Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 4:1 (kon.)
Dallas Stars
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 10.12.2022, 20:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

S konstatováním, že Dallas Stars nakonec bere ze zápasu dva body díky výhře 3:2 v prodloužení nad Detroitem, který si z Texasu veze po téměř sedmi letech bod, se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý. (22:52:26)

Jake Oettinger (DAL) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 64:29
    Ville Husso (DET) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 64:29

Česká a slovenská stopa
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 12:28
    Filip Hronek (DET) – 0+0, 0 účast, 7 střel na branku, TM 0, čas na ledě 28:05
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, + účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 16:47

Využití: 1-0.

První dvě třetiny patřily Dallasu, který hrál přece jen o něco lépe než Detroit. Hosté sice od desáté minuty vedli výstavní trefou Dylana Larkina, ale poté na dlouho vypadli z role. Takže dvě minuty před koncem třetiny Denis Gurjanov srovnal a ve 36. minutě se Dallas zaslouženě dostal do vedení trefou Jamieho Benna při přesilovce z kruhů. Jenže za další tři minuty se Detroitu podařilo vyrovnat, když David Perron tečoval střelu Chiarota od modré. Třetí třetina nakonec branku nepřinesla a dlouho to vypadalo, že ani pětiminutové prodloužení nerozhodne: První tři minuty drželi hosté puk na svých holích, ale žádnou gólovou šanci si nevytvořili. Půl minuty před koncem ztratil kotouč ve středním pásmu Larkin, který si nerozuměl s Chiarotem. Toho využil Marchment, který zavezl puk do pásma a předložil ho před branku Nilsi Lundkvistovi, jenž propasíroval touš pod betony Hussa do sítě.

64:29 Nils LUNDKVIST - 3:2

64:29
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dylan Larkin ve středním pásmu posílal kotouč po prknech pro Chiarota, jenže oba dva si nerozuměli a druhý uvedený, tedy bek Red Wings, chyběl vzadu. Tím spíše, že Marchment sebral kotouč a v situaci dva na jednoho naservíroval přihrávku k pravé straně branky pro NILSE LUNDKVISTA, který se trefuje potřetí v sezoně, se štěstím poslal kotouč mezi betony Hussa. Asistence: Mason Marchment.

64:09
    Dylan Larkin musel zabrat směrem k puku, před napadajícím soupeřem ho odehrál na obranné modré jen tím, že se po něm vrhnul a holí vypíchl pryč.

63:45
    Lucas Raymond zavezl puk do pásma, který přenechal na levém kruhu pro spoluhráče, ale Dallas se poté osvobozuje vyhozením kotouče a střídáním.

V prodloužení jsme zatím viděli jen jednu střelu na branku v podání Detroitu.

63:14
    Navíc přichází ofsajd Stars.

63:14
    Jenže i Dallas si nedokáže vytvořit šanci a couvá s pukem do středního pásma.

63:00
    Až nyní mají domácí kotouč ve své moci před brankou Hussa.

62:32
    Detroit má stále kotouč. Krátce po polovině prodloužení si do zakončení povyjel Dominik Kubalík, jeho střela z levého kruhu ale byla přizvednuta soupeřem do ochranné sítě.

62:20
    Na vlastní modrou se nyní vrátil i Dominik Kubalík.

61:53
    A hosté mají kotouč nadále. Téměř celé pásmo obkroužil Ben Chiarot, načež na modré přenechal puk Michaelu Rasmussenovi.

61:34
    Detroit stále drží kotouč, byť si znovu pomohl vyjetím do středního pásma.

61:17
    Dylan Larkin jel po modré a pomohl si kličkou, nikoliv však pořádnou střelou.

60:35
    Raymond objel branku a poslal puk na modrou pro Moritze Seidera, který znovu nevystřelil. Jen vzápětí přenechal puk spoluhráčům a trojka Red Wings jde střídat.

60:01

Detroit naposled vyhrál na půdě soupeře dne 1.3.2016, kdy v prodloužení udolal Dallas 3:2. Od této doby si z ledu Stars neodvezl ani bod a prohrál devětkrát v řadě.

Třetí třetina branky nepřinesla. O něco lepší byli opět hráči Dallasu, jenže ani jedenáct střeleckých pokusů domácím nestačilo na puk za zády Ville Hussa, který dnes zapsal již 31 úspěšných zákroků.

