Poruba 2011 – Prostějov 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.) | Vsetín – Pardubice B 3:2 (kon.)
Sokolov – Šumperk 2:1 (kon.) | Litoměřice – Kolín 2:1 (1:0 po s.n.) | Přerov – Slavia 2:0 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Berani Zlín
Sobota 10.12.2022, 16:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 29. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava po třech měsících vyhrála v Pelhřimově 4:3 po prodloužení, když skolila Zlín, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (19:55:31)

Jihlavští hokejisté nakonec zápas vyhráli v prodloužení, ačkoliv ho měli rozehraný na tři body a ačkoliv i v závěru mohl brát Zlín vítězství.

Dukla zvládla první třetinu výborně. V oslabení jí poslal do vedení Patrik Miškář a na vyrovnávací trefu Petra Mrázka v téže přesilovce odpověděla Dukla gólem Richarda Cachnína a Tobiáše Handla.

Ve druhé třetině snížil stav svým prvním gólem za A-tým Vojtěch Riedl a třetí část tak přinesla zajímavé drama. Dukla deset minut dobře bránila, ale od vyrovnání Ondřeje Kachyni převzali hosté iniciativu a nechybělo moc, aby zápas rozhodli za tři body.

Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které rozhodl Daniel Kolář, který tečoval střelu Radka Pořízka mezi betony Hufa, jenž po první třetině vyměnil v brance Libora Kašíka – 4:3 po prodloužení.

63:29 Daniel KOLÁŘ - 4:3

63:29
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští hokejisté nakonec berou dva body a poprvé od 28.9. v Pelhřimově vítězí. Handlovu přihrávku dostal Radek Pořízek na bekhend a vystřelil. Puk ještě lehce tečoval DANIEL KOLÁŘ a kotouč zapadl mezi Hufovy betony. Asistence: Tobiáš Handl.

62:58
    Gagova pumelice z kruhů opět skončila na jistém Beranovi, k dorážce se už hosté nedostali.

62:12
    Haman rozjíždí zpoza branky útočnou akci domácích.

61:27
    Brož se zkoušel před brankou vyhnout poslednímu hráči soupeře stahovačkou, ale neuspěl. Puk ještě chvíli držela Dukla, poté ho získali hosté.

60:30
    Zlín má na ledě Mrázka, Honejska a Zbořila. Na posledního jmenovaného nyní Dukla při střídání zapomněla a jeho dělovka z pravé strany končí na betonech Berana.

60:04
    Hned po buly se dostávají k puku hosté.

60:01

JIhlava v Pelhřimově prohrála šestkrát v řadě, v tomto azylu brala vítězství jen v 6. kole proti Vsetínu. Aspoň bod pak zapsala na konci října za prohru v nájezdech proti Šumperku. Jak zápas dopadne dneska? Protrhnou červenožlutí dlouhou nepříjemnou šňůru na tomto stadionu nebo si Zlín opět odveze domů dva body?

Jihlava si ve třetí třetině poměrně dlouho hlídala těsné vedení. Jenže devět minut před koncem se prosadil bývalý jihlavský obránce Ondřej Kachyňa, jehož střela od modré skončila v síti. Od této chvíle byli Zlínští lepším týmem, nicméně rozhodující trefu již v základní části nepřidali – 3:3.

60:00

58:58
    Zbořilovo nahození bylo sraženo jedním z hráčů nad branku. Jít mezi tři tyče, tak mohl mít Adam Beran velký problém.

58:09
    Již jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Buly proběhne před Beranem, Dukla opět zblokovala střelu soupeře do ochranné sítě.

57:22
    Petr Mrázek měl po chybě v jihlavské rozehrávce rozhodnutí na holi. Nicméně jeho pokus z kruhů zastavil jistým zákrokem Adam Beran.

56:52
    Kočího nahození od modré Huf příliš neviděl, před jeho brankou totiž bylo hodně rušno. Puk ale k jeho štěstí prošel vedle vzdálenější tyčky.

56:01
    Tomáš Chlubna sebral ve středním pásmu puk a najel si po pravé straně do pásma. Jeho tvrdá střela ale skončila nad brankou.

55:32
    Zákrok na Cachnína u mantinelu byl hodně hraniční, sudí ale v posledních minutách už nechávají hru bez vyloučení...

54:38
    Zaútočila i Dukla. Nechybělo moc, aby se Vítězslav Brož v předbrankovém prostoru dostal k puku.

54:01
    Zlínští jsou nyní jasně lepší. Dorážka Zbořila jen těsně minula branku, po další střele hostí se vyznamenal Beran.

