Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 4:1 (kon.)
Edmonton Oilers
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Minnesota Wild
Sobota 10.12.2022, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:00:47)

3. Kailer Yamamoto (EDM) – 1+0

Je za námi utkání mezi Edmontonem a Minnesotou, které dopadlo lépe pro domácí tým. Ten poměrně brzy vedl o dva góly, ale Divočina dvěma trefami náskok soupeře smazala. Rozhodující moment nakonec byl k vidění ve 33. minutě, kdy Kailer Yamamoto předvedl ukázkovou teč. V poslední třetině ještě skórovali Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.

59:51 Ryan NUGENT-HOPKINS - 5:2

59:51
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí ještě přidávají pátou branku do opuštěné klece. Draisaitl postrčil na RYANA NUGENT-HOPKINSE, který si tuto chvíli pořádně vychutnal. 5:2. Asistence: Leon Draisaitl a Zach Hyman.

59:32
    Ryan zablokoval tvrdou střelu Kaprizova z levého kruhu.

59:16
    Hosté se teď nemohli dostat do útočného pásma, nakonec jim ale pomohli hokejisté Oilers, kteří vyhodili na icing.

58:52
    Ceci z červené čáry nedokázal trefit opuštěnou klec. Minnesota stále žije.

58:37
    Na brankovišti domácích bylo pořádně rušno, ale jako první si puk našel Stuart Skinner.

58:19
    Rána Kaprizova zapadla na rameno domácího brankáře, Minnesota pokračuje v útočné aktivitě.

57:48
    Fleury zůstává na střídačce. Je tady powerplay hostujícího celku!

57:32
    Hyman pro svůj celek pošetřil cenné sekundy v útočném pásmu. Minnesota se obtížně dostává pořádně na kotouč.

57:04
    McDavid přistrčil do jízdy Kaileru Yamamotovi, který vystřelil do připraveného Fleuryho.

56:43

56:18
    Střela z toho byla, ale nepřesná. Minnesota teď vyhazuje hrací předmět co nejdále od své svatyně.

55:55
    Connor McDavid parádně zavezl kotouč ve velké rychlosti do útočného pásma. Co Oilers nyní vymyslí?

55:17
    Zatím se v této přesilovce domácím nedaří se pořádně usadit na puku. Mrzet je to ale příliš nemusí vzhledem k průběžnému stavu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Ryan (Shore, Kostin), 9. McDavid (Nugent-Hopkins, Barrie), 33. Yamamoto (Nurse, Ceci), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 60. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Hyman) – 12. J. Eriksson Ek, 27. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Puljujärvi, Hamblin, Holloway – Ryan, Shore, Kostin.
    Trenér: Jay Woodcroft

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, Petan – Shaw, Dewar, Reaves.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Kozari, Beach – MacPherson, Kovachik

Diváci: 17 589