60:00

59:21
    Husso sice za brankou ztlumil puk pro spoluhráče, rozehrávka Red Wings ale končí zakázaným uvolněním. Že by ještě šance pro Stars?

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny se právě rozbíhá a vypadá to, že se půjde do prodloužení.

57:28
    Austin Czarnik dostal výbornou přihrávku od Dylana Larkina, jenže střelou z pravého kruhu nedokázal Oettingera více zaměstnat. Larkin ale dnes hraje také výborně.

57:18
    Dallasu tak nezbyde nic jiného, než rozjet akci opět od Oettingera.

56:58
    Detroit se opět musí bránit, znovu ale v defenzívě před svou brankou uspěl.

55:24
    Moritz Seider měl trošku prostoru na střelu, od modré ale nakonec také jen poslal puk po mantinelu.

54:57
    Filip Hronek si počínal před vlastní brankou při soupeřově napadání dobře a rozehrál touš po prknech na parťáky.

54:37
    Detroit opět po buly před vlastní klecí dokázal vyvézt kotouč ven z pásma.

Poslední tři vzájemná měření sil vyhrál Dallas, který nejprve v dubnu loňského roku porazil Detroit na jeho ledě 2:1 v prodloužení, před rokem v listopadu vyhrál doma 5:2 a v lednu pak uspěl na půdě soupeře opět v prodloužení – 5:4.

54:16
    Rudá Křídla byla nyní v sevření soupeře, ale ubránila se a budou si moct oddechnout komerční přestávkou.

54:08
    Necelých šest minut do konce zápasu. Půjde utkání do prodloužení nebo bude rozhodnuto po šedesáti minutách? Body by se hodily hlavně Red Wings.

52:11
    Na druhé straně se do zakončení nedostal kanonýr Dominik Kubalík, který má v Detroitu 10 vstřelených branek, podobně jako Dylan Larkin.

51:47
    A právě za poslední dobu několikrát zmiňovaný Hintz si najel z levé strany před branku a mířil na bližší tyč, v zakončení ale nebyl přesný.

Pokud se podíváme na finské hráče, tak Ville Husso má v kádru ještě spoluhráče Olliho Määttu, jenž v tomto zápasu ale nehraje.

Soupiska Dallasu je na Suomi bohatší. V obraně je pilířem, Miro Heiskanen, který má k dispozici obranné parťáky Jani Hakanpää a Esu Lindella. V útoku pak hrají Roope Hintz a Joel Kiviranta. Ze sedmi možných Finů v tak dnes hraje šest.

51:12
    Jani Hakanpää vypálil z vrcholu pravého kruhu, ale Husso byl překvapen. V souboji finských hokejistů tak nyní vyšel vítězně právě brankář Detroitu.

50:13
    Dallas nyní sevřel svého soupeře před brankou. Glendening z pravého kruhu neuspěl, poté po dalších akcích zkoušel finále vyšperkovat i Miller, ale na ose hřiště nikoho nenašel.

Grafika nyní upozorňuje na to, že finský hokejista Roope Hintz se v počtech nastřílených gólů zlepšuje rok co rok. Posuďte sami: 9 gólů (2018/2019), poté devatenáct branek (19/20), následně v covidové sezoně 15 gólů a loni již 37 přesných tref. Dokáže tento zápas rozhodnout?

48:50
    Zatímco první třetina rychle ubíhala a také druhá pokračovala ve slušném tempu, třetí část se zatím hodně line a je často přerušována.

47:23
    Gustav Lindström na modré nic nevymýšlel a poslal kotouč na branku, leč Oettinger byl na místě.

46:57
    Hosté si pohlídali celou situaci a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Jake Oettingerem.

46:10
    Střela Gurjanova z velkého úhlu také Hussovi nenadělala žádné problémy. Tyto zdánlivě jednoduché střely dokáží občas brankáře pozlobit, nebyl to ale tento případ.

46:02
    Jamie Benn se podruhé v utkání prosadit nedokázal. Měl sice kotouč před brankou, ale bekhend si navedl až příliš blízko k Hussovi, jenž kapitána Dallasu vychytal.

45:43
    Je tady proto akce hostů dva na dva, jenže Cziarnik byl v útočení hodně rozvážný a než dostal puk na Berggrena, tak k tomuto hráči přistoupili dva soupeři.