53:33
    Velmi tvrdé nahození z Berana vypadlo, takže Bilčík poslal puk nekompromisně pryč od branky.

53:09
    Hosté jsou po vyrovnání plní elánu a Beran nyní nevěděl, kam se skákavý kotouč odrazí. Nakonec na jihlavské hokejky.
    50:59 Ondřej KACHYŇA - 3:3

50:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    Devět minut před koncem se Zlínu daří vyrovnat nepříznivě se vyvíjející zápas. Mrázek poslal kotouč na modrou pro ONDŘEJE KACHYŇU, který vystřelili. Ačkoliv se domácí snažili o blok, puk prošel až do sítě. Asistence: Petr Mrázek, Antonín Honejsek.

50:46
    Jihlavští hokejisté nyní dokonce ve dvou hráčích zablokovali na útočné modré Antonína Honejska.

50:02
    Daniel Kolář nejprve dokázal zachytit nepříliš přesnou přihrávku, poté dobře zapracovat a opět vyvézt puk ven z pásma.

49:31
    Dukla poté vyvezla puk z pásma a bude mít buly před Hufem.

48:37
    Darek Hejcman nyní po pravé straně projel do pásma, nicméně to bylo tak vše, co mu jihlavští hokejisté dovolili.

Dnešnímu utkání přihlíží 724 diváků.

47:23
    Jihlava nadále pozorně brání své pásmo. Po přesilovce se Zlínští před Berana příliš nedostávají.

46:26
    Jihlava hraje v plném počtu.

45:58
    Zlínští opět měli dobrou šanci na srovnání stavu. Jiří Ondráček z kruhů dorážel puk, ale Beran si věděl rady. Vzápětí si počínal dobře i při dorážce dalšího Ševce, útočníka a kapitána Pavla Kubiše.

44:46
    Dělovka Petra Mrázka od modré končí na pozorném Beranovi, který vyrazil kotouč. Poté se Jihlava osvobozuje.

44:26
    Radek Pořízek na modré krosčekoval soupeře, který se jen těžko sbírá z ledu. Nakonec tento zlínský hráč odjíždí na střídačku po svých.

43:28
    Zlínští mají opět buly před Beranem, který nadále odolává. Nyní mu pomohli i spoluhráči dobrým zblokováním střely.

41:52
    Pořízek nejprve dobře zabojoval na vlastní modré, poté se málem dostával do protiútoku, ale neměl potřebnou rychlost.

40:05
    Úvodní vhazování lépe zvládá Zlín a okamžitě vyváží puk do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:04.

Druhá třetina byla na góly chudší. Šancí na obou stranách navíc také ubylo. I tak ale měly oba celky příležitosti prosadit se. To se ale nakonec povedlo jen hostům, za které na konci 32. minuty snížil Vojtěch Riedl svým prvním gólem za A-tým Zlína – 3:2 pro Duklu.

40:00

39:53
    Miškář poslal puk na pravou stranu pro Brože, který se ho snažil poté najít před brankou, nicméně přihrávka byla o maličko delší a produktivního jihlavského forvarda navíc dobře strážil soupeř.

39:22
    Střílená přihrávka Pospíšila projela brankovištěm, aniž by se puku kdokoliv dotkl.

39:00
    Nahození Brože raději Huf kryje lapačkou a Dukla bude mít buly před jeho brankou.

38:16
    Menšík s přihrávkou čekal, než našel pasem křížem na levém kruhu Harkabuse. Jihlavský kanonýr si ještě připravil puk ke střele, na Daniela Hufa ale zatím Dukla hledá recept marně. Dobrý zákrok maskovaného zlínského muže.

37:41
    Hamanova střela z levé strany na branku Hufa neprošla, byla zblokována. Zlín se poté osvobodil, Pořízek vyhozený puk po prknech nezastavil. Kotouč nakonec skončil mezi střídačkami.

37:03
    Hned po buly se Zlín osvobozuje.

36:33
    Miškářova přihrávka na Brože mezi kruhy nebyla přesná. Dukla se ale udržela na puku a Daniel Huf se musel co otáčet. Nejprve vyrazili vedle tvrdou ránu Harkabuse a poté, když Bilčík na modré zachytil kotouč, zapsal proti jeho střele čárku do kolonky zákroků.

36:16
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Jiří Ondráček – 2 min., nedovolené bránění.

36:12
    Handl dával puk před branku pro Harkabuse, který si do tohoto prostoru najížděl. Jihlavský forvard byl ale nedovoleně zastaven soupeřem.

