Dukla – Jičín 35:22 (kon.) | Karviná – SHC Maloměřice 27:22 (kon.) | Nové Veselí – Plzeň 29:29 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
29:29 (13:12)
Talent tým Plzeňského kraje
Středa 07.12.2022, 19:30 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 17. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – Talent tým Plzeňského kraje 29:29 (13:12)
    Nejvíce branek: Halíček 9/3, Bartůněk 4, J. Flajsar 3 – Terzić 7, Bláha 5, Kosteski 4/1. Rozhodčí: Pluhař, Suchanek. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 3:7. (21:16:36)

Házenkáři Plzně nepotvrdili roli velkého favorita, v hale Nového Veselí uhráli pouze bod za remízový výsledek 29:29.

První půli ovládli domácí rozdílem jediného gólu. Ve druhém poločase se misky vah překlápěly z jedné strany na druhou, přičemž v závěrečné pětiminutovce měli o gól navrch Západočeši, ale domácí vždy dokázali odpovědět, přičemž naposledy v poslední minutě, kdy konečnou podobu výsledku stanovil Ákos Bendicsek. Hosté měli v posledních vteřinách ještě jednu příležitost, ale Nové Veselí v klíčový okamžik podržel brankář.

Svěřenci kouče Štochla si získaným bodem vylepšili náskok na druhé Lovosice na tři body. Nové Veselí zůstává na osmé pozici, za sedmým Frýdkem-Místkem se nachází jenom o skóre.

Konec zápasu. (29:29)

60
    Plzeňští házenkáři se propracovali ke střele na bránu, kterou ovšem brankář skvěle vyrazil nad břevno. Následně byl ještě odpískán faul, avšak Bláha početnou zeď neprostřelil. Je to jasné, Nové Veselí urve v roli velkého outsidera bod! (29:29)

60
    Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje. (29:29)
    60
    Tribuny bouří! Ákos Bendicsek napřáhl ze středu do pravého horního rohu a plzeňský brankář se za míčem natahoval marně! Hosté mají deset vteřin na poslední útok utkání. (29:29)

60
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (28:29)
    60
    Do konce zápasu zbývá necelých třicet vteřin a vedení strhává na svou stranu Plzeň zásluhou Daniela Režnického! Drama vrcholí. (28:29)
    59
    Vyrovnáno! Ze spojky střílel Miroslav Štohanzl a padající gólman si na míč sice sáhl, ale z brány jej vytěsnit nedokázal. (28:28)

59
    Plzeňští házenkáři mohli udělat důležitý krok směrem k vítězství, jenže neuspěli a jejich náskok tak zůstává na jediném gólu. Hrají domácí. (27:28)

58
    Robert Halíček v důležitý okamžik selhal! Stoupl si k exekuci sedmičku, střela odrazem od země skončila jenom na břevně. (27:28)
    58
    Veseleji je opět v táboře Západočechů. Byl to Daniel Bláha, kdo zacílil nad pravou nohu padajícího brankáře Štohanzla. (27:28)
    57
    Ale Nové Veselí se nevzdá bez boje! Z levé spojky vypálil pravačkou Ákos Bendicsek a brankář nezareagoval včas. (27:27)
    56
    Plzeň převažuje misky vah na svou stranu! A znovu to byl Stefan Terzić, jenž zprava vyslal tvrdou ránu přesně pod břevno. (26:27)
    55
    Dvouminutové čekání na gól ukončil Stefan Terzić. Na levém křídle se zbavil osobního strážce a mířil na jedničku k přední tyčce. (26:26)

54
    Avšak na druhé straně neuspělo ani Nové Veselí, tvrdá křižná střela z pravé spojky zamířila výrazně vedle pravé části brankové konstrukce. (26:25)

53
    Plzeňská akce byla téměř dokonalá, chybělo jen to nejdůležitější, a sice gólová tečka. Oblouček skončil na břevně. (26:25)
    52
    Nové Veselí vede! Luboš Bartůněk zůstal trestuhodně volný na levém křídle, brankáři poslal míč do sítě mezi nohama. (26:25)