45:08
    Robertson zavezl puk po levé straně do pásma, ale ani jednomu z dvou najíždějících spoluhráčů nenahrál přesně.

44:08
    Dallas přestál druhé oslabení a hraje v plném počtu.

43:48
    Další útočné snažení Detroitu přerušuje Esa Lindell, který bleskově vyhazuje puk až k Hussovi.

43:21
    Brankář Dallasu opět raději zastavuje nahození a má před svou brankou klid.

42:54
    Na začátku přesilovky se Detroit držel před brankou Oettingera. Po dalším buly už domácí vyhazují puk na druhou stranu.

42:08
    Ryan Suter podrazil Austina Cziarnika a jde tak na dvě minuty ven. Faul v předbrankovém prostoru.

42:08
    Red Wings asi dokázali maximum možného. Získali buly před Oettingerem a asi si v tomto prostoru pobudou, jelikož se bude na straně domácích podruhé trestat.

41:51
    Puk na obranné modré sbírá Joseph Veleno, ale v útočném pásmu má prosti sobě hned tři hráče soupeře.

41:24
    Dallas dvakrát po sobě vyváží puk z vlastního pásma dopředu. Zatím bez dalších šancí.

Vyloučení: 1-4

Druhá perioda dlouho patřila Dallasu, který byl lepším týmem, což samozřejmě bylo zapříčiněno i třemi přesilovými hrami Stars. První dvě ještě domácí nevyužili, poté byl ale Walman vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl a první část jeho trestu Dallas využil. Robertson naservíroval pas mezi kruhy na Jamieho Benna a domácí stvrdili svou lepší hru gólem. Jenže z náskoku se radovali sotva tři minuty. Dustin Perron totiž 59,8 sekundy před koncem totiž tečoval Chiarotovu střelu hned po buly do sítě – 2:2. Na konci třetiny ještě po střele Hronka přišla menší strkanice, ale bez vyloučení.

40:00

39:41
    Po pumelici Filipa Hronka od modré vznikla vedle branky Oettingera pořádná mela. David Perron na brankáře až tak nedorážel, přesto si ho ale dva hráči Dallasu vzali do parády, nicméně trestat se nebude.
    39:00 David PERRON - 2:2

39:00
    Detroit právě vstřelil branku!
    59,8 sekund před koncem druhé třetiny je srovnáno. Hned po buly dostal Chiarot pas na modrou a tvrdou střelou ukázal pořádný flex své hokejky. Kotouč před brankou v souboji s bekem Joni Hakanpää možná lehce tečoval DAVID PERRON, kterému byl gól nakonec zpětně připsán. Asistence: Ben Chiarot, Moritz Seider.

38:15
    Dallas je v této třetině opravdu lepším týmem. Tím spíše, že Rudá Křídla dělají i zbytečné chyby v rozehrávce.

38:00
    Detroit hraje v plném počtu, Walmanova vysoká hůl přinesla Dallasu vedení.

37:15
    Také nyní musí Stars začít od své vlastní branky.

37:03
    Po vyhození Detroitu zbývá Dallasu už jen minuta z přesilové hry.
    36:00 Jamie BENN - 2:1

36:00
    První trest Walmana se maže. Robertson z levé strany našel přesně mezi kruhy JAMIEHO BENNA, což Red Wings možná tolik nečekali, spíše předpokládali pas z kruhu na kruh. Benn poté perfektně trefil prostor kolem vyrážečky Hussa a domácí poprvé v utkání vedou. Asistence: Jason Robertson, Miro Heiskanen.

35:54
    Dallas má letos deváté nejlepší využíti přesilovek na 25,3%. Navýší nyní toto číslo?

35:10
    Vyhrané buly pro domácí. Následné nahození od modré šlo přesně do míst, kde byl Ville Husso a ten tak bezpečně zasáhl.

34:39
    Mason Marchment, který asistoval na vyrovnávací branku Gurjanova, dostal vysokou hůl od Jakea Walmana a protože se sudí přesvědčili, že mu z obličeje skutečně lehce teče krev, dostává šestadvacetiletý rodák z Toronta dvě a dvě minuty.

33:19
    Buly před brankou Dallasu dopadlo lépe právě pro domácí, kteří rychle projeli na druhou stranu. Před branku si z druhé vlny sjížděl Ty Dellandrea, ale nedostal přesný pas.