35:18
    Richard Cachnín, který je nabuzený svou vstřelenou brankou na 3:2, projel po pravé straně do pásma. Bekhendovým zakončením ale branku Hufa neohrozil, míří vedle.

34:44
    Na druhé straně zkusil Hufa ohrozit Brož, který ale už neměl dostatek místa k zakončení a brankář Zlína si věděl rady.

34:29
    Kachyňa znovu v akci, nyní si našel kotouč a sám vystřelil. Beran znovu neměl jednoduchou úlohu, betonem ale zvládl puk vytěsnit.
    31:52 Vojtěch RIEDL - 3:2

31:52
    Hosté střílí kontaktní branku. Kachyňa našel na vrcholu levého kruhu volného VOJTĚCHA RIEDLA, jehož pokus nakonec prošel až do sítě a těžko říct, jak moc Beran v jihlavské brance viděl nebo neviděl puk. Tak jako tak, zlínský mladík dává svůj první gól v kariéře v Chance lize. Asistence: Ondřej Kachyňa, Petr Mrázek.

31:24
    Dukla se hned po buly dostala k puku, což byla voda na mlýn pro Chlubnu Jeho tvrdá rána však byla zblokována a šla mimo tři tyče.

31:02
    Až nyní, kdy střelu z kruhů zvládl Beran pohlídat.

30:06
    Jihlavští se nyní chybnou rozehrávkou připravili o možnost snadněji vyhodit puk, nicméně ani Zlín si výraznější ohrožení branky soupeře nepřipravil.

29:16
    Ondřej Kachyňa dostal na modré přihrávku a pálil z první. Berana dobře zná, jelikož bek Zlína letos za Jihlavu již hrál, ovšem nyní ho nepřekonal. Dobrý zákrok jihlavského brankáře.

28:09
    Jan Bartko nadvarkát nahazoval puk na Berana. Poprvé jihlavský brankář dobře zasáhl, podruhé nemusel, puk šel hodně vedle branky.

27:16
    Druhá třetina zatím příliš pohledný hokej nenabízí. Zlín tomu také nepomáhá, akce hostí jsou hodně kostrbaté. Jako nyní, kdy je pískán jejich ofsajd.

26:32
    Jihlavští založili rychlý protiútok dva na jednoho, během kterého Miškář vypálil z pravého kruhu. Huf je zatím pozorný, kotouč dobře zneškodnil.

26:02
    Menšík dobře napadá jihlavskou rozehrávku. Výsledkem toho je, že Zlínští poté nerozehráli útočnou akci příliš dobře.

25:27
    Vzápětí se neprosadil ani Darek Hejcman, jenž vystřelil a přišel dobrý jihlavský blok.

25:05
    Haman si nekomplikoval situaci a na obranné modré kotouč prohodil do středního pásma.

23:43
    Fabien Kočí zkoušel bekhendový pas podél modré na spoluhráče. Přihrávka sice neprošla, ale i tak se Dukla udržela před Hufem a ten musel odolávat při dorážkách Harkabuse a Handla.

22:47
    Dukla i přes absenci tří obránců pracuje do defenzívy velmi dobře. To má mj. nyní společné s Marokem, které ve čtvrtfinále MS vede nad Portugalskem 1:0. Toť krátká odbočka k míči kopanému.

21:25
    Proti zakončení jednoho z hráčů Zlína vytáhl Beran dobrý zákrok.

20:01
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín:
    ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Daniel Huf.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:17.

Jedna z nejpovedenějších třetin Dukly v sezoně končí a červenožlutí vedou nad Zlínem 3:1. Nejprve se v oslabení prosadil po Bilčíkově dlouhém pasu Patrik Miškář. Hosté ale v téže početní výhodě srovnali zásluhou Petra Mrázka, jehož sražený pokus se doklouzal za čáru. Jihlava ale opět šla do vedení díky protiútoku dva na jednoho, který zakončil zkušeně Richard Cachnín a deset sekund před koncem navýšil jihlavské vedení Tobiáš Handl tečí Menšíkovy střely.

20:00
    19:50 Tobiáš HANDL - 3:1

19:50
    10,1 sekundy před koncem se Jihlava prosazuje potřetí zásluhou TOBÍÁŠE HANDLA. Matouš Menšík si totiž sjel s pukem mezi kruhy a přenechal jej pro vysokého hráče s číslem 87, který rozvlnil síť nad lapačkou Kašíka, jenž nepředvedl jistý zákrok. Asistence: Matouš Menšík.

