Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)

2. Eric Robinson (CBJ) 1+0
    3. Elvis Merzlikins (CBJ) 95% (03:47:08)

Dlouho držel Columbus vedení 2:0, pak ale přišla pět minut před koncem přesilovka Calgary a hodně riskantní tah lavičky. Brankář Markström zamířil na střídačku a přestože početní výhodu hosté nevyužili, nakonec se při dlouhé hře bez brankáře dokázal prosadit Michael Stone, který snížil na 1:2. I další průběh závěru třetiny hráli hosté bez brankáře, dostali se do několika dalších šancí, ale vyrovnat se jim nakonec nepovedlo. Naopak 24 sekund před koncem dostal obloučkem z vlastního pásma puk do prázdné klece Sean Kuraly, který uzavřel skóre zápasu na 3:1 ve prospěch Blue Jackets. Domácím se tak povedlo přerušit šňůru tří proher, Calgary naopak po třech výhrách okusilo hořkost porážky.

59:36 Sean KURALY - 3:1

59:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Obloučkem poslal puk mimo vlastní pásmo SEAN KURALY a kotouč doskákal až do prázdné branky Calgary. Asistence: Boone Jenner, Mathieu Olivier.

59:15
    Toffoli byl výborně postavený vedle brankoviště, dostal šanci dorážet předchozí střelu, ale Merzlikins udržet svůj beton u tyče.

59:02
    Dubeho střela byla sražena do ochranné sítě. Calgary si před dalším pokračováním hry bere oddechový čas.

58:43
    Domácím se povedlo dostat puk ze svého pásma, dokonce se Gaudreauovi povedlo vybojovat na zadním hrazení puk, ale nebyl ve střelecké pozici. Snažil se přihrát před branku Nyquistovi, puk ale neprošel přes defenzivu soupeře.

58:05
    Hosté ostřelují branku Merzlikinse, tentokrát ale puky létají do zadního mantinelu.

57:35
    Flames jsou v útočném pásmu a Markström opět na střídačce!
    57:26 Michael STONE - 2:1

57:26
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A zápletka je na světě! MICHAEL STONE vypálil od modré čáry a jeho pokus proletěl až za záda Merzlikinse. Kontaktní gól je na světě a stále je o co hrát. Asistence: Mikael Backlund, Noah Hanifin.

57:00
    Zatímco se na led vrátil domácí Olivier, Markström už zase zamířil na střídačku.

56:44
    Kvůli přihrávce rukou je hra vykázána do středního pásma. Markström se postavil mezi kruhy a čeká, jak vhazování dopadne.

56:30
    Solidně odehraná přesilovka Calgary, tolik kýžený gól ale stále nepřichází.

55:47
    Od modré střílel hostující Andersson, Merzlikins ale dál drží čisté konto.

55:25
    Střelou přes celé kluziště se snažil definitivně rozhodnout Jenner, prázdnou klec Calgary ale netrefil.

54:50
    Klec Calgary zeje prázdnotou, Markström je na střídačce!

54:46
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Mathieu Olivier – 2 min., krosček.

54:46
    Komerční přestávka.

54:42
    Toffoli při své ráně z levé strany zlomil hokejku, puk tak nabral špatný směr.

54:20
    Bude se vylučovat na straně Columbusu. Calgary má výhodu.

54:07
    Icing Columbusu po špatné rozehrávce skrz střední pásmo.

53:41
    Vnější strana tyče zastavila střelu domácího Nyquista z pravé strany.

53:32

53:20
    Flames dostali kotouč do středního pásma.

52:38
    Laine zpoza pravého kruhu napálil jen brusli bránícího protihráče. Došlo k tomu po rychlém přesunu domácích do útoku po předchozím útoku hostů v oslabení.

51:53
    Pokračuje ještě 100 sekund dlouhá přesilovka Columbusu.

51:53
    Jenže k tomu došlo až ve chvíli, kdy byla hra přerušena hvizdem rozhodčího. Takže gól z toho není.

51:53
    Rozhodčí míří k videu.

51:53
    Zatímco se na led vrací Bjork, přišel velký tlak do brankoviště Columbusu. Hlavně Huberdeau a Kadri byli hodně aktivní, překonat Merzlikinse se ale nakonec nepovedlo. Vypadá to ale, že Nyquist zastavil puk svou rukou, což není dovoleno.