Zatímco v první třetině byli střelecky aktivnější hosté (5-12), druhá třetina i díky dvěma přesilovkám patří domácím (13-7).

Platí, že oba dva brankáři svůj tým drží.

33:05
    Jonatan Berggren spolu s Velenem dostali puk do útočného pásma, ovšem nic vážného z akce nepřišlo. Po přerušení následuje komerční přestávka.

32:49
    Detroit oslabení zvládl a je v pěti.

32:28
    Dallas má čas ještě na jeden útok, kotouč se snaží zavést do pásma Suter s Johnstonem.

32:10
    Po vyhození Detroitu zkusili Stars rychlý útok, ale nepřesný. Pískáno je zakázané uvolnění.

31:21
    Dallasu se ale rychle povedlo zavést puk do pásma. Jason Robertson z pravého kruhu ale zase neohrozil Hussa, protože přišel další úspěšný blok. Detroit hraje obětavě, nyní se pochlapil Chiarot.

31:05
    Detroit se krátce po buly dokázal osvobodit.

30:49
    Další šance pro domácí, jak uskočit soupeři. Moritz Seider podrazil Roope Hintze a jde zaslouženě ven.

29:25
    Český obránce nadále zůstal u puku, tentokrát se v na druhé straně kluziště dostal k dobré střele, ovšem na Oettingera si nepřišel.

28:40
    Puk z vlastního obranného pásma vyváží Filip Hronek.

27:54
    S dalším útokem se připomněl Denis Gurjanov, který nyní hraje jeden z lepších zápasů v sezoně. Ale k ohrožení branky Hussa tentokrát nedošlo.

27:46
    Detroit hraje v plném počtu.

27:32
    Dobré bloky ze strany Red Wings. Miro Heiskanen nejprve zasáhl proti Ernemu a poté si na něj nepřišel ani Suter.

26:36
    Dallasu se zatím v přesilové hře moc nedaří. Seguinovo nahození nenadělalo Hussovi problémy.

25:46
    Detroit bude hrát oslabení po tom, co Gustav Lindström krosčekoval zkušeného Joea Pavelskiho.

24:27
    Husso je opět v permenannci. Marchment zkusil bekhendový pokus zprava, poté pálil i Suter, v obou případech se ale skóre nemění.

23:39
    Erneho pokus z velkého úhlu nemohl Oettingera překvapit.

22:42
    Další pokusy domácích. Husso si ale poradil jak se střelou Benna, tak s nahozením Gurbanova.

21:35
    Colin Miller si najel na pravý kruh a vypálil tvrdou ránu na Hussa, jenž kotouč vyrazil. I ve druhé třetině se hraje hokej v rychlém tempu.

20:58
    Filip Hronek zkusil střelu od modré, ale Oettinger byl pozorný a jeho pokus lapil.

Bez využití.

První třetina je u konce. Detroit v ní byl na začátku zápasu aktivnější a zaslouženě šel do vedení, když se v desáté minutě trefil do šibenice Dylan Larkin a dal svůj desátý gól v sezoně. I poté měli hráči Red Wings šance a sehráli i dobrou přesilovou hru, ve které se ale neprosadili. A jak to tak už bývá, po návratu vyloučeného hráče na led domácí srovnali. Marchment našel dobrým pasem Denise Gurjanova, který našel mezeru mezi betony Hussa – 1:1.

20:00
    18:06 Denis GURJANOV - 1:1

18:06
    Je srovnáno. Marchment našel přihrávkou přes Lindströma najíždějícího DENISE GURJANOVA, který poslal kotouč přesně mezi betony Ville Hussa a svým druhým gólem v sezoně srovnává stav zápasu. Asistence: Mason Marchment, Tyler Seguin.

17:42
    Dallas již hraje v plném počtu. Detroit přesilovou hru nevyužil, byť šance měl.

17:08
    Na pravé straně těsně před brankou číhal Dominik Kubalík, jenž nakonec nezakončil. Ve finále celé akce po Hronkově nahození zkusil ve stejném prostoru Andrew Copp, který dostal chvilku času, nicméně na Oettingera si nepřišel.

16:32
    Detroit zamkl soupeře v útočném pásmu a po hezkých kombinacích zkoušel střelu z levého kruhu David Perron, jenže těsně minul. Poté už hosté o pásmo přicházejí.

