Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 4:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 10.12.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Nejprestižnější hokejová soutěž na světě je v plném proudu. My se zaměříme na utkání mezi Chicagem a Winnipegem. Chicago ve svém minulém utkání prohrálo na ledě New Jersey 0:3. O výhře rozhodla druhá třetina, ve které padly dvě branky. Chicagu nepomohlo ani 26 zásahů švédského brankáře Arvida Söderbloma.
    Winnipegu se v minulém zápase naopak dařilo, protože na ledě St. Louis vyhrál 5:2. Dvěma góly pomohl k výhře útočník Pierre-Luc Dubois.
    Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je útočník Patrick Kane, který ve 25 utkáních zaznamenal 20 bodů (4+16). Nejlepším střelcem je ale Kanaďan Max Domi, který nastřílel ve 25 utkáních 9 branek a k nim ještě přidal 10 nahrávek. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Caleb Jones, který v 21 zápasech zapsal 9 bodů (1+8). Mezi brankáři je na tom zatím nejlépe Arvid Söderblom, který odchytal 12 utkání. Jeho úspěšnost zásahů je 90,57 % a v průměru dostává 3,17 gólu na zápas. Petr Mrázek odchytal 9 zápasů s úspěšností zákroků 88,15 % a s průměrem 4,06 gólu na zápas.
    Nejproduktivnějším hráčem Jets je již zmíněný Pierre-Luc Dubois, Kanadský forvard si v 25 zápasech připsal 28 bodů (13+15). Nejlepším střelcem je ovšem kanadský útočník Mark Scheifele, jenž v 25 utkáních vstřelil 15 gólů, ke kterým přidal ještě 8 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Josh Morrissey, který ve 25 zápasech zaznamenal 27 bodů (5+22). Mezi brankáři je na tom lépe Američan Connor Hellebuyck, který odchytal 20 utkání. Jeho úspěšnost zásahů je 93,25 % a v průměru inkasuje 2,24 gólu na zápas. Zbylých pět utkání odchytal David Rittich, který má úspěšnost zákroků 88,19 % a průměr 3,05 branky na zápas. Úvodní buly bude v United Center v Chicagu vhozeno krátce po 2:30.

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Stauber) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Cal. Jones, Mitchell, McCabe – P. Kane (A), J. Toews (C), Athanasiou – Raddysh, Domi, Kurashev – Entwistle, Dickinson, Khaira – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Stanley, Schmidt – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Eyssimont, Dubois, Connor – Mäenalanen, Lowry (A), Harkins – Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Rick Bowness.

Utkání začne tradičně s menším zámořským zpožděním.

Před začátkem zápasu ještě zazní hymny Kanady a USA.

00:01

00:21
    Jako první střílel Dillon, ale Söderblom vyráží puk do rohu.

01:40
    Wheelerova střela byla zablokována domácí obranou.

01:48
    Řeší se nějaká nerovnost na hrací ploše, hra je přerušena.

Vše je vyřešeno, hraje se dál.

02:04
    McCabe se natlačil před Ritticha, ale ten dokázal zasáhnout a puk skončil v rohu.

03:17
    Lafferty dostal u mantinelu tvrdý hit a k puku se dostávají hosté.

03:45
    Po střele Harkinse z mezikruží zasahuje gólman Söderblom.

03:55
    Toews se řítil ze strany na Ritticha, ale ten jeho ránu sebral do rukavice.

04:16
    Další střelecký pokus zaznamenal Lowry, ale ani s touhle střelou neměl Söderblom žádné problémy a schoval puk ve své výstroji.

05:25
    McCabe pálil z mezikruží, ale trefil jenom lapačku Ritticha. Vhazuje se před jeho bránou.

05:37
    Na druhé straně to zkoušel Wheeler, ale Söderblom ránu vyrazil ramenem nad bránu.

06:09
    Před bránou Chicaga zůstal Morrissey, ale těsně před tím, než se puku dotkl, ho Söderblom přikryl pod lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Blackhawks.

06:12
    Dillonovu ránu srazil Entwistle k brankáři Söderblomovi, který následně svým zásahem přerušuje hru.

06:46
    Další zákrok Söderbloma. Tentokrát zasahoval proti ráně Connora, který dostal nahrávku na levou stranu. Domácí gólman sebral puk do lapačky.