51:21
    Činachov se dostal ke střele z ostrého úhlu na levé straně. Markström i přes obtíže nakonec přerušil hru. Komerční přestávka.

50:35
    Menší nápor hostí zastavil Robinson, který vypíchl soupeři u modré čáry puk a vyvezl ho až do pásma soupeře.

49:50
    Ovšem sami se o příležitost připravují. Před vlastní brankou fauluje Bjork a dostává dvě minuty za podrážení.

49:32
    Tohle je pro Columbus hodně zajímavý. Mackenzie Weegar totiž dostává dvě minuty za sekání a dvě minuty za nesportovní chování. Takže čtyřminutová přesilovka!

48:45
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

48:13
    Po skončení oslabení ale málem přišla pohroma! Markströmovi propadl puk po střele Nyquista do brankoviště, nikdo z domácích ale nebyl poblíž, aby kotouč dorážel.

48:07
    Calgary zvládlo dlouhé tříminutové oslabení, z toho minutu ve třech, a je v plném počtu!

47:51
    Flames vyhazují přes všechny čáry.

47:18
    Klec za Markströmem je posunuta, hra je přerušena.

47:08
    Souhra Roslovica s Lainem přinesla další střelu prvně jmenovaného, tentokrát však jen do zadního mantinelu.

46:52
    Další šanci Columbusu měl na holi Johnson, ani on se ale neprosadil a kotouč končí až v ochranné síti.

46:19
    Roslovic se snažil prudký pas na levou stranu brankoviště okamžitě usměrnit do sítě Calgary, Markström se ale výtečně přesunul a betonem puk vytěsnil. Hosté posléze vyhazují.

46:07
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    MacKenzie Weegar – 2 min., podrážení.

45:58
    Laineho střela z pravého kruhu se odráží od tyče mimo branku!

45:47
    Roslovic byl hodně důrazný před brankovištěm Calgary, Markströmovi nic nedaroval a snažil se procpat puk pod jeho beton. Byl ale úspěšně odstaven bránícím protihráčem a hra je přerušena.

45:15
    Flames poslali puk mimo své pásmo. Columbus tak musí hledat cestu zpět.

45:05
    Oddechový čas pro tým Columbus Blue Jackets.

45:05
    Christopher Tanev – 2 min., podrážení.

44:55
    Johnson se na pravé straně branky snažil usměrnit letící kotouč do sítě Calgary, prudký puk však minul.

43:59
    Oba týmy jsou v plném počtu.

43:40
    Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také zcela bez šancí.

43:02
    Ani tentokrát neuspěli, kotouče se navíc zmocnili domácí.

42:28
    Útočná akce Calgary byla obranou Columbusu odvrácena. Hosté budou hledat cestu do útočného pásma znovu.

41:59
    Je po přesilovce. Dvě minuty pro změnu dostává za hákování Toffoli.

41:54
    Cole Sillinger – 2 min., napadení.

41:28
    Roslovic vyslal střelu od modré čáry, Markström bez obtíží puk zachytil a přerušil hru.

40:28
    Weegar se střelou od modré čáry neprosadil, trefil jen bránícího Nyquista.

40:06
    Nepřesná rozehrávka Calgary, zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:53.

Columbusu se povedlo ve 23. minutě zvýšit z dalšího z řady úniků své vedení na 2:0, když se prosadil svým třetím gólem v sezoně Eric Robinson. Calgary ve druhé třetině nemělo takovou převahu, jakou se prezentovalo v úvodní periodě, naopak to byl Columbus, kdo kromě úspěšných protiútoků hrál velmi silně ve hře pět na pět a dokonce se díky tomu dostal i do dvou přesilovek. Další branka ale zatím nepadla.

40:00

39:31
    Hra se rychle přesunula před branku Columbusu. Lindholmovu střelu zpoza levého kruhu chtěl ještě dorážet Ružička, nepovedlo se mu ale zpracovat na pravé straně puk.

39:17
    Gaudreau dal puk před kruhy na Jennera, ten ještě posunul do pravého kruhu na Nyquista, ale jeho střela šla mimo.

38:32
    Weegar se sice dostal až k zadnímu mantinelu, hledal ale šikovnou přihrávkou před brankovištěm Dubeho. Puk svého adresáta nenašel.

37:52
    Útok Flames zastavilo postavení mimo hru.

37:39
    Markström zastavil svou lapačkou další výpad domácích. Tentokrát vystavil stopku Jennerovi.