15:57
    Právě Sundqvist nyní zkusil vyjet s pukem zpoza branky a zakončit, neměl ale už dostatek prostoru.

15:42
    Andrew Copp poslal vysoký oblouček do útočného pásma, kde Colin Miller podrazil Oskara Sundqvista a Red Wings jdou do přesilovky.

15:27
    Roope Hintz ještě dokázal puk udržet na útočné modré, ale jeho spoluhráči se nedokázali pořádně zformovat a následuje tak akce Detroitu.

14:58
    Po další komerční přestávce neudrželi hosté útočné pásmo a už se tak jde na druhou stranu. Husso se bude muset mít na pozoru.

Zápas Dallasu a Detroitu je zároveň soubojem "na dálku" dvou jasných brankářských jedniček, kterými jsou domácí Jake Oettinger (v sezoně dnes dvacátý zápas) a hostující Ville Husso (19.).

14:28
    A další protiútok Rudých Křídel, tentokrát tři na dva. Jonathan Berggren si sjel před branku, kde dostal přihrávku od Velena, ale Jake Oettinger zapsal velmi dobrý zákrok!

13:34
    Pius Suter v akci tři na tři rozhodil přihrávku na pravou stranu pro Rasmussena, na kterého si ale počíhal Miro Heiskanen, jasně nejproduktivnější bek Dallasu.

Dylan Larkin se vstřelenou brankou dotáhl v tabulce kanonýrů Detroitu na Dominika Kubalíka, oba tak mají letos již deset branek.

A stále ještě mladý americký forvard, mj. patnáctka draftu z roku 2014, již překonává svůj počin ze sezony 2020/2021, kdy ve zkráceném ročníku během 44 utkání základní části dal "jen" devět gólů. Celkem jde o jeho 157. gól v základní části NHL a 158. celkově.

Střely na branku: 4-6

13:02
    A znovu Detroit. Andrew Copp po zisku puku udělal pár rychlých kroků. Přihrávka mu ale následně nevyšla a pískáno je zakázané uvolnění.

12:18
    Lindellovo nahození z pravé strany z velkého úhlu nemohlo Hussa překvapit, navíc puk ani nešel na branku.

12:08
    Mohlo se tak ale stát při situaci hostí dva na jednoho. Nicméně Red Wings jí nevyřešili nejlépe.

11:55
    Dylan Larkin opět táhne útočnou akci hostí. Tentokrát ale nebezpečí pro Oettingera nepřišlo.

11:33
    Hosté hned po buly poslali puk do středního pásma, aby mohli jít střídat.

11:12
    Po zakázaném uvolnění Detroitu se hra stěhuje před Ville Hussa.
    09:48 Dylan LARKIN - 0:1

09:48
    Dallas šel do útoku, ale Roope Hintz nepřesně přihrál. Což byla voda na mlýn, nebo spíše na brusle, pro Czarnika, který sebral puk a ujel na druhou stranu. Poté na levém kruhu našel DYLANA LARKINA, který si připravil palebnou pozici a vyšil parádní střelu do levé šibenice. Desátý gól v sezoně pro kapitána Detroitu a první nahrávka pro Czarnika. Asistence: Austin Czarnik.

09:17
    A opět je u puku Detroit. Austin Czarnik neměl na modré skoro žádný prostor, proto nahodil puk na Oettingera, jemuž nenadělal problém.

08:38
    Mezi kruh si sjel Jake Walman, jehož střelecký pokus byl nakonec zablokován.

08:02
    Radek Faksa pohlídal kotouč, takže se pískat zakázané uvolnění nebude. Opět následuje dlouhá pasáž bez přerušení, které od úvodu zápasu bylo pouze jedno.

07:16
    Hraje se opravdu v parádním tempu, o tom žádná. Také Ben Chiarot si řekl své k tomu, aby Detroit udržel puk v pásmu, což se povedlo jen na chvíli.

06:23
    Heiskanen kryl záda Ryanu Suterovi, který se snažil vyvézt puk, jenž ve středním pásmu ztratil. Hned z toho byl pro Dallas velký problém a Dylan Larkin se málem prosadil střelou z kruhů.

05:55
    Hronek se po buly zase dostal k puku a hned vystřelil, ale tentokrát mířil vedle branky.

