Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)

2. Casey MIttelstadt (BUF) – 0+3
    3. Rickard Rakell (PIT) – 1+1 (03:45:40)

Je konec! Pittsburgh nakonec zvládl duel na ledě Buffala a vítězí 4:3. O rozhodující moment se v prodloužení postaral Jeff Carter, který rozhodl z přesilové hry. Hosté tak ovládli čtvrté utkání v řadě a vylepšují si pozici v Metropolitní divizi, kde dýchají na záda Carolině. Oba týmy se navíc v noci ze soboty na neděli střetnou znovu. Hrát se však bude na ledě Penguins.

61:36 Jeff CARTER - 3:4

61:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku! Je hotovo! Pittsburgh v prodloužení využil přesilovou hru a získává bonusový bod! Po rychlé akci v útočném pásmu domácí brankář zneškodnil první ránu Rakella, ale důrazný JEFF CARTER puk dorazil do sítě! Asistence: Rickard Rakell, Jevgenij Malkin.

61:00
    Domácí vybojovali puk před vlastní brankou a okamžitě jej poslali přes celé kluziště. Oba týmy střídají.

60:37
    Malkin míchal kotoučem v nebezpečném prostoru, ale netroufl si na zakončení.

60:10
    Pittsburgh uspěl na úvodním vhazování prodloužení. Hosté mají skvělou možnost k tomu v přesilovce rozhodnout.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. V úvodu třetí části totiž vyrovnal Rakell. Obrat z pohledu Penguins následně dokonal McGinn, ale přesně o dvě minuty později poslal z přesilovky duel do prodloužení Kyle Okposo. Hostující Pittsburgh ale zahájí prodloužení v přesilovce.

59:20
    Rasmus Dahlin v obranném pásmu získal kotouč a bekhendem jej vyhodil obloučkem do středního pásma.

59:01
    Buffalo se znovu tlačilo vpřed, nicméně prudká pobídka tentokrát skončila na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před domácí klec.
    58:30 Kyle OKPOSO - 3:3

58:30
    Buffalo právě vstřelilo branku! Buffalo vyrovnává! Domácí celek při přesilovce zariskoval a zkusil hru bez brankáře, což přineslo ovoce! Na přihrávku si mezi kruhy sjel nikým nehlídaný KYLE OKPOSO, který pohotově poslal puk mimo Jarryho dosah! Asistence: Casey Mittelstadt, Jack Quinn.

57:46
    Skinner našel přihrávkou zpoza branky Cozense, který pohotově zakončil, ale Tristan Jarry jeho ránu skvěle vyrazil betonem!

57:15
    Pittsburgh získal kotouč v obranném pásmu a vyhodil jej přes celé kluziště.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 39. V. Olofsson (Jost, Mittelstadt), 40. J. Skinner (T. Thompson, Mittelstadt), 59. Okposo (Mittelstadt, Quinn) – 36. Guentzel (Malkin, Petry), 43. Rakell (Heinen), 57. McGinn (Kapanen, Rutta), 62. Carter (Rakell, Malkin)

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Petry, Dumoulin, Rutta, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Heinen.

Rozhodčí: Luxmore, Markovic – Cherrey, Apperson

Diváci: 17 205