37:07
    Laineho v úniku doplnil ještě Roslovic, ten ale na přihrávku čekal marně. Laine to vzal po najetí do pravého kruhu na sebe, orazítkoval však jen zadní mantinel.

36:26
    Columbus vyhodil na zakázané uvolnění.

36:12
    Velký tlak Flames se povedlo Columbusu ustát. Ani střílená přihrávka Toffoliho, kterou se povedlo protečovat, nezamířila na Merzlikinse.

36:03

35:38
    Což o to, Calgary hodně v této přesilovce střílí, ale puky létají mimo tři tyče.

35:02
    Toffoli měl v pravém kruhu dostatek času na to, aby zamířil. Ani to nestačilo, pokus trefit pravý horní růžek skončil kotoučem na zadním mantinelu.

34:33
    Hostům se znovu nepovedlo udržet útočné pásmo. Tentokrát se z něj ale vyhodili sami.

34:14
    Gavrikov od zadního hrazení úspěšně vyhodil kotouč přes všechny čáry.

34:03
    Dvě minuty za sekání dostává domácí Roslovic.

34:03
    Bude se vylučovat. Předcházet přesilovce Calgary bude komerční pauza.

32:51
    Lindholmova střela zpoza levého kruhu byla sražena bránícím Bjorkem až do ochranné sítě.

32:25
    Hra se zase přesunula před branku Calgary, kde se na levém křídle dostal do zakončení Roslovic. Markström i tentokrát úspěšně zasáhl. Komerční pauza.

31:43
    Na druhé straně kluziště vypálil z první Trevor Lewis, Merzlikins si s letícím pukem poradil.

30:51
    Nyquist se dostal mezi kruhy, odkud vypálil na Markströma. Hostující brankář, který si ve druhé třetině nemůže stěžovat na nedostatek práce, puk vyráží.

29:51
    Postavení mimo hru Calgary. Komerční přestávka.

29:22
    Vůbec první zákrok Merzlikinse v utkání. Mangiapaneho střelu z pravé strany vyrazil svým ramenem mimo brankoviště.

28:51
    Ovšem Columbus se dopustil zakázaného uvolnění.

28:44
    Kadriho střela zpoza kruhů byla sražena obranou, následný pokus o dorážku jeho spoluhráče z pravé strany byl ještě více neúspěšný. Puk sjel na zadní mantinel.

27:45

27:29
    Výborná křižná přihrávka Laineho do levého kruhu na Gaudreaua. Před domácím útočníkem byla zčásti prázdná klec, jenže Gaudreauovi se nepovedlo vystřelit z voleje. Dal tedy Markströmovi šanci k přesunu brankovištěm, a když už vystřelil, trefil jen brankáře Calgary.

26:36
    Flames po vhazování znovu poslali kotouč do bezpečí a domácí musí hledat cestu zpátky do útočného pásma.

26:27
    Dělovka Gaudreaua z pravého kruhu po sehrávce od Bjorka. Kotouč si našel cestu do lapačky brankáře Markströma.

25:55
    Calgary, které hraje znovu v oslabení, poslalo puk mimo své pásmo.

25:45
    Nikita Zadorov – 2 min., krosček.

25:15

24:16
    Blue Jackets se rychle vrátili do útočného pásma, Jenner ale nenasměroval svou střelu mezi tři tyče.

23:57
    Nejen, že hosté vyhodili puk přes všechny čáry, ale po špatné rozehrávce brankáře Merzlikinse se dokonce dostal do šance Coleman. Z levého kruhu ale minul branku Columbusu.

23:21
    Bjork vypálil od modré čáry, Markström byl na tento pokus připravený.

23:15
    Noah Hanifin – 2 min., krosček.
    22:52 Eric ROBINSON - 2:0

22:52
    Rychlé protiútoky zatím Columbusu přináší v tomto utkání úspěchy! Na vlastní modré čáře dokázal ERIC ROBINSON zachytit křižnou přihrávku soupeře a vyrazil s jedním ze spoluhráčů do úniku. Místo pokusu o přihrávku ale celý útok zakončil sám a střelou pod horní tyč nedal Markströmovi šanci. Bez asistence.

22:40
    Prudký pas prolétl kolem brankoviště Korpisala, žádný z hráčů Calgary ale kotouč na branku domácích neusměrnil.

21:27
    Změnili to domácí, kteří nutí Markströma k prvnímu zákroku. Berni se dostal do zakončení z levého kruhu.