05:44
    Pokud se nemýlím, tak hra stále nebyla od prvního buly přerušena. Až nyní, kdy pálil z levé strany Filip Hronek. Ovšem brankář Jake Oettinger si věděl rady.

05:02
    Dallas se jen ohřál ve středním pásmu a už se opět musí bránit. V útočném pásmu operuje s pukem Kubalík.

04:38
    Andrew Copp bojoval za brankou o puk, forvard Detroitu jej ale nakonec nezískal.

04:05
    Ještě se pořádně nestřídalo, takže tempo hry je velmi dobré. Produktivní Miro Heiskanen inkasoval hit, vzápětí se musel vracet a pomohl svému týmu v defenzívě.

03:46
    Husso si povyjel z branky a pozastavil kotouč. Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

03:24
    Esa Lindell neměl s nahozením soupeře problém, za brankou sbírá puk a po prknech ho vyhazuje ven.

02:35
    Také druhou střelu na branku Ville Husso pokryl, dnes mu opět kryje záda Alex Nedeljkovic.

01:38
    Detroit je od úvodu lehce aktivnější. V další akci měli hosté v útočném pásmu prostor, ale Dallas situaci vyřešil.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, R. Suter, Lundkvist, Lindell (A), Hakanpää – Gurjanov, Glendening, Kiviranta – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Hronek, Chiarot (A), Seider, Oesterle, Walman, Lindström – Raymond, Larkin (C), Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp, Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Furman South, Wes McCauley – Ben O'Quinn, James Tobias.

Československá stopa v týmech:
    Radek Faksa (DAL): 27 zápasů, 6 bodů (3+3), +5 účast na ledě
    Matěj Blümel (DAL): 6 zápasů, 1 bod (1+0), -2 účast na ledě
    Dominik Kubalík (DET): 26 zápasů, 25 bodů (10+15), -2 účast na ledě
    Filip Hronek (DET): 26 zápasů, 24 bodů (6+18), +10 účast na ledě
    Jakub Vrána (DET): 2 zápasy, 2 body (1+1) +1 účast na ledě
    Filip Zadina (DET): 9 zápasů, 0 bodů, -3 účast na ledě.

Detroit Red Wings:
    Rudá Křídla jsou na tom o poznání hůře a po třetině základní části to vypadá, že je čeká tuhý boj o play off. Aktuálně je tým s českou kolonií v sestavě na devátém místě Východní konference, když ve 26 zápasech získal 31 bodů. Formu ale Detroit nemá nejhorší, v poledních deseti zápasech vyhrál šestkrát a pouze třikrát nebodoval. Na osmý New York Rangers ztrácí Detroit jen tři dva body, ale má proti němu tři zápasy k dobru.

Nejproduktivnější hráč: Dylan Larkin, 26 bodů (9+17)
    Nejlepší střelec: Dominik Kubalík, 10 gólů
    Nejlepší nahrávač: Filip Hronek, 18 asistencí.

Dallas Stars:
    Texasané hrají v této sezoně velmi dobře. V Západní konferenci jim patří třetí pozice, když ve 27 zápasech získali 35 bodů a zapsali patnáct vítězství. Dallas má také velmi dobrou formu v ofenzívě, když jako jeden z pěti týmů dokázal nastřílet více jak 100 branek. V posledním utkání porazil Ottawu 4:3 v prodloužení a vstřelil tak již 102 gólů. O dobré formě svědčí i to, že z posledních pěti zápasů nebodoval pouze v předminulém utkání za prohru 0:4 s Torontem.

Nejproduktivnější hráč: Jason Robertson, 41 bodů (23+18)
    Nejlepší střelec: Jason Robertson, 23 branek
    Nejlepší nahrávač: Roope Hintz, 21 asistencí

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, nejlepší hokejové ligy světa. Ta je už nyní v plném proudu a jeden ze sobotních zápasů se bude hrát v Texasu, kde domácí Dallas Stars nastoupí proti dalšímu americkému celku, tedy Detroitu Red Wings. Úvodní buly v American Airlines Center bude vhozeno krátce po dvacáté hodině středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Gurjanov (Marchment, Seguin), 36. Ja. Benn (J. Robertson, Heiskanen), 65. Lundkvist (Marchment) – 10. Larkin (Czarnik), 39. Perron (Chiarot, Seider)

Rozhodčí: Furman South, Wes McCauley – Ben O'Quinn, James Tobias

Diváci: 18532