19:37
    Vojtěch Riedl musí spěchat za pukem, o zakázané uvolnění se jednat nebude.

19:00
    V ohlášené poslední minutě první třetiny Dukla kombinuje před Kašíkem.

18:16
    Darek Hejcman dával kotouč zpoza branky na své najíždějící spoluhráče před Berana, avšak defenzíva Dukly zapracovala na jedničku.

17:02
    O střelecký pokus se zasloužil i Kolář. Jeho rána z levého kruhu Kašíka nepřekvapila.

16:32
    Zlín také zahrozil a opět u toho byl agilní Jan Bartko, jemuž v zakončení před brankou puk přeskočil hokejku. V pokračující akci hosté rozezvučili oblouk, respektive dolní boční tyčku branky Berana.

15:32
    Střelu Husy od modré si Beran pohlídal, do akce jde nyní Dukla. Puk po provozu před brankou vyplaval na Miškáře, jeho táhlý projektil skončil na hrudi Kašíka.

13:47
    Zblokovaná střela Bartka od modré končí v ochranné síti nad Beranem.
    13:37 Richard CACHNÍN - 2:1

13:37
    Jihlava si bere jednobrankový náskok a vedení zpět. V situaci dva na jednoho totiž Pořízek na ose hřiště přenechal kotouč pro RICHARDA CACHNÍNA, který jej lehce potáhl doleva a poté se trefil přesně k tyči Kašíkovy svatyně. Asistence: Radek Pořízek, Josef Skořepa.

12:57
    Beranovi dala trošku zabrat střela jednoho ze zlínských hráčů, která před ním skočila. Jihlavský gólman si ale věděl rady.

11:26
    Kolářovo nahození si Kašík pokryl a ještě rozehrál na spoluhráče, ale Dukla dobrým napadáním získala kotouč v útočném pásmu zpět.
    10:00 Petr MRÁZEK - 1:1

10:00
    Ještě v téže přesilovce srovnávají Ševci stav zápasu. Bartko od modré posunul puk na levou stranu pro PETRA MRÁZKA, který si zpracoval kotouč a poté vyslal tvrdou ránu zápěstím, která byla sražena hráčem Dukly a pod betony Berana se puk doslova došoural za čáru. Asistence: Jan Bartko, Antonín Honejsek.

09:54
    Pavel Kubiš měl na pravém kruhu prostor ke střele. Do puku se opřel z první, nicméně Beran byl opět na místě.
    09:09 Patrik MIŠKÁŘ - 1:0

09:09
    Zlínští hokejisté propadli v útočném pásmu, kde Bilčík získal puk a poslal dlouhou přihrávku na rozjetého PATRIKA MIŠKÁŘE. Ten si kotouč zpracoval před modrou, najel si před Kašíka a poslal mu navštívenku nad vyrážečku. Asistence: Vlastimil Bilčík.

08:30
    Tomáš Chlubna v situaci dva na dva před brankou zastavil soupeře, který by jinak dorážel do volné části branky. Nedovolené bránění.

07:28
    Vale je v zápasu zatím vidět, navíc si dost zahraje, vždyť Dukla má k dispozici jen šest beků. Nyní nahodil puk do pásma, tam ho ale hosté vzali a zaútočili. Z levého kruhu pálil Illéš a ačkoliv Beranovi kotouč vypadl, celou situaci si pak domácí pohlídali.

06:43
    Kočí za brankou vyhrál bruslařský souboj proti Zabloudilovi, poté po souboji o puk vyjíždí Dukla ven z pásma.

05:43
    Zlín také poprvé zahrozil. Na modré čáře po kombinaci vystřelil Jan Bartko, jehož tvrdá rána ale Berana nepřekvapila. Viděl na ní a puk vyrazil, následně je pískáno postavení hostí v brankovišti.

04:56
    Zlín se po dobré práci Pořízka na modré nedostal do pásma.

03:44
    Patrik Miškář dostal přihrávku mezi kruhy a hned z první vystřelil. Jeho pokus šel k pravé tyči Kašíka, který puk vyrazil betonem. Tohle byla první vážnější šance Dukly.

03:05
    Jakub Illéš je na ledě, hosté jsou v pěti.

02:31
    Novic v jihlavské defenzívě David Vala jde hned na přesilovku. Vrátil na modrou Hamanovi, jehož střelu zblokovali domácí, ale jihlavský bek ještě stihl zachytit puk na modré. Ani poté ale Dukla soupeře příliš neohrozila.

02:02
    Zlín se osvobozuje i po další nevydařené jihlavské kombinaci v pásmu.