20:50
    Oba týmy se prostřídávají ve vedení puku, vstup do druhé třetiny je prozatím trochu vlažnější.

20:01
    Do druhé třetiny nastoupil v brankovišti Columbusu Elvis Merzlikins. Důvod odstoupení Korpisala prozatím není znám.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:00.

Už ve druhé minutě první třetiny otevřel skóre zápasu mezi Columbusem a Calgary domácí Patrik Laine. Od té chvíle se ale na další branku marně čeká. Hosté měli hned dvě přesilovky, využít je však nedokázali, stejně jako domácí nedokázali využít dva brejky. Po dvaceti minutách tak Columbus vede 1:0.

20:00

19:14
    Zakázané uvolnění Calgary.

19:09
    Laine si sjel s pukem až k modré čáře a vyslal jedovatou střelu, kterou Markström vyrazil pouze před sebe a musel puk holí odrazit mimo prostor mezi kruhy.

18:51
    A další icing hostujícího týmu. Tentokrát po nepovedené sehrávce od Anderssona.

17:55
    Calgary se dopustilo icingu při nepovedené rozehrávce.

17:20
    Radim Zohorna se chtěl zapsat do statistik utkání, z pravého kruhu ale nenasměroval svou střelu mezi tři tyče.

16:35
    Po krátkém tlaku hostů, kterou se povedlo domácím vyřešit, vyrazili Blue Jackets do úniku dokonce ve dvou. Přes vracející se obranu ale nemohl Činachov přihrávat do pravé strany na Laineho, a tak vystřelil sám. A Markstróm vyráží.

16:10
    Ružička pro změnu zkoušel štěstí z levého kruhu, trefil ovšem pouze vyrážečku Korpisala.

15:28
    Mangiapane si správně neseřídil svá mířidla a z pravého kruhu označkoval pouze zadní mantinel za brankou Korpisala.

14:42
    Gaudreau s Lainem po předchozí střele Anderssona vyrazili do rychlého protiútoku. Prvně jmenovaný z levého kruhu poslal křižný pas na svého spoluhráče, kterému ale střela nesedla podle představ a Markström skluzem v brankovišti (hodně na oko efektní zákrok) kotouč vyrazil do ochranné sítě. Komerční pauza.

13:49

13:03
    Toffoli zaujal postavení před brankovištěm, při svém clonění navíc tečoval letící kotouč, ale ani to nestačilo k tomu, aby byl Korpisalo pokořen.

12:45
    Domácí vyhazují kotouč ze svého pásma. Zatím v tomto utkání dobře brání oslabení.

12:19
    Huberdeau se v levém kruhu dostal k rychlé střele po přihrávce od modré, Korpisalo si připisuje další úspěšný zákrok.

11:49
    Patrik Laine – 2 min., hákování.

11:26
    Ružička byl v útočném pásmu o krůček rychleji než Backlund s pukem. Postavení mimo hru.

10:55

10:42
    Domácí se vrátili do útočného pásma, až před brankoviště se dostal Johnson, ale ani on neuspěl. Markström jeho pokus vyráží do bezpečí.

10:20
    Dlouhé postavení Columbusu v útočném pásmu. Brankář Markström byl doslova vykombinován, už ležel na ledě, ale Činachov toho nedokázal využít, když z okraje mezikruží poslal střelu těsně vedle levé tyče!

09:29
    Hodně nepovedenou střelou se prezentoval z levé strany Huberdeau. Kotouč mu sjel po čepeli a vyletěl až do ochranné sítě.

08:47
    Sražená střela Robinsona po rychlém protiútoku Columbusu končí v ochranné síti. Komerční pauza.

08:24
    Backlund byl z tohoto hlediska o něco úspěšnější, ale na brankáře Korpisala nevyzrál. Hra pokračuje.

07:45
    Radim Zohorna, který prožívá debut v této sezoně, se tlačil vedle brankoviště do zakončení, Korpisala se mu ale ohrozit nepovedlo.

06:30
    Puk doputoval ze středního pásma až ke Korpisalovi, který pohotově rozehrál zpět do střední zóny. Domácí mezitím poukazovali, že soupeři hráli v šesti, ale hra pokračuje dál a rozhodčí nevylučují.

05:52
    Markström přerušuje hru, úspěšně zasáhl proti jedovaté střele Tima Berniho od modré čáry.