07:14
    Söderblom znovu v permanenci. Tentokrát má v rukavici střelu Morrisseyho od modré.

08:12
    Icing odpískán Winnipegu. Buly před Rittichem.

08:39
    Další icing Winnipegu. Další vhazování před Rittichem.

09:03
    Seth Jones hledal před bránou svou nahrávkou Raddyshe, ale ten kotouč netrefil.

09:58
    Blackwell se snažil dostat před Ritticha, ovšem jeden z obránců ho odzbrojil a puk skončil na holi českého brankáře, který následně puk poslal svým spoluhráčům.

10:18
    Stanley narazil do mantinelu za Rittichovou brankou, ale zvedá se a odjíždí na střídačku.

11:11
    S ranou Entwistlea si poradil Rittich. Ten má kotouč v rukavici a vhazuje se před jeho bránou.

11:29
    Wheeler si dal puk mezi brusle a chtěl se zbavit svého protihráče, ale trefil jeho brusle. Od nich se ale puk odrazil znovu k Wheelerovi, jehož střelu lapil Söderblom.

12:35
    Winnipegu odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

13:14
    Střelu Jonssona Fjälbyho likviduje jeho krajan v brance domácích, Arvid Söderblom.

14:34
    Athanasiou špatně přihrál, čehož využil Connor, jenž se díky tomu dostal k puku.

15:21
    Winnipeg právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Kane u mantinelu ztratil puk, čehož využil Morissey, který po zisku puku u mantinelu našel v mezikruží COLEA PERFETTIHO, který si obhodil svého protihráče a zamířil přesně. Asistence: Josh Morrissey.
    15:21 Cole PERFETTI - 0:1

16:37
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Sam Gagner – 2 min., krosček.

18:24
    Kane ze strany svou střelou trefil Ritticha do masky.

18:37

19:24
    Na ledě se strhla potyčka a bude se vylučovat.

19:24
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jack Johnson – 2 min., krosček + 2 min., hrubost.

19:51
    Dickinson měl velkou šanci skórovat, ale v úniku trefil jenom Rittichovu vyrážečku.

20:00

V první třetině jsme viděli jeden gól, který vstřelil Winnipeg zásluhou Perfettiho. Oba gólmané měli v první třetině dost zákroků, ale kromě jednoho gólu žádné další střely za svá záda nepustili. Rittich může být zatím spokojenější, protože drží čisté konto. Uvidíme, jestli to tak zůstane i ve druhé třetině. Domácí do další třetiny vstoupí v oslabení. Čtyřminutový trest Jacka Johnsona potrvá ještě přes tři minuty. Druhá třetina začne zhruba ve 3:40.

Střely na branku po první třetině: 14:7.

20:01

20:56
    Winnipeg právě vstřelil branku! V přesilovce zvyšují hráči Winnipegu svůj náskok. Morrissey vypálil od modré a před brankou do jeho střely vložil hůl BLAKE WHEELER, který se trefil přesně mezi betony Söderbloma. Asistence: Josh Morrissey a Kyle Connor.
    20:56 Blake WHEELER - 0:2

22:56

24:01
    Další střela Wheelera. Tentokrát však Söderblom zasahuje.

24:29
    Jonsson Fjällby se snažil zakončit z mezikruží. Söderblom schoval puk mezi betony.

24:34
    Ofsajd Jets. Buly ve středním pásmu.

25:35
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Vhazovat se bude před Rittichem.

26:01
    Domi pálil rychlou střelou od mantinelu. Rittich s touto střelou neměl problém a puk vyrazil betonem.

26:08
    Poté, co sebral Söderblom puk do lapačky, se vhazuje před jeho brankou.

27:42
    Jonsson Fjällby pálil z první, ale rána šla mimo.

28:21
    Na druhé straně střílel Murphy, ale narazil na připraveného Ritticha.

29:13
    Morrisseyho střelu zblokoval Entwistle, čímž pomohl Söderblomovi, který nemusel zasahovat.

30:08
    Zakázané uvolnění Blackhawks. Vhazování před brankou Söderbloma.

