Liberec – Karlovy Vary 9:3 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:7 (kon.) | Tatran – Ostrava 6:2 (kon.)
Česká Lípa – Otrokovice 6:8 (kon.) | Pardubice – Chodov 2:10 (kon.) | Bohemians – Sparta 6:7 (kon.)
FBC Liberec
9:3 (7:0, 1:1, 1:2)
FB Hurrican Karlovy Vary
Neděle 04.12.2022, 15:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga • 13. kolo

Utkání je u konce a Liberec jej v naprostém klidu dotáhl k výhře a bodům. Ve třetí třetině jsme viděli snahu hostů ještě něco udělat z nepříznivým výsledkem a ve 45. minutě skutečně přišlo snížení z hole Michala Strachoty. Liberečtí se také jednou prosadili, když dnes svou druhou branku přidal Radek Valeš, poslední slovo měly ale zase Vary. V 53. minutě skóroval Matěj Svatek a upravil na konečných 9:3. Liberec je po této výhře na sedmém místě se 17 body, Karlovy Vary jsou poslední s pěti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:03:06)

Utkání sledovalo 322 diváků.

Branky a nahrávky: 4. Valeš (Janeček), 5. Světlík (Dlesk), 7. Janeček (Valeš), 8. Bitman (Mádlo), 9. Macháč (Smutný), 13. Mádlo (Bitman), 16. Světlík (Dlesk), 21. Stránský (Ferdan), 49. Valeš (Šoltys) – 26. Nicklas (TS), 45. Strachota (Velc), 53. Svatek (Macháček). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 17:13. Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

59:37
    Už je ale po přesilovce, neboť se vylučuje i na opačné straně. Dvě minuty za držení obdržel Matyáš Velc.

59:15
    Snaha hostů v přesilovce snížit se míjí účinkem, obrana Liberce svou polovinu velice dobře brání.

58:46
    Ještě jedno vyloučení na straně Liberce, dvě minuty za sekání dostal Jan Šoltys.

58:09
    Valeš si zpracoval vysoký míček, mířící za obranu Varů, ale na střelu nakonec nedošlo.

57:19
    Eckhardt zakročil u své levé tyčky, zachytil míček a už se jej chystá rozehrát směrem k půlce.

56:00
    Začalo se hrát lehce bezstarostně, v útocích je to teď střela za střelou. Za hosty se ukazoval Macháček, chybělo mu ale více přesnosti.

55:26
    Korbel vypíchl soupeři míček, založil kontr ve kterém přihrával do ideální pozice Smutnému. Eckhardt by byl bezmocný, jenže zakončení šlo vedle!

55:06
    Sražený míček mimo hrací plochu, Karlovy Vary zůstávají v útoku, rozehrávají z rohu.

54:20
    Rychlý kontr Varů, zakončení mělo vyjít na Macháčka, tomu ovšem v rozhodujícím okamžiku míček přeskočil čepel hole.

53:39
    Desítku na straně domácích mohl zkompletovat Kárník, jenže to chtělo, aby mu střela z levé strany lépe sedla. Jenže míček letěl několik metrů nad břevno...
    52:16 Matěj SVATEK - 9:3

52:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nyní už to ale hostům vyšlo a ti tak snížili. Velký kus práce odvedl svou kličkovanou Macháček, ten pak posunul před brankoviště, kde se nadvakrát prosadil MATĚJ SVATEK a dostrkal míček za brankovou čáru – 9:3. Asistence: Lukáš Macháček.