05:09

04:32
    Po nepřesné střele hráčů Calgary se domácím povedlo znovu dostat kotouč mimo své pásmo.

04:10
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry.

03:28
    Kadri se natlačil mezi kruhy, kde se mu povedlo střelou přes obránce ohrozit brankáře Korpisala. Fin v kleci Columbusu přerušuje hru.

03:09
    Mathieu Olivier – 2 min., sekání.

02:52
    Zblokovaná rána Weegara končí v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Columbusu.

01:45
    O vzrušení se postaral brankář Markström, který šel za svou branku zachytit a rozehrát puk, ale podlomila se mu noha a skončil na ledě. K jeho štěstí toho nedokázali domácí využít.

01:20
    Hosté se po buly prodrali do útočného pásma. Kadri to zkusil znovu z levého kruhu, tentokrát jeho pokus zblokoval bránící protihráč.
    01:02 Patrik LAINE - 1:0

01:02
    Domácí prožili výtečný start do zápasu! Po Kadriho střele z levého kruhu, kterou Korpisalo úspěšně vyrazil, rozehráli Blue Jackets rychlý protiútok. Roslovic poslal přihrávku za obranu na rozjetého PATRIKA LAINEHO, který v souboji jeden na jednoho s brankářem Markströmem nezaváhal. Asistence: Jack Roslovic, Jegor Činachov.

00:01

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Christiansen, Peeke – J. Gaudreau, Nyquist, Jenner – Činachov, Roslovic, Laine – Sillinger, Marčenko, K. Johnson – E. Robinson, Olivier, Kuraly.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Weegar, Mi. Stone, Zadorov – E. Lindholm, Huberdeau, Toffoli – Mangiapane, Dubé, Kadri – Backlund, Ružička, Coleman – Lucic, Lewis, Zohorna.

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Gawryletz, McNamara.

V minulé sezoně Calgary vyhrálo oba vzájemné zápasy s drtivým skóre 12:2. A i nyní papírové předpoklady hovoří o tom, že by si hosté mohli dost zastřílet.

Columbus má nejslabší defenzivu z celé Východní konference, k tomu má podprůměrné ofenzivní statistiky a není tak divu, že se nachází na samém chvostu své poloviny ligy. Blue Jackets rozhodně nepomáhá, že je trápí široká marodka, ale i tak jsou výkony tohoto týmu velkým zklamáním. V předchozích letech totiž Columbus ukázal, že i přes širokou marodku dokáže hrát slušný hokej, v tomto ročníku je to ale zatím jedna velká bída. Organizace z Ohia nejspíš bude muset začít přemýšlet nad větší obměnou kádru, pokud nechce i v příštích sezonách zabřednout do podprůměru.

Na posledních výhrách Flames má lví podíl pětadvacetiletý brankář Dan Vladař, který v posledních čtyřech utkáních, v nichž naskočil do brankoviště, dokázal vychytat vítězství. Výrazně si také vylepšil statistiky, když úspěšnost zákroků vytáhl nad 91% a průměr inkasovaných branek stlačil takřka ke 2,5 gólu na zápas. Po dlouhé době se navíc Calgary povedlo dostat ve statistice branek do plusu. Přestože rozhodně nemá nejsilnější útok v lize, obrana až tak špatná není, a je tak rozhodně na čem stavět.

Hokejisté Columbusu a Calgary vstoupí do vzájemného utkání ve zcela rozdílných pozicích. Zatímco domácí tíží tři porážky v řadě a debakl 4:9 z posledního utkání proti Buffalu, Calgary vyhrálo třikrát za sebou a pomaličku se dere tabulkou Pacifické divize nahoru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Laine (Roslovic, Činachov), 23. E. Robinson, 60. Kuraly (Jenner, Olivier) – 58. Mi. Stone (Backlund, Hanifin)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (21. Merzlikins) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Christiansen, Peeke – J. Gaudreau, Nyquist (A), Jenner (C) – Činachov, Roslovic, Laine – Sillinger, Marčenko, K. Johnson – E. Robinson, Olivier, Kuraly.
    Trenér: Brad Larsen

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – E. Lindholm (A), Huberdeau, Toffoli – Mangiapane, Dubé, Kadri – Backlund (A), Ružička, Coleman – Lucic, Lewis, Zohorna.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: G. Hebert, Pochmara – Gawryletz, McNamara

Diváci: 16902