31:04
    Chicago právě vstřelilo branku! Domácí se přece jen dočkali. TAYLOR RADDYSH vjel s pukem do pásma, ale následně o něj přišel. Puk se dostal k Jonssonu Fjällbymu, jenž ale kotouč nechal za sebou. Raddysh si ho vzal zpět a prostřelil Ritticha, čímž mu překazil čisté konto. Asistence: Philipp Kurashev.
    31:04 Taylor RADDYSH - 1:2

31:11
    Současné vyloučení:
    Reese Johnson – 2+2, hrubost.

Dylan DeMelo – 2 min., hrubost + 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

31:27
    Po dalším Rittichově zásahu se vhazuje před ním.

31:45
    Po ráně Toewse má Rittich puk v lapačce.

31:51
    Stejně jako teď po střele Kanea.

32:59
    Icing odpískán Winnipegu. Vhazovat se bude před bránou Davida Ritticha.

33:36
    Před brankou dorážel Gagner, ale Söderblom si dokázal poradit a zasáhl.

33:52
    Chicago se dostalo do přečíslení, které zakončil střelou z mezikruží Raddysh. Rittich jeho pokus chytil do lapačky.

34:17
    Jonathan Toews – 2 min., nedovolené bránění.

35:03
    Dubois vypálil kousek za kruhem. Söderblom si jeho pokus našel a puk ukryl ve své výstroji.

35:11
    Johnson a DeMelo zpět na ledě.

36:17

36:44
    Buly před Söderblomem po jeho dalším zásahu.

37:17
    Dylan DeMelo – 2 min., hákování.

37:41
    Vyhozený puk od Winnipegu míří až k Söderblomovi.

38:58
    Kurashev dobrou střelou jen těsně minul.

39:17

40:00

Druhá třetina nabídla na obou stranách jeden gól. Nejprve zvyšoval 56 sekund po začátku druhé třetiny v přesilovce šikovnou tečí Wheeler. Na druhé straně pak srovnal Raddysh. Nebýt gólmanů a jejich zákroků, mohlo být těch gólů v této části více. Ve třetí třetině bude k vidění ještě mnoho zajímavého. Třetí třetina začne zhruba ve 4:37.

40:01

41:26
    Wheeler se dostal ke střele z mezikruží, kterou ovšem Söderblom lapil.

42:10
    Střelu Setha Jonese od modré raději Rittich přikryl pod lapačku. Buly před jeho bránou.

43:30
    Dickinson pálil ze strany od mantinelu. Ritticha ale nepřekonal, protože ten zasáhl svou lapačkou.

44:27
    Chicago bylo chvilku pod tlakem soupeře, ale nakonec jim pomohl gólman Söderblom.

46:17
    Ofsajd odpískán Chicagu. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Davidem Rittichem.

46:50
    Schmidt tvrdě pálil kousek za modrou čarou, Söderblom připraven.

47:08
    Nyní si Söderblom našel další pokus, tentokrát z hole Morrisseyho a má puk v lapačce.

47:29
    Patrick Kane – 2 min., podrážení.

47:32
    Hned po vyhraném buly se puk dostal k Wheelerovi na brankoviště. Wheeler ale nedokázal dostat puk přes Söderbloma, který předvedl dobrý zákrok.

48:45
    Winnipeg se nyní vyhnal z útočného pásma.

49:29

50:03
    Raddysh dostal přihrávku před bránu. S jeho pokusem si Rittich poradil a vyrazil puk betonem.

50:40
    Po komerční přestávce se vhazuje před Söderblomem.

51:00
    Wheeler přihrál do prostoru mezi kruhy Scheifelemu, jehož střelu parádním zákrokem lapačkou zastavil Söderblom. Jednoznačně nejlepší zásah tohoto utkání.

52:25
    Winnipeg právě vstřelil branku! Winnipeg navyšuje skóre. U mantinelu získal puk Barron, který ho následně předal Harkinsovi. Ten po objetí brány našel křižnou přihrávkou na levé straně ADAMA LOWRYHO, který rychlou střelou skóroval. Asistence: Morgan Barron a Jansen Harkins.
    52:25 Adam LOWRY - 1:3

54:38
    Icing Winnipegu vrací hru před Ritticha.

55:12
    Lowry vypálil z pozice před brankou. Söderblom byl však připraven a má puk v lapačce.

55:15
    Cole Perfetti – 2 min., vysoká hůl.

55:50
    Raddysh vjel velkou rychlostí do útočného pásma a dostal přihrávku. Jeho střela ale byla nepřesná.