01:35
    Křižný pas na Tomáše Harkabue nevyšel a poté Kočí neměl šanci zachytit puk na modré.

01:12
    Dukla udržela útočné pásmo a po buly kombinuje před Kašíkem.

01:05
    Bývalý hráč Dukly Jakub Illéš jde ven za sekání.

00:18
    První střelecký pokus má za sebou Zlín. Od modré pálil Petr Mrázek, který ale o metr minul branku.

00:01

Sudí dnešního zápasu už jsou na ledě, utkání za malý okamžik začne.

Jihlavští hokejisté dnes v sestavě oproti Frýdku-Místku budou postrádat obránce Adama Dvořáka, který utkání ve Slezsku nedohrál. Mimo hru je z obránců také Filip Dundáček a Miloslav Jáchym. Na výpomoc tak přišel z Havlíčkova Brodu David Vala, jenž za Jihlavu již hrál v mládeži a s Chance ligou má zkušenosti.

V útoku pak Dukle chybí Tomáš Čachotský, jenž si po jednozápasovém intermezzu odskočil zpět do Motoru, kde hostuje. Další forvard Jiří Fronk je zpět v Litvínově a červenožlutí o jeho působení zpět v srdci Vysočiny budou jednat.

HC Dukla Jihlava: Beran (Pulda) – Chvátal, Bilčík, F. Kočí, D. Kolář, Haman, Vala – V. Brož, Miškář, Chlubna – Handl, Menšík, Harkabus (A) – Pořízek, Skořepa (C), Cachnín – Juda.
    Trenér: Viktor Ujčík

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Zbořil, Bartko, Kachyňa, Bukač, Husa, Talafa, Riedl – Mrázek, Honejsek, P. Sedláček – Kubiš (C), Gago, Illéš – Ondráček (A), Hejcman, Pospíšil – Luža, Zabloudil, Köhler (A).
    Trenér: Miloš Říha

Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Kleprlík, Kotlík.

PSG Berani Zlín:
    Na začátku sezony se čekalo, že Zlín bude jedním z velkých favoritů pokud ne na postup, tak minimálně na atak čelních příček tabulky. Zatím tomu tak ale vůbec není. Zlínští hokejisté jsou v tabulce až na devátém místě se ziskem 37 bodů, což je na bývalý extraligový tým neblahá bilance. V posledních pěti zápasech navíc Berani nevyhráli za plný počet tří bodů, pouze v předminulém kole porazili za dva body Kolín. Stejně jako Jihlava, tak i Zlín má problémy se střílením branek, dosud nasázel jen 72 branek, tedy o gól více než Dukla.

HC Dukla Jihlava:
    Jihlavští hokejisté zažívají povedenější období. Bodovali již čtyřikrát za sebou, což je aktuálně posunulo na šestou pozici v tabulce, která znamená přímý postup do play off. Tabulka je velmi vyrovnaná, proto se nyní hodí každý bod. Vždyť rozdíl mezi druhým Vsetínem a právě šestou Jihlavou je jen šestibodový. Dukla v posledních čtyřech zápasech zapsala deset bodů a prohrála jen na nájezdy s Porubou, což byl pro ní smolný zápas, jelikož přišla o zraněného Otakara Šika. Jihlava dnes už nebude moct využít legendu Tomáše Čachotského, který se po jednozápasové epizodě vrátil zpět do Českých Budějovic, kde včera na ledě Třince zapsal gól a vítězný nájezd.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola Chance ligy před reprezentační přestávkou. A půjde skutečně o výborný zápas. 29. kolo totiž proti sobě postaví HC Duklu Jihlava a PSG Berany Zlín, což se rovná souboji dvou velmi silných týmů. Úvodní buly bude vhozeno na pelhřimovském Zimním stadionu v 16:30 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 10. Miškář (Bilčík), 14. Cachnín (Pořízek, Skořepa), 20. Handl (Menšík), 64. D. Kolář (Pořízek, Handl) – 10. Mrázek (Bartko, Honejsek), 32. Riedl (Kachyňa, Mrázek), 51. Kachyňa (Mrázek, Honejsek)

Berani Zlín: Kašík (21. Huf) – Zbořil, Bartko, Kachyňa, Bukač, Husa, Talafa, Riedl – Mrázek, Honejsek, P. Sedláček – Kubiš (C), Gago, Illéš – Ondráček (A), Hejcman, Pospíšil – Luža, Zabloudil, Köhler (A).

Rozhodčí: Skopal, Zubzanda – Kleprlík, Kotlík