tlaku. Sharks teď nestíhají.

37:55
    Domácí si v útočném pásmu rychle měnili puk proti unavené pětici soupeře. Nakonec vypálil Claude Giroux a Kähkönen dobrým zákrokem přerušil hru.

39:00
    Rozbíhá se poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Kevin Labanc podrazil Tima Stützleho. V závěru druhé třetiny se tak vylučuje na straně hostí.

39:54
    Do kombinace domácích se napletl čárový rozhodčí. Sharks mohli vyhodit.

40:00

Druhá třetina vyšla lépe Ottawě, která v ní dvakrát skórovala a její hráči tak otočili skóre z 1:2 na 3:2. K vyrovnání domácím pomohl obránce San Jose Benning, který puk trestuhodně namazal na ránu z první Claudeovi Girouxovi, který se nemýlil. Poté si vytvořili hosté několik zajímavých příležitostí, ovšem Sens podržel brankář Forsberg. Ve 37. minutě se tak radovali domácí, kteří dokázali podruhé v utkání využít přesilovku. Krásnou souhru zakončil do odkryté klece Tim Stützle.

41:08
    Hosté přestáli další výrazný nápor Senátorů a nyní opět vyhodili.

41:39
    Křížný pas Girouxe nezpracoval Joseph. Pro domácí škoda.

41:46
    Hosté jsou již v plném počtu.

43:03
    Tim Stützle se z levé strany tlačil do zakončení. Kähkönen si pohlídal bližší tyčku.

43:47
    Jonah Gadjovich sekl DeBrincata a domácí tak budou hrát další přesilovku.

44:38
    Mathieu Joseph na modré čáře promáchl a Ottawa tak přišla o pásmo.

45:18
    Domácí početní výhodu využívají a vedou už 4:2! Mathieu Joseph převzal puk od Girouxe na modré čáře. Odsud rozehrál k pravému mantinelu, odkud THOMAS CHABOT z první prostřelil přesouvajícího se Kähkönena. Asistence: Mathieu Joseph a Claude Giroux.
    45:18 Thomas CHABOT - 4:2

46:13
    Hosty teď sráží nedisciplinovanost. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Kevin Labanc.

46:50
    Dobrá práce Matta Nieta ve vlastním oslabení. Hostující útočník odvezl puk do útočného pásma a donutil Forsberga přerušit hru.

47:17
    Domácí hrají přesilovky velmi dobře. Po Tkachukově přihrávce netrefil před brankou kotouč ideálně Drake Batherson. Sehráno to ale bylo hezky.

48:09
    Další krásná souhra! Sanderson – Joseph – Batherson – Shane Pinto. Posledně jmenovaný pálil z pravého kruhu do betonů Kähkönena, kterého puk spíše trefil, než že by stíhal reagovat!

48:15

49:14
    Domácí špatně střídali a na ledě jich bylo šest! Přesilovka tedy také pro San Jose.

49:44
    Tomáš Hertl dostal přihrávku na pravý kruh, odkud střílel vedle vzdálenější tyčky.

50:23
    Matt Benning střílel z pravé strany. Dorážel ještě Timo Meier, ale Forsberg odolal!

51:11
    Po krosu Bonina netrefil z pravé strany branku Kevin Labanc!

51:15

52:16
    Alex DeBrincat to vzal do útočného pásma na pravém křídle. Jeho střela přesná nebyla.

52:54
    Šarvátka u domácí střídačky! Aktivní je tam i Tomáš Hertl!

52:54
    Máme tu reklamní přestávku. Rozhodčí udělí oboustranné tresty.

52:54
    Alex DeBrincat – 2 min., hrubost.

Tomáš Hertl – 2 min., hrubost.

53:01
    Erik Karlsson využil prostoru při hře 4 na 4. Na pravé straně měl volnou cestu k brance, kterou ale netrefil!

53:28
    Karlsson další aktivitou donutil k faulu Thomase Chabota. Sharks si zahrají výhodnou přesilovku 4 na 3!

53:28
    Oddechový čas hostí.

53:33
    Giroux dokázal z buly vyhodit až k brance soupeře!

54:07
    Obránce Hamonic zlomil hokejku a hosté tak brání prakticky ve dvou! Puk se po střele Logana Coutura už objevil za Forsbergem, ovšem zastavil se někde na čáře, odkud ho vystřelil zpátky do hry jeden z hráčů Ottawy!

54:16
    Timo Meier orazítkoval tyčku poloodkryté branky!

54:55
    Už je z toho přesilovka 5 na 4. Domácí přežili to nejhorší. Hamonic už vystřídal, takže mají na ledě plně ozbrojené hokejisty.

55:45
    Domácí přestáli těžké chvíle v oslabení a krátce po jeho skončení udeřili! Tyler Motte získal na obranné modré kotouč a poslal do samostatného úniku CLAUDEA GIROUXE, který nic nevymýšlel a zakončil nájezd ruským blafákem – tedy dojel mezi kruhy a vypálil golfákem. Puk umístil přesně k levé tyčce a Kähkönen neměl nejmenší šanci zasáhnout – 5:2. Asistence: Tyler Motte.
    55:45 Claude GIROUX - 5:2

57:04
    Pískána přihrávka rukou. Poslední reklamní přestávka.

57:49
    Mark Kastelic se zleva natlačil do bekhendové koncovky. Kähkönen vyrážel puk maskou.

58:08
    Další zákrok Kähkönena po střele Tylera Motteho. Hra je přerušena.

59:00
    Minuta do konce. O výhře Ottawy je už s největší pravděpodobností rozhodnuto.

59:28
    Matt Nieto to zkoušel na Forsberga od levého mantinelu. Domácí brankář přerušil hru.

59:51
    Zápas se už dohrává. Puk mají hosté, ale nahrávají si v obranném pásmu.

Hokejisté Ottawy vítězí nad San Jose 5:2 a potěšili tak své fanoušky. Sledovali jsme pěkný zápas. Po první třetině ho měli díky dvěma trefám Tomáše Hertla lépe rozehraný hosté, kteří vedli 2:1. Od prostřední části se už ale trefovali jen Senátoři. Těm se velmi dobře dařily přesilové hry, využili hned tři z pěti.

V početní výhodě padl gól na 3:2, když ve 37. minutě zakončil krásnou souhru Tim Stützle, a již v závěrečné dvacetiminutovce také zřejmě zlomový zásah na 4:2. O ten se postaral přesnou ranou z první Thomas Chabot. Žraloci pak mohli ještě zdramatizovat závěr v přesilové hře 4 na 3. Z velkého tlaku však nedokázali skórovat a krátce po skončení přesilovky navíc udeřil Claude Giroux, který nekompromisním zakončením samostatného úniku utkání definitivně rozhodl.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. B. Tkachuk (Stützle, DeBrincat), 26. Giroux, 37. Stützle (Batherson, DeBrincat), 46. Chabot (M. Joseph, Giroux), 56. Giroux (Motte) – 8. Hertl (Barabanov, Meier), 12. Hertl (E. Karlsson, Labanc)

San Jose Sharks: Kähkönen (Dell) – E. Karlsson, Megna, Benning, Vlasic, Cicek, Šimek – Labanc, Hertl (A), Meier – Barabanov, Couture (C), Nieto – Kunin, Bonino (A), Gregor – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

Rozhodčí: MacDougall, Nicholson – Nansen, Mills

Diváci: 17 101